Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kuba83

Oszuści i nieuczciwi sprzedawcy - Czarna lista

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu ( może za słabo szukałem ) więc zakładam. Myślę że warto mieć miejsce gdzie będziemy podawali nieuczciwych sprzedających lub krótko mówiąc oszustów , których warto sie wystrzegać. Zacznę ja, niestety dałem ponieść się emocjom i zapłaciłem za zegarek z góry na OLX. Jak nie trudno sie domyślić po wpłacie kontakt się urwał , tak wiem jestem głupi 🙂 Oto dane gościa , który mnie oszukał ( nie wiem czy prawdziwe i w d*pie na rodo )

 

 

Nick z Olx - Raptus930

Patryk Słomiany

Legnica 59-220 ul. Sudecka

Pko nr. 98102030170000240205149705

Tel: 605955989

 

Edytowane przez Kuba83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś na policję, może nie jesteś jedyny oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mógłbyś też więcej informacji dać - np co "kupiłeś" za ile, może screeny rozmów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to OLX to jakiś login tego jegomościa podaj.

 

Jeśli nawet wszystkie dane są fałszywe to numer konta jest prawdziwy i musi do kogoś należeć, jeśli masz więc historię rozmowy na olx i numer konta udupisz przedsiębiorcę. 

Numer banku należy do oddziału w Toruniu :)

 

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kuba83 napisał:

Nie znalazłem podobnego tematu ( może za słabo szukałem ) więc zakładam. Myślę że warto mieć miejsce gdzie będziemy podawali nieuczciwych sprzedających lub krótko mówiąc oszustów , których warto sie wystrzegać. Zacznę ja, niestety dałem ponieść się emocjom i zapłaciłem za zegarek z góry na OLX. Jak nie trudno sie domyślić po wpłacie kontakt się urwał , tak wiem jestem głupi 🙂 Oto dane gościa , który mnie oszukał ( nie wiem czy prawdziwe i w d*pie na rodo )

 

 

Nick z Olx - Raptus930

Patryk Słomiany

Legnica 59-220 ul. Sudecka

Pko nr. 98102030170000240205149705

Tel: 605955989

 

 

Bezpieczniej będzie dla Ciebie jak usuniesz jego dane z Twojego postu, zostaw tylko te, które są ogólnodostępne jak jego nick. Daj ogłoszenie itd... aby ostrzec innych. 

 

i koniecznie skorzystaj z możliwości prawnych, może człowiekowi coś się stało a może to oszustwo dlatego lepiej zacząć od wyczerpania drogi prawnej i czasem lepiej na tym poprzestać. 

 

Trzymam kciuki aby udało Ci się odzyskać pieniądze. 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arek1a2b napisał:

Jeśli to OLX to jakiś login tego jegomościa podaj.

 

Jeśli nawet wszystkie dane są fałszywe to numer konta jest prawdziwy i musi do kogoś należeć, jeśli masz więc historię rozmowy na olx i numer konta udupisz przedsiębiorcę. 

Numer banku należy do oddziału w Toruniu :)

 

 Prosze Pana. Numer konta może być założony na słupa czyli menela za flaszkę wódki. Jest u nas w mieście taki jeden pustostan w ruinie ale z adresem. Codziennie znajomy listonosz zanosi tam wezwania z sądu, pisma od komornika, jakieś listy od firm, rachunki itd itp.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, souls_hunter napisał:

 Prosze Pana. Numer konta może być założony na słupa czyli menela za flaszkę wódki. Jest u nas w mieście taki jeden pustostan w ruinie ale z adresem. Codziennie znajomy listonosz zanosi tam wezwania z sądu, pisma od komornika, jakieś listy od firm, rachunki itd itp.

 

No nie wiem czy chcąc robić coś co jest nie legalne angażował bym menela, musiał by być bardzo lojalnym menelem i musiał bym mieć pewność że nie opowie choćby policji co i jak. Proszę Pana :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, że w miarę zdolny haker może przeprowadzić taki wałek.

Włamują się na autentyczne, uczciwe konta, szybko załatwiają transakcję, a biedny właściciel konta

musi później udowadniać, że nie jest wielbłądem.

Sam kiedyś tak kupiłem, na szczęście policja zdążyła przejąć kasę przed złodziejem i skończyło się na nerwach.

Winnego oczywiście nie znaleźli, ale w moim przypadku dołożył do "interesu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dodam ku przestrodze - na szczęście strata nie duża:

 

https://m.olx.pl/oferta/oryginalny-zegarek-casio-z-pudelkiem-jak-nowy-CID87-IDGxKWB.html?reason=

 

Zgłosiłem do OLX ale nic nie zrobili.

Na zgloszenie na Policję tą chwilę nie mam czasu więc ostrzegam bo ogłoszenia oszusta cały czas są aktywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś na policję, to wiele czasu nie zajmie.

A wcześniej czy później wezmą się za mendę. 

Nie dawno byłem przesłuchiwany w sprawie takiej mendy, bardzo policja się za nią wzięła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj mieszkam w Legnicy i do tego delikwenta mam blisko. Sudecka to oś Piekary.

Napisz na PW dokładny adres to podjadę, zadzwonię domofonem 

i powiem ,że przyszedłem po zakupiony na OLX-ie zegarek.

Chciałbym zobaczyć jego wyraz twarzy przy domofonie i 

drżący głos usłyszeć 😎

 

 

 

Edytowane przez Volturi

Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 00:27, makitabatata napisał:

Też dodam ku przestrodze - na szczęście strata nie duża:

 

https://m.olx.pl/oferta/oryginalny-zegarek-casio-z-pudelkiem-jak-nowy-CID87-IDGxKWB.html?reason=

 

Zgłosiłem do OLX ale nic nie zrobili.

Na zgloszenie na Policję tą chwilę nie mam czasu więc ostrzegam bo ogłoszenia oszusta cały czas są aktywne.

 

Jak widzę ogłoszenia z dosyć atrakcyjną ceną, wstawione przeważnie przez kobietę, z województwa pomorskiego,kuj-pomorskiego lub te rejony to nawet nie czytam. na 99% wałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 10:17, Volturi napisał:

Słuchaj mieszkam w Legnicy i do tego delikwenta mam blisko. Sudecka to oś Piekary.

Napisz na PW dokładny adres to podjadę, zadzwonię domofonem 

i powiem ,że przyszedłem po zakupiony na OLX-ie zegarek.

Chciałbym zobaczyć jego wyraz twarzy przy domofonie i 

drżący głos usłyszeć 😎

 

 

 

byłeś ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak byłem !

Przez domofon nawrzucałem obelgami, wybiłem 2 szyby w jego mieszkaniu i na koniec rzuciłem koktajl Mołotowa:

 

 

 

I po kłopocie :rolleyes:

 

5deba9fa100fc_o.jpg


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.