Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leopold

Diver na mały nadgarstek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję divera najlepiej o średnicy 39 mm. Proszę nie podawać większych modeli, ponieważ ze względu na rozmiary mojego nadgarstka szkoda nawet czasu zawracać sobie głowy większą średnicą (sprawdzone wielokrotnie z bólem i smutkiem). L2L jak dla mnie to 46 mm, to jest niestety totalny maks. 

Chodzi mi o divera do 3.5k, coś w ten deseń:

 

ci7-jpg.85928

Czyli model posiadający bezel, dzięki któremu będę mógł odliczyć 60 minut (nie chodzi mi broń Boże o wersje GMT),  cyfry arabskie na tarczy oraz datownik.

 

Na oku miałem tego CW: https://www.christopherward.com/dive/c60-trident-pro-600/C60-38ADA3-S0BB0-HB.html

Niestety za drogi i brakowało cyferek na tarczy.

Z moim nadgarstkiem naprawdę trudno jest wyszukać fajny zegarek. Mam nadzieję, że pomożecie.

Edytowane przez Leopold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś Longines Hydroconquest?

W twoim budżecie jest szansa upolować jakaś zadbana używkę

https://www.chrono24.pl/longines/longines-hydroconquest-39mm-automatic-full-set--id15752695.htm

 

edit: przypomniał mi się jeszcze jeden luminox, spełnia wymagania, ale trzeba by polubić ten charakterystyczny design ;)

https://luminox.com/collections/39mm-40mm-watches/products/leatherback-sea-turtle-0301

Edytowane przez Edge_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza ci oczywista inspiracja to Steinhart Ocean One 39 może być dobrym wyborem, zwłaszcza jeśli masz płaski nadgarstek - mimo niewielkiego rozmiaru (39 mm) ma dość płasko poprowadzone uszy co na bardzo drobnych nadgarstkach może być problemem. Zwłaszcza limitowane modele Ocean Vintage Military 39 i Ocean Vintage Red są godne uwagi, polski dystrybutor Stenka na forum @SIRLUKE1 ma chyba jeszcze po jednej sztuce na sprzedaż :)


Nowe Seiko 5 Sports ma 46 mm L2L, zerknij tez na Seiko Mini Turtle (42 średnica ale tylko 42,5 mm lug to lug, modele SRPC35K1, SRPC37K1, SRPC39K1, i SRPC41K1) i na Smiths Baby Willard (40,5 średnica, 43,5 lug to lug):

 

https://www.timefactors.com/prs68willard.htm


Do tego dochodzą 38 mm Islandery:

 

https://www.longislandwatch.com/Islander_38mm_Automatic_Dive_Watch_p/isl-05.htm


Możesz tez wreszcie szukać gdzieś jeszcze nowych albo używanych w dobrym stanie Seiko SKX013.

 

Powodzenia :)

 

EDIT: doczytałem, że muszą być cyfry arabskie... będzie ciężko w tym rozmiarze i taka tarczą chyba...

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przebolejesz brak cyferek i podoba Ci się Trident, to moim zdaniem dobry wybór. Za drogi? Mi wychodzi, że mieścisz się w budżecie, są kody rabatowe, często można trafić 'nearly new' na -30%, a ten który pokazałeś, czyli na pasku to nawet bez niczego wychodzi ok. 3.5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś francuskiego. WR to tylko 150, ale zegarek z tradycjami, piękny i na mały nadgarstek.

 

obraz.thumb.png.f17df23912d9b00fb58b08948524a433.png

 

obraz.thumb.png.6ba782f555533448c23d5a46c5219d71.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W małym rozmiarze jest jeszcze Axios Ironclad 40 na mechaniźmie Sellita SW200-1

 

obraz.thumb.png.f4dd13792027900c26102ba813403391.png

 

obraz.png.7220fc502cbe95eaf961963f3e6f0e23.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Pancor P03? 

 

A co do lug to lug to istotny jest jeszcze kształt. Zagięte uszy nawet w dużym zegarku mogą wyglądać ok nawet na mniejszych nadgatstach. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, evilym napisał:

Może Pancor P03?

 

Bardzo fajny w świetnej, kickstarterowej cenie 👍

Niebieski mi się podoba.

 

Dzisiaj po południu rusza też przedsprzedaż takiego niewielkiego nurka na Miyocie 9015. Koperta ma tylko 40mm śrenicy, bezel 41mm, ale L2L już trochę większe, bo 48,5mm.

 

obraz.png.a3bb35c961f3751d5240ed3ae3d1201b.png

 

obraz.png.ed179457bdd3b6e1428479d7aee1267f.png

 

obraz.png.860a6863c5ea5194437373d4be5cd0e6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w stanie zrezygnować z cyfr arabskich i zaakceptujesz WR 150m, to znów pojawił się Trident C65 "nearly new" - https://www.christopherward.com/last-chance (można spróbować płatności w GBP, wychodzi taniej).

Za niecałe 2k kupiłem kilka miesięcy temu wersję z manualnym naciągiem i uważam, że jest to fantastyczny zegarek. Mimo 41mm nosi się jak mniejszy, koperta super się układa, L2L 47, ale uszy są zagięte.

Edytowane przez ntcm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, ntcm napisał:

to znów pojawił się Trident C65 "nearly new"

 

Świetny pomysł. Ten piękny drań poniżej świetnie się wpisuje w założenia. Wymiarowe i cenowe, bo kupowany w GBP wychodzi jakieś 2700 PLN. Sam bym brał, gdybym szukał, a C65 Trident Diver z manualnym naciągiem też mam i uważam za jeden z moich najlepszych zakupów. To są piękne zegarki.

 

obraz.thumb.png.ad04da64251a619c68a8bf9d92518db1.png

 

obraz.thumb.png.50b8aa818142f95a358e2915c71c168d.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Edge_88 said:

Sprawdzałeś Longines Hydroconquest?

W twoim budżecie jest szansa upolować jakaś zadbana używkę

https://www.chrono24.pl/longines/longines-hydroconquest-39mm-automatic-full-set--id15752695.htm

 

edit: przypomniał mi się jeszcze jeden luminox, spełnia wymagania, ale trzeba by polubić ten charakterystyczny design ;)

https://luminox.com/collections/39mm-40mm-watches/products/leatherback-sea-turtle-0301

Dzięki, ale nie chcę używek.

Jeśli chodzi o Luminoxa to szukam czegoś z szafirowym szkiełkiem.

20 hours ago, Perpetuum Mobile said:

A może coś francuskiego. WR to tylko 150, ale zegarek z tradycjami, piękny i na mały nadgarstek.

Tutaj zdecydowanie bym się zastanowił nad tym modelem. Szkoda, że na ten moment nie jest dostępny.

 

@cordi7 Mój obwód nadgarstka to 16,8 cm.

 

Jak coś odpisałem tylko na te propozycje, które spełniają wymagania. Było mi tak łatwiej, ponieważ nie jestem w stanie obsłużyć większej ilości cytowań w poście.

 

Dla niedowiarków, mogę podrzucić zdjęcie z Laco 39mm (46,5 mm L2L) jak na styk pasują jego zakręcone uszy do mojego nadgarstka. 😉

Edytowane przez Leopold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leopold napisał:

Szkoda, że na ten moment nie jest dostępny.

 

Faktycznie. Nie wiedziałem. "Out of stock" widać dopiero, jak się wybierze opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post do kas. Inny temat 😶

 

Edytowane przez lejdipik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2020 o 19:00, Leopold napisał:

Dzięki, ale nie chcę używek.

Jeśli chodzi o Luminoxa to szukam czegoś z szafirowym szkiełkiem.

Tutaj zdecydowanie bym się zastanowił nad tym modelem. Szkoda, że na ten moment nie jest dostępny.

 

@cordi7 Mój obwód nadgarstka to 16,8 cm.

 

Jak coś odpisałem tylko na te propozycje, które spełniają wymagania. Było mi tak łatwiej, ponieważ nie jestem w stanie obsłużyć większej ilości cytowań w poście.

 

Dla niedowiarków, mogę podrzucić zdjęcie z Laco 39mm (46,5 mm L2L) jak na styk pasują jego zakręcone uszy do mojego nadgarstka. 😉

 

Proponuję zrobić kilka przymiarek. 

Ja mam 17cm i kupiłem niedawno Seiko Sumo 45mm (lug-to-lug 52mm)...

Większość powie że za duży, ale jak dla mnie wygląda ok i nosi się też przyjemnie.

DSC_5557.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, evilym said:

 

Proponuję zrobić kilka przymiarek. 

Ja mam 17cm i kupiłem niedawno Seiko Sumo 45mm (lug-to-lug 52mm)...

Większość powie że za duży, ale jak dla mnie wygląda ok i nosi się też przyjemnie.

 

Ja tam nie lubię jak mi coś wystaje. Każdy ma swój style noszenia. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steinhart ocean 39mm ma L2L 48mm, zaś Seiko SNE537 45mm ma L2L 45mm i na mały nadgarstek będzie dobre, jest tylko pozornie duże. 

Cordi7 wspomniał o mini Turtle, to też dobry kierunek. 

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Leopold napisał:

Ja tam nie lubię jak mi coś wystaje. Każdy ma swój style noszenia. 😉

Nie mówię że masz kupić Sumo. Mówię że wymiary to nie wszystko. Na moim nadgarstku Sumo leży na styk i nic nie wystaje. 

Może na Twoim, inne które według parametrów są za duże, na ręce będą jednak wyglądały ok. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Janek72, @evilym przypomnę, że szukam czegoś z cyframi arabskimi na tarczy. Pisałem na samym początku. W tym jest cała trudność w poszukiwaniach, ale dzięki za odzew.

Zegarek bez cyfr na tarczy jest dla mnie mało przejrzysty i innego nie potrzebuję. ;-P

Robiłem masę przymiarek i wiem, że 46 mm L2L na niemal prostych uszach to jest maks dla mnie. W większych czuję się niekomfortowo i uważam, że źle wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały, arabskie cyfry, chronometr, 150 WR, brak bezela przeżyjesz - albo to albo inne wymagania :)


https://www.christopherward.com/military/c65-sandhurst/C65-38A3H2-S00K0-B0.html

 

Poczekaj na kody zniżkowe, pojawiają się co jakiś czas - nadal ponad budżetem ale warty swojej ceny.

 

;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zaproponowałbym francuską Yemę (Yema), marka z prawdziwą historią i wciąż normalnie produkuje, ale zarówno Superman jak i Naviygraf mimo fi=39 mają 48 mm lug-lug, no i tarcza wprawdzie czytelna, ale bez cyfr. Szukamy dalej. Bo na razie idealny wydaje się Tudor Black Bay 58 z jego fi=38 mm, ale kosztuje jakieś 15 tysięcy 🙂

Ale... Nie myślałeś o zegarku Seiko Alpinist (oryginalna edycja)? Średnica ok. 38 mm, optycznie stosunkowo mały, formalnie nie jest to diver ale ma obrotowy wewnętrzny bezel i WR=200 m. No i wygląda obłędnie.

alpinist.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz wyszła nowa wersja na 2020:

 

24FDFA8D-0092-4743-B883-B183E441862B.png.f4177f4bef16d9b006ceb9739d43339e.png

 

Moim zdaniem naprawdę fajna :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie propozycje: 
marathon- chyba spelnia wszystkie warunki.

Citek z eco-drive jednak bez bezela:/

Ciekawa jest tez propozycja kolegi Perpetuum Mobile z tym francuzem- bardzo ladny zegarek.

 

 

936CC115-3FA3-4266-BF83-2D4D2B9047FE.jpeg

ECA3BEA1-4066-4FC3-9DE1-3716B1368722.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2020 o 21:19, cordi7 napisał:

Możesz tez wreszcie szukać gdzieś jeszcze nowych albo używanych w dobrym stanie Seiko SKX013.

 

Oj tak, nie wiem czemu ten sikor jest jakoś w tych podpowiedziach pomijany. Fakt - nie ma cyfr arabskich (tylko na nurkowym bezelu standardowo co 10 minut), ale to mniejsza wersja SKX007 - wół nie do zajechania.

 

Szczerze to zastanawiam się, czy nie sprzedać właśnie tego zegarka, który kupiłem swojemu synowi, ale on jest kwarcownikiem i tego zegarka praktycznie nie nosi, więc szkoda, żeby się marnował. Jak jesteś zainteresowany, to uderz na priw -> wymieniłem w nim szkiełko z hadrlexu na szafir z AR oraz wkładkę bezela z aluminium na ceramikę z lumą, wygląda teraz kosmicznie.

 

A tutaj oryginał to rozważenia w pierwszej kolejności:

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.