Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Zielonkiewicz

Album Polskich Zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne bardzo ciekawe i pomocne, ale link na razie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opracowanie - nawet nie wiedziałem że to była tak prężna firma.

 

to nie był to czas stracony.☺ 🙂 

 

Brawo i dziękuję za poświęcony czas i pokazanie tu na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe opracowanie. Mam nadzieję, że uda się uzupełnić brakujące zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na aukcji nr 0000601,mam gdzieś print screen.Numer 0000699 należy do pana W.Mellera jeśli się nie mylę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za informację. 

Właściciel nr 601 już się z nami skontaktował. Obiecał po wakacjach przysłać zdjęcia. Co do nr 699, to faktycznie jest własnością  Władysława Mellera. Czekamy na jego ostateczną decyzję w kwestii umieszczenia zdjęć zegarka w tym albumie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za włożoną pracę , miło się dowiedzieć co zabrał ze sobą ustrój

tak z ciekawości , jaka była trwałość tego mechanizmu na tle naszych wschodnich ( przyjaciół ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu nie śledzę portali aukcyjnych.Może ktoś wie ile teraz trzeba zapłacić za ładny egzemplarz z Polskim mechanizmem?A może ktoś chce sprzedać ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku na portalu aukcyjnym była wystawiona Alfa za 4999 zł. Bodajże po dwóch dniach aukcja została zamknięta. Na tym samym portalu w 2016 roku Alfa została sprzedana za 4710 zł. W 2014 roku na portalu jak wyżej, Błonie zostało sprzedane za 3380 zł. Wcześniej było jeszcze kilka innych modeli, za mniejsze pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 

Nasza prośba o przysyłanie zdjęć nastęnych zegarków spotkała się z odzewem kolekcjonerów. Dostaliśmy zdjęcia kolejnych pięciu. Poza tym dosłano dwa brakujące zdjęcia do jednego z już opublikowanych.

D Z I Ę K U J E M Y! 😊

Po cichu liczymy na więcej. ☺️

http://www.album-polskich-zegarkow.tk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. 

Opublikowaliśmy kolejną aktualizację albumu. Dzięki pomocy kolegi z tego forum, udało się nawiązać kontakt z właścicielem zegarka o nr mechanizmu 1006. Są zdjęcia. 😊

Dziękujemy Adrian. 👍

Biorąc pod uwagę sugestię jednego z kolekcjonerów, dołożyliśmy stronę informującą o poszczególnych aktualizacjach.

Dziękujemy. ☺️

http://www.album-polskich-zegarkow.tk

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. 

Opublikowaliśmy kolejną aktualizację albumu. Tym razem dwa zegarki, w pewnym stopniu ze sobą związane. Zapraszam do przeczytania o nich wpisu na blogu. Poza tym dwa brakujące zdjęcia już wcześniej opublikowanego numeru. 

Dziękujemy. ☺️

http://www.album-polskich-zegarkow.tk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na portalu Zegarki i Pasja został dziś opublikowany mój artykuł o zegarkach z polskim mechanizmem, który zawiera także katalog tych zegarków.
To nie jest konkurencja ze wskazanym z resztą w opracowaniu Albumem Polskich Zegarków z Błonia.
To chęć szerszego dotarcia do ewentualnych posiadaczy takich, polskich zegarków i powiadomienia o tych unikatowych zegarkach większego grona osób.
spacer.png
Mam nadzieję, że ta droga okaże się dobrą.
Na portalu znalazło się już kilka moich opracowań, będą kolejne, a mam jeszcze sporo pomysłów.
Wszystko jest w jednym dziale: https://zegarkiipasja.pl/zegarki-blonie-1958-1969
Niestety chronicznie choruję na brak czasu - jeśli ktoś chciałby mi pomóc to bardzo proszę o kontakt.
pozdrawiam,

Władysław Meller

 

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu czytam wpisy osoby/osób po nickiem „Od czasu do czasu” i „Władek Meller” i zastanawiam się, czy nikt nie widzi, że jest to ta sama osoba?. Czy Regulamin Forum zezwala na to? Kolejna wątpliwość dotyczy umieszczania przez tę osobę w różnych wątkach na Forum linku do strony również poświęconej zegarkom i czterem innym stronom. Czy Regulamin Forum zezwala na linkowanie do konkurencji? Dlaczego inne linki umieszczane przez innych użytkowników Forum są usuwane, a ten pozostaje ? Dlaczego Zarząd lub Moderatorzy lub inni użytkownicy Forum nie reagują? Czy są bardziej uprzywilejowani Forumowicze? Czyżby jest jakaś zmowa milczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, maurycjusz napisał:

Od dłuższego czasu czytam wpisy osoby/osób po nickiem „Od czasu do czasu” i „Władek Meller” i zastanawiam się, czy nikt nie widzi, że jest to ta sama osoba?. Czy Regulamin Forum zezwala na to? Kolejna wątpliwość dotyczy umieszczania przez tę osobę w różnych wątkach na Forum linku do strony również poświęconej zegarkom i czterem innym stronom. Czy Regulamin Forum zezwala na linkowanie do konkurencji? Dlaczego inne linki umieszczane przez innych użytkowników Forum są usuwane, a ten pozostaje ? Dlaczego Zarząd lub Moderatorzy lub inni użytkownicy Forum nie reagują? Czy są bardziej uprzywilejowani Forumowicze? Czyżby jest jakaś zmowa milczenia?

Władysław Meller jest założycielem tego forum choćby dla tego należą mu się większe przywileje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycja w narodzie nie ginie, są równi i równiejsi…

Jeżeli Pan Władysław jest założycielem forum, to dlaczego nie zamieszcza tutaj swoich artykułów, tylko odsyła do konkurencyjnego portalu/portali? A może też jest założycielem/właścicielem tych 4 portali i ma ten przywilej, że skacze z kwiatuszka a kwiatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, W. Meller współtworzył Klub Miłośników Zegarów i Zegarków. Jednak ten status raczej nakłada na niego pewien obowiązek niż daje mu przywileje. Swoim działaniem powinien dawać przykład właściwego postępowania. Podpinanie linków do stron na komercyjnym portalu i w efekcie reklamowanie go, myślę że nie tylko moim zdaniem, właściwe nie jest. Te wpisy, tak jak wszystkie tego rodzaju powinny być usunięte. W kwestii pisania opracowań już kiedyś Prezes KMZiZ na tym forum zadał pytanie W. Mellerowi - dlaczego ich nie publikuje tutaj? - do tej pory nie padła odpowiedź. Czyżby przeszło 71.000 użytkowników forum to zbyt małe grono odbiorców? Skoro tak, to po co zachęcać ich do czytania na komercyjnym portalu? Niech każdy sobie sam odpowie na te pytania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2020 o 23:38, Władek Meller napisał:
To nie jest konkurencja ze wskazanym z resztą w opracowaniu Katalogiem.
To chęć szerszego dotarcia do ewentualnych posiadaczy takich, polskich zegarków i powiadomienia o tych unikatowych zegarkach większego grona osób.
...
Mam nadzieję, że ta droga okaże się dobrą.
...
jeśli ktoś chciałby mi pomóc to bardzo proszę o kontakt.

 

To nie jest "Katalog" tylko Album Polskich Zegarków. Proszę więcej się nie mylić Panie Meller.

Pańska szczerość, nadzieja i apel o pomoc to blagierskie hasełka, maskujące chęć przemycenia sporej dawki komercjalizmu we własnym opracowaniu. Tak... już wyjaśniam.

Najlepiej to zrobię używając własnych słów sprzed lat:

W dniu 20.03.2018 o 11:43, Kosmo napisał:

Wychodzi na to że to było dokładnie 0000601 ...

obecnie leżakuje koło 0001993 i 002651, pora na 3xxx i 4xxx

Dużo wcześniej niż 20.03.2018r. WIELOKROTNIE próbowałem się z Panem umówić na rozmowę na temat zegarków z ZMP Błonie z polskim mechanizmem. Dużo wcześniej niż przytoczona data posiadałem wiedzę i materialne dowody obalające Pana teorie na temat limitacji polskich mechanizmów do 1000szt.

Raz umówiliśmy się na rozmowę na konkretny termin, i nawet przyjechałem do Warszawy, i nawet byłem u Pana. No ale nie porozmawialiśmy, trzeba było wracać do domu. Zatrzymałem się na osobie Pana asystenta, który mi pomachał na pożegnanie. Znał Pan temat rozmowy: "Polskie mechanizmy", w dniu wizyty dowiedział Pan co przywiozłem ze sobą (kilka mechanizmów powyżej magicznego limitu). Wiedział Pan, że pewna era w Pana życiu się zaraz skończy, że ta bańka/wydmuszka zaraz pęknie. I pękła. Jeszcze w tym roku kurczowo trzymał się Pan kreowanej przez siebie teorii 1000szt. z łaskawości podniesioną do 1200szt. Pana słowa są szeroko komentowane. Trzeba uważać co się mówi. No i ten bardzo groźny kolokwializm o jedynej prawidłowej tarczy Alfa.

Efekt Pańskiego zacietrzewienia jest taki, że zniszczył Pan zegarek z numerem mechanizmu 699. Przerobienie Błonia 699 na Alfa 699=zniszczenie świętego graala wielu kolekcjonerów polskich zegarków. Właścicielowi wolno... oczywiście na ile mogę to szanuję decyzję.

 

Reasumując miał Pan szansę, kiedyś, wielokrotnie. Pańska postawa, cele jakimi się Pan kieruje jakże różni się od postawy kilku pasjonatów, którzy stworzyli jako PIERWSI niekomercyjny projekt: Album Polskich Zegarków, dużym nakładem czasu, sił i środków. Z autorami Albumu Polskich Zegarków współpracowało sie świetnie z Panem wcale, poniosłem realne koszty i straciłem czas, którego też nie mam.

Brawa i gratulacje dla autorów i osób wspomagających autorów Albumu Polskich Zegarków.

Podziękowania dla kolekcjonerów, którzy nieodpłatnie udostępnili fotografie do albumu.

Powiem tak... jest pospolite ruszenie... otrzymałem kilka telefonów z prośbą o udostępnienie fotografii do Albumu Polskich Zegarków.

Album żyje...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.