Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here
Sign in to follow this  
cryuff

Poszukiwania Jubilera

Recommended Posts

Witam,

planuję w najbliższym czasie oświadczyć się wybrance mojego serca. 

Pierwszym krokiem wydaje się być zaopatrzenie się w odpowiedni pierścionek zaręczynowy.

Poczytałem, poszukałem i wiem jedno, wolałbym zlecić zrobienie czegoś bardziej 'autorskiego', niż kupno w sieciówce.

Czy ktokolwiek z was ma jakieś doświadczenie z dobrym jubilerem, chodzi mi również o doradzenie, np w zakresie jaki kamień wybrać itd.

Z góry dzięki za wszystkie porady.

Jak to jaki kamień? Diament (brylant) i to minimum 1ct... ;) w osiemnastce... Skąd jesteś?

Edited by kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Myślałem o szafirze w otoczeniu diamentów. Jestem z Wrocławia, ale do dobrego jubilera jestem w stanie odbyć małą podróż :)

Skontaktuję się jutro z kolegą z Poznania... Dam znać na priv... 

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Teraz, kiniol napisał:

Skontaktuję się jutro z kolegą z Poznania... Dam znać na priv... 

Będę bardzo wdzięczny :)

Guest mkuka

Witam,

Polecam firmę jubilerską Łyko.

Ma punkt sprzedaży w Magnolii i salon-pracownię na Kościuszki (siedziba firmy).

Robi na zamówienie wg indywidualnych projektów oraz wg swoich projektów.

Pierścionek z brylantem ok. 1ct, + złoto 18ct to od  20tys, w górę.

Ciekawe, inne niż typowe, wzory.

pozdrawiam.

Joanna i Bogdan Mazurek w Warszawie. 

I tak w kwestii systematycznej to szukasz złotnika, a nie jubilera ;)

Instagram: @my.nickname.was.taken

Godzinę temu, cryuff napisał:

Podbijam temat, jak ktos ma namiary na dobrego jubilera bede mega wdzięczny 

Niestety kolega zamknął firmę, bo wybudował dwa pensjonaty nad morzem i przeszedł na wczesną emeryturę... ;) dzisiaj się dodzwoniłem... ;)

Edited by kiniol

Galeria Dominikańska wejście od przejścia podziemnego, zaraz po prawej stronie jest chyba salon Yes, ale w głębi, na zapleczu przyjmuje właściciel (złotnik/jubiler/zegarmistrz).

Ewentualnie w Warszawie mogę polecić mojego imiennika tylko nie wiem, czy chciałoby Ci się aż tak daleko jechać? Mogę dać tel. na priv.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Szymon ma rację, że musisz szukać złotnika a nie jubilera. Ja mam namiar na gościa, który robił mi kilka drobiazgów wg mojego projektu. Tylko raczej nie będzie Ci się opłacało jechać aż do Warszawy. Poszukaj złotnika w swojej okolicy, bo powinieneś spokojnie znaleźć. Tylko raczej szukaj w mniejszych miastach, bo w dużych są najczęściej nastawieni bardziej na handel niż produkcję. I skupiaj się na rzemieślnikach z własną pracownią, których będziesz mógł odwiedzić w trakcie prac, bo to dość istotne, żebyś  to co zamówiłeś mógł zobaczyć w trakcie tworzenia, czyli na etapie gdzie bez większych problemów można zrobić jakieś poprawki jak będzie miał już z grubsza nadany kształt - wbrew pozorom nie tak łatwo wytłumaczyć jak dokładnie w realu ma wyglądać coś co mamy tylko w wyobraźni 😉 - to jest chyba jeden z powodów dla którego nie każdy złotnik chce się podejmować takich prac, bo o wiele łatwiej jest zrobić coś i położyć gotowe w gablocie niech czeka na klienta, niż robić na zamówienie wg wytycznych klienta. 

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi. W piątek zjeżdżę lokalnie pracownie pod Wrocławiem, jeśli nic się nie uda znaleźć uderzę w polecanych przez was we Wrocławiu.