Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
davidoff1992

Oris Divers 65 czy Longines HC

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki :) Od dłuższego czasu cały czas szukam jakiegoś divera dla siebie.
Głównie myślałem o Longines HC ale wpadł mi równeż w oko Oris Divers 65.

 

Który z zegarków byście wybrali ? Jak z jakością wykonania Oris vs Longines ? Który wg Was jest ciekawszy ?

Zegarek na codzień i do casualowego stroju na spotkania biznesowe :)

 

Budżet do ok 5-6 tyś

 

Z góry dziękuję za porady

oris.png

Longines_HydroConquest_Ceramic_24052143.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie Longines Legend Diver, piękny zegarek. Na forum są chyba dwa na bazarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również głos na LLD, miałem porównanie z Orisem 65 Movember i Longines o wiele bardziej przypadł mi do gustu.

Kwestia indywidualna, wybierz ten który Ci się bardziej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak LLD jest super tylko tego Orisa mogę wyrwać nowego za 4300 a LLD kosztuje 2 razy tyle :)

Edytowane przez davidoff1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, davidoff1992 napisał:

Tak LLD jest super tylko tego Orisa mogę wyrwać nowego za 4300 a LLD kosztuje 2 razy tyle :)

Zerknij na bazar, warto kupić zegarek używany z wyższej półki :) ja tydzień temu sprzedałem w idealnym stanie za 4800 :) nie wiem ile te na bazarku kosztują ale to naprawdę piękny i uniwersalny zegarek. Gdyby mój nadgarstek miał więcej niż marne 16.5cm to zostałby ze mną na dłużej. 

IMG_20200716_141530.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na Longines HC w nowej wersji z ceramicznym bezelem, cudny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowany wcześniej LLD to bardzo dobry wybór, uwaga na długie uszy. 

Gdyby jednak trzymać się pierwotnych założeń to mój głos powędrował by na Oris 65 ale w wersji Movember. 

Alternatywnie Christopher Ward C65 Trident w manualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, davidoff1992 napisał:

Przymierzałem LLD i niestety na moim małym nadgarstku jest za duży :( Trzeba szukać coś innego ;)

Jest też wersja 36mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujac z dwoma na ktore pierwotnie patrzyles, moim zdaniem - nie, zwlaszcza ze na ile udalo mi sie doczytac to w tym modelu pracuje zwykly mechanizm kwarcowy.

 

 

Jesli zmieniles zdanie i wolisz kwarc zamiast automatu to sa lepsze alternatywy w obszarze HAQ (high accuracy quartz) z dokladnoscia do +/- 10s rocznie badz lepiej.

Patrzylbym na Longines Conquest VHP (rowniez w wersji GMT), Certiny z mechanizmami Precidrive czy jesli chcesz marke - Grand Seiko (w tej cenie klasyczna koperta).

 

reisen-mit-der-longines-conquest-vhp-gmt

 

20180406_045845.jpg?w=840

 

attachment.php?attachmentid=42514&d=1456

 

700.jpg

 

Do casualowego stroju na spotkania biznesowe jesli automat to IMO czarny, szary lub niebieski Hydroconquest w rozmiarze 41 i 'bedzie pan zadowolony' :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś wybrałbym HC z niebieską, albo szarą tarczą (czarna jest wg. mnie nudna). 

Jeżeli to jednak nie musi być automat to sprawdź sobie jeszcze certiny - zacne zegarki wg. mnie. Sam mam w planach kupić jednego kwarcowego bo mi się bardzo podoba wykończenie tych zegarków i cena jest rozsądna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szary HC z ceramicznym bezelem jest mniam, popieram :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

921971385_pobrane(7).jpeg.52bf49f54616a4e7614e0578b58f5652.jpegWybór padł całkowicie inny i nieoczywisty ale jak założyłem na rękę Seiko SRPD71K2 to się po prostu zakochałem. Żaden z zegarków nie leżał mi tak fajnie na nadgarstku jak właśnie Seiko ;)

Poza tym w stronę Seiko mocno pchnęło mnie spotkanie z pewnym prezesem, który na naszym pierwszym spotkaniu miał na nadgarstku Rolexa  a na drugim właśnie takie Seiko i wtedy na drugim naszym spotkaniu pomyślałem sobie ale fajny zegarek :)

pobrane (7).jpeg

Edytowane przez davidoff1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazne, ze zadowolony - to fajny zegarek jest, bardzo wdzieczny jak dla mnie. Niech sie dobrze nosi!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, davidoff1992 napisał:

Wybór padł całkowicie inny i nieoczywisty ale jak założyłem na rękę Seiko

No patrz... Doskonale cię rozumiem 😄 bo u mnie też zwyciężył 5. Niech się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym starszego orisa diver 300. Stalowego lub tytan.

oris__ (33.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.