Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
LuckyLukeLbn

Tag Heuer Aquaracer czy Longines Hydroconquest?

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Państwo, przepraszam, że zanudzam, ale wybrałem ostatecznie dwa zegarki. Te sam styl. Który zegarek wam się bardziej podoba? Który byście wybrali? 

 

Mi się podoba bardziej Longines. Automat, jest chyb fajniejszy wizualnie. Z drugiej strony Tag Heuer to chyba "silniejsza" marka, większy "prestiż". Co robić, jak żyć?😀

 

1. Tag Heuer https://wkruk.pl/zegarki/tag-heuer/zegarek-tag-heuer-aquaracer-77?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c1711607467&gclid=Cj0KCQjwpNr4BRDYARIsAADIx9xb7z2jnxvpPorIXerdqBkIIPQYEN7uOyLceCTvn9Qqa1XexK4MMi0aAg5iEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&tpmid=k23634414_s1922806_p267019385_c126327723&epi=

 

2. https://www.wsliwinski.pl/753,zegarek-longines-hydroconquest-l36414966.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH na plus- wygląd! chyba jednak mniej "opatrzony" . Na minus (dla niektórych), że to kwarc... 

A Łążinie masz automat... 

Na resztę sam musisz sobie odpowiedzieć... 

Przymierzyć, pomacać itp. :) i kupić to co Ci się bardziej podoba. :)

Jak dla mnie całościowo chyba jednak Longines... 

Chyba daje więcej za mniej przy porównywalnej jakości i świetnie się prezentuje na nadgarstku.

:)

 

IMG_20200129_1954388.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich kwotach możesz je dostać? Bo przykładowo lonzin jest u dolinskiego po niecałe 4kpln teraz (z kodem lato) 

 

https://dolinski.pl/longines-hydroconquest-automatic-l3.741.4.96.6/

 

Rozumiem, że odpowiedziałeś sobie na poniższe pytanie i punkt numer 3 jest dla ciebie szczególnie ważny? 

 

Co jest dla ciebie najważniejsze, z poniższych, co wpływa na cenę ?:


1. Mechanizm (wersja i wykonczenie, regulacja też, czy może chronometr itd. ) 

2. Dopracowanie detali (jakość szlifow, tarczy, indeksow, dekla, jakość grawerow itd) 

3. Marka, znaczek, prestiż 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Longines jest za duży na moją rękę. To czy to jest kwarc czy automat nie ma dla mnie większego znaczenia. 

 

Oceńcie zdjęcia. 

 

3 godziny temu, StaryWilk napisał:

W jakich kwotach możesz je dostać? Bo przykładowo lonzin jest u dolinskiego po niecałe 4kpln teraz (z kodem lato) 

 

https://dolinski.pl/longines-hydroconquest-automatic-l3.741.4.96.6/

 

Rozumiem, że odpowiedziałeś sobie na poniższe pytanie i punkt numer 3 jest dla ciebie szczególnie ważny? 

 

Co jest dla ciebie najważniejsze, z poniższych, co wpływa na cenę ?:


1. Mechanizm (wersja i wykonczenie, regulacja też, czy może chronometr itd. ) 

2. Dopracowanie detali (jakość szlifow, tarczy, indeksow, dekla, jakość grawerow itd) 

3. Marka, znaczek, prestiż 

 

 

 

 

 

 

B3694032-745B-4545-B31B-32569165A2FE.jpeg

5037FBC2-12A7-4922-B52A-1208A8B7F4A5.jpeg

787BB249-EB51-4C1B-B9C9-B86E1063D5B3.jpeg

Edytowane przez LuckyLukeLbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym Longinesa ale tego ze zdjęć, nie tego z pierwszego postu :) to są inne modele, cena też inna. Mam też wrażenie, że na ręce masz HC 43mm, nie 41mm, jeżeli Tag obok to 41mm. 

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo podlinkowany jest longines 39, dlatego takiego samego podlinkowalem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie do niedawana tylko Hydroconquest, nowa wersja z cermicznym bezelem i z niebieską tarczą. Ale Aquaracer też jest super i sam już nie wiem co finalnie kupię...na dzisiejszy dzień chyba jeszcze Longines :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem podobne dylematy. Finalnie dołożyłem i kupiłem Tudora Black Bay ale... Mi z uwagi na wielorakość wersji bardziej pasował TH, możesz wybierać między wersjami kolorystycznymi tarczy i bezela. Patrząc na oba miałem subiektywne odczucie, że tag jest zegarkiem stricte sportowym a Longines z kolei bardziej uniwersalnym, który mogę założyć też do czegoś bardziej półoficjalnego. Jakość wykonania na podobnym poziomie. 

 

Ja finalnie zdecydował bym się na TH ale może też dlatego, że ten zegarek przez zabiegi marketingowe jest tak rozpoznawalny, że od zawsze chciałem mieć takiego Taga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie ten Tag wydaje się być słabszy.

Mechanizm kwarcowy wobec L888 w Longinesie.

Aluminiowy bezel (kwarc TAG'a ma aluminiowy, automat ceramiczny) wobec ceramiki w Longines.

 

Z kolei optycznie... TAG ma L2L ca 47mm, zaś wersja 41 Longines prawie 50mm. I to widać na nadgarstku - stąd pewnie wrażenie kolegi @Janek72, że mierzysz wersję 43. Stawiam, że nie, wersja 43 jest wielka. Generalnie lepiej będzie leżał TAG, jest bardziej uniwersalny rozmiarowo. Ale na konkretnym nadgarstku może być inaczej.

 

Podsumowując, jeśli Longines pasuje na nadgarstek, to brałbym Longinesa. Jeśli nie leży optycznie, to TAG'a.

 

Jeszcze taki drobiazg - w Longinesie trochę drażni mnie brak "3". Conquest nie ma też "9" więc jest równowaga. A tutaj tak jakoś dziwnie to wyszło.

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje wrażenie bierze się z porównania zewnętrznej srednicy pierścieni zegarków na zdjęciu, gdzie są razem, różnica jest wyraźna. 

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mnie w zaprezentowanym Longinesie drażni optycznie, to rozlazłe cyfry. Mogli albo zamiast nich zastosować indeksy albo jak TH F1 zostawić tylko 6 i 12.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam znających się na rzeczy jak wygląda jakość wykonania pomiędzy Tagiem, a Longines. Nie chodzi mi o mechanizm, ani estetykę samego zegarka, tylko o jego wykonanie. Prestiż danej marki też mnie nie interesuje.

Edytowane przez skarżyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znam się na rzeczy...

ale moim zdaniem jest remis ze wskazaniem na ... Longines.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie Lolek, rozmiarowo TH :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TH wizualnie lepiej sie prezentuje.   

Longines ma za duze  indeksy 6,9,12 co sprawia ze od razu zauważalny jest brak 3.  Tak Jest tam data, ale te cyfry sa na tyle duze ze ta ''harmonia'' jest zaburzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki, jakie L2L ma wersja 39mm HC? 41mm ma 50mm w necie znalazłem informację, ze 39mm ma 43mm co wydaje się niemożliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super. Ja tego TAG’a niedawno mierzyłem i zrobił dobre wrażenie. 
Niech się nosi :)

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LuckyLukeLbn zapraszamy do wątku TH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nieco podepnę do wątku z pytaniem: która wersja HC ma ceramiczny bezel? Według strony Longinesa tylko nowa (https://www.longines.com/pl/zegarki/hydroconquest/l3-781-4-96-6 - w opisie starszej nie ma wzmianki o ceramice https://www.longines.com/pl/zegarki/hydroconquest/l3-742-4-96-6 ), a według dolińskiego również starsza ma ceramiczny bezel (https://dolinski.pl/longines-hydroconquest-automatic-l3.742.4.96.6/). To jak w końcu jest? Tylko nowa czy obie wersje mają ceramiczny insert?


Lorus RT313CX9, Orient Big Mako FEM75002D6, Tissot PRS 516 T044.430.21.051.00, Seiko SRP767, Seiko SKX007Vostok Amphibia 120512 + batman bezel mod, Orient Sea King lata 70., EPOS Passion 3401.132.20.15.30, Orient Big Mako II RA-AA0011B19B, Glycine Combat Sub 42 Golden Eye GL0093, Orient Star WZ0071DJ, Zodiak Sea Dragon ZO9911, Eterne Soleure 8310.41.13.1225, Seiko Sumo SZSC004, Revue Thommen Diver Professional 17030.2137, Hamilton Khaki Air Race GMT H776650, Lorus RL449AX9G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elimerin napisał:

Ja się nieco podepnę do wątku z pytaniem: która wersja HC ma ceramiczny bezel? Według strony Longinesa tylko nowa (https://www.longines.com/pl/zegarki/hydroconquest/l3-781-4-96-6 - w opisie starszej nie ma wzmianki o ceramice https://www.longines.com/pl/zegarki/hydroconquest/l3-742-4-96-6 ), a według dolińskiego również starsza ma ceramiczny bezel (https://dolinski.pl/longines-hydroconquest-automatic-l3.742.4.96.6/). To jak w końcu jest? Tylko nowa czy obie wersje mają ceramiczny insert?

 

Stara wersja w porównaniu do nowej ma aluminiowy bezel, który da się niestety zarysować, ma polerowane boki(nowa szczotkowane) które również szybko łapią rysy, nie ma zwężanej bransolety(nowa ma), oraz krótszą rezerwę chodu. Generalnie polecam, super zegarki z przewagą na korzyść nowszej wersji, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Victusinvictus

Dzięki za wyjaśnienie!


Lorus RT313CX9, Orient Big Mako FEM75002D6, Tissot PRS 516 T044.430.21.051.00, Seiko SRP767, Seiko SKX007Vostok Amphibia 120512 + batman bezel mod, Orient Sea King lata 70., EPOS Passion 3401.132.20.15.30, Orient Big Mako II RA-AA0011B19B, Glycine Combat Sub 42 Golden Eye GL0093, Orient Star WZ0071DJ, Zodiak Sea Dragon ZO9911, Eterne Soleure 8310.41.13.1225, Seiko Sumo SZSC004, Revue Thommen Diver Professional 17030.2137, Hamilton Khaki Air Race GMT H776650, Lorus RL449AX9G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Victusinvictus napisał:

 

Stara wersja w porównaniu do nowej ma aluminiowy bezel, który da się niestety zarysować, ma polerowane boki(nowa szczotkowane) które również szybko łapią rysy, nie ma zwężanej bransolety(nowa ma), oraz krótszą rezerwę chodu. Generalnie polecam, super zegarki z przewagą na korzyść nowszej wersji, pzdr

W ogóle inna tarcza i bezel jest. Nowa w moim odczuciu jest mniej przekombinowana (mniej indeksów) ale i znacząco droższa...

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.