Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby to powiedzieć, kawał dobrej roboty podanej w tak przystępnym sosie, że nawet ja wszystko zrozumiałem :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie napisane, dziękuję też że o mnie wspomniałaś mimo iż moje wsparcie było raczej symboliczne. Bardzo dobrze sobie poradziłaś z tym tekstem, gratuluję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa🙂

4 minuty temu, Szyszkops napisał:

Podobało się emoji846.png jaki Rolex był w kosmosie?

Zapewne kilka różnych referencji Submarinera i GMT- Master. Trochę pominęłam rolę Rolexa, więc zbyt wiele na ten temat nie powiem😉 Maybe next time🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znajdzie się kolejna grupa zegarków, o których warto byłoby napisać. Mamy Glycine, Rolexa, gdzieś tam jeszcze Movado się przewinął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś ciekawego i merytorycznego pojawiło się od dłuższego czasu na forum:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, PiotrX napisał:

W końcu coś ciekawego i merytorycznego pojawiło się od dłuższego czasu na forum:)

 

Mi też brakuje czegoś więcej na forum, to był jeden z powodów powstania tego tekstu. 

@rk7000  dzięki, wyszło chyba nienajgorzej😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe opracowanie, nie wiedziałem np, że pierwsza w kosmosie była Pobieda na łapie psa :) A ciągnąc wątek radzieckich czasomierzy, to wydaje się z racji ilości radzieckich misji kosmicznych, najczęstszym gościem w kosmosie były chrono szturmańskie i amfibie.

Czy Koledzy z "radzieckich" mogą coś podpowiedzieć w temacie tych modeli?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Balansujący Na Osi napisał:

Tylko co teraz z konkursem jak zdjęcia kosmicznych zegarków już są w tekście :)

Liczymy na pomysłowość naszych fotografów 🙂 Na pewno wszystkich zaskoczą.

4 minuty temu, Antiquarius napisał:

Bardzo ciekawe opracowanie, nie wiedziałem np, że pierwsza w kosmosie była Pobieda na łapie psa :) A ciągnąc wątek radzieckich czasomierzy, to wydaje się z racji ilości radzieckich misji kosmicznych, najczęstszym gościem w kosmosie były chrono szturmańskie i amfibie.

Czy Koledzy z "radzieckich" mogą coś podpowiedzieć w temacie tych modeli?  

W trakcie przygotowywania tego tekstu przeczytałam o tej Pobiedzie na Wikipedii, ale kto by tam jej ufał, skoro inne uznane portale piszą o Szturmanskim😉 Ale Enkil zwrócił mi uwagę na ten fakt i dokopałam się do innych źródeł. 

Na pewno radzieckie doświadczenia w wysyłaniu zegarków w kosmos nie kończą się na tych w/w, więc i ja chętnie dowiem się czegoś nowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry artykuł, świetnie się czytało 👏

Jak zwykle przy okazji zgłębiania jakiegoś tematu przyszła ochota na poszerzenie kolekcji 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy na chwilę do podtopionego Navitimera. Zegarek został odesłany do producenta celem naprawy. Breitling podarował Carpenterowi inny, nowy egzemplarz. Nie żeby Breitling był tak hojny, po prostu Navitimer astronauty zaginął...

Swoją drogą, podejrzany los spotyka wiele ważnych historycznie zegarków... Ciekawe czy kiedyś wypłyną czy będą cieszyć tylko pojedynczą parę oczu, ukryte w jakimś sejfie😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Antiquarius zobacz http://www.mediafire.com/file/355v94881brjab9/Russian Space History 1993.pdf i http://www.mediafire.com/file/1vh08b6b7888316/Russian Space History 1996.pdf

Najczęściej latały Okeany i Szturmany, 3017 w różnych wersjach, była uszasta Amfibia i cywilny Poljot 3133 ale była też Omega. Były jakieś Vostoki. Sporo z tych zegarków jest niedostępnych na rynku, jak chociażby słynny NII czy późniejsza jego wersja Cosmonavigator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, renqien napisał:

@Antiquarius zobacz http://www.mediafire.com/file/355v94881brjab9/Russian Space History 1993.pdf i http://www.mediafire.com/file/1vh08b6b7888316/Russian Space History 1996.pdf

Najczęściej latały Okeany i Szturmany, 3017 w różnych wersjach, była uszasta Amfibia i cywilny Poljot 3133 ale była też Omega. Były jakieś Vostoki. Sporo z tych zegarków jest niedostępnych na rynku, jak chociażby słynny NII czy późniejsza jego wersja Cosmonavigator.

Super. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.08.2020 o 10:00, renqien napisał:

Świetna lektura na długie wieczory. Dzięki za link🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odchodząc od merytoryki to Pogue jest jak dla mnie cudownym zegarkiem i kiedyś dorwę odpowiedni egzemplarz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żmudne poszukiwania przed Tobą 😉Ale, biorąc pod uwagę stosunkowo dużą produkcję tego modelu, wciąż jest szansa trafić egzemplarz w przyzwoitym i oryginalnym stanie. 

Zegarek pułkownika Pogue'a został zlicytowany za niespełna 6000$. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, poruszono same znane wątki. Szkoda, że tekst nie skupia się na ostatnich doniesieniach dotyczących lotów w kosmos i mniej znanym historiom. Wymieniono co prawda TH, Rolexa, Casio, Patka, Fortisa i to o nich trzeba było pisać.

 

fortis-20on-20a-20russian-20astronaut-jp

 

fortis-b42-black-mars-500-limited-editio

 

g-shock-in_space-5-jpg.13255005

 

Scott-Kelly-breitling-watch-6.jpg

 

8.-group-of-project-leaders-from-cnsa-je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Istvan masz rację, skupiłam się na tych najbardziej znanych wątkach. Ale, że był to mój pierwszy taki tekst, to wolałam się poruszać po w miarę bezpiecznym gruncie😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jogi
      Czołem  
      Na sprzedaż Sinn 556A, który jest w moim posiadaniu od nowości i został zakupiony u autoryzowanego sprzedawcy marki w Polsce.
      Wszelkie paski i przedmioty, które mogą być widoczne na zdjęciach, nie wchodzą w skład oferty - chyba, że w opisie danego zegarka napisałem inaczej.
       
      I. ZAMIANY
      Możliwe (w dowolnej konfiguracji zegarkowo-gotówkowej), ale tylko na coś z poniższej listy:
      -. Sinn 105 UTC;
      -. Sinn 103.061;
      -. Sinn EZM 13.1;
      -. Sinn 856;
      -. Sinn EZM 3;
       
      II. DOSTAWA I PŁATNOŚĆ
      1. Płatność przelewem, całej kwoty, na wskazane konto. Ewentualnie gotówka przy odbiorze osobistym.
      2. Koszty pakowania i wysyłki biorę na siebie.
      3. Odbiór osobisty, w ciągu najbliższych kilku tygodni, w Rzeszowie.
       
      III. ZEGAREK
      1. Sinn 556A (556.014) (38.5 mm)
      Po dane techniczne odsyłam do strony producenta: https://www.sinn.de/en/Modell/556_A.htm.
      Zegarek był normalnie używany i od takiego używania pojawiły się zarysowania na bransolecie, w tym na zapięciu oraz dwa przytarcia na kopercie. Są to jednak normalne ślady używania, które w przypadku tego zegarka bardzo łatwo usunąć choćby gąbeczką do naczyń. Zegarek nie miał żadnych nieprzyjemnych przygód. Od spodu na uszach są ryski od zmiany pasków. Obydwa szkła czyściutkie, bez skaz.
       
      - stan zegarka: technicznie 10/10, wizualnie 7/10;
      - okres gwarancyjny do 29.11.2024 (w zestawie jest podbita karta gwarancyjna);
      - w zestawie jest wszystko, co dostaje się w sklepie - m. in. narzędzie do zmiany pasków, klucze imbusowe i klej do gwintów;
      - wszystkie zdjęte ogniwa bransolety w zestawie (obecnie bransoleta skrócona na nadgarstek 18-18.5 cm);
      - UWAGA! Brakuje jednego wkręta do bransolety;
      Odjąłem z tego powodu jeden punkt oceny wizualnej, jednak moim zdaniem nie stanowi to żadnego problemu, chyba, że ktoś ma nadgarstek >20 cm i lubi nosić takie małe zegarki.
      - dodatkowy, skórzany pasek marki Hirsch, model Modena - praktycznie nieużywany;
      - jeżeli zainteresowany będzie chętny, to za darmo mogę dorzucić 3 paski CNS widoczne na ostatnim zdjęciu - dobrze leżą z takimi małymi zegarkami;
       
      Cena: 4100 PLN
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Jaspel
      Na sprzedaż dobrze znany Sinn w bardziej kompaktowej i wygodnej wersji U50 - koperta 41mm średnicy/ kapitalne 11mm grubości.
      Koperta wykonana w SUG  (własną fabryka Sinn) ze stali Uboot, piaskowana I hartowana - tegiment.
      Szkło szafirowe z zewnętrznym ar, wr500m, w środku sw300.
      Zegar z kopertą i bezelem w tegimencie, również bransoleta tegiment.
      Stan koperty 9.5/10 - brak śladów użytkowania, szkło czyste.
      Bransoleta 10/10 - jeszcze folie.
      W komplecie zegarek na bardzo fajnej gumce ze zdjęć, pełna bransoleta z endlinkami itp, komplet pudel do zegarka i bransolety, instrukcja, karta gwarancyjna z paragonem z zatoki zegarków ( kupiony 02.2023).
      Odbiór Bydgoszcz lub spotkanie w połowie drogi Poznań/3miasto/Łódź.
      Poproszę 9900zl było jest --> 9699zl --> 9599zl
      Mogę wymienić na coś tańszego/droższego.
       



















    • Przez Jogi
      Czołem  
      Na sprzedaż dwa zegarki, obydwa są w moim posiadaniu od nowości i obydwa zostały zakupione u autoryzowanych sprzedawców tych marek w Polsce.
      Wszelkie paski i przedmioty, które mogą być widoczne na zdjęciach, nie wchodzą w skład oferty - chyba, że w opisie danego zegarka napisałem inaczej.
       
      I. ZAMIANY
      Możliwe (w dowolnej konfiguracji zegarkowo-gotówkowej - mam jeszcze kila zegarków, których potencjalnie mógłbym się pozbyć), ale tylko na coś z poniższej listy:
      -. Sinn - 105 UTC, 103.061, EZM 13.1;
       
      II. DOSTAWA I PŁATNOŚĆ
      1. Płatność przelewem, całej kwoty, na wskazane konto. Ewentualnie gotówka przy odbiorze osobistym.
      2. Koszty pakowania i wysyłki biorę na siebie.
      3. Odbiór osobisty, w ciągu najbliższych kilku tygodni, w Rzeszowie.
       
      III. OFEROWANE ZEGARKI
      1. Certina DS Action Diver (43 mm) - SPRZEDANA
       
      2. Sinn 556A (556.014) (38.5 mm)
      Po dane techniczne odsyłam do strony producenta: https://www.sinn.de/en/Modell/556_A.htm.
      Zegarek był normalnie używany i od takiego używania pojawiły się zarysowania na bransolecie, w tym na zapięciu oraz dwa przytarcia na kopercie. Są to jednak normalne ślady używania, które w przypadku tego zegarka bardzo łatwo usunąć choćby gąbeczką do naczyń. Zegarek nie miał żadnych nieprzyjemnych przygód. Od spodu na uszach są ryski od zmiany pasków. Obydwa szkła czyściutkie, bez skaz.
       
      -stan zegarka: technicznie 10/10, wizualnie 7/10;
      - okres gwarancyjny do 29.11.2024 (w zestawie jest podbita karta gwarancyjna);
      - w zestawie jest wszystko, co dostaje się w sklepie - m. in. narzędzie do zmiany pasków i klej do gwintów;
      - wszystkie zdjęte ogniwa bransolety w zestawie (obecnie bransoleta skrócona na nadgarstek 18-18.5 cm);
      - UWAGA! Brakuje jednego wkręta do bransolety;
      Odjąłem z tego powodu jeden punkt oceny wizualnej, jednak moim zdaniem nie stanowi to żadnego problemu, chyba, że ktoś ma nadgarstek >20 cm i lubi nosić takie małe zegarki.
      - dodatkowy, skórzany pasek marki Hirsch, model Modena - praktycznie nieużywany;
      - jeżeli zainteresowany będzie chętny, to za darmo mogę dorzucić 3 paski CNS widoczne na ostatnim zdjęciu - dobrze leżą z takimi małymi zegarkami;
       
      Cena: 4350 4044 PLN
       
      Poniżej zdjęcia - 6 ostatnich zostało wykonanych dzisiaj.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez Stan_101
      Sprzedam Tag Heuer Carrera CAR2014.BA0799 bardzo mało używany.

      Zegarek kupiony w styczniu 2020 r. Sprzedaję z całym kompletem, tj. kartonik, pudełko, książeczki, ogniwa do bransolety.
       
      Carrere nosiłem sporadycznie, tylko w weekendy na zmianę z 2 innymi automatami. 
       
      Stan oceniam na 8,5/10. Posiada bardzo delikatne ślady użytkowania, jedynie jakieś włoskowate mikroryski na gładkich powierzchniach. Szkło czyste, bransoleta w super stanie,  starałem się wszystko pokazać na zdjęciach. Antyrefleks w tym zegarku jest świetny. Zegarek na żywo robi "robotę" 
       
       
      Cena: 9 700 zł.
       













    • Przez Hard Rockin' Amigo
      Chcę kupić jakiegoś  Sinna, gerneralnie nie zdecydowałem się na konkretny model.
       
      Rozważam EZM 3, także 13, ale jednocześnie nie wykluczam U1, U2, bądź 240.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.