Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Oliwia

Do garnituru po smartwatchu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.07.2020 o 14:01, Oliwia napisał:

Załóżmy więc do 1000 zł

 

2 godziny temu, Oliwia napisał:

Ostatecznie Le Locle T0064281103801

 

 😂😂😂

To prawda, że każde zapytanie kończy się na Forum propozycjami powyżej budżetu. Ale aż tak to zazwyczaj nie przesadzamy... 😂

 

Gratuluję wyboru. Le Locle bardzo ładny a rzymskie indeksy dodają mu elegancji. A z tyłu jest chyba jeszcze piękniejszy niż z przodu 🤩

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I właśnie na Tissot padło. Ostatecznie Le Locle T0064281103801. Czekamy na przesyłkę i pewnie podzielimy się wrażeniami! Dziękuję za pomoc!

Gratuluję, to mój pierwszy automat i ma u mnie dożywocie. Mam nadzieję, że kupiliście na bransolecie, bo ja niestety 10 lat temu pożałowałem i kupiłem na pasku. A dokupić osobno to kosztowny temat. Gratuluję pięknego klasyka

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile, faktycznie jego ceny w Polsce znacznie przekraczają budżet, ale podlinkowany tu sklep (chyba nawet przez Ciebie) Ashford, zaproponował w przeliczeniu cenę nieco ponad 1200 zł (licząc już z podatkiem stanowym, ponieważ faktycznie Tissot nie wysyłają do Polski). Zakup z darmową dostawą do przyjaciółki w Stanach i stamtąd wysyłka do nas :) 

 

@Hogg, tak kupiliśmy na bransolecie. Przyszły mąż wychodzi właśnie z tego założenia, że taniej dobrać pasek, które z resztą preferuje, niż później bransoletę, gdyby jednak naszła ochota :D 

 

Pozostaje więc czekać na przesyłkę, a w tym czasie znaleźć właśnie pasek. Swoją drogą to również nie będzie taka łatwa sprawa, bo tak jak mówił @cordi7, w tym rozmiarze wybór nie jest zbyt oszałamiający.. może jest jakiś sklep, którego ofertę powinnismy sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, a więc paski z Cheapestnatostraps dotarły błyskawicznie, dziękuję! 
Zegarek dzisiaj rozpoczął swoją podróż do Polski, więc w ciągu kilku najbliższych dni powinien do nas dotrzeć. 

Teraz pojawia się pytanie dotyczące obsługi - czy w przypadku jeśli zegarek będzie noszony rzadziej (aktualna sytuacja raczej nie napawa optymizmem i na chwilę obecną najbliższe miesiące również będą spod znaku pracy zdalnej) - warto rozważyć zakup rotomatu? Te, które cieszą oko - smucą kieszeń, a superbudżetowe wersje z allegro pewnie są rozwiązaniem na chwilę (?) Poza tym, w którą w ogóle powinien się kręcić stronę i jak szybko? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stosowania rotomatów, to jest na ten temat wiele opinii. Rozbieżnych. 😉

Jeżeli zegarek ma być używany bardzo sporadycznie, to nie używałbym rotomatu. Niech się zatrzyma i niech odpoczywa. Przed założeniem wystarczy potem ustawić datę (w tym mechaniźmie jest szybkie ustawianie daty) i godzinę i potrząsnąć parę razy albo pokręcić koronką (jest możliwość nakręcania zegarka koronką) parę razy i pójdzie. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie przestawiać daty, jeżeli zegarek jest ustawiony na godziną późniejszą niż z 22:00. Mechanizm wchodzi wtedy już w tryb zmiany daty i jest ryzyko uszkodzenia.

Jeżeli zegarek ma być używany i odstawiany co kilka dni, to wtedy rozważyłbym rotomat. Ciągłe wyciąganie koronki i daty nie będzie zegarkowi służyć. Ten zegarek w rotomacie może się kręcić w dowolną stronę. Kupowałem ostatnio rotomat dla siebie, więc jestem świeżo po przeglądzie rynku. Kupiłem coś takiego na 4 zegarki i jestem (na razie) bardzo zadowolony. Pracuje cicho i stabilnie. Może działać na bateriach. Jest elegancki. Zegarki dobrze trzymają się w środku i nie rysują po szybie. W komplecie były też dodatkowe poduszeczki z pianki na różne rozmiary zegarków.

 

obraz.png.528d352a7a76bb3d5f5c8a94543ba546.png

 

W ofercie tego producenta są też dwie wersje na dwa zegarki:

 

obraz.png.614fb424d555d5bb625472b7f5bbddb9.pngobraz.png.5cb2b19b7c7b7557017c7451a2b0a4db.png

 

Z tych dwóch polecałbym tę wersję z lewej. Wersja z prawej strony (dwa zegarki na jednej tarczy)  wymaga włożenia do środka dwóch zegarków, żeby obciążenie silniczka było równomierne. W wersji po lewej można nakręcać albo jeden albo dwa zegarki niezależnie od siebie. Koszt tej wersji to 155 EUR.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynalem od rotomatu a skonczylem obecnie na pudelku, po pierwsze bo nie zajmuje tyle miejsca a dwa, ze zegarek nie pracuja ciagle i nie zuzywa sie kiedy go nie nosze.

Oryginalnie w rotomacie trzymalem zegarki z zakrecana koronka zeby oszczedzic gwint, sek w tym, ze jesli zakladasz raz na dwa - trzy tygodnie i tak czas o minute - dwie musisz poprawic a wiec odkrecic koronke.

Wazne jest, zeby przynajmniej raz w miesiacu zegarek ponosic i dac mu sie nakrecic i rozprowadzic smar oraz zeby pamietac o serwisie po powiedzmy okolo 5 latach od zakupu zeby wymienic srodek smarny.

Rotomat i krecenie zegarka non stop wg mnie ma sens w przypadku zegarkow z powaznymi komplikacjami jak wieczny kalendarz czy fazy ksiezyca, dla zwyklego 3-wskazowkowca z data ustawienie i rozruch zajmuje minute moze :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wstrzymamy się z zakupem, a jeśli jednak będzie potrzebny, na pewno przyjrzymy się bliżej propozycji @Perpetuum Mobile. Ponownie wam dziękuję! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na zdjęcie nadgarstkowe jak już dotrze, niech się nosi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj do nas dotarł. Pasek już zmieniony. Wydaje się być większy niż w specyfikacji, ale na szczęście mieści się pod mankietem. 

67BE88F1-178D-4ED2-A82E-3BE7D28A54E7.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mamy happy end - super, niech się dobrze nosi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego wybór to wyłącznie wasza zasługa. :) 

 

Dodam, że łączny koszt z ekspresową przesyłką lotniczą wyniósł 1700 zł. Można go było obniżyć, ale przewalutowania  były niekorzystne i zależało nam na czasie. Przez burze piaskowe jego podróż przez Stany trwała dłużej niż do Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze pytanie techniczne - w którą stronę kręcić koronką żeby go "dokręcić"? 

Kręcąc w górę, po około połowie obrotu pojawia się opór. Pytanie czy ten opór wynika właśnie z tego dokręcania, czy jest po to aby w tę stronę w ogóle nie kręcić? Kręcenie w dół nie ma oporu. Koronka maksymalnie dociśnięta. 

Datę ustawiliśmy odciągając koronkę o jeden i kręcąc w górę. Kręcenie w dół coś daje? 
Godzinę - po odciągnięciu koronki maksymalnie i kręcąc wskazówkami do przodu. Tutaj kolejne pytanie. Nie można zmieniać godziny kiedy zegar wskazuje między 22 - 2, a czy można taką godzinę ustawić ręcznie? 

Edytowane przez Oliwia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Oliwia napisał:

To jeszcze pytanie techniczne - w którą stronę kręcić koronką żeby go "dokręcić"? 

 

Kręci się tak samo jak w zwykłym zegarku z mechanizmem o ręcznym naciągu.

 

56 minut temu, Oliwia napisał:

Kręcąc w górę, po około połowie obrotu pojawia się opór.

 

W żadnym moim automacie nie ma oporu przy kręceniu. Po prostu automat dokręca się bez końca, bo jest sprzęgło które po naciągnięciu sprężyny pozwala dalej kręcić koronką już bez naciągania sprężyny. Proponuję sprawdzić u zegarmistrza albo w sklepie jubilerskim, który takie zegarki sprzedaje.

 

56 minut temu, Oliwia napisał:

Datę ustawiliśmy odciągając koronkę o jeden i kręcąc w górę. Kręcenie w dół coś daje? 

 

W tym mechaniźmie nic nie daje. W niektórych (z komplikacją GMT) pozwala przestawiać wskazówkę drugiej strefy czasowej.

 

57 minut temu, Oliwia napisał:

Tutaj kolejne pytanie. Nie można zmieniać godziny kiedy zegar wskazuje między 22 - 2, a czy można taką godzinę ustawić ręcznie? 

 

Nie powinno się zmieniać daty koronką (taką metodą jak w poprzednim punkcie), kiedy zegarek wskazuje czas bliski północy i zmiany daty - czyli gdzieś po 22:00. Tak więc godzinę można jak najbardziej zmieniać. Najpierw z godziną ustawioną bezpiecznie czyli daleko od północy ustawia się datę, a potem jak data jest OK, to ustawia się już dokładnie godzinę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co nakręcać ręcznie tak w ogóle? Ja swoje automaty obracam kilka razy, ruszają i hop na rękę - później już same się nakręcają :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.