Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dao

Czy Certina DS ACTION DAY-DATE nadaje się na garniturowca ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spinam się. W forum uwielbiam to, że każdy wnosi swój styl i spojrzenie a dzięki temu potrafimy się nakierować na nieoczywiste i zaskakujące a przy tym świetne wybory zegarkowe - póki respektujemy swoje odrębne gusta jest ok :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dao napisał:

Diver + garnitur to dla mnie złe połączenie. 

Próbowałem uciec w tytułową certinę ale to chyba jednak nie to. 

 

Jest jeszcze jedna kwestia. Rozumiem, że szukamy zegarka do codziennego użytku w pracy, w garniturze. Ale to jeszcze niewiele mówi o charakterze pracy. Pozostaje więc jeszcze pytanie, jak bardzo formalny charakter jest wymagany/oczekiwany w Twoim środowisku pracy i od Twojego stanowiska. Jeżeli odbywasz wiele formalnych spotkań i wymóg klasycznej elegancji istnieje (np. jesteś dyrektorem oddziału banku), to zdecydowanie szukamy garniturowca. Nawet jeżeli za bardzo za takim nie przepadasz.

Natomiast jeżeli Twój charakter pracy nie wymaga klasyki, to odrobina luzu nie jest taka straszna. Jeśli we wspomnianym wcześniej banku jesteś analitykiem i pierwsze co robisz w pracy to wieszasz marynarkę na wieszaku, to Certina, którą wskazałeś w pierwszym poście sprawdzi się też z garniturem. To dość neutralny zegarek. Jak założysz go do garnituru, to tak jakbyś mówił, że owszem jesteś dzisiaj w garniturze, ale garnitur to w sumie nie Twoja bajka i Twoja prawdziwa natura jest jak ten zegarek.

 

Tak więc, jest to też trochę pytanie o to, jaki komunikat chcesz wysyłać do otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety praca bardzo formalna. Garniturowce to nie moja bajka. Dlatego chciałem coś na luzie. Ale widzę, że będzie ciężko.  Ta certina przez chwilę wydała mi się ok. Ale to była tylko chwila po napisaniu posta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też jeszcze inna opcja. Zazwyczaj zegarek vintage sprzed pół wieku, do użytkowania na co dzień, to nie jest najlepszy pomysł (trudno zagwarantować niezawodność i punktualność), i raczej nikt tu na Forum nie poleca takich zakupów na co dzień, ale jeżeli Cię to kręci, to możesz spróbować czegoś takiego. Do garnituru będzie pasować, a do tego będzie też na swój sposób wyjątkowy. Byle z jakiegoś w miarę sprawdzonego źródła. Trzeba pamiętać, że stare zegarki, to zazwyczaj rozmiar około 34-36mm, więc jak na dzisiejsze standardy to niewiele, ale właśnie do garnituru taka wielkość pasuje dobrze (chyba, że masz bardzo duży nadgarstek).

Nie namawiam do takiej decyzji, ale jeżeli taki staruszek Ci się podoba, to powiedzmy sobie szczerze, można popełnić w życiu gorsze błędy. To trochę jak posiadanie samochodowego oldtimera - tylko jednak dużo taniej 😂

 

obraz.thumb.png.3d0fb5c93a7476f1add3896796ba36a1.png

obraz.thumb.png.a07091f9e9d66497448fbca4f4b87d89.png

 

obraz.png.47a13d0fca99e3f02de13f6ccbe9b588.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się spodziewałem, że to ma być zegarek na jedną okazję i potem jako EDC, więc divera spokojnie polecałem.

Niestety autor tematu troszkę ucieka od pytania o sprawowaną funkcje w pracy i czy często będzie miał spotkania biznesowe i z kim. Czy to zwykłe korpo dyrektorki co nie mają pojęcia w tym temacie, czy jednak wyższa liga. Bo tam zegarek za 3k jaki fajny by nie był to wrażenia nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Certina na EDC wydaje się idealna. Ale formalny strój zmusza do czegoś bardziej eleganckiego. 

 

 

MV Rederonte z jasną tarczą ciekawie wygląda. Co to za marka i werk w środku. Przyznam, że nigdy o tej marce nie słyszałem. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikrobrand z Włoch z mechanizmem  Seiko NH35 w środku w tym konkretnym przypadku - ale z zewnątrz tego nie widać a cena dość atrakcyjna i z garniturem się gryźć nie powinien aż tak :) Design i paski mają świetne :)

 

PS. Certiny z systemem DS są rewelacyjne jako EDC i ten konkretny model sprawdzi się bez pudła.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sinn 6068 piękny. Ale nie wiem czy pasuje jako garniturowiec. I poza budżetem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie klasyczne, piękne propozycje od Longines. Trochę poza budżetem, ale właśnie teraz nie aż tak bardzo, bo z kodem LATO jest teraz u Dolińskiego jakieś 20% rabatu. Jeżeli zegarek ma być noszony często a praca wymaga formalnego stroju, to niewiele jest zegarków lepiej do tego pasujących. Jeżeli się spodobają, to na te modele wyłożyłbym dodatkowe środki z czystym sumieniem. W tych zegarkach można śmiało udać się na audiencję do królowej Elżbiety II i nie będzie faux pa.

 

obraz.png.e333e9b3c71947429c9b2e1961117170.pngobraz.png.87e89e74103ff655eaf8e9cc2a88e7a9.png

 

 

obraz.png.b485c011b98c194b2346e75fec531771.pngobraz.png.893607b1c75f38230435b622c16c99e6.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conquest to bardzo dobry wybór. W tym konkretnym w przypadku jednak, biorąc pod uwagę odpowiedzi autora wątku obawiam się że może być zbyt vintage. Pozostałe co ciekawsze propozycje w budżecie chyba już padły. Ciekaw jestem wyboru autora wątku.

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuje cos z duzo nizszej polki - Marloe Coniston (brytyjski mikrobrand):

 

https://www.aeonzegarki.com/produkt_marloe_coniston

 

2.png

 

3.png

 

ae0a0c68cf22397f66102bf7d121ea69.jpg

 

81%2BXkdR27ZL._AC_UL1400_.jpg

 

manualny mechanizm, w zasadzie kazda z wersji podejdzie do stroju oficjalnego.

 

No i cena - okolo 1.500 PLN to mysle dobra opcja jesli nie jest sie do konca przekonanym do eleganta.

(plus ten zegarek ma lekki twist, nie jest tak stuprocentowo oficjalny jak wczesniejsze propozycje)

 

Polski dystrybutor jest na forum jak cos wiec moze da sie jakis maly rabacik jeszcze uzyskac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne. Nawet nie miałem pojęcia, że coś takiego istnieje. A byłyby jakieś automaty? Albo inne w tym stylu?

Edytowane przez dao

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, dao napisał:

A byłyby jakieś automaty? Albo inne w tym stylu?

 

Klasyczne garniturowce, to właśnie te nakręcane manualnie.

 

Jeżeli Marloe się podoba, to znaczy, że garniturowiec ale jednak trochę z twistem 😁

 

To może jeszcze dwa trochę mniej vintage'owe propozycje z microbrandów:

 

Aevig Thor - okolo 2.000 PLN też nakręcany ręcznie (jest kilka wersji tarczy do wyboru)

 

obraz.png.ecfe6c798137aeaf8333dedeb75b5a4d.png

 

Zelos Nova - tez nakręcany ręcznie na bardzo dobrym mechaniźmie Peseux 7001, stosowanym często w zegarkach z dużo wyższej półki cenowej. Też jest kilka wersji tarczy do wyboru. Do ceny trzeba doliczyć jakieś 25% na opłaty celne.

 

obraz.thumb.png.b9d22dea05f37a7787bd4958d6abd4f0.png

 

obraz.png.4af9ded842b46b9e93cc55cd15bbcb3c.png

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią wrażenie. Nadają się na garniturowca ? Jeszcze jakieś propozycje.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe. Czy mamy coś jeszcze w zanadrzu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina to już chyba krok za daleko. Bardzo odpowiadają mi ostatnie propozycje. Przynajmniej estetycznie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina ale DS-1 Big Date, dokup czarny pasek i po sprawie.

 

https://www.certina.com/de-de/watch/ds-1-big-date/c0294261104100


Ciut za duża na garnitura ale ma coś w sobie, możesz tez iść budżetowo.

Orient Bambino jest w podobnej stylistyce a kosztuje bardzo niewiele :)

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klasycznym garniturowcu powinna być jasna i minimalistyczna w zdobieniu ale wybór nie zmierza w tym kierunku, więc niebieska, granatowa, brąz czy czarna też będzie  do przyjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dao napisał:

Czy tarcza nie powinna być biała ?

Co do zasady: do czarnego garnituru zegarek w srebrnej kopercie, biała tarcza i czarny skórzany pasek. Do granatowego garnituru koperta złota i brązowy skórzany pasek (buty i pasek też bym dołożył brązowe) . 

Tyle teorii. Osobiście lubię bawić się swoimi zegarkami. Atlantic Worldmaster The Original - na czarnym pasku pasuje do garnituru, obecnie z brązowym paskiem typu rally sprawdza się w smart casual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.