Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Kajetan Sasiak

Zegarek naręczny na kieszkonowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

Chciałem zapytać, czy są jakieś poważne przeciwwskazania, żeby zwykły mechaniczny zegarek na pasku, przełożyć do kieszonkowej koperty z dewizką? 

Mam zegarek, który ma dla mnie dużą wartość sentymentalną, ale koperta nosi już ślady zużycia. Jednocześnie zawsze marzył mi się zegarek z dewizką, ale nie mam pojęcia, czy to możliwe technicznie. Proszę o opinię. 

 

Zegarek Tylex, jakoś z początku lat 60. XX w. Średnica 32 mm. Załączam zdjęcie. 

DSC_2054~2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj odpowiedniej koperty pod wymiar mechanizmu.

 Trzeba tak dobrać by koperta miała wymiary:

 od strony tarczy i od strony mechanizmu zgodne z wymiarami Twojego mechanizmu.

 Będzie to "pasówka", ale jak lubisz ??

 Acha jeszcze jedno

 nowy wałek, bo kieszonki mają raczej dłuższy "kominek"

Szukaj koperty od tzw "damki"

 lub zegarka wisiorkowego .

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłóż go do szuflady i niech będzie pamiątką... Nie kombinuj... Kup sobie zegarek kieszonkowy i go noś do woli...

 

1 minutę temu, mkl1 napisał:

Poszukaj odpowiedniej koperty pod wymiar mechanizmu.

 Trzeba tak dobrać by koperta miała wymiary:

 od strony tarczy i od strony mechanizmu zgodne z wymiarami Twojego mechanizmu.

 Będzie to "pasówka", ale jak lubisz ??

 Acha jeszcze jedno

 nowy wałek, bo kieszonki mają raczej dłuższy "kominek"

Szukaj koperty od tzw "damki"

 lub zegarka wisiorkowego .

 

A co z tarczą? Wałek na trzeciej nie na dwunastej... Nie kombinujcie, bo i tak kicha z tego wyjdzie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widywałem koperty z wałkiem na 3-ciej

Tyle,, że często to 3 deklowe były.

 Kolega się pyta czy można... można  jak ktoś lubi, to można i elektronika , czy smartwatcha  włożyć do innej (kieszonkowej)koperty..

 jak to będzie wyglądac to już inna sprawa...

 

Inna sprwaa to samo ( obecne mocowanie mechanizmu w obecnej kopercie..

 Nie zawsze , a w zasadzie nie,załapie do koperty kieszonki ( grubości samej koerty.

 -trzeba zrobić nowe srubki :)

Kolega nie pokazał mechanizmu...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jja wiem, ale po tej przeróbce będzie jakaś hybryda a może hydra lub inny dziwoląg... Szkoda zegarka naręcznego...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi???

 Jeden ogórki a drugi córki ( ogrodnika)

 

 Odwrotnie to bywało dośc często..

 mechanizm z kieszoni do koperty naręcznej, lub przerobina koperta kieszonkowa na naręczną..

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest tylko jedno i niezbyt wyraźne, ale nie widać zniszczeń na kopercie. 

Masz ładny szwajcarski zegarek, który ma dla Ciebie wartość sentymentalną, to po co go psuć.

Jak już znajdziesz kopertę i uda Ci się zrobić z tego kieszonkę, to i tak będzie to damska kieszonka. 

Ja zostawiłbym go w spokoju, ewentualnie oddałbym go w dobre ręce do odświeżenia.

Jeżeli chcesz koniecznie kieszonkowy, to na portalach aukcyjnych jest sporo tego, zresztą to Twój zegarek i możesz zrobić z nim co chcesz... 

Pozdrawiam Jacek 

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

 

1. Mechanizmu nie wrzuciłem, bo nie umiem go otworzyć...

2. Uszkodzenie koperty polega na tym, że jest wyrobiona dziurka od teleskopu. Więc przy jakimś zahaczeniu o coś, może się to po prostu wyrwać. Polecano mi zakup nowej koperty i jej ewentualne pozłocenie (choć kiedyś złotnik mi mówił, że wszelkie aktualne pozłocenia się guzik warte i miało to sens, jeśli się to robiło tak jak w ZSRR) albo zalanie obecnych dziurek i nawiercenie ich od nowa.

3. Pasówka to by była, gdybym robił chyba w drugą stronę, prawda? Z kieszonkowego na pasek?

4. Doceniam uwagi o problemach z mocowaniem i obawy, o wygląd po takiej przeróbce. To chyba wystarczające informacje, by jednak zrezygnować z pomysłu.

5. Nie chcę nowego zegarka:) Ten jest jedyny w swoim rodzaju.

 

Pomyślę więc o tym, co z tą kopertą zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wyrobiony otwór zalał srebrem i na nowo wywiercił


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zlecić dobremu złotnikowi zalanie (naprawę) ucha i odesłać np do Głowackich by zdjeli złocenie i kopertę pochromowali no nietak? Tym bardziej że tarcza jest biała! i będzie ok i na lata, ew oddać na bemowo w Warszawie ktoś tam robi i reklamuje się czytaj chwali że wykonuje lepiej jak inni?  na O. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.