Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Dominik_K

Chronograf [automat/manual;szafir;max42mm;max5k]

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór Koleżanki i Koledzy, szukam chronografu z parametrami jak w tytule:

 

- szafirowe szkło

- mechanizm manualny lub automatyczny

- średnica maksymalnie 42mm

- cena do 5000zł za nowy lub użwany w idealnym stanie


Mój nadgarstek ma ok 17cm, obecnie posiadam: Tissot Visodate Automatic, Geckota Baumuster B, ChW C65 Trident, Komono Quartz, i MiBand4. Na chwilę był ze mną SG1963, ale zwróciłem go, bo się popsuł po dwóch dniach - szukam więc dalej, ale jestem w kropce.               Jak już znajduję zegarek który mi się podoba to zazwyczaj ma 45mm średnicy (wg mnie za dużo jak na mój przegub).

 

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo będzie HKED z 1963 na manualnym mechanizmie będącym kupionym na licencji szwajcarskim Venus 175.

 

https://www.hkedwatches.com/collections/sapphire-crystal-chronograph

 

https://www.hkedwatches.com/collections/1963-38mm
 

Wersja ‚rezerwę panda’ z akrylowym szkłem jak dla mnie jest super i to najtańszy mechaniczny chronograf.

 


Zutomatyczne chronografy w tym budżecie będą na mechanizmie ETA Valjoux 7750, który jest pancerny i długowieczny ale niestety dość gruby, musisz to mieć na uwadze idąc w tą stronę. Jeśli jesteś w stanie z tym żyć to moja propozycja to Hamilton Jazzmaster Maestro Auto Chrono, 41mm i inspiracja Portugieserem :)

 

https://www.chrono24.de/hamilton/jazzmaster-maestro-auto-chrono-h32576141--id9226327.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR

 

Powodzenia w poszukiwaniach :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może taki Maurice Lacroix?

12608543_xxl_v1570610348502.jpg

Cennikowo ok. 10k ale na grey market (np. allegro) jest za połowę ceny (nowy). 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. 
Longines trochę za bardzo vintydżowy, choć bardzo ładny. Nawiasem mówiąc nie wskazałem swoich preferencji oprócz technikaliów. Poza wymienionymi przeze mnie modelami mam w kolekcji jeszcze Certinę Blue Ribbon z 1979r i Poljota Deluxe, zapomniałem o nich bo nie noszę ich na co dzień, z pozostałych korzystam w miarę regularnie. Ideałem byłaby Omega Speedmaster Moonwatch. Z Seagullem dam sobie spokój. Strela i Maurice Lecroix choć zupełnie różne oba mi się podobają..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina ds podium chrono. 

Jest w kwarcu i w automacie. Mieści sie w Twoim budżecie i jeszcze zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.