Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MieszkoMieszko

Diver z zieloną tarczą...

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Daito napisał:

A co tutaj wiedzieć trzeba? Zegarek kosztuje tyle ile klient zapłaci - różnica i tak nie jest jakaś porażająca jak np w przypadku zegarków z ETA 2824, czy Unityas'a gdzie zegarki z tymi mechanizmami można kupić za kilkanaście stówek albo za kilkadziesiąt tysięcy... nawet z NH35 możesz znaleźć zegarek za kilkaset oraz kilka tysięcy PLN.

Z tego co pamiętam to Kamasu na początku też kosztował więcej niż teraz - obecnie za 900PLN możesz już znaleźć jak poszukasz, myślę że z "nowym Triton'em" może być podobnie, napaleńcy kupią i cena spadnie dla tych bardziej opanowanych

 

Wszystko to prawda. I wszystko to potwierdza to co napisałem w podsumowaniu wcześniejszego posta, czyli:

 

W dniu 18.09.2020 o 22:05, Perpetuum Mobile napisał:

A tak, to uważam to za czysty marketing i drenowanie kieszeni klientów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpisuje . Niby w czym ta komplikacja ma być pomocna ? Wiem że jest też stosowana w dużo droższych zegarkach innych znanych marek , ale do mnie wogole  nie przemawia.  Ale wiadomo każdy lubi co innego i dlatego świat jest piękny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Fifarafa napisał:

Ja się podpisuje . Niby w czym ta komplikacja ma być pomocna ? Wiem że jest też stosowana w dużo droższych zegarkach innych znanych marek , ale do mnie wogole  nie przemawia.  Ale wiadomo każdy lubi co innego i dlatego świat jest piękny. 

 

Akurat pomocna bywa, ale uważam, że Orient sprzedawałby o wiele więcej zegarków, gdyby w niektórych (szczególnie bardziej eleganckich) modelach z niej zrezygnował. Użytkownicy diverów widocznie również dzielą się na tych do których przemawia prostota i czytelność i tych, którzy nosiliby divera chrono. Ja tam lubię proste divery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
Żartujesz... No to wymieniaj...:
Wskaźnik rezerwy chodu to, moim zdaniem świetna komplikacja, dużo przydatniejsza niż np dzień tygodnia - który, łącznie z dniem miesiąca nie zawsze producentowi się udaje i wygląda jakby komuś brakło pomysłu na rozwiązanie wyeksponowania tej komplikacji - miałem sporo zegarków i chyba dopiero w Ray'u rozwiązanie z dniem tygodnia i miesiąca przestało przeszkadzać.


Akurat tu się zgodzę że wskaźnik rezerwy chodu to najfajniejsza rzecz w Tritonie.... Kupiłbym go raz jeszcze ale największą bolączką u Orienta są zakręcane koronki.... Oto jest coś co mnie odpycha.... Sam Triton mimo swych rozmiarów leży na łapie IDEALNIE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocna to jest w zegarkach na baterie słoneczne.  A tu zegarek zakładasz i ogień . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Fifarafa napisał:

Ja się podpisuje . Niby w czym ta komplikacja ma być pomocna ? Wiem że jest też stosowana w dużo droższych zegarkach innych znanych marek , ale do mnie wogole  nie przemawia.  Ale wiadomo każdy lubi co innego i dlatego świat jest piękny. 

 

Teoretycznie masz rację - ale w taki sposób można podejść w zasadzie do każdej komplikacji - nawet do sekundnika ;) poco komu fazy księżyca, dzień tygodnia, czy miesiąca, albo wskazanie miesiąca czy nawet roku? Każda dodatkowa komplikacja to bardziej zaawansowany mechanizm - ale jak sam napisałeś jedni to lubią a inni lubią coś innego.

 

1 godzinę temu, Fifarafa napisał:

Pomocna to jest w zegarkach na baterie słoneczne.  A tu zegarek zakładasz i ogień . 

Jak masz tylko jeden zegarek to O.K. ale jak masz ich więcej to taki wskaźnik ułatwia ustalenie kolejności ich zakładania np. :)

 

4 godziny temu, MieszkoMieszko napisał:

 Kupiłbym go raz jeszcze ale największą bolączką u Orienta są zakręcane koronki.... Oto jest coś co mnie odpycha....

 

 

Triton ma problemy z koroną? Słyszałem o takich problemach w jednym z modeli M-Force, ale myślałem że to tylko jedna seria taka wyszła z krótkim gwintem i więcej się to nie powtórzyło...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito problem jest taki jak kamasu że trzeba Asię z nią obchodzić jak z jajkiem po odkręceniu loto jak dzik po lesie i masz wrażenie że odpadnie zaraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Fifarafa napisał:

Ja się podpisuje . Niby w czym ta komplikacja ma być pomocna ? Wiem że jest też stosowana w dużo droższych zegarkach innych znanych marek , ale do mnie wogole  nie przemawia.  Ale wiadomo każdy lubi co innego i dlatego świat jest piękny. 

 

Jak się ma jeden zegarek i się go codziennie nosi, to nie jest takie istotne.

Przy kilku rotujących zegarkach automatycznych i jeżeli się przy tym korzysta z rotomatu, to jest to ułatwienie nie do przecenienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony i do tego ciekawa tarcza oraz charakterystyczny trójząb. Klasa!622cc0d6e9206dc33f47ab2e1d9b7a4c.jpg

Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Ulysses napisał:

Zielony i do tego ciekawa tarcza oraz charakterystyczny trójząb. Klasa!
 

 

Tyle że zielona jest tylko wkładka bezela a tarcza jest czarna...  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zielonego divera na bransolecie ze wskaźnikiem rezerwy chodu.

Czy jest dostępna tańsza alternatywa dla Orient Star Sports Diver?

Edytowane przez zegarex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zwykłego Tritona z rezerwą chodu w wersji zielonej chyba nie było.

Alternatywa jest, ale co najwyżej droższa:

 

obraz.png.7749cbdc9c1f7f15cc0323b3639f34fb.png

 

Natomiast sam OS, jak poszukać, to nie jest taki strasznie drogi. Ten poniżej jest z Hiszpanii, więc nie będzie opłat importowych a kosztuje jakieś 2.100 PLN.

https://dvdbarato.es/es/orient-relojes/362431-reloj-automatico-hombre-orient-star-sports-re-au0307e-buceo-dial-verde-acero-cristal-zafiro-anti-reflejo.html

 

obraz.thumb.png.ebb9fa8efb7f3fb71c546b26214ddbcb.png

 

a na creationwatches, w innych wersjach kolorystycznych też jest niedrogo, ale dojdą opłaty importowe. Jak poczekasz, to może pojawi się i zielony.

 

obraz.png.ab4b88310e744e09ce6a277f0145db13.png

na gumie i czarno-złoty - jeszcze taniej

obraz.png.991dacae56c6eb3f1f833715a80e2fc3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tego hiszpańskiego sprzedawcę. Ma bardzo dobrą cenę, ale niestety złe opinie.

Szukam dalej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zegarex, ten hiszpański sprzedawca ma bardzo liczne i wzorowe oceny: https://www.chrono24.pl/dealer/checkout-rating.htm?customerId=17862&fromDetailPage=17406029). Chyba nie ma żadnego ryzyka, zwłaszcza, że chrono24 zapewnia bezpieczeństwo transakcji. U niego ów OS kosztuje 2079 PLN wraz z przesyłką: https://www.chrono24.pl/orient/orient-reloj-automatico-hombre-orient-star-sports-re-au0307e-buceo-dial-verde-acero-cristal-zafir--id17406029.htm Taniej niż gdziekolwiek (także w Singapurze po opłatach), a alternatywy, w tej cenie, z tą specyfikacją, przy Twoich wymogach, nie ma. Zamawiaj śmiało, jeśli jesteś zdecydowany. Jeśli wolisz więcej zapłacić ( ;) ), a masz coś przeciwko kierunkowi hiszpańskiemu, to można go jeszcze sprowadzić ze Szwecji za 2337: https://www.chrono24.pl/orient/orient-diver--id14532849.htm

Edytowane przez itanos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, musi być zielona zielona 😄

I do tego rezerwa chodu...

Czy jest możliwe zmodowanie Tritona na zielono?

Ile by to kosztowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu w diverach to dość rzadka komplikacja. Głównie to kojarzę ją w GS.

Jeśli chodzi o zielone zegarki to polecam taką ślicznotkę:

https://www.gnomonwatches.com/collections/squale/products/30-atmos-alpine-green-gmt-ceramica-sel-bracelet

 

lub przejrzenie oferty Marc & Son np. coś takiego:

https://marcandsons.de/en/shop/marc-sons-herrenuhr-automatik-gmt-pure-green/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega @gniewko, rezerwa chodu jest malo popularna komplikacja a w diverach - niemal niespotykana.

GS i Orient Star Diver / Orient Triton to jedyne modele, ktore kojarze a jesli dorzucimy zielona tarcze jako wymog absolutny...

Triton z rezerwa chodu to model, ktory wyszedl z produkcji i nie wiem czy da sie go jeszcze gdzies dorwac, nie pamietam czy mial zielona tarcze.

 

Zatem na placu boju zostaje:

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0307e

Jesli zrezygnujesz z rezerwy chodu pole manewru robi sie baaaardzo szerokie.

 

:)

 

EDIT:

 

Znalazlem jeszcze jednego Tritona ale czarna tarcza i zloty bezel:

https://www.chrono24.de/orient/orient-ra-el0003b00b--id17824975.htm

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.