Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ladek22

Malarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, stanwojenny napisał(-a):

 

W przypadku Tytusa to świat szybko zawirował... i słusznie!

Prace z pomysłem, dobra promocja (a'la murale, wystawy, internet) + kilka ciekawych aukcji i współpraca z rozmaitymi instytucjami zrobiły swoje: w ciągu relatywnie krótkiego czasu ceny wzrosły kilkukrotnie.

Sam mam przyjemność posiadać kilka prac, zamawianie kolejnych nie jest już takie oczywiste. Jeśli obecny poziom cen kogoś nie przeraża to gorąco polecam (nawet via aukcje), taniej już nie będzie a poza dobrą (jak sądzę) perspektywą inwestycyjną to Jego prace znakomicie ozdobią nawet nijakie wnętrza.

 

Ja po taniości kupiłem tylko printa. ;)
https://www.lumarte.eu/tytus-brzozowski/pulawska-w2456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....fajny temat!

 Poniżej dwie prace mojego autorstwa, z cyklu "Spiritum"/ obydwie pokazywane na wystawie indywidualnej i kilku zbiorowych. 

 Technika: Akryl/olej/na podobraziu.

 

 

122937277_794273841305998_8743159266125038066_n.jpg

275781962_1103412907058755_5131111315742399129_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jimmy6 napisał(-a):

.....fajny temat!

 Poniżej dwie prace mojego autorstwa, z cyklu "Spiritum"/ obydwie pokazywane na wystawie indywidualnej i kilku zbiorowych. 

 Technika: Akryl/olej/na podobraziu.

Dobre! O wiele lepsze niż realistyczne ramotki w stylu - ułani, konie, dworki, pejzaże i jakieś krasnale. Tudzież wesoła twórczość potomstwa miłośników zegarków. I nie ważne co ile kosztuje. Abstrakcje są świetne, zwłaszcza do nowoczesnych wnętrz!

Edytowane przez facecik
no nieważne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, facecik napisał(-a):

Dobre! O wiele lepsze niż realistyczne ramotki w stylu - ułani, konie, dworki, pejzaże i jakieś krasnale. Tudzież wesoła twórczość potomstwa miłośników zegarków. I nie ważne co ile kosztuje. Abstrakcje są świetne, zwłaszcza do nowoczesnych wnętrz!

......dzięki 👊

 

W malarstwie szukam drugiego dna. Abstrakcja jest dla mnie zmaterializowaniem myśli, idei, pewnej filozofii/ podobnie jak u Strzemińskiego lub Pollocka 🤔

Sztuka dekoracyjna, w znaczeniu „obrazek dla samego obrazka,” mnie nie interesuje. Nie lubię naśladownictwa  i rzeczy wtórnych.

Punktem wyjścia, zawsze, jest dla mnie obserwacja natury i człowieka.

 

……..poniżej coś bardziej zjadliwego.

Akwarium z cyklu: Akwarium.

Technik: akryl/ olej/ tradycyjny kolaż/werniks + szelak/ podobrazie.

 

IMG_0113.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, facecik napisał(-a):

Dobre! O wiele lepsze niż realistyczne ramotki w stylu - ułani, konie, dworki, pejzaże i jakieś krasnale. Tudzież wesoła twórczość potomstwa miłośników zegarków. I nie ważne co ile kosztuje. Abstrakcje są świetne, zwłaszcza do nowoczesnych wnętrz!

.....napisałem wiadomość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, zapomniałem - mam jeszcze Św. Łucję...

 

D77705AD-5BB9-4157-8936-444D28D35B8A.thumb.jpeg.e7bfbed44f7c111da572bfb02a0eca4b.jpeg

 

Obraz na zamówienie, Ewa Jędryk-Czarnota. Moim zdaniem piękny :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to niebieskie, które wygląda jak drugi obraz pod tym pierwszym🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest druga odsłona na bardziej ponure dni😀. Jak wrócę do domu to zamienię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wiszą tymczasem dwa. W gabinecie/bibliotece P. Patrycja Kruszyńska-Mikulska. Maluje zwykle flamingi ale miała fajny cykl "Geisha" a mnie udało się trafić chyba najlepszy obraz z tego cyklu. To akryl - genialne tło i świetny kolor kimona.

 

I drugi, chwilowo ostatni nabytek P. Marcin Tomaszewski - bez tytułu. Powiem, że nieszczególnie podobają mi się Jego "xenomorfy" ale abstrakcyjne miasta i budynki (tym razem olej) są świetne. Udało mi się wygrać w licytacji jeden, chociaż miałem ochotę na więcej... ten wisi w pokoju głównym/salonie.

Generalnie w Polsce jest całkiem sporo nieźle malujących artystów "młodego pokolenia" (żeby wymienić kilku: Daniel Pawłowski - WOW!, Jacek Szynkarczuk, Aleksandra Staniorowska, Edward Szutter - nieprawdopodobnie operuje światłem odbitym). Niestety, jeśli ich obrazy pojawiają się na aukcjach to bardziej w cenie Rolexów niż np. Orisów :-). 

Sorry za słabą jakość zdjęć, szczególnie Tomaszewskiego - robiłem na szybko komórką w nocy.

 

P_Kruszynska_Mikulska.png

Tomaszewski.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, ps1974 napisał(-a):

Aleksandra Staniorowska,

Aleksandra STANIOROWSKA-BUŁA, Antypody, 2019 r. - Aukcja internetowa /  Licytacja online - Cena - OneBid

Kupiłem na wyprzedaży poaukcyjnej - nikt tego nie chciał😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się ludzie nie znają 😀. Świetna struktura.

Ja swoich nie kupiłem. Po prostu wyłudziłem 😁

Edytowane przez zawaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, facecik napisał(-a):

 

Kupiłem na wyprzedaży poaukcyjnej - nikt tego nie chciał😉

 

Czasem tak bywa (ma się tego fuksa) - gratuluję. 

Co do Staniorowskiej to, wg. mnie, najlepsze to Ikar, Andromeda, Iris, przynajmniej z tego co widziałem. Ten ostatni figuruje na Desie w rekordach "młodej sztuki". W aukcji Ikara uczestniczyłem ale szybko odpadłem - zainteresowanie było bardzo duże a cena końcowa poza moimi możliwościami w ramach "mecenatu sztuki" ☺️ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ps1974 napisał(-a):

 

Czasem tak bywa (ma się tego fuksa) - gratuluję. 

Co do Staniorowskiej to, wg. mnie, najlepsze to Ikar, Andromeda, Iris, przynajmniej z tego co widziałem. Ten ostatni figuruje na Desie w rekordach "młodej sztuki". W aukcji Ikara uczestniczyłem ale szybko odpadłem - zainteresowanie było bardzo duże a cena końcowa poza moimi możliwościami w ramach "mecenatu sztuki" ☺️ 

Odkąd kupiłem ten obraz, wpadam czasem na jej profil na insta. "Draperie" są intrygujące i naprawdę można na nie patrzeć godzinami. Mnie jednak bardziej pociągały jej prace "industrialne" - "Raj utracony", Niebieskie drzwi" i "Axis mundi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od niedzieli nowa lokatorka :)

 

E504DFE7-2D6F-4037-8E4B-01EE9F35E266.jpeg

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe obrazy kolego facecik. 
Ja lubię Waldka Kuczmę

 

 

DB6461DE-ACC3-4093-BAD4-EFA1E6E87996.jpeg

 

89563B59-847E-4F61-89C3-18439922E9D8.jpeg

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bartek79 napisał(-a):

Ja lubię Waldka Kuczmę

Pozostawia trochę miejsca na interpretacje. I to jest fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek…

 

Kłosowski malował dużo i jego obrazy są pospolite, ale ten - uważam - jest wyjątkowo piękny..

 

931C3384-C767-40D5-B8D1-7E8BE792339B.thumb.jpeg.d992e4fee4c0507b04f76b2d81ea85b5.jpeg


Nie mogłem nie kupić :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.10.2022 o 22:30, pmwas napisał(-a):

Nowy nabytek…

 

Kłosowski malował dużo i jego obrazy są pospolite, ale ten - uważam - jest wyjątkowo piękny..
Nie mogłem nie kupić :)

Jak się spodobał, to nie ma dyskusji. Widzę, że już oprawiony. Jaki to rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.