Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mail2maciek@gmail.com

Delbana restauracja zegarka. Prośba o wsparcie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór,

Po Dziadku odziedziczyłem mocno wyeksploatowaną Delbanę 465 114. Chciałbym przywrócić jej jak tylko jest to możliwe stan oryginalny z część oryginalnych lub jeśli jest to niemożliwe z części jak najbardziej zbliżonych kształtem do brakujących części oryginalnych.

Brakuje koronki plus z tego co się dowiedziałem części korbowodu (połączenia koronki z mechanizmem zegarka - dowiedziałem się od Zegarmistrza). Brakuje także paska.

 

Bardzo proszę o informację, czy posiada ktoś z Forumowiczów zdjęcie/ grafikę lub  jak mógł wyglądać zegarek także z paskiem w stanie nowym lub zbliżonym do nowego, aby możliwe jak najdokładniej odtworzyć stan oryginalny? Jeśli ktoś ma informacje także o Zegarmistrzu który specjalizuje się w takich restauracjach będę bardzo wdzięczny za informacje (Warszawa).

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Maciek 

 

 

zegarek-przod.jpg

zegarek_tyl.jpg

zegarek-bok.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu restaurować ? !! . Tarcza w stanie oryginalnym , wskazówki też, ( tylko położyć nowa lumę na wskazówkach godzinowych),. Dać zegarmistrzowi do naprawy i przeczyszczenia . pasek dobierzesz sobie Sam , jaki Ci będzie się podobał. Pokaż mechanizm to pomoże ustalić w miarę rocznik , ale 1950-65 prawdopodobnie będzie . Oryginalna koronka z wieżą , to raczej marzenie , ale może ktoś Ci sprzeda i nie licz . że za grosze . Pozdrawiam Sławek


Pecunia non olet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sławek. Dzięki za odpowiedź. Wiem, może to inne podejście do tematu zegarków, Chciałbym mieć ten zegarek jak najbardziej wyglądający i działający jak 'nowy'.

Oprócz uruchomienia zegarka (teraz nie działa), uzupełnienia brakujących elementów, wizualnie chciałbym, położyć nowy chrom, wymienić szkiełko, podreperować wskazówki,no i pasek chciałbym mieć, może to fantasmagoria, możliwie podobny do oryginalnego (czyli takiego jaki był sprzedawany z tym modelem), stąd moje pytanie czy jest w ogóle możliwość aby zobaczyć jak wyglądał ten model zegarka gdy był sprzedawany, wtedy bym sobie znalazł możliwie podobny. Na tej podstawie szukałbym także koronki (oryginalnej lub możliwie wiernej oryginałowi). dziękuję za odpowiedź!

niestety, nie wiem jak się otwiera takie zegarki. Zegarmistrz otwierał jakimś specjalnym 'kluczem' a ja nie znając się na rzeczy, wolę nie kombinować, ten zegarek jest dla mnie bardzo cenny. Jeśli chodzi o oryginalną koronkę z wieżą, to miałem nadzieję że wiedząc jak ma to wyglądać, po prostu poszukałbym zniszczonego modelu na części i tak bym sobie poradził z tym fantem :) Taki miałem przynajmnie plan .. :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.