Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
lukcio34

Casio GBD-H1000 nie pobiera powiadomień z telefonu

Recommended Posts

Mam taki problem:

Posiadam zegarek Casio GBD-H1000-4ER (kupiony 06.08.2020 w Time Trend).Chciałem w zegarku sprawdzić pobieranie powiadomień z telefonu Huawei Mate 20 Lite(taki telefon posiadam),a chodzi o powiadomienia o połączeniach,wiadomościach mailowych oraz sms i powiadomieniach z kalendarza.Połączyłem zegarek z telefonem  z zainstalowaną na nim dedykowaną do zegarka aplikacją Move przez Buletooth.W zegarku powiadomienia mam ustawione na włączone(ON),a w aplikacji Move odnośnie powiadomień(w aplikacji Move jest to More/Settings/Watch Notification Permissions) włączyłem dostęp do powiadomień dla aplikacji Move,tak by aplikacja odbierała powiadomienia z telefonu i wyświetlała je w zegarku.Niestety zegarek nie wyświetla powiadomień o wiadomościach mailowych,sms i powiadomień z kalendarza.Jedynie w zegarku wyświetla się tylko i wyłącznie powiadomienie o połączeniu(jak ktoś dzwoni na telefon),ale nie wyświetlają się powiadomienia o wiadomościach mailowych,sms i powiadomienia z kalendarza

Co i jak ustawić w zegarku lub w dedykowanej do niego aplikacji Move(jeśli trzeba coś tam też ustawić) tak by zegarek oprócz powiadomień o połączeniach,które są wyświetlane bez problemu,pobierał i wyświetlał powiadomienia o wiadomościach mailowych,sms i powiadomieniach z kalendarza,może problem z nieodbieraniem przez zegarek powiadomień o wiadomościach mailowych.sms i powiadomieniach z kalendarza powoduje mój telefon Huawei Mate 20 Lite?

Liczę na pomoc użytkowników forum
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgody na powiadomienia masz w aplikacji, może być jeszcze tak, że system w telefonie blokuje dostęp aplikacji do powiadomień. Wejdź w ustawienia -> aplikacje -> Move i sprawdź dostępy aplikacji do powiadomień.

 

W zależności od wersji androida ustawienia mogą być inaczej poukładane, jeżeli czegoś takiego nie znajdziesz lub dostępy tam będą widoczne, to sprawdź jeszcze ustawienia -> powiadomienia -> Move (wyświetlane będą ostatnie aplikacje, którym nadano dostęp do powiadomień, jeżeli nie ma tam Move to przy liście ostatnich aplikacji, niżej, wejdź w 'zobacz wszystkie'). Wejdź tam w aplikację i będziesz widział na jakie powiadomienia zezwala telefon.

 

Daj znać czy pomogło.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@XoneX Dzięki za odpowiedź. W telefonie wszedłem w Ustawienia/Aplikacje/Aplikacje/Move i dla aplikacji mam włączone:Zezwalaj na powiadomienia,a w typy powiadomień mam:

G-Shock Move :Ekran blokady, Dźwięk

Notification: Banery,Ekran blokady,Dźwięk,Wibracje

Running in the background: Powiadomienie łagodne

 

Wszedłem też w: Ustawienia/Powiadomienia i na liście mam aplikację Move i dla niej powiadomienia mam włączone.

W telefonie dla aplikacji Move nadałem uprawnienia dostępu aplikacji do: Kontakty,Lokalizacja,Pamięć,Rejestr połączeń,Telefon.Natomiast w  aplikacji Move włączyłem wszytko odnośnie dźwięki oraz wibracje i przesłałem to do zegarka.Zegarek wyświetla powiadomienia

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by lukcio34

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostatnie pomysły:

1. Zupełne rozłączenie zegarka z telefonem (niech aplikacja go zapomni) i ponowne sparowanie.

2. Jeśli pkt 1 nie pomoże, to proponuję wyczyścić pamięć aplikacji (będzie trzeba w niej wszystko ustawiać od początku). Ustawienia -> aplikacje -> Move -> wyczyść dane.

3. Jeśli pkt 2 nie pomoże - odinstalowanie i zainstalowanie aplikacji (przed tym ponownie wykonaj krok 2, aby w telefonie nie zostały zapisane poprzednie ustawienia).

 

Jeżeli żaden z tych punktów nie zadziała, to już nie mam pomysłu jak pomóc, przywrócenie zegarka do ustawień fabrycznych i wszystko od początku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@XoneX Dzięki za kolejną odpowiedź. Udało się(nie chcę zapeszać,by nie wyszło na odwrót i problem powrócił) i w zegarku wyświetlają się powiadomienia z telefonu.

Ciekawi mnie tylko jedno,jak wyświetlić w zegarku powiadomienia z telefonu odnośnie nowych wiadomości mailowych z konta pocztowego WP i czy do tego potrzeba jest aplikacja na android z ustawionymi powiadomieniami i wtedy aplikacja Move odczyta z tej aplikacji nowe maile i wyświetli je w zegarku czy jakoś inaczej to działa i jak to ustawić?

Edited by lukcio34

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podepnij konto WP pod gmaila powinno pomóc.


GBD-H1000-1ER,GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER,GD-400-4ER 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...albo zainstaluj jakąkolwiek aplikację klienta email i tam wrzuć konto na wp. Klient email powinien być widoczny do powiadomień w Move jak każda inna aplikacja w telefonie. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podpięte konto pocztowe WP do gmail,ale w zegarku nie wyświetlają się powiadomienia o nowych wiadomościach emali z konta pocztowego WP 😟 

Dla gmail mam włączone powiadomienia w telefonie. 

Co teraz zrobić i ustawić tak by w zegarku wyświetlały się powiadomienia o nowych wiadomościach email? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobacz ustawienia aplikacji ale od strony systemu. Mianowicie wejdź w informacje o Gmail i zobacz czy w powiadomieniach masz osobno podzielone konta pocztowe. Dlaczego o tym piszę, w Miui - Xiaomi, da się ustawić dla każdego podpiętego konta osobne opcje powiadomień, uwzględniając to co ma się pokazać i gdzie. Może w przypadku nakładki, bądź systemu dla Huweja będzie podobnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To się ustawia bezpośrednio w aplikacji Gmail, w ustawieniach. Powiadoienia ustawiasz/włączasz/wyłączasz dla poszczególnych kont. Tyle że to powiadomienia w ogóle (dźwięki, wibracje), a nie, czy mają być pokazywane w zegarku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@J3drula i @XoneX dzięki za odopowiedzi

 

Wszedłem w Gmail w powiadomienia i mam:

 • Zezwalaj na powiadomienia: włączone

Typy powiadomień:

 • Przenoszenie kont pocztowych: zezwalaj na powiadomienia i powiadomienia łagodne
 • Różne: zezwalaj na powiadomienia
 • Załączniki: Zezwalaj na powiadomienia i powiadomienia łagodne

 

W Gmail wszedłem w Ustawienia  i tam mam:

 • Ustawienia ogólne
 • Konto pocztowe Google
 • Konto pocztowe WP
 • Dodaj konto

Wszedłem w konto pocztowe Google i tam w sekcji Powiadomienia mam zaznaczone powiadomienia i odnośnie powiadomień dotyczących sekcji skrzynki odbiorczej mam zaznaczone: Cała nowa poczta.

Wybrałem konto pocztowe WP w ustawieniach Gmail i tam mam zaznaczone: Synchronizuj e-maile i Powiadomienia e-mail

W telefonie dostałem powiadomienie o nowych wiadomościach e-mail z konta  pocztowego WP(konto dodane w aplikacji Gmail),ale w zegarku nie wyświetliło się żadne powiadomienie(wibracja zegarka) o tym,że otrzymałem nowe wiadomości e-mail na konto pocztowe WP :(

Już sam nie wiem co zrobić lub ewentualnie ustawić tak by w zegarku pojawiało się powiadomienie o nowych wiadomościach e-mail z konta pocztowego WP dodanego do aplikacji Gmail,a sam zegarek odbierał wszystkie powiadomienia z telefonu.

Edited by lukcio34

Share this post


Link to post
Share on other sites

 W Gmail ustawienia konta pocztowego WP mam takie:

synchronizuj e-maile mam zaznaczone i co 15 minut jest synchronizacja wiadomości e-mail, mam zaznaczone powiadomienia e-mail. 

Chyba mam coś nie tak z telefonem, bo nie mam żadnego dźwięku i powiadomienia o nowej wiadomości e-mail mimo ustawienia w Gmail powiadomień dla konta WP i poczty. 

Co mam traz zrobić iustawić? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możesz nie mieć wybranego dźwięku powiadomienia. W ustawieniach powiadomień w aplikacji GMail sprawdź jaki masz dźwięk - jeśli 'cichy' to dlatego nie masz powiadomień z aplikacji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W aplikacji Gmail odnośnie ustawień konta pocztowego WP wszedłem w Zarządzanie powiadomieniami i mam tak:

Zezwalaj na powiadomienia: włączone

Powiadomienia na ekranie blokady: pokazuj

Dźwięk: Dzwonek domyślny(Huawei Cascade)

 

Dźwięk Huawei Cascade mam ustawiony jako dźwięk powiadomienia w telefonie,ale i tak Gmail nie pokazuje mi żadnych powiadomień na pasku powiadomień(nawet nie ma dźwięku powiadomienia) o nowych wiadomościach e-mail i przez to w zegarku nie wyświetlają się żadne powiadomienia odebrane z telefonu przez aplikację Move(może mam coś nie tak z telefonem Huawei Mate 20 Lite)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przytrzymaj dłużej na ikonie Gmail, wejdź w "O aplikacji" i tam w sekcję "Powiadomienia". Zobacz jak masz tam ustawione, o ile w przypadku Huweja tak jest. Drugą rzeczą jest temat oszczędności baterii, gdzie te opcje bardzo potrafią obcinać dostęp do powiadomień. Skoro aplikację przejrzałeś praktycznie całą, to gdzieś indziej trzeba szukać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po zmianie dzwonka domyślnego na inny dzwonek powiadomień dla konta pocztowego WP w aplikacji Gmail pojawia się w telefonie na pasku powiadomień informacja o nowej wiadomości e-mail i jest to też sygnalizowane dźwiękiem,ale w zegarku nie pojawia się żadne powiadomienie o nowej wiadomości e-mail odbierane przez aplikację Move :(

Co teraz zrobić i ewnwtualnie ustawić w aplikacji Move(jeśli trzeba coś tam ustawić) tak by w telefonie wyświetlało się powiadomienie o nowej wiadomości e-mail?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lukcio34

Do autora wątku, tu nie kasujemy każdego wątku na który otrzymało się odpowiedź. 

Zostaje on dla potomnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety nie ma języka polskiego ani w zegarku ani w aplikacji.


GBD-H1000-1ER,GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER,GD-400-4ER 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

Posiadam gbd h1000. Problem polega na tym że nie pokazuje kto dzwoni z listy kontaktów tylko sam numer. Reszta działa bez zarzutu. Telefon sparowany to samsung not 10. Odinstalowywałem kilka raz i zmieniałem wpis numeru dodając 0048 bez zmian, mam może ktoś jakiś pomysł?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.