Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
odiz

Czy jest alternatywa dla CERTINA DS PODIUM Chrono ? :(

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od wielu tygodni szukam jakiegoś idealnego zegarka dla mnie :) i prawie taki znalazłem. 

Dzisiaj byłem w Jubitomie i akurat taki był więc obejrzałem/ przymierzyłem i jeszcze bardziej się zauroczyłem. 

Chodzi dokładnie o ten model w tym kolorze:

https://wkruk.pl/zegarki/certina/zegarek-certina-ds-podium-75?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c1711592047&gclid=CjwKCAjw1K75BRAEEiwAd41h1B4kReBsw4zHWws3XB7MTNjJA4rZc0F3D3TytcNFg70Lbnu5LdCaSBoCGeUQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&tpmid=k23634414_s1922806_p267019385_c126327723&epi=

 

7ba515439a65.jpg

 

Jest tylko jedno ale, które powstrzymało mnie jeszcze przed wyjęciem 2 tys. z kieszeni - mechanizm. 

Czy w ogóle jest jakiś podobny werk, ale który będzie w automacie ? Uprzedzę odpowiedzi, że ten model w automacie ma ponad 1,5 cm grubości i to już definitywnie odpada. Chyba ma nawet coś około 1,9 cm. 

 

Gdyby ten chrono co opisuje kosztował nawet 2 razy tyle to już bym dzisiaj się nim cieszył, ale ten jeden szczegół, albo i nie szczegół jakim jest mechanizm trochę mnie powstrzymał od zakupu. 

 

Jakieś sugestie ? A w ogóle co o tym werku/ mechanizmie sądzicie ? 

 

Dzięki za wszystkie komentarze z góry. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precidrive to HAQ - High Accuracy Quartz, mechanizm kwarcowy z termokompensacją o dokładności +/- 10s rocznie. Bardzo dobry mechanizm jeśli zależy ci na cienkim chrono o dużej dokładności, przestawisz raz na pół roku zmieniając czas z zimowego na letni i odwrotnie.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W automacie nigdy raczej nie będzie alternatywy ze względu na dokładność. Nawet chronometry nie podołają takiemu wyzwaniu. Alternatywa w kwarcu to Longines Conquest VHP. Ma szerokość koperty 42mm i grubość 12 mm. Certina jest bardzo ładna, ale ten Conquest robi na mnie jeszcze większe wrażenie. No i jest wybór jeżeli chodzi o kolor tarczy.

 

obraz.png.2f36ffeed33cc861be4cb5db250c7f2f.pngobraz.png.09e6fd2cc431212a1f416261e3daaf6b.pngobraz.png.276d62fbfcb5d9d62033c16a24368257.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena tez rożna natomiast VHP to obecnie najlepszy kwarc szwajcarski :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Longines również bardzo ładny, ale jeden aspekt go dyskwalifikuje - 50m wodoszczelności. Szukam czegoś z minimum 100m. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zamówione, ale zupełnie co innego :D budżetowy EDC z doskonałym zestawieniem ceny do jakości. Nie znalazłem w tej cenie takiej jakości zegarka. 

 

Orient-RA-AA0003-R19-B-Red-Mako-III.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo brac wersje w kolorach oryginalnej milosci :P

 

ab19da3e-c701-4a39-9728-be9c9ff88caa?d=6

 

Swietny wybor, bedziesz zadowolony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zieleń też ładna. Ale ta czerwień do mnie przemawia bardziej. 

Jak z dokładnością tego mechanizmu ? Jaką ma odchyłkę dobową ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg poniższego artykułu:

 

https://www.hodinkee.com/articles/the-orient-kamasu
 

That's now down to a reasonable ±15 seconds. 

 

Większość zegarków da się dość dobrze wyregulować, od jakości mechanizmu zależy jak stabilnie będzie tą dokładność trzymał zależnie od pozycji i stopnia naciągu sprężyny. W tym segmencie cenowym +/-15s brzmi jak dla mnie bardzo dobrze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, odiz napisał:

No i zamówione, ale zupełnie co innego :D budżetowy EDC z doskonałym zestawieniem ceny do jakości. Nie znalazłem w tej cenie takiej jakości zegarka.

 

Gratulacje 👏

Za mną też ten zegarek w niebieskim kolorze "chodził". Jako, że nie można mieć wszystkiego, a diverów nie noszę zbyt często, to nie zdecydowałem się na zakup.

Tym niemniej to jeden z moich ulubionych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.