Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yahagi

Taki zegar... co to ?

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie proszę czy dobrze myślę. Concordia o niskim numerze ? 

 

566803869_received_319110332794140(2).thumb.jpeg.6d008d6b74697de59c696fde37e2243e.jpeg1407841794_received_583794005667919(2).thumb.jpeg.40333793d072cad714472439f0cdeec1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się właśnie wydaje... Próbuje kupić ten przypadek.... 

Numerek 890 ... niższego nie mam w bazie... niezły jest, wieszak OK, ale skrzynia niestety jest 'niepoprawna'... 

 



 

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj, nie patrz na skrzynię.! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mocno się zastanawiam nad tym... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Yahagi napisał:

No właśnie mocno się zastanawiam nad tym... 

Jak cena nie powala, to warto.... niski numer, a o taki ciężko. Skrzynia, to się oceni, czy dobra i ją doprowadzić do ładu.... ale to już inna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciwwaga wskazówki minutowej odcięta / odłamana. Brak wskazówki sekundnika. Tyle co widzę na tych dwóch zdjęciach.

Pokaż cały zegar - jak możesz. Jeśli to składak to daruj sobie. Chyba, że w cenie mechanizmu z osprzętem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - jeśli cena przystępna to kupować, warto żeby taki nisko numerowany zegar trafił w fachowe ręce... 😀🖐️

Kurczę te dziwaczne wskazówki bez przeciwwagi już gdzieś mi w oczy wlazły 🤔😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda na kopie wskazówek. A na pewno widziałem te kopie. nimi bym się nie przejmował. 

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki są oryginalne,  tylko jak Kermis zauważył - utrącone. Wieszak jest chyba oryginalny... chyba, bo mam taki przy wczesnej Concordii 932 ... ale to wieszak Endlerowy... tu jest taki sam. Może Concordia wykorzystywała na początku inne wieszaki ? Poniżej Concordia 932


post-59227-0-97428800-1390815974.jpg.aba3ce4f0eaad6390fa99ea910e581e9.jpgpost-59227-0-02121100-1390765900.jpg.2898173aee77f6b06b8de145614b53ad.jpg

 

A zdjęcie 890 ze skrzyni jest takie:
olx_image_2020-07-24_12-28-40.thumb.jpg.8e3cc5699f7ece8c0247ad674a251128.jpg

Cena jak za nienajtańszy mechanizm... no i brakuje wag. Kondycja mechanizmu - naturalnie nieznana. Skrzynia paskudna... wg mnie ze 30 lat młodsza. Jest jakaś górka, ale z jeszcze innej bajki... Jak spojrzałem to pierwsze skojarzenie to Muller_Schlenker z numercją ponad 100 000 :)
Zaproponowałem cenę... jeśli się gość zgodzi - to wezmę ... dla samej satysfakcji niskiego numeru :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię że wzór nie jest oryginalny ale że same wskazówki to wyrób (wydaje mi się) w miarę współczesny. Wydaje mi się że są czernione chemicznie .... W każdym razie produkowany przez paru producentów i nie ma problemu żeby dokupić. Proszę, zdjęcie z Katalogu i producent ....  

 

IMG_5542.jpg.62dd631b80979e90054e1dee66062e59.jpgIMG_5543.jpg.8e0ede260e08e8a07b3bdfb9fd97b347.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym schładzał Twoje chęci zakupu: werk nie sygnowany, skrzynia z innej parafii a i wieszak Endlera...

Zdjęcia zegara UCEG SN890 do bazy danych a w kieszeni pozostają złotówki...

Jednak Twoje pieniądze - Twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy złotówka ma jakąś wartość? Bo zegar ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że nie ma się co excytować... widzę, że to składak i do tego jeszcze marny ... Skrzynia - zupełnie nie perspektywiczna... nie bardzo miałbym co w nią włożyć.
Wieszak - myślę, że może być oryginalny... mimo, że Endlerowy... .4550 - też taki ma. Pewnie zasoby Tatyany dałyby podstawę do lepszej oceny.  
Wskazówki - myślę, że też... 
Wahadło - nie wiem .. to u mnie nie przepracowany jeszcze temat :)
Sygnatura - w Concordii bywała / nie bywała... dla mnie akurat to nie byłoby kluczowe. Zakładając, że mechanizm rozpoznany poprawnie - numer 890 robi na mnie większe wrażenie :) Fajnie byłoby coś takiego mieć. 
Mam 'w drodze' oryginalną Concordię... w rakietoplanie ... numerem chyba coś koło 50 xxx. Może gdybym podmienił werki - to nie byłoby to świętokradztwo ?? :D Rakietoplan to jednak bardzo bezpieczna i elastyczna skrzynia... :)

No i  wtedy będzie niewątpliwie przydatny kontakt od LESKOSa  (bardzo - dzięki :))

Ale trzeba studzić głowę i nie dzielić skóry na niedźwiedziu... Jeśli sprzedawca się zgodzi na moją cenę - to wezmę... jeśli nie - to zdjęcia do archiwum... i już :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest... przyszedł. Rzeczywiście 890 i nawet w niezłej kondycji. Skrzynia - nie mam pojęcia co to. Wewnątrz jak gdyby były już wcześniej 2 inne wieszaki, a ten Endlerowo-Concordialny jest 3ci. Rozeschnięta, ale stosunkowo zdrowa. Tylko sam dół brody się sypie. 

Jest też górka, która wygląda na 'od zestawu'... chociaż ma 2 kluczowe braki w sztukaterii. Jeśli ktoś widział coś takiego albo ma pomysł jak to mogło wyglądać - byłbym wdzięczny. Wahadło - jeszcze nie wiem kto takie 'popełnił'. 
Ogólnie myślę, że jestem zadowolony, chociaż pracy będzie :) Mam Endlera z samego końca produkcji... myślę, że on się tu będzie (kiedyś) lepiej prezentował. Ale numerek mechanizmu 890 bardzo mi się podoba :)

 

CC10.thumb.jpg.2620eb35c3eea13ab0f79f11cc0b627a.jpg

CC8.jpg

CC4.jpg

CC1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę zdjęcia: nakrętki regulacyjnej (powiększenie) i tył soczewki wahadła. Wtedy postaram się pomóc odnośnie producenta wahadła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie to Germanią zalatuje.

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stara śpiewka - pokaż kotwicę... 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahadło to sam nie wiem co myśleć... mogło być u góry tak 'ręcznie nacinane' ?
A kotwica ma '0' tu i tam... W innych miejscach numerków jeszcze nie szukałem... 

CC11.jpg

CC12.jpg

CC13.jpg

CC14.jpg

CC15.jpg

CC16.jpg

CC17.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 'fracht' w końcu dopłynął... 

 

1x Concordia

3x GB

 

Bez-sterczynkowa... ale chyba wszystko w oryginale... nawet korbka jest. Wahadło ucierpiało w podróży niestety :(.

 

Concordia wygląda tak:

 

 

 

 

 

CC01.jpg

CC02.jpg

CC04.jpg

CC05.jpg

CC06.jpg

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn że widać pięć linków z rozszerzeniem .jpg po kliknięciu na które wyświetla się czarna strona.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ło -kurde... no to jeszcze raz zamieszcze (u mnie na komp wyświetla się ok, smart - już nie). 

Jak teraz ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo , tylko mam pytanko ! .... to na zdjęciach , to Concordia ?

Edytowane przez PM1122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.