Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
mail2maciek@gmail.com

Delbana restauracja zegarka. Prośba o wsparcie

Recommended Posts

Dobry wieczór,

Po Dziadku odziedziczyłem mocno wyeksploatowaną Delbanę 465 114. Chciałbym przywrócić jej jak tylko jest to możliwe stan oryginalny z część oryginalnych lub jeśli jest to niemożliwe z części jak najbardziej zbliżonych kształtem do brakujących części oryginalnych.

Brakuje koronki plus z tego co się dowiedziałem części korbowodu (połączenia koronki z mechanizmem zegarka - dowiedziałem się od Zegarmistrza). Brakuje także paska.

 

Bardzo proszę o informację, czy posiada ktoś z Forumowiczów zdjęcie/ grafikę lub  jak mógł wyglądać zegarek także z paskiem w stanie nowym lub zbliżonym do nowego, aby możliwe jak najdokładniej odtworzyć stan oryginalny? Jeśli ktoś ma informacje także o Zegarmistrzu który specjalizuje się w takich restauracjach będę bardzo wdzięczny za informacje (Warszawa).

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Maciek 

 

 

zegarek-przod.jpg

zegarek_tyl.jpg

zegarek-bok.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co tu restaurować ? !! . Tarcza w stanie oryginalnym , wskazówki też, ( tylko położyć nowa lumę na wskazówkach godzinowych),. Dać zegarmistrzowi do naprawy i przeczyszczenia . pasek dobierzesz sobie Sam , jaki Ci będzie się podobał. Pokaż mechanizm to pomoże ustalić w miarę rocznik , ale 1950-65 prawdopodobnie będzie . Oryginalna koronka z wieżą , to raczej marzenie , ale może ktoś Ci sprzeda i nie licz . że za grosze . Pozdrawiam Sławek


Pecunia non olet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć Sławek. Dzięki za odpowiedź. Wiem, może to inne podejście do tematu zegarków, Chciałbym mieć ten zegarek jak najbardziej wyglądający i działający jak 'nowy'.

Oprócz uruchomienia zegarka (teraz nie działa), uzupełnienia brakujących elementów, wizualnie chciałbym, położyć nowy chrom, wymienić szkiełko, podreperować wskazówki,no i pasek chciałbym mieć, może to fantasmagoria, możliwie podobny do oryginalnego (czyli takiego jaki był sprzedawany z tym modelem), stąd moje pytanie czy jest w ogóle możliwość aby zobaczyć jak wyglądał ten model zegarka gdy był sprzedawany, wtedy bym sobie znalazł możliwie podobny. Na tej podstawie szukałbym także koronki (oryginalnej lub możliwie wiernej oryginałowi). dziękuję za odpowiedź!

niestety, nie wiem jak się otwiera takie zegarki. Zegarmistrz otwierał jakimś specjalnym 'kluczem' a ja nie znając się na rzeczy, wolę nie kombinować, ten zegarek jest dla mnie bardzo cenny. Jeśli chodzi o oryginalną koronkę z wieżą, to miałem nadzieję że wiedząc jak ma to wyglądać, po prostu poszukałbym zniszczonego modelu na części i tak bym sobie poradził z tym fantem :) Taki miałem przynajmnie plan .. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.