Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

rozbudowa kolekcji - porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jako, ze planuje powoli rozbudowe kolekcji potrzebuje porady - podliczylem sie ostatnio i zaczynam dobijac do ilosci zegarkow, ktora zaczyna byc problemem.

Uprzedzajac pytania - zegarki maja u mnie dozywocie, czesc z nich to prezenty itp. wiec nie ma szans na zadne redukcje - chce zatem isc na jakosc, nie ilosc i trafic najlepiej jak sie da.

Analizujac co mam i czego nie mam wychodzi mi, ze brakuje mi zegarka z fazami ksiezyca (zawsze bardzo chcialem miec), mechanicznego chrono oraz nazwijmy to porzadniejszego EDC.

(na chwile obecna jako EDC mam Seiko SARB 035 z jasna tarcza a do zadan wyjatkowo ciezkich Certine DS-2 Precidrive, brakuje mi wiec czegos nazwijmy to lepszego z ciemna tarcza)

Nadgarstek 18 - 18,5 cm, w pracy nosze 90% smart casual / 10% business casual, w czasie wolnym dzinsy i polo czy nawet t-shirt, lubie raczej mniejsze zegarki (36-40mm EDC, do 42mm diver/tool watch).

 

Jesli idzie o to porzadniejsze EDC to w kregu zainteresowan sa:

 

Nomos Club Campus 38 (czarny)

  • plusy: Nomosa w kolekcji trzeba miec :), fajny rozmiar, pasuje do mojego stylu ubierania sie, swietna jakosc wykonania, niewielka grubosc, luma, 100m WR, dokladny mechanizm
  • minusy: brak AR z tego co wiem, dlugawe uszy - trzeba dobierac grubsze paski zeby nie bylo luki pomiedzy paskiem a koperta, brak bransolety, in house choc koszty serwisu rozsadne (przeglad ok. 200 - 220 EUR)

 

Longines Conquest 39 automat (czarny)

  • plusy: rozmiar, pasuje do mojego stylu ubierania sie, dobra jakosc wykonania, 300m WR, luma, rozsadna grubosc, mechanizm bedacy pochodna ETA 2892
  • minusy: polerowane srodkowe ogniwa na bransolecie, sporo polerowanych powierzchni na kopercie, troche ciezko wyglada i obawiam sie, ze moze nosic sie jak wiekszy

 

Tudor Black Bay 36 (czarny)

  • plusy: genialny rozmiar!, bardzo dobra jakosc wykonania, luma, 150 WR, niewielka jak na automat grubosc, ogolnie swietne proporcje i styl, mechanizm ETA 2824 top
  • minusy: najdrozszy z trojki, koronka z odsadzeniem (kwestia przyzwyczajenia zapewne)

 

 

Natomiast z fazami ksiezyca wybor tak naprawde jest pomiedzy dwoma zegarkami:

 

Longines Master Collection Moonphase 40mm (niebieski)

  • plusy: fajny rozmiar i relatywnie niska koperta jak na zegarek z fazami ksiezyca, jest wersja na bransolecie, swietnie skomponowana tarcza - polaczenie daty i faz ksiezyca, 
  • minusy: 30m WR (nawet nie 50m), obawiam sie podobienstwa do niebieskiego Tissot Chemin des Tourelles, ktorego posiadam, kolejny niebieski zegarek (czarny odpada przez rzymskie cyfry, bialy - sam nie wiem)

 

Longines Master Collection Moonphase Chronograph 40mm  (niebieski)

  • plusy: fajny rozmiar (40mm), dzieki chronografowi wyglada mniej oficjalnie / elegancko, jest wersja na bransolecie, wskazanie miesiaca i dnia tygodnie (ale nie wieczny kalendarz wiec latwiej / szybciej sie ustawia), werk na bazie ETA 7751, duzo komplikacji - odhacza i chrono i fazy ksiezyca
  • minusy: spora grubosc (14mm) choc projekt koperty optycznie ja zmniejsza, 30m WR (nawet nie 50m), duzo komplikacji (tarcza na pierwszy rzut oka wydaje sie przeladowana)

 

Ktory byscie wybrali i dlaczego? Czy jest jakas inna propozycja (zegarek koniecznie nowy, z gwarancja producenta, do powiedzmy 2.200 - 2.500 EUR, rozmiar koperty do 40mm), ktora mi umyka?

 

Dzieki za rady i pomoc w pogoni za kroliczkiem :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDC - Carrera? 39/41 Calibre 5/7 - Calibre 7 ma GMT, z tego co pamiętam.

Ball? Marvelight interesujący ale inne też.

Longines Conquest 39 miałem - jak dla mnie przytłacza mnie ilość stali w tym zegarku.

Tudor BB 36 - nie za mały? Z kolei 41 wydaje się duży, uszy o rozmiarze 22 powodują, że jest optycznie duży.

Z Tudora nietypowo - mój faworyt 1926 😀

 

Moonphase - może coś z Frederique Constant? Zawsze mieli fajne fazy księżyca. No i może Epos - tam też jest ciekawie w tej materii.

Longines Master 40 - tarcza fazy księżyca ucina indeks 6 - nie lubię uciętych indeksów.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem nigdy Taga i jakos srednio mi z nimi po drodze ale musze przyznac. ze Carrera to chyba jedyny model, ktory do mnie gada.

Jedyne, co mnie troche martwi to znow sporo polerowanych powierzchni (ale np. Nomos ma ten sam problem), ktore beda lapac rysy.

Dzieki za propozycje, musze sie przyjrzec temu modelowi blizej.

 

Ball - przygladam sie od dawna, wiem ze to bardzo solidna marka i tryt jest super ale ... wiekszosc modeli jest po prostu albo za duza / gruba albo jakos do mnie nie gada.

Fireman Enterprise jest fajny, 40 mm to ciut wiecej niz bym chcial ale do przezycia, Marvelight to juz 13 mm grubosci w wersji II i 13,15 mm w wersji III a to troche duzo.

W tych klimatach wolalbym chyba juz Sinn 556 I B, ktory ma 38,5mm i wyglada dosc mocno utylitarnie, nie na tyle jednak zeby razil jakos mocno do koszuli :)

 

Conquesta widzialem na zywo ale nie mierzylem niestety, sprobuje nadrobic to jakos w nadchodzacych dniach (mam nadzieje, ze lokalny AD ma jakies sztuki w 39mm na stanie).

Wyglada troche jak pancernik ale cos w sobie ma jak dla mnie, przeraza mnie natomiast ilosc polerowanych powierzchni - raz, ze bedzie sie rysowac jak cholera a dwa ze jest blingy... zobaczymy.

Ciekaw jestem jak bedzie wygladal na reku, z tego co widzialem na zdjeciach i filmach w internecie nosi sie chyba jak ciut wiekszy niz wskazywalby jego rozmiar, moze byc ze nie klikniemy.

 

BB36 jest swietny, mierzylem i bardzo mi pasuje (zdarza mi sie podbierac czasem zonie MV Redentore 36mm - jak pisalem lubie male zegarki), BB41 jest na bank za duzy (tez mierzylem).

Nie wiem jak to zrobili ale rozmiar koperty plus bransoleta powoduje, ze ten zegarek genialnie lezy na nadgarstku i przy swoich 36mm nosi sie jak wiekszy, ponizej fotka z netu z krolem :)

 

n19u7k37xn821.jpg

 

7c5dfca616c75228d1ac7186fd3d83e6.jpg

 

Tudor 1926 fajny ale nie to czego szukam - brak lumy i ogolnie bardziej elegancki jak dla mnie charakter eliminuje ten zegarek.

Patrzylbym na OP 36 / 39 ale szczerze mowiac za te pieniadze mam Tudora i chrono z fazami ksiezyca - moze nie doroslem do korony jeszcze :)

 

Epos ma fajny model Big Moon ale to 42mm i jest to niestety wiecej niz bym chcial, Fryderyk ma model Manufacture Slimline Moonphase z data i fazami rozbitymi oraz inny gdzie sa rozwiazane jak w Longinie.

Sek w tym, ze to na ich manufakturowym mechanizmie, w cenie sporo wyzszej niz Longines i do tego jest bardziej elegancki, czego akurat chce uniknac (wiem marudze) - do garnituru zegarek juz mam.

Ucietego indeksu na 6tej nie zauwazyelm szczerze mowiac ale przy tym umiejscowieniu komplikacji chyba ciezko tego nie zrobic, jak patrze teraz to wiekszosc takich zegarkow ma ten sam problem.

 

 

Dzieki za Carrere, dopisana do listy.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu przymierzałem Conquesta GMT w wersji kwarcowej. I trochę się odkochałem. Jednak duży i ciężki, a wersja mechaniczna raczej lżejsza i drobniejsza nie będzie. Na moim nadgarstku 18cm wyglądał tak dość... obszernie. Miałem trochę uczucie jakbym targał ze sobą divera z WR300.
Jeżeli rozważasz, to koniecznie przymierz.

e08095af58454722774ba1e9e31541d7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz robię podejście, żeby coś napisać 🙂

 

W krótkich żołnierskich słowach: IMHO kupuj bb36 (choć ja nie lubię snowflaków), a jeżeli budżet pozwoli - atakuj koronę. O modelu i rozmiarze możemy pomyśleć. 

Fazy księżyca to nie moja bajka, więc nie doradzę, ale na co i po co komu one - nie wiem 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile GMT ma 41mm ale ogólna budowa podobna, przymierzę na bank, dzięki za zwrócenie uwagi na to.

 

@szuwi No chyba BB 36 gada do mnie najbardziej i wszystko inne to będzie substytut choć Nomos mi strasznie tez chodzi po głowie. A fazy księżyca - cóż, świetnie wyglądają na tarczy plus łatwiej żyć i planować kiedy się przeistoczyć w wilkołaka 😆

 

Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w Longines Conquest boisz się rysowania powierzchni polerowanych, to w Tudor BB36 jakoś lepiej nie będzie. W obu ten szeroki polerowany bezel będzie pierwszy do rysowania

 

D0AC308E-DAED-43F6-BD06-4FFC4C81434C.jpeg

2BE2F14B-DD53-4B5A-8D27-0F9529AD8BAB.jpeg


A, skoro patrzymy na Rolexa, to nie wypada nie rzucić okiem na Omegę AT.

W końcu i ten i ten „prawie” mieszczą się w budżecie :)

 

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega AT to grubasek - 13mm, przy 38,5mm średnicy jest średnio zgrabny. Jak wchodzimy w te rewiry, to jeszcze Omega Globemaster   https://www.chrono24.com/omega/globemaster--id14703251.htm 

Całkoem fajna - sam o niej myślę, choć o białej 🙂

Ale podtrzymuję moje wcześniejsze zdanie - BB36 (ja bym nie kupił przez snowflaki) lub (jeżeli budżet pozwoli) korona. 

 

Dla mnie fajny jest Nomos Club, ale musiałby być automat i data, a wtedy nagle cena robi się mało przyjemna... 😞

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fanfar19 wkleiłeś fotki i kurczę coś w sobie ten model ma, muszę przymierzyć. Bezel jest szerszy niż w BB 36, w którym jest on jedynym polerowanym elementem a tu dodatkowo środek bransolety się świeci. Z AT mam problem - tarcza świetna, mechanizm fantastyczny ale to kawał kloca 😕 Ogólnie w Omegach montują świetne mechanizmy ale ten rozmiar... Seamaster 300m żeby miał 40mm i był ciut cieńszy byłby genialny, ogólnie z Omeg to widzi mi się Railmaster ale to 40mm no i okolice 3.500€ i Speedmaster 38 czarny z okrągłymi a nie eliptycznymi subtarczami ale tu mechanizm słabszy.

 

@szuwi Globemaster - znów świetny mechanizm ale tarcza mnie nie przekonuje do końca, zerknę na nią jeszcze raz (i na wspomnianego wyżej Railmastera choć budżet naginany już mocno a i widziałem ostatnio cennik serwisowy Omegi - BB 36 x 2 (niemałe czego się nie robi dla realizacji marzeń...). Na tą chwilę prowadzi BB 36, plan B to Nomos Club a plan C to Conquest i Globemaster. W Nomosie manual i brak daty mnie nie boli, BB 36 tez jej nie ma :) Na koronę przyjdzie jeszcze czas, może znajdę coś z roku urodzenia w stanie jak niebieski DJ na bazarku od kolegi Ulotny bodajże.


Fanów faz księżyca widzę nie ma :) ?

 

Dzięki za pomoc!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, cordi7 napisał:

 


Fanów faz księżyca widzę nie ma :) ?

 

 

 

Fazy ksiezyca jak juz SZuwi napisal funkcja malo uzyteczna,

wg mnie glownie ozdobna,wiec jak juz brac, to cos co sie bedzie rzucac w oczy:

np C1 Moonglow:

375-content-6.jpeg

 

 

 


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDC - Wempe Iron Walker 40mm 🤪

Monphase to dla mnie klimaty renesansowe a w taką stylistykę fajnie wpisuje się Frederique Constant 

FC-715MC4H4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ball, gdybym miał wolne 2k€ to pewnie on trafiłby na nadgarstek :)

 

 

image.jpeg

Edytowane przez BaronRicks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew i propozycje :)

 

@Pav wiem, ze ta komplikacja jest malo uzyteczna ale jaka ladna za to :D Z CW blizej by mi bylo do C1 Grand Malvern Moonphase, C1 Moonglow to juz ciut za duzo:

 

Christopher-Ward-C1-Grand-Malvern-Moonph

 

tym niemniej nadal nie wiem, czy nie rzuca sie w oczy za mocno... gdyby Glycine robila inny zestaw kolorystyczny to Combat 6 w wersji 36 badz 40 mm wchodzilaby w gre ale niestety nie gra mi tarcza.

 

 

@arckx dzieki za przypomnienie! Patrzylem na Wempe Iron Walker jakis czas temu juz, fajny zegar i na EDC sie nada, dopisuje do listy. Nie wiem czy wyprzedza BB 36 ale jest bardzo blisko :)

 

Wempe-Iron-Walker_5986.jpg

 

Plus, za unikatowosc i certyfikacje chronometu, tylko 9,75 mm grubosci, lekki minus za zintegrowana bransolete, cena podobna do BB 36 ... szkoda, ze do najblizszego AD mam 200 km bo bym chetnie przymierzyl.

 

 

@BaronRicks z Ballami jak juz pisalem wczesniej mam problem albo wizualny, albo sa ciut grubawe (Marvelight II i III)... mialem w reku Fireman Enterprise i to solidny zegar ale ... sam nie wiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, cordi7 napisał:

gdyby Glycine robila inny zestaw kolorystyczny to Combat 6 w wersji 36 badz 40 mm wchodzilaby w gre ale niestety nie gra mi tarcza

 

Zgaduję, że o mniej więcej taką Glicynkę się rozchodzi?

Faktycznie, jak już księżyc w pełni, to może niekoniecznie jeszcze zielona luma na indeksach. I można by już zaszaleć z ciemną tarczę datownika. To nie diver, któremu w sprawie datownika jest zazwyczaj "wszystko jedno" 😁

 

obraz.png.6f996f08752f3077dbd4d32164253e05.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile
Dokładnie ta i dokładnie o to chodzi, te zielone indeksy i luma maja się do reszty jak ... :)

Rozmiar fajny, mechanizm ok, wszystko gra poza zestawieniem kolorów...

I o ile  wersja z czarną tarczą bez faz księżyca wyglada IMO ok to reszta już tak sobie.

 

@BaronRicks

Dzięki za propozycję , trochę zbyt poważny i oficjalny, sam nie wiem. Jakoś całościowo nie gra.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycinka jest super. Na żywo zupełnie robi dużo lepsze wrażenie niż na zdjęciach...Do tego stosunek ceny do jakości też jest bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7

Napisałeś że brakuje Ci mechanicznego chrono a żadnej propozycji nie podałeś... 

 

TH Carrera czeka! 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liście priorytetów mechaniczne chrono mam najniżej oraz gotowy tajny plan zakupu Seagulla / HKED 1963 jako mechanicznego chronografu, który jednocześnie odhaczy mi zegarek chiński :)

 

A na poważnie to nie wiem czy bym nie wolał tourbillona od Seagulla, cena podobna, równie użyteczny dla mnie jak chronograf ale za to jak wyglada :)


https://bartels-watches.com/en/products/sea-gull-tourbillon-818-27-17-8810?variant=21665809924176

 

76F03D12-3060-41AB-9600-4407AD6B8A00.thumb.jpeg.fd7a4ffb42487c44c39dd012e2094e19.jpeg
 

92FACC18-84D9-447E-AC7C-624476FBD241.jpeg.4974b526bc9736fbb0182ad7d222873a.jpeg

 

 

41 minut temu, Krzysiek82 napisał:

Glycinka jest super. Na żywo zupełnie robi dużo lepsze wrażenie niż na zdjęciach...Do tego stosunek ceny do jakości też jest bardzo dobry


Widzialem na żywo czarną na bransolecie bez faz księżyca i to naprawdę fajny zegarek jest.

Tym niemniej podtrzymuję, że jak dla mnie, niektóre zestawienia kolorystyczne są karkołomne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podali wiele propozycji, to ja może w kwestii tego chrono ;) Może Hamilton Intra-Matic Auto Chronograph 40mm, te pandy wyglądają zjawiskowo.

 

No i porządny EDC, to np. Sinn U50. Do smart casual się łapie jak najbardziej, pomimo, że znacznie odbiega wyglądem od Tudorów i Roleksów.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy podali wiele propozycji, to ja może w kwestii tego chrono  Może Hamilton Intra-Matic Auto Chronograph 40mm, te pandy wyglądają zjawiskowo.

Potwierdzam
b7c57bae59d10bf2df65a5bfc38941e8.jpg

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca

Dzieki za propozycje i mieszanie w glowie :P Mam mega slabosc do pand, na Intra Matica Chrono patrze od dawna ale jak juz wspominalem chrono jest najnizej na liscie priorytetow.

Przy Longines Moonphase Chrono mam dwie pieczenie przy jednym ogniu - malo tego, Longines ma 40mm i niecale 14mm grubosci z fazami ksiezyca a Hami 40mm i 14.6 mm grubosci.

Dodatkowo mechanizm L687.2 w Longines to chrono z kolem kolumnowym podczas gdy Hamilton H-31 to model krzywkowy, teoretycznie zatem ten pierwszy powiniem pracowac bardziej gladko.

Sinn chodzil mi po glowie ale 556 I B albo 104, U1 / U50 sa zbyt hardkorowe na EDC, do zadan specjalnych mam g shocka i Hamtun Neona, ktory tez wyglada jak czolg (500m czy 1.000 WR to i tak kosmos).

Moj zegarmistrz prowadzi sprzedaz Sinna i za kazdym razem jak wchodze patrze na gablote i ... na patrzeniu sie konczy. 556 I B to taki OP Sinna jak dla mnie ale jednak ciut za bardzo w strone tool watcha chyba.

 

201709221506067167127.jpg

 

h-31-44.png

 

 

@lukebor

Piekny jest, na pewno jesli zdecyduje sie na model Longines tylko z fazami ksiezyca Hami bedzie wysoko na liscie, zeby mial te 1,5 mm mniej bylby idealny.

Niestety koperta w Hamim ma proste boczne scianki, potegujace wizualnie grubosc zegarka podczas gdy Longines wizualnie podzielil koperte zmniejszajac jej grubosc:

 

Hamilton-Intra-Matic-Auto-Chrono-23.jpg 

 

image.png.8f032618282c781935703b88366fe439.png

 

 

@arckx

Fajny ale ma rzymskie cyfry, sprawia wrazenie bardzo powazne - troche zbyt elegancki, szukam raczej nakladanych indeksow albo cyfr arabskich.

 

IpvctyR9uG5k4fBSQKTtxHhD-Ko8ttahrccmK60w

 

 

Dzieki wielkie za pomoc, powoli mi sie to wszystko zaczyna ukladac, na razie wyglada to tak:

EDC: 1) BB 36 2) Wempe Iron Walker 3) Nomos Club Campus

Fazy ksiezyca: 1) Longines Master Collection Moonphase Chrono 2) Longines Master Collection Moonphase

 

Pozdrawiam

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze można coś dodać to chciałbym nadmienić, że zintegrowana bransoleta nie jest minusem gdyż IMHO to właśnie ona jest podstawą codziennego użytkowania czasomierza. 

Wempe IW ma datę co jest w przypadku EDC sympatyczną komplikacją a certyfikat chrono już całkowicie przechyla szalę na korzyść Niemca z Glashutte względem BB 36.

Miłość jak wiadomo jest jednak ślepa i merytoryczne przesłanki nie mają najczęściej nic do rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się - Hami ma wysoką kopertę. Mnie to nie przeszkadza, do tego bardzo lubie chronografy, ale o gustach się nie dyskutuje
Longinesa na żywo nie widziałem, ale ciekawe rozwiązanie z tym podzieleniem koperty. Jest także nieco bardziej elegancki od Hamiego, a tenże jest bardziej sportowy.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał:

 Dzieki wielkie za pomoc, powoli mi sie to wszystko zaczyna ukladac, na razie wyglada to tak:

 

EDC: 1) BB 36 2) Wempe Iron Walker 3) Nomos Club Campus

 

Z tych trzech wymienionych najciekawszą kopertę ma jednak Carrera, że tak pozwolę sobie wyrazić swoją opinię 🙂

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.