Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gnsmaciej

Tag Heuer Carrera Chronograph Calibre 36 Flyback

Rekomendowane odpowiedzi

hej 

 

jest mozliwosc sprawdzenia autentyczności po numerze seryjnym, a moze po zdjeciach ?  piasłem do TG odnosnie nr seryjnego ale czekam na informacje zwrotną.

mam juz jednego Taga inny model Carrery i dla tego moge ocenic np oryginalnosc paska z aligatora bo kupilem juz kilka oryginanych paskow przez zycie swojego starego taga a widzialem tez na zywo jak wygladaja "zamienniki" paskow, takze klamra i pasek sa w przypadku tego nowego oryginalne, nowy zegarrek kupilem wysyłkowo niby z niemieckiego sklepu z pisemną 2 letnia gwarancja, ale nie mam pewności czy to nie replika, nie pasuje mi jeden szczegol w mechanizmie, moze tez ktos wychwyci, mam jeszcze opcje zwrotu i nie chce zostac z replika na pare tys € ;)

 

 

IMG_0084.JPEG

IMG_0085.JPEG

IMG_0086.JPEG

IMG_0087.JPEG

IMG_0088.JPEG

IMG_0089.JPEG

IMG_0090.JPEG

IMG_0091.JPEG

IMG_0092.JPEG

IMG_0093.JPEG

IMG_0094.JPEG

Edytowane przez gnsmaciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Taga mam taka odpwiedz :( 

 

Thank you for your email.

In your case serial number doesn't mean is watch is original or not, because very often on fake watches are copied serial numbers from original watches. If you want to check your watch please contact with watch repair center.
This serial number is not in our database regarding warranty, which mean is not under guaranty.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o ten element ze jest w kolorze niebieskim, a nie srebrnym, ale TG odpisal

 

This small thing is called column wheel, and it's sometimes silver sometimes blue. It depends on movement model.

 

12.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem zdjęcia mechanizmów i wszystkie napotkane mają thirty-one z kreseczką pomiędzy. W twoim kreseczki brak. Ale nic nie sugeruję.

 

918468597_Zrzutekranu2020-08-9o23_01_56.thumb.png.76218d4e86435dec28629c8912ee6a1d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, GREGLND napisał:

Przeszukałem zdjęcia mechanizmów i wszystkie napotkane mają thirty-one z kreseczką pomiędzy. W twoim kreseczki brak. Ale nic nie sugeruję.

 

 

 

dobre spostrzeżenie, przyglądałem się i u mnie też jest, ale chyba cos nie do konca domalowali ten "myslnik/kreske" , widac to ale jak sie spojrzy pod innym kontem i na duzym zblizeniu, swoja droga na prawde to jest bardzo maly element golym okiem praktycznie nie widoczny. 

 

 

IMG_0125.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Ja bym odesłał.

 

 

tag 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bazant napisał:

Ja bym odesłał.

 

 

 

ale ze o co chodzi o przesuniecie napisu ? czy struktura rotora ? struktura/powierzchnia jest taka sama, na zdjeciu powyzej wyglada na gladka ale z innego kąta na takie same szczotkowanie, a jesli chodzi o przesuniecie to sprawdzałem na kilku zegarkach w necie i jest albo na równo z przetłoczeniem albo przesunięte zależy od egzemplarza, lepiej widać to na literce "b" z "Calibre" czasem przetłoczenie przechodzi przez prawa stronę brzuszka czasem przez lewą, bardziej bym porownywal litery w sensie czcionke i grubosci poszczegolnych liter - bo to juz raczej musi byc takie samo - wytloczone na jakiejs prasie i to pewnie na tej samej, a widac np ze na napisie "MADE" sa praktycznie identyczne - "A" chude, MDE - grubsze. 

 

ogólnie to nabieram pewności, że jest raczej oryginalny, albo jedna z najlepszych replik ;) tyle tylko że chyba by sie poprostu nie opłacało wykowywać repliki w takim stopniu odwzorowania, pasek, zapięcie, loga, BTW widzielem na wlasne oczy replike TH Carrera CV2A10 i to taka za 400-500$ i tak w porównaniu do oryginały bardzo sie różniła, a to kolory śrubek, a to pasek ze zwykłej skóry tylko stylizowany na aligatora, a to na logo TG brakowalo "strzełek" na literze G, szkiełko nie miało niebieskiego refleksu, tzn byl ale zupelnie inny jak na oryginale do tego szklo nie mialo takiej czystosci/przejżystosci i jeszcze wiele innych. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Chodzi mi o to że na tych dwóch zdjęciach pasy genewskie są w różnych miejscach w porównaniu do napisu "SWISS". Zakładam że pasy genewskie na wahniku są robione maszynowo i każdy wahnik powinien wyglądać tak samo. Mogę się mylić.

 

Wstaw do porównania zdjęcie takie samo jak wrzucił kolega #GREGLND.

Edytowane przez bazant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gnsmaciej napisał:

 

dobre spostrzeżenie, przyglądałem się i u mnie też jest, ale chyba cos nie do konca domalowali ten "myslnik/kreske" , widac to ale jak sie spojrzy pod innym kontem i na duzym zblizeniu, swoja droga na prawde to jest bardzo maly element golym okiem praktycznie nie widoczny. 

 

 

 

Na zdjęciu które zamieściłem wyglada to wyraźny grawer, a nie nadruk. Sprawdź jak to jest u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bazant napisał:

Chodzi mi o to że na tych dwóch zdjęciach pasy genewskie są w różnych miejscach w porównaniu do napisu "SWISS". Zakładam że pasy genewskie na wahniku są robione maszynowo i każdy wahnik powinien wyglądać tak samo. Mogę się mylić.

 

widac egzemplarz egemplarzow nie rowny ;) tez myslalem ze kazdy powinen byc taki sam, ale jaknad wychodzi na to ze sa mozliwe pewne odstepstwa, np jak z tym kolorem tego kola "column wheel" sam TG odpisał ze raz dawali srebrne a w pozniejszych modelach niebieskie - wg mnie dziwne bardzo ale skoro sami tak twierdza. 

 

a co do wahnika to zobacz na te zdjecia, raz tak raz tak i na zadyn nie ma mojego zegarka - wszystkie z neta. 

 

 

 

IMG_0126.JPG

IMG_0127.JPG

IMG_0128.JPG

IMG_0129.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, GREGLND napisał:

Na zdjęciu które zamieściłem wyglada to wyraźny grawer, a nie nadruk. Sprawdź jak to jest u Ciebie.

 

u mnie tez jest grawer, to zdjęcie które dodałem gdzie pisałem o tym napisie jest z mojego zegarka, o malowaniu miałem na myśli ze własnie jest grawer, ale cos "brakło" farby zeby wypelnic grawer, dlatego nie jest tak widoczne na pierwszy rzut oka, dopiero na dużym zbliżeniu i pod kątem

IMG_0125.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten detal też się różni kolorem I "wykończeniem" na różnych zdjeciach, czy tylko światło I kąt powoduje taki efekt?

 

 

TH1.JPG

TH2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, StaryWilk napisał:

Ten detal też się różni kolorem I "wykończeniem" na różnych zdjeciach, czy tylko światło I kąt powoduje taki efekt?

 

 

 

 

światło tylko, porownalem z moj i innymi zdjeciami i ten fragment jest akurat identyczny. 

 

Edytowane przez gnsmaciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał obstawiać zaryzykowałbym półroczne dochody, że oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tez mi sie tak wydaje, tylbardziej ze sprzedawal niemiecki zegarmistrz/serwis, nie była to pojedyncza rzecz na sprzedaz, ogolnie ma w ofercie duzo innych zegarkow, ale na innych poza TH sie nie za bardzo znam ze względu na brak doświadczenia, tutaj linki do aukcji sprzedawcy: 

https://www.ebay.de/sch/hilde750puma/m.html?item=174362702205&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka. U nas na bazaq masz wystawiony identyczny model w 100% pewny oryginał. Jaka jest różnica w cenie pomiędzy tym z bazarq a tym, który kolega pokazał? 


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, souls_hunter napisał:

krótka piłka. U nas na bazaq masz wystawiony identyczny model w 100% pewny oryginał. Jaka jest różnica w cenie pomiędzy tym z bazarq a tym, który kolega pokazał? 

Mój wyszedł jakieś 13400zl (czyli ponad 2tys mniej) do tego mój jest całkiem nowy no i ma jasna kopertę, a ten model z ciemna mi się nie podoba.
 

Swoją drogą ten z form ma bardzo dobra cenę jak za ten model, moja z kolei to była prawdziwa okazja zwłaszcza że ma 2 letnia gwarancje, a używane często kosztują właśnie w przedziale 16-19tys  
 

ten z forum ma tylko coś dziwne zapięcie, trochę się różni od tego jakie mam w tej nowej i starej Carrerze, chodzi o położenie przycisku, ale chyba było kilka wersji tych zapięć. 
 

3DCDA3E5-6D86-4E78-88FB-54BEB70F76CB.jpeg

954139A8-F158-4E40-BF12-F6A044326F41.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z bazarku ma komplet oryginalnych dokumentów, wiec nabywca nie będzie, chyba, przeżywał takich rozterek jak Ty.

A to kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na samym początku przesłałem jeszcze pytanie z wątpliwościami do sprzedawcy, pisał ze napisze do niemieckiego oddziału TH, teraz przesłał mi kopie maila z niemieckiego centrum serwisowego TH, na podstawie zdjec potwierdzają ze zegarek jest 100% oryginalny :) także mogę zakładać, nosić i spać spokojnie :)

 

 

Edytowane przez gnsmaciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.