Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek_m

Zakup zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy jeżeli chodzi o to forum jak i o zegarkowy świat, mam oczywiście pare ,,zwykłych zegarków’’ ale przymierzam się teraz do zakupu pierwszego ,,poważnego’’ . Wertowałem internet w poszukiwaniu informacji żeby nie kupić czegoś co później okaże się słabo wydanymi pieniędzmi, aż w końcu trafiłem na to forum. Budżet na zegarek to plus minus 3k. Rozwazalem zarówno automat jak i kwarc. Podam może pare pozycji które mnie bardzo zainteresowały wizualnie żeby pokazac jakiego typu zegarki mnie interesują: duże, pasek i koperta ze stali szlachetnej (wiem ze to banał ale mam 21 lat i zakochałem się w tej stylistyce😂

-bulova precisionist 96g175

 

 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-bulova-precisionist-chronograph-96g175?gclid=CjwKCAjwps75BRAcEiwAEiACMRbDz859iG-QrFwiykWieZOmao8dHkxbIy0iEGjt-6cuqp8kEob7rhoCbGYQAvD_BwE

 

seiko diver 

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-prospex-automatic-diver-s-spb077j1

 

Prosze w miare możliwości o polecenie czegoś fajnego, zastrzeżenia co do tych. Sadzac po poprzednich postach które czytałem wnioskuje o bardzo dużej wiedzy użytkowników wiec mam nadzieje ze pomożecie wybrać mi moj pierwszy skarb do kolekcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak z Bulovy to patrzyłbym raczej na Lunar Pilota, nurki Seiko są fajnym wyborem, ale w tej kwocie spojrzałbym tez na nurka Orient Stara. A może poszukaj używanego Citizena GTS, duży, dużo stali, myśle, ze stylistyka by Ci przypasowała :)

A55FC5F5-1095-4F49-88C4-1EFA027EFDBF.jpeg

Edytowane przez Reborn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Reborn napisał:

Jednak z Bulovy to patrzyłbym raczej na Lunar Pilota, nurki Seiko są fajnym wyborem, ale w tej kwocie spojrzałbym tez na nurka Orient Stara. A może poszukaj używanego Citizena GTS, duży, dużo stali, myśle, ze stylistyka by Ci przypasowała :)

A55FC5F5-1095-4F49-88C4-1EFA027EFDBF.jpeg


Dzieki wielkie, właśnie o takie nakierowanie na firmy i na typy zegarków mi chodziło. Citzen gts piękny, ale szukam nowego zegareczka a tego znalazłem za ok 5k:/ nurki orient stara mega, poważnie się nad nimi zastanawiam. Tylko jedno pytanie, czemu z bulovy nie polecasz precisionista tego co wysłałem w poście?  Pytam z ciekawości bo nie ukrywam ze przez pewnien czas był on moim faworytem. @Reborn

 

ps jeżeli chodzi o nurki i zegarki tego typu to oprócz seiko i orienta jakie firmy myślisz ze warto jeszcze przejrzeć? 
z góry dzięki 😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i ta bulova, którą wybrałeś ma szafirowe szkiełko, więc jak Ci się podoba to bierz i się nią ciesz. Plusem jest bardzo dobry i dokładny mechanizm kwarcowy z pięknie poruszającą się wskazówką sekundową. 

Bulova lunar pilot, którą zasugerował inny kolega to też super wybór. Ten sam mechanizn, szafir, duży zegarek. Plus super historia, bo to zegarek wzorowany na bulovie, która poleciała na księżyc. Zegarek bardziej stonowany, niż ten, który wybrałeś, z fajną historią i dość lubiany przez zegarkowych entuzjastów. 

Wybierz co Ci się podoba. Jedyne co sugeruje, to żeby za tą kasę zegarek miał szafirowe szkiełko. Większość zegarków bulova ma mineralne, które łatwo się rysuje. 

Edytowane przez Laponek
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze ta Bulova, którą wybrałeś jest trochę za droga w stosunku do tego co oferuje. Ale to tylko moje zdanie. Sam zegar fajny :) GTS szukaj używanych, pojawiaja się co jakiś czas na naszym bazarku w okolicach 3 tys- ewentualnie wrzuć ogłoszenie w dziale poszukuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie zdecydowanie wybrałbym zegarek automatyczny. Z rozmiarem divera też nie będzie problemu. 

1. Doxa into the ocean (w Kruku jest promo -30% na model z niebieskim chapter ringiem i czerwoną wskazówka, cena 3010)

2. Seiko SPB101J1 - moim zdaniem lepszy model od tego co zaproponowałeś (nowszy mechanizm, ładniejszy wskazówki i jest to nowa wersja kultowego już sumo, cena po rabatach ok 2700). 

3. Może jakiś Glycine Combat Sub (mają rozmiary 45+mm.

4. Jeżeli nie boisz się zakupów z za wielkiej wody to Minus 8 Diver ma rewelacyjną stylistykę. 

5. Inne mikrobrandy warte polecenia to Steinhart, Balticus czy Deep Blue które mają dużych nurasów w ofercie. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zmierzenia nadgarstka. Koperty o wymiarze powyzej 42 ( 44) kiepsko sie układaja na szczupłych ( 18 cm obwodu )nadgarstkach. Ja mam 21 cm i nie zawsze duża koperta mi pasowała. Nie ma innego wyjścia jak tylko przymierzać ( nawet kilkadziesiąt minut ) w sklepie. Poczujesz komfort , koperta " nie lata " to mozna poszukać w necie niższej ceny na wypróbowany egzemplarz. Pasek czy bransoleta - to osobny temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tylko rozmiar, liczy sie ksztalt koperty, podgiecie uszu, lug to lug... Seiko Sumo ma duza koperte (45mm) i spory lug to lug (52,5mm) a nadal nosi sie niezle, ponizej zdjecie na 17cm nadgarstku:

 

Seiko-Sumo-Prospex-Diver-200m-SPB103J1-2

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, basil napisał:

To może taki ? Prawie byłem na niego zdecydowany

 

Strzał z grubej rury. Ten zegarek ma wszystko co trzeba (WR200, bardzo dobry mechanizm z rezerwą chodu 80 godzin, ceramiczne szkło, przeszklony dekiel - też szafir). Jeżeli się podoba i mieści się w budżecie, to można śmiało brać. Nie do końca mój ulubiony design, ale to jest indywidualna sprawa. Obiektywnie to zegarek, któremu trudno coś zarzucić. No może poza ceną 😁

 

Jak patrzę na ten styl retro, to przypomina mi się jeszcze Christopher Ward i jego C65 Trident Automatic oraz Diver Pro 600

 

obraz.png.60763d36fbae6b5512e2ef68c8ba3b9e.png

 

obraz.png.acb0204bbcbd74f86ffbc257632935c2.png

 

 

Skoro już jesteśmy przy Certinie i jeżeli lubisz spory rozmiar oraz chcesz, żeby dużo działo się na tarczy, a do tego nie masz nic przeciwko zegarkom kwarcowym, to mam trochę inne propozycje od Certiny. Kwarcowe. Pewnie już je przeglądałeś, ale...

 

Chrono Diver - doskonały mechanizm kwarcowy z chronografem i z certyfikatem chronometru (z dokładnością +/- 10 sek/ na rok). Do tego WR200 i koperta w rozmiarze 43mm. Dostępna w trzech kolorach.

 

obraz.thumb.png.44b7df0faa32587025bc24f145314d4d.png

 

 

Albo mniej nurkowo coś takiego jak poniżej. W dużym wyborze kolorów. WR mniejszy, bo tylko 100m, ale w środku też bardzo dobry i dokładny mechanizm kwarcowy. Rozmiar koperty 41mm

 

obraz.thumb.png.553ad623983b4fa5ee69c39306e32a95.png

 

 

A na koniec jeszcze jeden zegarek i propozycja zupełnie innego typu. Tak na próbę, może się spodoba. Zegarek, na którego tarczy naprawdę dużo się dzieje. Też kwarc. Tym razem nie nurek, ale pilot od Citizena. Ma swój urok i grono wielbicieli. Jeden z tych zegarków, do których instrukcję obsługi trzeba koniecznie przeczytać.

Koperta 43mm i WR200. Zasilany w technologii Eco-Drive, wiec przez długie lata nie trzeba go serwisować ani wymieniać bateryjki. Jest sporo tańszy niż założony budżet i niż inne propozycje, ale to nie jest przecież wada. Pytanie, czy taki styl w ogóle wchodzi w rachubę.

 

obraz.thumb.png.a065fd6ae9aba259bb63cb078becd3a2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.