Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Eugeniusz Szwed

Nowości Junghans

Recommended Posts

Junghans przygotował nowości w swojej ofercie rynkowej. Oto nowa kolekcja:

 

INFORMACJA DLA MEDIÓW Maj 2020 r.

Meister S wyznacza standardy

Meister S Chronoscope marki Junghans kontynuuje historię sukcesu tej legendarnej linii. Teraz nadchodzi jej być może najbardziej fascynujący rozdział.

Sportowy, elegancki i wyrażający nieposkromioną wolność! Nowy Meister S Chronoscope zaprezentowany przez markę Junghans to coś zupełnie nowego, zegarek o niezrównanym, męskim charakterze. Czasomierz, który uosabia wszystko, co symbolizuje fabryka zegarków ze Schrambergu: życie we własnym stylu  bez żadnych kompromisów, zawsze i wszędzie.

Elegancja zegarków Meister jest tak legendarna, że tytuł „Meister” (mistrz) otrzymują tylko wyjątkowe czasomierze. Tę unikalną tożsamość, ale o dotychczas nieznanych progresywnych i męskich cechach, posiada również nowy Meister S Chronoscope. Zegarek wyposażony w charakterystyczne dla serii Meister cechy wzornictwa – tarczę o wypukłym kształcie, kontrastującą z zagłębionymi w nią wklęsłymi totalizatorami, oraz wyraźnie uwypuklone główne indeksy  podąża swoją własną, nową drogą. Sportowy, niezależny, a mimo to elegancki Meister S Chronoscope to być może najbardziej fascynujący model Meister spośród dotychczasowych.

 

Ściśle limitowany. Nieskończenie fascynujący.

Limitowana do 888 egzemplarzy wersja Meister S Chronoscope z czerwonymi akcentami manifestuje zdecydowanie, odwagę i pełne napięć wzornictwo. Łukowaty boczny kontur koperty został wizualnie zaakcentowany przez kontrast pomiędzy szczotkowaną stalą szlachetną i czarną powłoką PVD. Dynamiczna boczna linia biegnąca w kierunku zakręcanej koronki jest coraz grubsza i tworzy dla niej solidne oparcie. Specjalna boczna osłona, zakręcana koronka oraz bardzo grube szkło szafirowe z antyrefleksem z obu stron gwarantują nie tylko efektywną ochronę, lecz zapewniają zegarkowi Meister S Chronoscope wodoszczelność aż do 20 barów, pozwalającą również na przygody nad wodą i w wodzie. Na spodniej stronie paska widnieje nazwa zegarka, będąca nie tylko elementem designu, lecz również pomysłowym rozwiązaniem zapewniającym wentylację kauczukowemu paskowi, który w ekstremalnych warunkach gwarantuje maksimum komfortu.

Wyraźnie atletyczna budowa zegarka Meister S Chronoscope po bliższym przyjrzeniu się ujawnia misterne, fascynujące detale. Cyfry minut są reliefowo wygrawerowane na indeksach godzin, które wręcz zanurzają się w pierścieniu tarczy. Otwarty, ciekawy kształt wskazówek dodaje im dynamicznej lekkości, charakterystyczna warstwa fluorescencyjna dominuje na tle tarczy.

 

Sprosta każdemu wyzwaniu  codziennie, 24 godziny na dobę

Nielimitowane są oba warianty Meister S Chronoscope z metalową bransoletą. Szczotkowana stal szlachetna w parze ze sportową, czytelną tarczą ze skalą tachometryczną  to połączenie prowokuje do kolejnych przygód.

W pełni sportowy charakter ma również drugi, elegantszy wariant – o jego
atrakcyjności świadczy kombinacja matowej i polerowanej stali szlachetnej, cieniowana zielonoczarna tarcza oraz dominująca biała warstwa fluorescencyjna. Bransoleta ze stali szlachetnej jest utrzymana w tym samym wyrazistym stylu, co Meister S Chronoscope: składa się z siedmiu solidnych rzędów i jest wyposażona w precyzyjną regulację, która pozwala łatwo dopasować długości bransolety, na przykład podczas aktywności sportowej.

Office lub offroad, urban lub alpin – te czasomierze sprostają każdej próbie wytrzymałością i są tak elastyczne, jak ich użytkownicy. Na Meister S Chronoscope ze stalową bransoletą można polegać – i to codziennie, 24 godziny na dobę.

Przygoda zaczyna się na nadgarstku

Emocjonalny design zegarka na nadgarstku sprawia, że duża dawka adrenaliny przyspiesza puls. Rozstanie z Meister S Chronoscope nie wchodzi już w grę. Zbyt mocno demonstruje on zdecydowanie, niezależność i wolność użytkownika. Użytkownik i czasomierz za bardzo tworzą jedność. Jedność, która nie musi się obawiać żadnego testu wytrzymałości.

Ten model Meister jest inny. Fascynujący, o zdecydowanym charakterze, wolny – Meister S Chronoscope wyznacza standardy i na nowo definiuje sportowy charakter i elegancję.

Meister S Chronoscope Wyposażenie

Mechanizm: Chronoskop:

Koperta:

Tarcza:

Wskazówki:

Pasek/Bransoleta:

mechanizm automatyczny J880.1 rezerwą chodu do 48 godzin, datownik, dzień tygodnia (dostępny również w wersji angielskiej)
stop sekunda, licznik 30-minutowy i 12-godzinny

stal szlachetna wzgl. stal szlachetna z czarną powłoką PVD, Ø 45,0 mm, wysokość 15,9 mm, wypukłe szkiełko szafirowe z obustronnym antyrefleksem, dekiel przykręcany na 7 śrub z grafiką przedstawiającą gwiazdę Junghans, zakręcana koronka i tubus

antracytowy mat,
model 027/4023.44 zielonoczarny ozdobny lakier,

model 027/4024.44 ze skalą tachometryczną,
indeksy pokryte przyjazną dla środowiska warstwą fluorescencyjną Superluminova pokryte przyjazną dla środowiska warstwą fluorescencyjną w kolorze czerwonym i/lub białym
przeciwwaga wskazówek pokryta białą, przyjazną dla środowiska warstwą fluorescencyjną

bransoleta ze stali szlachetnej z zapięciem motylkowym z zabezpieczeniem i praktyczną precyzyjną regulacją

027/4025.00 027/4023.44 027/4024.44

 

pasek z kauczuku syntetycznego ze skórzaną wstawką i zapięciem motylkowym ze

stali szlachetnej z czarną powłoką PVD Wodoszczelność: maks. 20 barów

Cechy szczególne: model 027/4025.44 limitowany do 888 egzemplarzy

 

 

--- x ---

 

INFORMACJA DLA MEDIÓW Czerwiec 2020 r.

Minimalistyczny w stylu – maksymalnie proekologiczny

Nowy zegarek max bill MEGA Solar jest napędzany energią słoneczną. I łączy innowacyjną technologię z atrakcyjnym designem.

Stosowanie w praktyce zasad zrównoważonego rozwoju oznacza rozsądne korzystanie z surowców w celu uzyskania trwałej wartości dodanej. Takie całościowe rozumienie tej kwestii reprezentuje nowy max bill MEGA Solar marki Junghans.

Słońce jako niewyczerpalne źródło energii już od lat 80. XX w. inspiruje firmę Junghans do tworzenia zegarków z napędem solarnym. Zegarek max bill MEGA Solar w niezwykle piękny i konsekwentny sposób kontynuuje tę tradycję zrównoważonego rozwoju. Przy tym czasomierz ten łączy innowacyjne technologie ze zrównoważonymi surowcami i niepowtarzalnym designem autorstwa ucznia Bauhausu, Maxa Billa.

Dzięki tytanowej kopercie zegarek jest niezwykle lekki, bardzo trwały i przyjazny dla skóry. Skórzane paski są garbowane przy użyciu garbników roślinnych, a ich wewnętrzna strona jest wykończona aksamitnie miękką alcantarą. Wklęsły dekiel zapewnia wyjątkowy komfort noszenia czasomierza, który po prostu przylega do nadgarstka.

Wnętrze zostało wyposażone w zupełnie nowy mechanizm sterowany radiowo firmy Junghans gwarantujący najwyższą precyzję i niezwykłą energooszczędność: przy całkowitym rozładowaniu wystarczy osiem minut w świetle słonecznym, żeby zegarek był ponownie gotowy do użycia. Oprócz tego mechanizm posiada rezerwę chodu aż do trzech lat. Absolutny komfort zapewnia wieczny kalendarz, funkcja automatycznego przestawiania na czas letni i zimowy oraz łatwe ustawianie stref czasowych za pomocą koronki lub synchronizacji czasu – na całym świecie – za pomocą najnowszej wersji aplikacji Junghans MEGA.

Design zegarka wywodzący się z wieloletniej współpracy z artystą Maxem Billem również jest zrównoważony. Jako projektant produktów traktował on swoją pracę jako „kształtowanie otoczenia” i tworzył minimalistyczne wzornictwo, które zawsze jest modne  wczoraj, dziś i jutro. Przy całym ascetyzmie tarcza to prawdziwa rewelacja: firma

Junghans stworzyła specjalnie na potrzeby zegarka max bill MEGA Solar wypukłą tarczę z ogniwem słonecznym, które idealnie dopasowuje się do kształtu zegarka.

Naturalne materiały, innowacyjne technologie i purystyczny design: zegarek max bill MEGA Solar jest minimalistyczny w stylu i maksymalnie proekologiczny.

max bill MEGA Solar Wyposażenie

059/2020.04 Mechanizm:

Funkcje:

059/2021.04 059/2022.48 059/2023.04

wielozakresowy mechanizm solarny sterowany radiowo Connected J101.85

- odbiór radiowy w Europie (DCF 77), Wielkiej Brytanii (MSF), USA (WWVB), Japonii (JJY40/JJY60)

- automatyczne przeszukiwanie nadajników sygnału na
5 częstotliwościach za pomocą funkcji autoscan firmy Junghans

- ustawianie z dokładnością co do sekundy 41 stref czasowych
- 
inteligentne ustawianie czasu za pomocą funkcji Connected w aplikacji

Junghans MEGA
- 
kontrola wskazówki za pomocą ITC (Intelligent Time Correction) - dokładne wskazywanie czasu w półsekundowych skokach (Smart

Hand Motion)
- 
Advanced Moving Function (AMF) umożliwia wskazywanie czasu

rzeczywistego bez odchyleń
- datownik / wieczny kalendarz (również w trybie kwarcowym)

tytanowa, matowa wzgl. Polerowana, Ø 38,0 mm, wysokość 9,0 mm wypukły, twardy pleksiglas z powłoką o zwiększonej odporności na zarysowania, możliwość wymiany za dopłatą na szkło szafirowe

wypukła tarcza z przezroczystym nadrukiem w kolorze białym wzgl. jasnoszarym, elastyczne ogniwo słoneczne w formie folii, luminescencyjne punkty pokryte przyjazną dla środowiska fluorescencyjną warstwą Superluminova

pokryte przyjazną dla środowiska fluorescencyjną warstwą Superluminova

pasek ze skóry cielęcej garbowanej przy użyciu substancji roślinnych z alcantarą po wewnętrznej stronie oraz klamrą z tytanu lub tytanowa bransoleta „Milanaise” z zapięciem z zabezpieczeniem

maks. 3 bary
model ze skórzanym paskiem: 24 g, model z metalową bransoletą 37 g

Koperta: Tarcza:

Wskazówki: Pasek:

Wodoszczelność: Waga:

J101.85 Dane techniczne

Typ:
Zakres odbioru:

Funkcja Connected:

Częstotliwość: Napęd:

Średnica: Wysokość: Kamienie:

Wskazanie:

Przełączanie daty:
Ruch wskazówek: Przełączanie wskazówek:

Akumulator: Rezerwa chodu: Odchyłka chodu:

wielozakresowy mechanizm solarny sterowany radiowo z funkcją szybkiego ładowania
DCF77, MSF, JJY40, JJY60, WWVB
bez odbioru radiowego synchronizacja czasu na całym świecie średnio w ciągu poniżej 30 sekund. Sygnał czasu opracowany przez Junghans jest przesyłany do zegarka smartfonem za pomocą aplikacji Junghans MEGA (dla systemów Android i iOS).

32.760 Hz 3 silniki

28,0 mm 3,85 mm 6

wskazówka godzinowa, wskazówka minutowa, centralny sekundnik, datownik
rezerwa chodu, Sleep Mode, End of Life (EoL)

napęd bezpośredni, ruch do przodu i do tyłu
do przodu i do tyłu
dokładne wskazywanie czasu w półsekundowych skokach (Smart 
Hand Motion)

CTL920 (2,6 V) maks. 3 lata

w trybie radiowym bez odchyłki
w trybie kwarcowym +/- 8 sekund rocznie

Funkcje
Strefy czasowe:

Kalendarz:

Odbiór radiowy:

komfortowe ustawianie z dokładnością co do sekundy wszystkich aktualnych stref czasowych przy użyciu koronki

wieczny kalendarz – również w trybie kwarcowym do roku 2400 automatyczna i manualna synchronizacja sygnału czasu

Wskazanie czasu rzeczywistego: wskazywanie czasu rzeczywistego bez odchyleń dzięki

technologii Advanced Moving Function: ruch wskazówek lub datownika jest wyzwalany na ułamek sekundy przed skokiem. Dzięki temu wskazywany jest rzeczywisty czas z dokładnością co do sekundy.

Kontrola pozycji wskazówek: Intelligent Time Correction (ITC)

Autoscan:

System zapory świetlnej 1440 razy dziennie synchronizuje pozycję wskazówki sekundowej z najnowszą informacją o czasie. Dodatkowo codziennie jest synchronizowana pozycja wskazówki godzinowej i minutowej oraz raz w miesiącu datownik. Jeśli istnieje taka potrzeba, następuje korekta.

automatyczne przeszukiwanie nadajników sygnału DCF77, MSF, JJY40, JJY60, WWVB

Funkcja szybkiego ładowania: po całkowitym rozładowaniu wystarczy zaledwie 8 minut światła słonecznego, aby zegarek był gotowy do

eksploatacji

 

PS

=> Event online - Festiwal Zegarków
Junghans jest wystawcą na wydarzeniu @FestiwalZegarków - It's all about watches
w weekend 26-27 września 2020
 

 

PL 2020-05_Notatka Prasowa_Junghans_Meister S Chronoscope.pdf (~240 KB).webloc

 

PL 2020-05_Notatka Prasowa_Junghans max bill MEGA Solar.pdf (~285 KB).webloc

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdyby ktoś był ciekawy jak wygląda ta limitka to przesyłam zdjęcie producenta.
P.S. Chyba załączniki się nie otwierają.

Junghans Meister S Automatik Herrenuhr Chronoscope Edelstahl PVD  Zifferblatt anthrazit Kautschukband grau 027/4025.00

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.