Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Badylpat71

Proszę o rozszyfrowanie tej sygnatury.

Rekomendowane odpowiedzi

Hans Kurz. Nieślubny syn Adolpha Lange.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przybliżony rok produkcji,warty zainteresowania?

Edytowane przez Badylpat71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Piotr... tak nie wolno .. :) jest skrzynia i jest mechanizm ... :) trzeba pomóc ...

Badylpat71:

Trochę mało zdjęć. Wskazówek nie widać, ale chyba są nietypowe. Wg mnie na 90% Carl Bohm. Bardzo mało danych jest o tej firmie... i materiałów porównawczych też. Mechanizm jest bardzo do niego podobny. Krój numeratora by się zgadzał. Wieszak - na siłę chyba też.... chociaż bardzo zbliżony do GB. 

Jeśli to on - to byłby to unikat. Najwyższy znany numer mechanizmu to nieco ponad 13 xxx.
GB może mieć każdy, ale Carlem Bohmem - pochwalić się może nie wielu. Działał w ostatnim 5cio leciu XIX w we Freiburgu. Załatw więcej zdjęć.. będzie więcej wiadomo. 

Kurz znaczy tyle co krótki ... w tym wypadku dotyczy wahadła. Jeśli to Bohm - to nie spotkałem jeszcze tego producenta z 'krótkim' wahadłem. Jeśli cena 'normalna' - to wg mnie warto. 


 

DSC02879.jpg

0_476__.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tego KURZa nie zarejestrowałem (pewnie dlatego, że nie ma numeru)....

Przy okazji dowiedziałem się co znaczy LANGE po niemczańsku :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Yahagi napisał:

Trochę mało zdjęć. Wskazówek nie widać, ale chyba są nietypowe. Wg mnie na 90% Carl Bohm. Bardzo mało danych jest o tej firmie... i materiałów porównawczych też. Mechanizm jest bardzo do niego podobny. Krój numeratora by się zgadzał. Wieszak - na siłę chyba też.... chociaż bardzo zbliżony do GB. 

Jeśli to on - to byłby to unikat. Najwyższy znany numer mechanizmu to nieco ponad 13 xxx.
GB może mieć każdy, ale Carlem Bohmem - pochwalić się może nie wielu. Działał w ostatnim 5cio leciu XIX w we Freiburgu. Załatw więcej zdjęć.. będzie więcej wiadomo. 

Yahagi:

Dobre masz oko. Faktycznie wygląda to na mechanizm produkcji Carla Bohma.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Fajny przypadek... gdyby było więcej zdjęć - byłoby super. Wskazówki zwłaszcza. Materiały do porównań by przybyły.  Liczę, że coś jeszcze Badylpat71 zorganizuje.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plecach widać zamaskowane otwory po innym wieszaku.

Tarcza z bliska.

Screenshot_2020-07-30 Zegar linkowy wagowy kurz (2).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wskazówek akurat spodziewałem się trochę innych. Te nie mam pojęcia czemu takie są... 
Bloczek - chyba Endlerowy, albo pierwszy raz taki widzę u CarlBohm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkleję trochę lepsze zdjęcie wieszaka. Ewidentnie raczej składaczek... Który już znalazł szczęśliwego nabywcę!

IMG_20200728_180009.jpg

Edytowane przez Kerims

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej tak ... wahadło krótkie, a skrzynia wydaje się na photo 'normalna'... więc pewnie krzyżak taki... 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz, Panowie Eksperci. Po czym są te dziury? :D :D Nie podpuszczam, nie mam pojęcia.

Poprawiłem trochę zdjęcie.

IMG_20200728_180009.jpg.7491a9a7d15ff41da270ca5c0fba826a.thumb.jpg.e865b77cc1a2cd6638a7058d3552f77e.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem expertem ... więc jak nie trafię, to się nie ośmieszam, no nie ? :)

Jeśli na dole po prawej stronie zamaskowany jest 1 stary otwór - to być może przeszedłby Willmann z początku 2giej serii. Jeśli otwory zamaskowane na dole są 2 - to ja nie mam pojęcia. 

(będą nagrody ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi.

Niestety ktoś mnie uprzedził w kupnie:(

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - stety. Pomijając świebodzickich maniaków, w ogólnej ocenie nie była to jakaś super okazja. Składak...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Yahagi napisał:

Nie jestem expertem ... więc jak nie trafię, to się nie ośmieszam, no nie ? :)

Jeśli na dole po prawej stronie zamaskowany jest 1 stary otwór - to być może przeszedłby Willmann z początku 2giej serii. Jeśli otwory zamaskowane na dole są 2 - to ja nie mam pojęcia. 

(będą nagrody ??? :)

Yahagi - nagroda się Tobie należy zasłużenie za wielką pracę w systematyzowaniu zegarów, dociekliwość, cierpliwość i niespożyty zapał 🏆🏆🏆

Grand Prix Tobie i jeszcze kilku Kolegom!

👏👏👏

44 minuty temu, Badylpat71 napisał:

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi.

Niestety ktoś mnie uprzedził w kupnie:(

Pozdrawiam.

Byłam przekonana, że zegar trafił do Ciebie 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, tarant napisał:

Niestety - stety. Pomijając świebodzickich maniaków, w ogólnej ocenie nie była to jakaś super okazja. Składak...



w sumie to się zgadzam ... po prostu trochę sie obawiam, ze nie uda mi się na ścianie zawiesić Bohma, bo nie będzie akurat żaden dostępny,... i ja to dlatego tak... 

 

29 minut temu, Yodek napisał:

Yahagi - nagroda się Tobie należy zasłużenie za wielką pracę w systematyzowaniu zegarów, dociekliwość, cierpliwość i niespożyty zapał 🏆🏆🏆

Grand Prix Tobie i jeszcze kilku Kolegom!

👏👏👏

Byłam przekonana, że zegar trafił do Ciebie 🤔


Dzięki...:) ja to dopiero raczkuję... ale całe szczęście, że są tu zawodowcy, którzy mają wiedzę jak encyklopedie... 

Tak na marginesie... przeglądam od czasu - do czasu starsze wpisy na forum z lat poprzednich. Wymiana informacji i spostrzeżeń myślę że bardzo mocno przyczyniła się to nowych odkryć (tego co było zakryte :)) w temacie Freiburgów i innych. Fajnie że na 'grzebaczy', 'spostrzegawcze oka' i innych można liczyć... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.