Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ladek22

Malarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Podbijam temat, bo coś cisza ostatnie miesiące.

 

Moja 13 letnia córka ostatnio takie obrazki popełniła. Oj zaczyna brakować ściany u niej w pokoju 🙂

 

 

 

IMG_20220514_163708~2.jpg

IMG_20220327_211116~3.jpg

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mariusz Lewandowski. Często porównywany do Beksińskiego. W ciągu ostatnich kilku lat ceny jego obrazów poszły w górę bardziej niż Rolexów. ;)

 

20220505_123827.thumb.jpg.2aa44dc44c19b7d9f42328a8f80a8497.jpg

Edytowane przez Anansi

Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak obiekt z Mamerek ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę Cię😉Popsułeś całą zabawę😢

To na dokładkę takie coś🙃

IMG_20220724_1822357.thumb.jpg.9d038c329d7a5b062c211acd98b33374.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie pamiętałem tego od Ciebie z domu, po prostu od razu widać jak ktoś był, widać nawet ślady trawy którą bunkrowali na odbiciach szalunków😁


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ściana jeszcze w trakcie realizacji - coś takiego mam - i pójdzie na główną ścianę .

IMG_20220724_193529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz, to zakup , czy jakiś w spadku ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup , ale szczerze mówiąc kupiony w ciemno i nie jestem pewien oryginalności , ale jak wspomniałem - wygląda dobrze .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiłeś ?  :)

podeślij zdjęcia pieczątki dolny, lewy róg proszę.

Edytowane przez Pan Tarhei

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że z kartoszki ta pieczęć - ale proszę bardzo, i tu już nie jest za dobrze.

IMG_20220726_155709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak z z tymi Rolexami Day-date czy Tourbillonami których właściciele nie są pewni oryginalności;) 

Jak masz coś potencjalnie warte kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy i "w sumie nie jesteś pewien", to na 99.9 proc możesz być pewien że tego nie masz. 

 

Jak jest wątpliwość to nie ma wątpliwości. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się - to prawda - ale kupując ten obrazek myślałem o zmianie ramy i powieszenie go w swojej jamie - a i spodobał mi się - ma w sobie coś urzekającego - zdaje sobie sprawę z tego że rama będzie o wiele droższa od kwoty zakupu.😃

Acha - i nadal wygląda dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zdajesz sobie sprawę z potencjalnej wartości każdej pracy Makowskiego. Cuda zdarzają się bardzo rzadko... w tym przypadku chyba nie warto wydawać pieniędzy na ekspertyzę.

Nie widziałem dotąd falsyfikatów z podrobionym podpisem fantazyjnym (nie był częsty) :P 

Nie jestem ekspertem a jedynie kolekcjonerem ale to nie jest oryginalna praca Makowskiego.

A może będzie to początek twojego zainteresowania jego twórczością :)

 

 

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie twierdzę że to oryginalna praca , ale zastanawia mnie po co komu było fałszować ten obrazek, przecież nikt tego nie kupi bez certyfikatu jako oryginalny , no chyba za grosze jak w moim przypadku , ale nawet taki fałszywy obraz wymaga zapewne sporo pracy - nie wiem gdzie tu zysk fałszerza. Z góry przepraszam że pisze jako nieznający tematu, ale tak istotnie jest - Pozdrawiam i dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się "opłaca". Witkacych, Wyspiańskich, Nikiforów, Hofmanów itd opatrzonych odpowiednimi pieczęciami, podpisami, spatynowanych sprzedaje się w całkiem niskich cenach tysiące.

Tutaj wgląd w ceny aukcyjne Makowskiego. Czy wszystkie sprzedane to oryginały? Całkowitej pewności nie nalezy mieć.

https://galeria.agraart.pl/autor/167/tadeusz-makowski


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie należy mieć pewności że na aukcjach są oryginały - to dlaczego jest pewność że mój nie jest oryginał ?😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to jest oryginał. Tylko to po prostu nie ten tadeusz makowski. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, żeglarz napisał(-a):

Oczywiście nie twierdzę że to oryginalna praca , ale zastanawia mnie po co komu było fałszować ten obrazek, przecież nikt tego nie kupi bez certyfikatu jako oryginalny , no chyba za grosze jak w moim przypadku , ale nawet taki fałszywy obraz wymaga zapewne sporo pracy - nie wiem gdzie tu zysk fałszerza. Z góry przepraszam że pisze jako nieznający tematu, ale tak istotnie jest - Pozdrawiam i dziękuję .

 

Zaloz, ze nie jestes pierwszym wlascicielem tego obrazu. Najprawdopodobniej, tworca przytulil za niego niezle pieniadze te 50 lat temu ;)

 


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2022 o 22:50, machlo napisał(-a):

Jeszcze drugiego dorzucę, który już zdobył dużą popularność - Tytus Brzozowski.

https://www.instagram.com/tytus.brzozowski/

 

W przypadku Tytusa to świat szybko zawirował... i słusznie!

Prace z pomysłem, dobra promocja (a'la murale, wystawy, internet) + kilka ciekawych aukcji i współpraca z rozmaitymi instytucjami zrobiły swoje: w ciągu relatywnie krótkiego czasu ceny wzrosły kilkukrotnie.

Sam mam przyjemność posiadać kilka prac, zamawianie kolejnych nie jest już takie oczywiste. Jeśli obecny poziom cen kogoś nie przeraża to gorąco polecam (nawet via aukcje), taniej już nie będzie a poza dobrą (jak sądzę) perspektywą inwestycyjną to Jego prace znakomicie ozdobią nawet nijakie wnętrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.