Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekk

De Bethune problem

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy . Stoje przed trudnym dylematem do rozwiazania. Jedna z moich ulubionych marek jest DeBethune . Mam kilka zegarkow tej marki. Mam okazje kupic DB24 nr ref 2024.499 Ten model jest limitowany w ilosci 10 sztuk. Cena jest bardzo atrakcyjna jak na ta firme tzn. 10000 USD. Zegarek pochodzi ponoc z Singapuru od dilera , ktory kiedys wspolpracowal z marka ( jest wlasciwie do kupienia 3 rozne sztuki, dwa modele juz mam) Jest to model , ktory bral udzial w roznych pokazach. W Usa sprzedaje go moj znajomy diler od ktorego nabylem juz wiele zegarkow po mocno atrakcyjnych cenach. Zegarek ten ma wyjeta czerowna tarcze rezerwy chodu. Rezerwa pokazuje , ze jest caly czas maksymalnie naciagnieta( niebieski kolor) . Chcialbym przywrocic wszystkie funkcje zegarka i zwrocilem sie do De Bethune , niestety do 15 sierpnia sa zamknieci i nie moga mi pomoc. Nigdy nie spotkalem sie z sytuacja wyjecia rezerwy chodu. ( rezerwa jest 144 h i to zopstalo sptrawdzone, po prostu btrakuje tylko wskazania) Wlasciwie po co to moglo zostac wyjete i czy przywrocenie tej funkcji to moze byc bardzo duzy koszt? Z doswiadczenia wiem, ze De Bethune ma jedne z najwyszych cen serwisu na swiecie. Czy warto kupic ten zegarek. Decyzje musze podjac do jutra. Zalaczam zdjecia . Zegarek na maszynie pokazuje odchylenie 2 sekund. Model ten nie jest do kupienia nigdzie na swiecie. Prosze o rady Zalaczam zdjecia. Dla ulatwienia dostrzezenia roznicy zalacze tez porownawcze zdjecie mojego zlotego de bethune gdzie wyraznie widac o co chodzi z rezerwa chodu .. Chodzi oczywiscie o czarny zegarek. Jest to zagadka tylko dla doswiadczonych kolegow Prosze o rady i opinie

db1.jpg

db2.jpg

db3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek z tego co piszesz zegarek ma wyjęty tylko dysk więc jeśli nie przeszkadza Ci brak tej funkcji nie jest to chyba jakiś problem na teraz a w przyszłości pewnie do rozwiązania w serwisie i nie powinno to być drogie bo to tylko założenie dysku na funkcje która jest w zegarku . 10k za nowe DB to bdb cena więc sam wiesz co robić. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eye_lip napisał:

Radek z tego co piszesz zegarek ma wyjęty tylko dysk więc jeśli nie przeszkadza Ci brak tej funkcji nie jest to chyba jakiś problem na teraz a w przyszłości pewnie do rozwiązania w serwisie i nie powinno to być drogie bo to tylko założenie dysku na funkcje która jest w zegarku . 10k za nowe DB to bdb cena więc sam wiesz co robić. 

Dziekuje za jak zwykle dobra rade . Kupilem go oczywiscie. Jakby ktos byl zainteresowany to w rozowym zloicie tez bez dysku db22 za 15000 tys. Bardziej nurtuje mnie po co te dyski byly wyjmowane ? Ten czarny jest praktycznie juz niedostepny nigdzie z racji limitacji 10 sztuk. No tzreba jeszcze nabyc pudelko a to jest niestety droga zabawa 2500 usd komplet albo podrozne za 900 usd ale jak sie ma hopla to trzeba plakac i placic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to taki unikat i w zasadzie sprawny to chyba nie było się co zastanawiać, z czasem może ogarniesz ten detal albo sprzedawca powie Ci o co chodziło, kto i dlaczego wyjął ten dysk.

Wiele informacji to tu raczej nie uzyskasz, nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek na tym forum albo jakiejkolwiek polskiej grupie widział zegarek tej marki.

Dawno nie wstawiałeś żadnych dziwolągów, ten wyjątkowo normalny, nawet godzinę idzie odczytać ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że przy tej cenie brak dysku to drobnostka. Zapewne w Serwisie koszt będzie niemały w odniesieniu do "normalnych "zegarków, ale po przywróceniu do stanu pierwotnego, wraz z kosztem i tak wyjdzie atrakcyjna cena z ten zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bugs napisał:

Jeżeli to taki unikat i w zasadzie sprawny to chyba nie było się co zastanawiać, z czasem może ogarniesz ten detal albo sprzedawca powie Ci o co chodziło, kto i dlaczego wyjął ten dysk.

Wiele informacji to tu raczej nie uzyskasz, nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek na tym forum albo jakiejkolwiek polskiej grupie widział zegarek tej marki.

Dawno nie wstawiałeś żadnych dziwolągów, ten wyjątkowo normalny, nawet godzinę idzie odczytać ;) 

Musisz byc tutaj niedawno. Ja pokazywalem swoje dwa juz wczesniej. ten jest trzeci 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radekk napisał:

Musisz byc tutaj niedawno. Ja pokazywalem swoje dwa juz wczesniej. ten jest trzeci 🙂

dopiero 9 lat więc mogło i coś umknąć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.