Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dekonstruktor

Dostępność części do Hallera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wpadł mi w ręce Haller, którego trzeba zrobić. Włos jest dobry ale zegar zatrzymuje się, na zdjęciu widać przyczynę, wyszczerbione koło, które zazębia się z zębnikiem osi koła wychwytowego. Brakuje jednego zęba. Moje pytanie: czy szukać koła na wymianę czy rzeźbić ząb? Nie mam pojęcia jak jest z częściami do tego zegara na polskim rynku, jeśli będzie to trudne do zdobycia, pozostaje wstawienie zęba. Tylko tutaj też mam mały problem, brak drobnych cienkich pilników a to akurat koło z najdrobniejszymi zębami w werku. Poradźcie! 😅

 

 

image0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłka włośnicowa , lub żyletka.

 można ( a nawet trzeba) naciąc w jaskółczy ogon, wstawić  doszlifować. i powinno zadziałac.


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę żyletka?? Hehe, nie pomyślałbym ale w sumie spróbować trzeba. Metodę wstawiania znam, tylko staram się uniknąć poświęcania temu czasu ;)

Tak w ogóle to zastanawiające w jaki sposób można wyszczerbić ząb w tym akurat kole. Nie ma tam wielkich sił, im dalej od sprężyny tym siły mniejsze a tu już przecież zazębienie z wychwytowym... Chyba że się komuś ręka omskła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jężeli "gładka" żyletka nie  daje rady.. musisz "ponacinac" nie musisz robić ząbków, tylko ponacinac.. tnie j mosiądz,ak masło


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś kowal rączki włożył i się stało.

Pokaż cały mechanizm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dekonstruktor napisał:

Chyba że się komuś ręka omskła?

 Duże prawdopodobieństo, że demontował/montował oś koła wychwytowego, nagioł zabek ( bo coś tam nie poszło) potem prostował i ząbek uleciał...


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno żyletką wycinałem pod ząb , takie jaskółcze gniazdo . Żyletka nie musi być go golenia , może być inna nieco grubsza .... jakieś tapicerskie , czy coś takiego ... o ile się zmieści.  Przetarłem ją prostopadle , na średnim papierze ściernym. W ten sposób powykrószałem ją  i niby ząbki miała . Idzie jak w maśle ... no prawie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba się silić na jaskółczy ogon, jak łopatki w silnikach odrzutowych, a już stanowczo należy odradzać nitowanie materiału. Wystarczy zwykłe nacięcie i wlutowanie lutem hydraulicznym. Jako pilników można użyć kawałków sprężyn, ostrzonych na osełce. Jeśli pozostałe zęby są w złym stanie to należy rozważyć zrobienie nowego koła. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2020 o 20:19, dekonstruktor napisał:

Cześć, wpadł mi w ręce Haller, którego trzeba zrobić. Włos jest dobry ale zegar zatrzymuje się, na zdjęciu widać przyczynę, wyszczerbione koło, które zazębia się z zębnikiem osi koła wychwytowego. Brakuje jednego zęba. Moje pytanie: czy szukać koła na wymianę czy rzeźbić ząb? Nie mam pojęcia jak jest z częściami do tego zegara na polskim rynku, jeśli będzie to trudne do zdobycia, pozostaje wstawienie zęba. Tylko tutaj też mam mały problem, brak drobnych cienkich pilników a to akurat koło z najdrobniejszymi zębami w werku. Poradźcie! 😅

 

 

Trudne  do zdobycia jest tak jak trudne jest napisanie posta z jasno wyrażoną prośbą, by poszukać wśród złomów uszkodzonej części.

Takie zawoalowane prośby powodują, że  ludzie olewają temat.

W efekcie nie wiadomo, czy chcesz się uczyć naprawiać ( tu wstawiać zęby ), czy chcesz "tylko" naprawić zegar.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ten temat to zwykła prośba o poradę, szczerze, nie próbowałem woalować tam tematu "kupię to i tamto". W dostępności części przykładowo do Delbany 465, Atlantica 6300 czy 1180, wszelkiej Omegi, chrono Landerona orientuję się dobrze bo naręczne to jest to co interesuje mnie najmocniej ale ścienne czy roczne to już kompletnie nie moja dziedzina i bladego pojęcia nie miałem czy da się gdzieś kupić samo kółko... W zależności co potrzebne, wchodzi się na angielskiego lub włoskiego ebaya, ewentualnie kuzyni i mam co chcę. W temacie roczniaków na polskim allegro czy olx kilkadziesiąt aukcji w dużej mierze niesprawnych zegarów, części zero (stan na dzień gdy pisałem ten temat).

Mam nadzieję, że namierzę jakieś sensowne źródła części do tych zegarów, tak na przyszłość w razie potrzeby.

 

PS. Jeden z Kolegów Forumowiczów już poratował mnie i uchronił przed dorabianiem zęba :) Czy to dobrze czy nie? Pewnie zaoszczędził mi paru godzin a może połowy dnia roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa , dobrze , że wspominasz , iż już zostałeś podratowany , przez kolegę . Niektórzy , nie będą niepotrzebnie przeszukiwać swoich szpargałów .

Problem z głowy , więc czekamy na pomyślne działania naprawcze . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.