Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janakin

Casio AMW320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

po włożeniu nowej baterii do zegarka, na wyswietlaczu zapalają się wszystkie segmenty.

Wie ktoś może w czym tkwi problem? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za pomoc PrzemekW.

Tak zrobiłem, mam nadzieje ze poprawnie bo zwarłem AC razem z baterią.. ciągle to samo😭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z częścią analogową? Zegarek nie był zalany, działał wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki tez nie działają. Nie wiem tego czy był zalany i nie wiem czy w 100% działał.

W tym momencie wszystkie segmenty są zapalone i dźwięk przy wciśnięciu przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bateria wchodzi jedna czy więcej? Czy ma prawidłowe napięcie? Czy jest włożona w dobrą stronę? Czy nie robi się gdzieś zwarcie, które uniemożliwia poprawny reset modułu? W niektórych zegarkach baterie są izolowane od dołu lub z boku. Może jakiś przycisk jest zablokowany na stałe? Czy zegarek ma sprawdzanie zamknięcia pokrywy? Jeśli tak, to też musi być w dobrą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za zaangażowanie Przemek, bardzo to doceniam.

- Jedna bateria

- Napięcie baterii spadło z 3,25V do 2,89V po 4 dniach przebywania w zegarku

- była włożona w dobrą stronę 

- co do zwarcia to nie wiem jak to sprawdzic.. czy pzyczyną tak szybkiego spadku napięcia baterii może byc zwarcie?

- bateria jest izolowana od dołu białą przekładką

- są dwa przyciski i żaden zablokowany

- pokrywa jest wkręcana

- wg mnie nie widać żadnych śladów zalania ale jestem laikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o wyraźne zdjęcie wnętrza zegarka bez włożonej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mam takie pytanie czy jesteś pewien , że w tym module powinna być bateria 3V ? Z tego co patrzę to w tych zegarkach jest bateria SR920 i ma 1,55V. Ktoś na jakimś zagranicznym forum pisał ,że też założył baterię 3V i świeciły mu się wszystkie segmenty na wyświetlaczu.

https://www.tapatalk.com/groups/theasianwatchforum/help-problem-after-installing-new-battery-in-my-ca-t2303.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Wilking,

nie jestem tego pewien. Sprawdziłem link który podesłałeś i wyglada na to ze to samo dzieje sie z moim zegarkiem. Zamówiłem juz bateryjkę, powinienem ją mieć lada dzień więc sprawdzę i dam znac jaki rezultat.

Bardzo dziekuje za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

na wstępie bardzo chcę Wam podziękować za pomoc, straciłem juz wszystkie nadzieje na to ze zegarek będzie działał ale po Waszych poradach mamy progres! 

Miałeś rację Wilking, po włożeniu baterii 1,55V i resecie wyświetlacz i wszystkie jego funkcje działają prawidłowo!

Niestety wskazówki ani drgną.. postaram się rozebrać zegarek i o własnych siłach zrobić rozeznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jak masz czym to na początku sprawdź cewkę czy nie ma przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ściągnąłem pokrywkę zabezpieczająca cewkę a tam pusto! 😂🙈 na szczęście miałem zapasowe części do zegarka, sprawdziłem cewkę i zamontowałem.. no ale byłoby za pięknie gdyby wskazówki zaczęły działać.

Sekundowa wskazówka rusza się w prawo, w lewo, w prawo, w lewo itd.. czy może to być wina silniczka krokowego?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.