Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zabawny

Solar na bransolecie za 400-500zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Od jakiegoś czasu szukam, filtruję i czytam na temat zegarka na codzień. Mam swojego ukochanego kwarcowego Atlantic Sealine ale ma dla mnie wartość sentymentalną i nie chcę go upodlić noszeniem na codzień.

Po noszeniu trzech budżetowych zegarków moje oczekiwania są bardzo szczegółowe:

- Solar, nie sam kwarc

- Analog

- cyfry arabskie nie indeksy

- czysta jedna tarcza ew. datownik, nic innego nie jest mi potrzebne, dla mnie to tylko obniżanie czytelności,

- kolor tarczy jasny,

- WR 50 minimum, 100 byłoby świetnie,

- Zastanawiam się nad bransoletą, w upalne dni, nawet naturalna skóra mimo wszystko mnie drażni,

- brak złoceń.

- nadgarstek 18,5

 

Szukam czegoś co jest proste, czytelne i maksymalnie bezobsługowe. Da się coś takiego kupić za 400-500zł?

 

Edytowane przez Zabawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przekracza lekko budżet , ale myślę że ciekawa propozycja.

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/bm7108-81a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, lekkie przekroczenie maksymalnego budżetu o 50% to jednak sporo :) ale właśnie o coś takiego mi chodzi, bardzo dziękuję za konkretną i szybką odpowiedź. Czekam jednak na coś co jakimś cudem zmieści się w budżecie.

 

Dodatkowe pytanie, czy bransoleta jest dla każdego? Dopóki skóra nie jest używana przy 35°C jest bardzo wygodna, czy ktoś się przesiadał ze skóry na bransoletę i żałował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Zabawny napisał:

przekroczenie maksymalnego budżetu o 50%

Ale szkiełko szafirowe w bonusie😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, cordi7 napisał:

Cordi, dziękuję za chęć pomocy, ale czarna tarcza dyskwalifikuje te zegarki.

Pan Andrzej jest bliżej tego czego szukam.

Opcją jest jeszcze zmiana z bransolety na skórzany pasek, i wtedy mogę celować w tego:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-aw1211-12a

 

Ale nadal nie wiem, czy jest ktoś kto mi odradzi bransoletę? Jakieś główne wady użytkowe?

(O wizualnych nie rozmawiamy bo to zbyt indywidualna sprawa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piszesz pasek sprawdza sie poki nie jest naprawde goraco. Bransoleta jest ok, choc wystawiona na slonce bedzie sie nagrzewac, tytan lepszy pod tym wzgledem.

Do noszenia w upaly polecam mimo wszystko bransolete albo nylon / perlon - bedzie lekko i przewiewnie, trzeba miec tylko na uwadze ze nie kazdy zegarek 'siadzie' na takim pasku.

 

Sorry teraz doczytalem w wymaganiach, ze ma byc jasna tarcza.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zabawny napisał:

Ale nadal nie wiem, czy jest ktoś kto mi odradzi bransoletę? Jakieś główne wady użytkowe?

(O wizualnych nie rozmawiamy bo to zbyt indywidualna sprawa).

 

W Twoim przypadku głównym argumentem przeciwko bransolecie jest budżet jaki sobie założyłeś. Przyzwoitej jakości bransoleta jest znacznie droższa niż przyzwoity skórzany pasek.

Dlatego w cenie w jakiej szukasz, ciężko liczyć na dobrą bransoletę. Prawa rynku są nieubłagane i w tym przedziale cenowym albo będzie lepszy zegarek na pasku, albo gorszy zegarek na wciąż (prawdopodobnie) wątpliwej jakości bransolecie. Szczególnie, że już technologia solarna kosztuje więcej niż zwykła bateryjka i dość mocno ogranicza wybór.

Sam noszę zegarki i na paskach i na bransoletach. Jeżeli chodzi o wygodę i komfort - nie odczuwam różnicy (ale ja nie jestem alergikiem). Bardziej chodzi o wygląd. Oczywiście - jeżeli zegarek ma pływać to wtedy koniecznie bransoleta albo guma. Ale to chyba nie ten przypadek.

 

P.S. - Z tego co wiem, to alergików bardziej niż skóra, może podrażniać bransoleta z kiepskiej jakości stali z domieszkami niklu itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że solar ogranicza wybór, dlatego właśnie powstał ten temat.

Zatem kilka pytań do subiektywnej odpowiedzi:

-Czyli w zasadzie nie ma co szukać w budżecie do 500zl solara na bransolecie, bo będzie ona i tak słabej jakości?

- Lepiej pójść w standardowego citizena ecodrive na skórze?

- Ecodrive wybieram ze względu na żywotność, i najdłuższe okresy miedzyserwisowe, czy idę w dobrym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citek Eco-Drive to dobry kierunek. Zawsze można dokupić jakąś branse np. mesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie podniesc budzet do 650 - 700 PLN, wtedy szanse na sensowna bransolete rosna natomaist nadal bedzie to raczej bransoleta bez pelnych end linkow.

 

Jesli idzie o roznice kwarc / solar to w sensie mechanizmu nie bedzie roznic w okresie miedzy przegladami, kwarc wymaga czestszej wymiany baterii.

Standardowo od 2 do nawet 5-6 lat, akumulator w eco - drive wytrzymuje od 10 do nawet 15 lat (pi razy drzwi, wyjatki potwierdzaja regule).

(choc przyznam sie szczerze, ze mam G-shocka, ktory od 12 lat smiga a ja tylko wymieniam baterie - poki sie nic nie dizeje nie bede go serwisowal)

 

Jesli trzymasz sie budzetu i chcesz bransolete - kwarc, jesli koniecznie solar - raczej pasek, mozesz dokupic nato albo mesh.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję za rzeczowe i szybkie odpowiedzi.

Wiem na czym stoję, i biorę w takim razie tego AW1211 12a na pasku :)

Podświadomie chyba po prostu chciałem go wziąć...

Jak przyjdzie to się pochwalę i zamkniemy temat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Zabawny napisał:

Wiem na czym stoję, i biorę w takim razie tego AW1211 12a na pasku

 

Wygląda na to samo tylko od razu na oryginalnej bransolecie. Jest dostępny na swiss.com.pl i wciąż w budżecie 😉

Może gdzieś znajdziesz taniej. Pamiętaj, że dużo taniej zamienić bransoletę na pasek niż odwrotnie.

 

obraz.png.bd94070e16ab3ca4518ec11421d3077c.pngobraz.png.1ad2578ef0e8954cd158d0a73703e758.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Zabawny napisał:

😳 biorę! Ma wszystko czego chciałem i to w budżecie.

 

To cieszymy się z Tobą 😁. Wrzuć potem na Forum fotę na nadgarstku i daj znać, czy w realu spełnił oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jest życie.

Jeśli jeszcze nie wysłali, to pewnie możesz jeszcze jutro rano anulować zamówienie. A nawet jak wysłali, to możesz chyba do 10 dni zwrócić nieużywany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej, bywa, ciesz się zakupem i tyle :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł :)

Zdjęcia robione przed pracą przy sztucznym świetle. Pierwsza bransoleta w życiu okazała się być bardzo wygodna. Tarcza naprawdę jest duża i czytelna, sekundnik idealnie trafia w indeksy. Mimo tej prostoty nie mogę się nim nacieszyć, szkiełko jest niezauważalnie wypukłe. Piny bransolety wchodzą ,,porządnie".

 

Jeszcze raz chciałem bardzo podziękować za pomoc w wyborze, jestem bardzo zadowolony.

IMG_20200805_074731.jpg

IMG_20200805_074800.jpg

IMG_20200805_074737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super, niech sie nosi - fajnie, ze pomoglismy :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka recenzja, zegarek jest cięższy oczywiście od tych które mam na paskach, nie odczuwam tego jako minus. Bransoleta jest przyjemna, nie ciągnie za włosy na ręce. Fluorescencyjne wskazówki świecą na zielono-niebiesko takiej poświaty jeszcze nie widziałem, jednak pasek fluo jest tak cienki i świeci tak krótko i słabo, że coś takiego jak odczyt godziny 2-3 min po wejściu do ciemnego pomieszczenia jest niemożliwy.

IMG_20200808_224809.jpg

Edytowane przez Zabawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.