Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lotnik54

Andra & Zwinggenberger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,kupiłem ostatnio tokarkę Andra & Zwinggenberger w związku z tym, że uchwyty do tulejek zaciskowych są mówiąc delikatnie lekko zużyte i chciałbym dorobić nowe może ktoś byłby w stanie podpowiedzieć mi gdzie można kupić taki gwintownik. Nie wiem czy dobrze odczytuję rozmiar na grzebieniu 40G1/8 ale to chyba jedyny , który pasuje do tego gwintu. Jak prawidłowo powinno opisać ten gwint ? Pytam w sklepach narzędziowych ale niewiele mogą mi pomóc.

20200731_153457.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, Dzięki znalazłem na podanej stronie ......W7x40G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gewindebohrer W6,85×40G lub W7×40G.

Nie wiem który, może ktoś tutaj podpowie.

To jest niemiecki sklep i oni na 100% wiedzą jaki do Andry.


  • What one fool can do, another can.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w tym niemieckim sklepie jest opisany jako W7x40G i podają, że pasuje do tych tokarek. Już zamówiłem, trochę drogi ale myślę, że warto mieć na przyszłość. Dziękuję za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje?

DSC_0916.thumb.JPG.530fa3fb30ff27473daffc9ea96e7d9f.JPG

Dobra, już sprawdziłem, bo cztery mam...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać w temacie tej tokarki czy można gdzieś kupić taką żarówke jak na zdjęciu. To jest żarówka od lampki , która powinna świecić po włączeniu tokarki. Po włączeniu niby wszystko działa  ale lampka nie świeci ,może trochę jestem upierdliwy ale chciałbym żeby wszystko było sprawne. I pytanie do drugiego zdjęcia do czego służą te dwa srebrne pierścienie ?  Zapewne do regulacji czegoś. Luzów wrzeciona co prawda nie stwierdziłem ale warto byłoby wiedzieć na przyszłość do czego służą i kiedy je ruszać. Do tej pory korzystałem z tokarki TDB i do niej jest dosyć dobra instrukcja natomiast do Andry nic  poza zdjęciami w sieci nie mogę znaleźć. Wiem tylko tyle, że produkowano kilka modeli. Ta moja jest chyba jednym ze starszych. Jeżeli ktoś z kolegów użytkuje podobną to może coś mi podpowie.

20200807_223320.jpg

20200807_223033.jpg

20200807_225816.jpg

20200807_225845.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na 1/2V  ewentualnie 3,5 lub 6V.

Czy tak jest?

(stara żarówka do latarek ręcznych)

 Raczej trudno zakupić..

Te z "wieku" śą słąbowite" i nie żyją zbyt długo.

 ( mam kolegę - fana starych latarek- )

No chyba, że tzw Radiowa, która była stosowana do podświetlenia skali... jeszcze gorzej..

 

Jakie napięcia?

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest neonówka której w tym kształcie obecnie  już się nie kupi. 

Można w tą obudowę starej neonówki włożyć dużą diodę LED przystosowaną do napięcia 230V 

 

Edit. 

Te dwa pierścienie służą do bardzo precyzyjnego kasowania luzów na wrzecionie.

Do tego w pudełku powinny jeszcze być dwa takie sztyfty które się wkłada w te otworki na pierścieniach i pokręcając kasuje luz. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

20200808_091519.jpg

20200808_091614.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, lotnik54 napisał:

Chciałbym jeszcze zapytać w temacie tej tokarki czy można gdzieś kupić taką żarówke jak na zdjęciu. To jest żarówka od lampki , która powinna świecić po włączeniu tokarki. Po włączeniu niby wszystko działa  ale lampka nie świeci ,może trochę jestem upierdliwy ale chciałbym żeby wszystko było sprawne. I pytanie do drugiego zdjęcia do czego służą te dwa srebrne pierścienie ?  Zapewne do regulacji czegoś. Luzów wrzeciona co prawda nie stwierdziłem ale warto byłoby wiedzieć na przyszłość do czego służą i kiedy je ruszać. Do tej pory korzystałem z tokarki TDB i do niej jest dosyć dobra instrukcja natomiast do Andry nic  poza zdjęciami w sieci nie mogę znaleźć. Wiem tylko tyle, że produkowano kilka modeli. Ta moja jest chyba jednym ze starszych. Jeżeli ktoś z kolegów użytkuje podobną to może coś mi podpowie.

20200807_223320.jpg

20200807_223033.jpg

20200807_225816.jpg

20200807_225845.jpg

Bardzo miły komplecik... Jaki najmniejszy zacisk jest w Twoim zestawie? Jaki olej używasz do smarowania wrzeciona?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden element jest w nadmiarze. :)

A mianowicie, wrzeciono do przystawki frezującej której nie ma w komplecie. 

Chętnie to wrzeciono kupię. 


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian, nie kombinuj... :P


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, kiniol napisał:

Bardzo miły komplecik... Jaki najmniejszy zacisk jest w Twoim zestawie? Jaki olej używasz do smarowania wrzeciona?

Najmniejszy zacisk to nr 4 a olej taki jak na zdjęciu.

20200808_102243.jpg

46 minut temu, dziadek napisał:

Jeden element jest w nadmiarze. :)

A mianowicie, wrzeciono do przystawki frezującej której nie ma w komplecie. 

Chętnie to wrzeciono kupię. 

Tak wiem, że nie ma mocowania do tego wrzeciona ale gość od którego kupiłem obiecał odszukać i dosłać. Zobaczymy co z tego wyjdzie🤔.

Godzinę temu, dziadek napisał:

.

20200808_091519.jpg

20200808_091614.jpg

 

Edytowane przez lotnik54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten olej się średnio nadaje... Polecam olej do szybkoobrotowych maszyn dziewiarskich typu owerlok... Na nim wrzeciono się nie grzeje...

https://fhoval.pl/oleje/1513-olej-do-maszyn-szwalniczych-overlock-32-1l-nr-1196.html


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, lotnik54 napisał:

Najmniejszy zacisk to nr 4 a olej taki jak na zdjęciu.

20200808_102243.jpg

Tak wiem, że nie ma mocowania do tego wrzeciona ale gość od którego kupiłem obiecał odszukać i dosłać. Zobaczymy co z tego wyjdzie🤔.

 

Dzięki za odpowiedzi bo naprawdę mało jest fachowych informacji na temat tych tokarek w sieci. Myślę, że mam te sztyfciki do regulacji .

20200808_102932.jpg

1 minutę temu, kiniol napisał:

Ten olej się średnio nadaje... Polecam olej do szybkoobrotowych maszyn dziewiarskich typu owerlok... Na nim wrzeciono się nie grzeje...

https://fhoval.pl/oleje/1513-olej-do-maszyn-szwalniczych-overlock-32-1l-nr-1196.html

Dzięki za info z pewnością go kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są te "sztyfciki"... Użytkuję tę maszynkę od lat i bardzo sobie chwalę. Czy Ty będziesz jej używał zawodowo czy do celów hobbystycznych?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kiniol napisał:

Tak, to są te "sztyfciki"... Użytkuję tę maszynkę od lat i bardzo sobie chwalę. Czy Ty będziesz jej używał zawodowo czy do celów hobbystycznych?

Moje hobby od lat to zegarmistrzostwo zawodowo byłem pilotem to taka odskocznia do wyciszenia i uspokojenia. Bazą do nauki były i są oczywiście książki Podwapińskiego i Jendritzki. Wiedzę pozyskuje też od znajomego zegarmistrza chyba jedynego w moim mieście, który na tym zna się naprawdę. Powiem nieskromnie, że potrafię już wstawiać czopy w osi koła balansowego. Zbieram głównie zegarki kieszonkowe i wielką radość sprawia mi jak go sam naprawię. Jak pisałem wcześniej do tej pory użytkowałem polską tokarkę TDB, którą też sobie chwaliłem ale cały czas myślałem o tej niemieckiej, ponieważ wszyscy ja wychwalali tylko jak pojawiło się coś na giełdzie to cena była jak to się kiedyś mówiło jak na Batorym😉 więc jak w końcu przytrafiło mi się coś w normalnej cenie to zdecydowałem się pojechać po nią osobiście ....... 1200 km w jeden dzień (był to dla mnie rekord życiowy😊) ale chyba opłacało się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lotnik54 napisał:

Powiem nieskromnie, że potrafię już wstawiać czopy w osi koła balansowego

 Jeszcze rok temu nie odważył bym się powiedzieć, że też to udaje mi się zrobć... :)

8 minut temu, lotnik54 napisał:

Zbieram głównie zegarki kieszonkowe i wielką radość sprawia mi jak go sam naprawię.

Jaokos brzmi znajomo  :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się opłacało jechać. :)

Komplecik jest bogato wyposażony, ma nawet łamane łoże, co rzadko się zdarza w tych zestawach.

No i widać że jest w bardzo dobrym stanie. 

 

Edit. Ja do swojej Andry szukam jeszcze nastawnego imaka, gdyby ktoś coś takiego widział gdzieś w sprzedaży to proszę o linka lub kontakt na PW.

Może jak byśmy kupowali w sumie kilka sztuk to i cena byłaby lepsza. :)

Te ustawianie noża na blaszkach jest mówiąc kolokwialnie dość upierdliwe. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dziadek napisał:

No to się opłacało jechać. :)

Komplecik jest bogato wyposażony, ma nawet łamane łoże, co rzadko się zdarza w tych zestawach.

No i widać że jest w bardzo dobrym stanie. 

 

Edit. Ja do swojej Andry szukam jeszcze nastawnego imaka, gdyby ktoś coś takiego widział gdzieś w sprzedaży to proszę o linka lub kontakt na PW.

Może jak byśmy kupowali w sumie kilka sztuk to i cena byłaby lepsza. :)

Te ustawianie noża na blaszkach jest mówiąc kolokwialnie dość upierdliwe. 

Całe życie ustawiam na blaszkach... ;) Oczywiście życie tokarza... czyli jakieś 20 lat... ;)

 

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też ustawiam na blaszkach.:)

Ale żeby ułatwić sobie życie, kilka lat temu kupiłem takie dwa zestawy "blaszek" i to znacznie ułatwia mi życie. 

Mam teraz gotowe idealnie pasujące do suportu Andry blaszki stopniowane co jedną setkę.:P

 

Zawodowcom i amatorom też radzę kupić coś takiego, a ustawianie noża stanie się znacznie prostsze. 

Ale mimo wszystko imak nastawny jest jeszcze lepszy. :)

Zawodowi tokarze i frezerzy wiedzą do czego służą te "blaszki"

20200808_184802.jpg

20200808_184817.jpg

20200808_184841.jpg

.

20200808_191704.jpg

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.