Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek72

Uniwersalny Czarna tarcza od 2K do 7K nie diver

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Myślę o kolejnym zegarku :)  spełniającym następujące kryteria:

1. Szerokość bez koronki od 38 do 41mm, optymalnie 39-40mm, max 42, ale L2L do 50mm.

2. Bez udziwnień, tylko godzina, minuta, sekunda i datownik. Bez pierścienia nurkowego - nie diver. Dopuszczam wskazanie rezerwy chodu lub wskazówkowy datownik.

3. Automat lub solar z wyższej półki.

4. Czarna tarcza z czarnym tłem datownika lub bez datownika i uwaga, bardzo istotne, to ma być głęboka soczysta czerń, nie matowa, nie ciemno szara. Białe tło datownika - odpada.

5. Szafirowe szkło z antyrefleksem, porządna stalowa bransoleta - pełne maskowice, ogniwa, zapięcie nie blaszane, wiadomo o co chodzi. Koperta okrągła, maskownice dopasowane do koperty. 

6. Indeksy nakładane, nie malowane. Wskazówki stalowe, muszą być ładne, kwestia lumy obojętna, nie mogą być cieniutkie.

7. Swiss made lub ew. Japończyk. Nowy lub używamy w bdb stanie.

8. Styl taki "sportowa elegancja" - żeby był do dżinsów, pod garnitur może / nie musi, ale też nie taki typowy sportowy do tyrania, od tego mam g-shocki czy edifice.

 

Przykłady: Seiko SDGM003 (ciężko dostępny), Tag Heuer Carrera Calibre 5 (wydaje mi się nieco za drogi jak na swój wygląd i parametry).

 

Bardzo proszę o podpowiedzi, jeżeli komuś się chciało przebrnąć przez moją pisaninę :)

Problem w tym, że mam sporo ładnych zegarków ale jakoś dziwnym trafem wszystkie są niebieskie lub granatowe, coś tutaj trzeba namieszać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen Grand signsture Classic 7a3a9c78b69a2e79813794cbd7b4a991.jpg

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko SARX035, jeśli biały datownik przebolejesz to Ball Fireman Victory/Enterprise, Citizen  NB1041-84E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. SARX035 to dla mnie taka brzydsza alternatywa dla SDGM-a, a to ze względu na słabszą tarczę i brzydsze wskazówki (oczywiście o gustach...).

Biały datownik jestem w stanie może (?) przeboleć, o ile jakoś wygląda ma ładną nakładaną ramkę, jak w tym Signature. Taka ordynarna dziura jak w Ball-ach, to jest nieakceptowalne dla mnie, takich zegarków jest od groma. Podobne w Longines Conquest, tam chyba jest ramka, ale tylko malowana i w cenie takiego Longinesa to biednie wygląda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nowy, tegoroczny Oris Big Crown ProPilot Date - z nakładanymi indeksami?


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Orient Star Seeker - sdj00001b0?

7F7D4064-9167-419C-832C-E4893D6952BB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie w 100% zgodny z założeniami (białe pole datownika), ale od kiedy my się tym tutaj przejmujemy 😉.

Epos Sportive 3411

 

obraz.png.056e92e9c6399123966ea0893ca1aad1.pngobraz.png.3ee8c194b0e85e1f893c120849142cdb.png

 

Można też poprzebierać trochę w Tissotach. Szczególnie ostatni z tej trójki - Gentleman wygląda ciekawie.

 

obraz.png.d55c45700fefe63b0a54dab354036ba3.pngobraz.png.7024a357b6b9475e94ea3d1f5c50b30b.pngobraz.png.d35394e1a88064b8c8f975b78982a4b4.png

 

 

Jeśli Tissot zbyt oklepany, to Hamilton też coś w takim stylu oferuje:

 

obraz.png.7aded6f522276f3c1b5bc28725bc2cee.pngobraz.png.675384a566bc8e7e4db20d5eca3ab630.pngobraz.png.25e7ebf9c43a36b997375da5206b7ba0.png

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muhle Glashutte 29er Big

 

 

 

csm_29er-Big-schwarz-Leder-Kautschukband_06dd316c48 (1).png

download (2).jpg

Edytowane przez Trojin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Część zegarków niestety dla mnie odpada, nie spełnia kryteriów, ale może podejdzie komuś innemu :) mam na myśli np. te powyżej 42mm szerokości. 

Jak dotąd, to rozważam SARX jako alternatywę dla niedostępnego SDGM, ten Orix Artix fajny no i Tissot Gentleman, myślałem, że na bransolecie jest tylko granatowy. 

Couturier miałem, sam zegarek jest fajny, ale bransoleta jest słaba i optycznie za szeroka do tego zegarka. 

Edit: wspomniany Oris artix na bransolecie to chyba ciężko dostać, nie widzę nigdzie w PL sklepach, jest ale na pasku.  

Tissot Gentleman, praktycznie w cenie Longinesa, wciskany (?) dekielek, bezel i polerowany środek bransolety pewnie będą się rysować od samego patrzenia. 

Epos sportive oglądam go od miesięcy, ale tarcza mi nie pasuje, nie jest czarna, w takiej czerni, której poszukuję. 

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Edge_88 napisał:

Aevig Thor (manual)

 

Aevig - niebanalna propozycja. Bardzo ciekawy z tą tarczą poniżej. I fajnie, ze manual a nie automat.

I przepraszam za off-topic 😳

 

obraz.png.d85f95dd34277e34f31e02e696dd03d0.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proki dzięki, ten Artix jest naprawdę do rozważenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi i inspiracje :) sporo myślałem, jakiś czas temu sprzedałem Orienta WZ0071DJ, bo rzadko nosiłem, zaś słabość do linii Star pozostała :)

Kupiłem model RE-AU0004B00B zarzekałem się, że data musi być czarna, ale w tym modelu pasuje jasna i ma ładną ramkę. Zegarek jakościowo, że tak powiem, brak uwag :) a jestem wybredny, tarcza nie udaje czarnej, tylko JEST czarna. 

Kupiłem w Zegarowni, z kodem NOWYZEGAREK wyszło 2018 zł. 

Ludziom nie podobają się rzymskie 12 i 6, jak czytam, a dla mnie ok, bez nich byłoby trochę nudno, poza tym mam już sporo zegarków z indeksami - kreskami. 

Rozmiarowo ideał, zauważyłem, że z wiekiem zaczynam doceniać mniejsze koperty.  

 

IMG_20200812_082702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.