Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Do mojej zbieraniny doszedł roczniak JUF, który chyba jako jedyny nie był produkowany "pod szkłem", bowiem werk jest zamknięty w puszce jak w zegarach kominkowych.

IMG_6023.JPG

IMG_6024.JPG

IMG_6020.JPG

IMG_6025.JPG

cd

IMG_6021.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz  wahadło od spodu ?

 

Ciekawy model - strasznie "posklejany" ( pewnie przez fabrykę ) z różnych elementów występujących w różnych okresach.

Trudno ustalić do jakiego okresu go przypisać. Numerowana płyta wskazuje, że sprzed  I WŚ.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model wychodził w

 2 wersjach;

-1 taka ja Twoja bez kopuły 

-2 z dodatkową podstawa i kloszem,ja mam taki.

Mój zegar ma płyty z PATENT......

Są w katalogu pokazane-z i bez kopuły.

Widziałem kilka takich zegarów i mogę powiedzieć że z Twoim jest wszystko ok.Mysle że powstał przed 1910 r.

Gratuluję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mariusz napisał:

Pokażesz  wahadło od spodu ?

 

Ciekawy model - strasznie "posklejany" ( pewnie przez fabrykę ) z różnych elementów występujących w różnych okresach.

Trudno ustalić do jakiego okresu go przypisać. Numerowana płyta wskazuje, że sprzed  I WŚ.

Proszę bardzo, od spodu. Załączyłem powyżej fotkę z katalogu JUF z chyba 1910roku, więc na pewno przed wojną

IMG_6027.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pokazzna rozne Louvre i jest taki jak masz bez kopuly.

Jest tez z dodadkowa podstawa na nozkachtaki- jak ja mam.

Niedawno byl na ebay UK taki jak na zdjeciu ponizej--dodatkowa podstawa bez nozek.

Sprzedal sie bardzo tanio i zalowalem ze nie zalicytowalem.

post-6402-0-94287700-1343413355.jpg

s-l1600 (6) (480x640).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie widać podstawę roczniaka za wahadłem, a wahadło zgubiło ostrość ...

Ale chyba dysk jest OK - mosiądz zawinięty od spodu na żeliwnym talerzu.

Wahadło ze śrubkami wczesne. Do tego na płytach nabity patent wahadła Hubera - to ciut późniejsze.

Na dodatek sam mechanizm z początku numerowania mechanizmów ( podobno numerowali od 50 tys, uznając chyba, że do tej pory  wyprodukowali właśnie taką ilość ).

 

Do tego OLD TIME pisze, że ma taki zegar z wybitym "PATENT ...", co wskazuje na jeszcze wcześniejszy okres.

Tu nie chodzi o podważanie oryginalności.  Bardziej chodzi o wskazanie  zapasów jakie mieli i jakie mogą być poślizgi w produkcji.

 

Zastanawiają mnie jeszcze  otwory pod śruby do osłony włosa.

 

Edytowane przez Mariusz

Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłona włosa nie miała by tu moim zdaniem sensu, bo z tyłu jest pokrywa zamykająca cały werk. Wydaje się, jakby JUF "na siłę" chciał zrobić model w okrągłej obudowie i wykorzystał normalny werk, w którym tylko zaokrąglił wierzchołki płyt. Nawet podkładki pod łby śrub z tyłu (te dolne) są ścięte, żeby nie wystawały poza obrys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że była osłona.

Osłony wprowadzono po jakimś czasie - to pomaga w określeniu okresu produkcji - nie wcześniej niż...

 

Tu chodzi o wnioski.

Np precyzyjne datowanie  wg konstrukcji wahadła ma niewielki sens.

Ale również to, że dopuszczalne są wcześniejsze wahadła w późniejszych mechanizmach... chyba, że ktoś podmienił.

Na rys, który pokazałeś było  to wahadło użyte, więc w Twoim mógł ktoś podmienić, ale nie koniecznie tak się stało.

Zaokrąglając,  to z 10 lat rozrzutu  ( może trochę mniej ), a są tacy co próbują  rozpisywać daty produkcji w połówkach roku.

 

To świadczy o sporej nadinterpretacji u sporej grupy osób ( myślę tu o  " szerokim świecie" ) i budowaniu MITÓW .

Wg mnie takie są fakty. Tu mamy konkretny przykład na to.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wrocilem do tego tematu poniewaz mam nowa teorie spiskowa o tych zegarach.

Mysle ze zegary  ktore maja sciete plyty powstaly poniewaz zabraklo werkow z okraglymi plytami.

Zostaly niewykorzystane obudowy i ktos wynyslil zeby tam wpakowac werki prostokatne.Stosowane byly werki z napisem PATENT..... oraz pozniejsze takie jak w zegarze K.Erzlota.

Okragly werk wedlug ksiazki jest z roku 1902 .Ciekawostka jest to ze srubka blokujaca gorny blok jest od tylu a nie z boku,jest tez specjalna dzwignia pozwalajaca na regulacje gornego bloczka prawo/lewo .

Takie rozwiazanie pozwala na regulacje kotwicy bez wyjmowania werku.

Wachadla sa bardzo podobne,roznica jest w mocowaniu wahadla-prostokatne plyty to wahadlo z haczykiem a okragle plyty to wahadlo mocowane za pomoca zawleczki.

100_6505.JPG

100_6508.JPG

100_6509.JPG

100_6510.JPG

100_6511.JPG

100_6512.JPG

100_6520.JPG

100_6524.JPG

100_6523.JPG

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

msg-6402-0-04470700-1469909278.jpg

 

Wiedzialem ze widzialem w katalogu z podstawa i kloszem

 

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak sądzę, że wykorzystano prostokątne płyty po małej przeróbce (patrz mój post wyżej z 3 sierpnia )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze pisales o scietych plytach ale to bylo wiadome i widoczne ze JUF cos kombinowal.

Teraz wiadomo dla jakiego mechanizmu byly przeznaczone te obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat mial 107 stron a teraz jest 85 stron -dlaczego????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznikały zdjęcia zamieszczone na zewnętrznych serwerach (imageshack itp.). Ilość postów się nie zmieniła. W innych tematach też tak się porobiło :(

Np galeria Lenzkircha wyglada bardzo smutnie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko zdjęcia poznikaly 

Nudziło mi się i od 50 strony czytałem i oglądałem ten tmat, na pewno nie ma kilku moich postów w których pokazywalem zegary i coś o nich pisałem lub prosiłem o informację o nich

Edytowane przez old time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie w tamtym temacie nie ma żadnych ukrytych, czyli celowo schowanych przez moderację postów. A przy zmianie silnika forumowego coś się stać mogło. Nie do udowodnienia ani "do odkręcenia".

 

I powtarzam apel. Korzystajcie z forumowego hostingu zdjęć. Diabli wzięli np niemal wszystkie roczniaki pokazane przez Anettę 😞


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.