Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

rozbudowa kolekcji - porada

Rekomendowane odpowiedzi

@arckx

Zgadzam sie, ze bransoleta do EDC sprawdza sie najlepiej, ja dodatkowo nie jestem z tych, co przerzucaja zegarek z paska na pasek.

Tym niemniej obiektywnie rzezcz biorac gdybym CHCIAL to zrobic to nie mam szans stad leciutki minusik - ale nie jest to wielka rzecz.

(swoja droga fajnie rozwiazane ma to Baume&Mercier w damskim modelu Classima, wymiana trwa kilka sekund i nie wymaga narzedzi)

 

 

Certyfikat chronometru w Wempe jest super, zwlaszcza ze z tego co doczytalem podobnie jak dla Rolexa certyfikacja jest zegarka po zlozeniu a nie samego mechanizmu, data tez na lekki plus (lekki bo przezyje i bez).

BB 36 nie ma moze i certyfikatu ale na tyle, na ile sie orientuje to jest to wersja top, z dodatkowymi przerobkami Tudora, wyregulowana w kilku pozycjach i bardzo dokladna (spokojnie miesci sie w zakresie COSC).

Na chwile obecna nie przesadzam jeszcze niczego - ciesze sie, ze z wasza pomoca udalo sie ograniczyc wybor do raptem 3 sztuk, ktore w dodatku mysle sa naprawde najlepszymi wyborami, jakich mozna dokonac w tym budzecie.

 

 

@lukebor

Jak mowilem Intra Matic Panda BARDZO mi sie podoba, nawet pomimo tej sporej jednak obiektywnie rzecz biorac wysokosci, 0.6 mm roznicy wzgledem Longines to tez nie jest cos, co by mnie mialo finalnie odrzucic.

Longines pociaga mnie jakos calosciowo, na pewno jak piszesz jest bardziej elegancki niz casualowo / sportowy Hami, dodatkowo spora liczba komplikacji zostala zamknieta w dosc rozsadnej jeszcze kopercie.

 

 

To chyba milosc i co do faz ksiezyca wybor sie dokonal - wiekszosc zegarkow mam rozsadnych, czytelnych, niezbyt wysokich zeby pod mankiet wchodzily wiec raz chce zaszalec - ma byc wszystko :D

 

 

@fanfar19

Podkopujesz fundamenty mojej decyzji :P Obiektywnie jak juz mowilem Carrera Caliber 5 to mocny zawodnik, jeden z niewielu jesli nie jedyny TAG, ktory do mnie gada.

Jest bardzo klasyczna i to chyba w tym momencie zaczyna byc lekkim handicapem, mam SARB 035, GS SBGA285 i DS-2 Precidrive do zadan specjalnych  i tym razem ma byc twist.

Wszystkie powyzsze zegarki sa mocno klasyczne i konswerwatywne, BB 36 to tool watch w przebraniu, Wempe to koperta Genta style a Nomos to Nomos - te uszy i tarcza sa niepodrabialne.

Moze gdybym inaczej do tej pory budowal kolekcje to chetnie bym wlaczyl TAGa do kolekcji? Patrze na niego i mysle sobie 'cholernie ladny' ale nie widze aby wnosil cos nowego do mojego zbioru.

Nie wiem czy rozumiesz co mam na mysli ... choc nie przecze kurcze, ladny skubaniec jest. Jak z gruboscia w tym modelu? bo on chyba ma co prawda tylko 39mm ale jest ciut grubszy (12 -13mm)?

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentuje ten Lonżin. Jeśli Ci się podoba, to mocno brałbym go pod uwagę.
Jak z ceną? Bo Longinesy ostatnio pojechały chyba w górę?
No i czy nie jest jednak za dużo niebieskiego z tym paskiem? Pamiętaj że to 21mm, nie taki do końca standardowy rozmiar.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie i zgadzam sie, ze z tym paskiem to troche za duzo, patrzylem bardziej na wersje na bransolecie.

Cenowo da sie wyrwac od 2.000 EUR do 2.200 EUR wiec sa w zalozonym budzecie na szczescie.

Pasek niestety jak piszesz rozmiar niestandardowy ale w najgorszym razie moge robic na zamowienie.

(mysle, ze czarny z niebieskimi przeszyciami to max tego, co jest do przelkniecia choc czarny gladki chyba lepszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii chronografów raz jeszcze. Przeglądałem sobie net i natrafiłem na takiego Longinesa chrono. No jak dla mnie bomba :)

Może i tuxedo, ale kto zabroni nawet do jeansów nosić ;)

 

Longines Heritage Classic Tuxedo Collection (zdjęcie pożyczone z internetów)

 

spacer.png

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym strzelać w chrono to bym sprzedał nerkę i szedł w IWC Portugieser :)

 

Choć muszę przyznać, że wszystko bądź niemal wszystko, co Longines ostatnio wypuszcza jest bardzo dobrze przemyślane i ciekawe.

 

Dzięki za pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze  w kwestii EDC, może coś z oferty Junghansa? Seria Meister ma mnogość wersji do wyboru i rozsądne wymiary. No i w końcu dodają w opcji szafir :)

64457B99-7B9B-4546-B448-E4FDCC2450AF.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 powiem Ci szczerze ze wempe z serii Iron Walker wymiata.

szczerze coraz bardziej mi się podoba. Jakie są opcje zakupu bo ciężko mi było znaleźć sklep internetowy z tymi zegarkami? Na stronie producenta są tylko salony gdzie można je znaleźć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, disaster3 napisał:

@cordi7 powiem Ci szczerze ze wempe z serii Iron Walker wymiata.

szczerze coraz bardziej mi się podoba. Jakie są opcje zakupu bo ciężko mi było znaleźć sklep internetowy z tymi zegarkami? Na stronie producenta są tylko salony gdzie można je znaleźć....


https://www.wempe.com/de-de/uhren/wempe-glashuette-i-sa/iron-walker/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0656A35E-6955-4CD9-B128-5FAAAFBBF835.thumb.jpeg.bf95e445baff82f831fedddc407d6af1.jpeg
 

592DC17C-51F6-444D-A5B8-D73A6FC133EA.thumb.jpeg.90ac2df0087f45f7e4019050c3e856e3.jpeg

 

2A960718-4B34-48B7-9280-8A39596DB938.thumb.jpeg.0486c82f8e35e3c8a67638d6773c07aa.jpeg

 

Hmmmm... 🤔

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardziej podoba Wempe od kilku dni oglądam wszystko co jest w jego temacie na youtubach i dzisiaj już prawie go zamówiłem ale cholera nie wiem jaki kolor? biały, miażdży, niebieski jeszcze bardziej, czarny.... No ja mam sarb033 wiec trochę zduplikuje się wiec raczej biały albo niebieski. Piękne są te zegarki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski jest chyba najciekawszy (chyba, że chrono - tam evil panda rządzi) ale teraz co drugi zegarek jest niebieski :)

 

Ja nadal wiem, że nic nie wiem - dobrze, że mam czas na zastanawianie się, na ten rok koniec zegarków albo mnie żona spakuje. Miotam się strasznie, z żadnym zakupem zegarka tak jeszcze nie miałem, zawsze wiedziałem czego chcę. Tudora mierzyłem i jest IDEALNY, Wempe nosi się jak mniejszy niż jest ale to jednak 40 mm a BB 36 to jednak cudowne 36 mm, z kolei Wempe 36 będzie za mały jak nic, poniżej porównanie Iron Walker 36 - Datejust 36:


42EA91EE-E12C-4FEE-B21E-EA333156BFD5.jpeg.0f1dec3b2b9c2666d1db0d1e738c6c0e.jpeg

 

Kup i wrzuć fotki, opisz wrażenia, pomożesz koledze :P


Chyba jednak BB 36 minimalnie prowadzi u mnie.


PS. @DonDiego musi być mechanik a wybierając pomiędzy Junghansem a Nomosem brałbym tego ostatniego, choć Meister z manualem niemal stał się moim garniturowcem, piękny zegarek!

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Iron Walker wygląda bardzo ciekawie. Ale skoro Tudor jest idealny, jak napisałeś, to nic tylko brać Tudora. 
A jeśli po czasie okaże się, że idealny nie jest to sprzedasz i kupisz Wempe :)

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na te zdjęcia z posta #34 i myślę, że w mój gust idealnie wpasowałoby się połączenie tarczy i wskazówek z Wempe z kopertą, koronką i bransoletą z Tudora.

Niestety, takie wishful thinking nie posuwa sprawy do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, disaster3 napisał:

 

idget blockquote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, cordi7 napisał:

@Perpetuum Mobile to się nazywa Rolex Oyster Perpetual :P

 

Faktycznie! 👍

Rzadko się zapuszczam myślami w okolice Rolexa.

Najczęściej przy przeglądaniu Aliexpres 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2020 o 23:21, cordi7 napisał:

Jak miałbym strzelać w chrono to bym sprzedał nerkę i szedł w IWC Portugieser :)

 

Choć muszę przyznać, że wszystko bądź niemal wszystko, co Longines ostatnio wypuszcza jest bardzo dobrze przemyślane i ciekawe.

 

Dzięki za pomysł :)

Zegarki, które aktualnie Longines wydaje to wszystko są projekty sprzed minimum 50 lat. W ostatnich latach Longines robi głównie reedycje starszych model, inna sprawa, że każda firma byłaby zachwycona mając takie archiwum swoich projektów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze to reedycje i nawiazania do modeli sprzed lat, trzeba im oddac ze jak piszesz raz maja do czego wracac a dwa ze bardzo ladnie i subtelnie odswiezaja klasyke nie psujac oryginalnego projektu.

 

Dla mnie zdecydowanie jedna z firm w czolowce jesli idzie o premiery nowych modeli w nazwijmy to 'dostepnym' segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż ktoś wyciągnie Classic-a, padło na ciebie @Lincoln Six Echo :)

 

Jest to absolutnie przepiekny zegarek, który ma świetna kopertę, rewelacyjną tarczę i pasujące do niej wskazówki.

Jednym słowem ideał? Ano nie... mizerne 50m WR psuje cały projekt, żeby było 100m WR to byłby to mocny zawodnik.

Nie do końca rozumiem politykę Longines’a w tej materii, Conquest ma 300m WR a tu raptem 50m WR?

 

Co do chrono - seria Pioneer bardzo trafia w moje gusta ale znów jest przysłowiowa łyżka dziegciu w beczce miodu.

40mm. - super, 100m WR - świetnie, 21mm rozstaw uszu - przeżyję, lug to lug - 50mm. Za pierwszym razem sprawdzałem dwa razy. 50mm! Toz to proporcje iście Nomos-owe, gdzie przy kopercie 38mm jest prawie 48mm L2L. Uszy co prawda podgięte chyba są wiec może nie być źle, musze przymierzyć by wydać werdykt bo bez dwóch zdań ładny zegarek.

 

Fazy księżyca - to jeden z dwóch zawodników na mojej liście, bardzo ładny jest i jak na fazy księżyca cieniutki. Mocny zawodnik :)

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał:

Czekałem aż ktoś wyciągnie Classic-a, padło na ciebie @Lincoln Six Echo :)

Jest to absolutnie przepiekny zegarek, który ma świetna kopertę, rewelacyjną tarczę i pasujące do niej wskazówki.

Jednym słowem ideał? Ano nie... mizerne 50m WR psuje cały projekt, żeby było 100m WR to byłby to mocny zawodnik.

 

Pływać w nim i tak nie będziesz, więc jakie to ma znaczenie? ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Pływać w nim i tak nie będziesz, więc jakie to ma znaczenie? ;)

 

W zadnym zegarku poza g shockiem nie plywalem i nie zamierzam ale ... EDC oznacza, ze to ma byc zegarek na co dzien, do kazdej okazji.

To niestety implikuje, ze moze zostac ochlapany, zalany itp. (tonacych dziewic nie ratowalem jeszcze w zyciu ale podobno zawsze jest pierwszy raz na wszystko).

 

30 - 50 WR moge oczekiwac od eleganta, ktory raczej jest traktowany z poszanowaniem i delikatnoscia ale IMO na EDC to troche malo.

 

:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał:

tonacych dziewic nie ratowalem jeszcze w zyciu ale podobno zawsze jest pierwszy raz na wszystko

 

Dziewic też nie ratowałem, ale raz topiłem Marzannę. Całe szczęście, że nie miałem wtedy zegarka, bo to jeszcze w przedszkolu było ;)

Również jestem zdania, że na EDC - 100m to jest minimum - lepiej na zimne dmuchać.

 

Ten Conquest Classic wygląda super. To taki złoty środek pomiędzy wspomnianymi wcześniej Wempe i Tuderem, jeśli chodzi o wskazówki i kopertę. Ale, podobnie jak w chrono, L2L wydaje mi się bardzo duży. Aż sprawdziłem - 49,5mm.

 

Napiszę jeszcze swoje przemyślenia na temat postrzeganej przez Ciebie za minus szerokości paska równej 21mm. Czy to tylko z powodu małej popularności owych, czy jest coś jeszcze? Często mam wrażenie, że w wielu zegarkach o "nieprzerośniętej" kopercie te 22mm to za dużo, zwłaszcza kiedy pasek nie zwęża się w stronę klamerki. 20mm z kolei to takie "pindru-mindru". Dlatego uważam, że tutaj akurat, podobnie jak np. w często w Hamiltonach, 21mm to idealny rozmiar ucha.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca

Zgadzam się z tobą - najważniejsze jest aby elementy były proporcjonalne a design całościowo spójny.

 

21 mm trochę zawęża pulę pasków do wyboru ale jak zaznaczałem wcześniej ja nie z tych co przekładają.

W EDC 21 mm to problem o tyle, że np. perlony są tylko w parzystych szerokościach a na lato - jak znalazł.

Tutaj akurat w przypadku Longines’a z fazami księżyca to takie marudzenie bardziej, w końcu jakieś minusy muszę znaleźć.

 

:)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 przeglądam sobie z zaciekawieniem Twój temat i wygląda na to, że sam odpowiedziałeś na zadane przez siebie pytania 😉

Podoba Ci się BB36, a o jego rozmiarze wypowiadasz się jako o idealnym. Jest to świetne ECD i właśnie w niego bym w Twoim przypadku celował.

Drugi zegarek to moonphase/chrono - również przedstawiłeś tutaj pięknego "wszystkomającego" Longinesa w kolorze niebieskim, z moonphase i rozbudowanym kalendarzem. Niebieski pasek możesz spokojnie zmienić na inny hand made wykonany na zamówienie.

 

Co do wspomnianego wcześniej Glycine moonphase - mam wersję z szarą/antracytową tarczą i czarnym datownikiem, wygląda to o wiele lepiej niż wersja niebieska z białym kołem daty 😉 Zgadzam się jednak, że nakładane indeksy lepiej by pasowały do tej wersji.

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.