Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jaroslaw Jerry Esowy

Diver max 12 mm grubość i bdb luma - do 2 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukiwany zegarek typu diver. Najchetniej:

- nie grubszy niz 12 mm

- lug2lug nie większe niz 50 mm

- bdb luma (conajmniej BGW9 mile widziana C3)

- szafir z AR

- bransa z pelnymi endlinkami i chetnie z mikroregulacją

- automat lub kwarc trafiający w indeksy

- granatowy lub czarny

 

Może być też używany. Znajde spełniającego wszystkie powyższe wymagania?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli homary wchodza w gre to Tisell Sub i Stenek Ocean One / One 39 spelniaja wiekszosc warunkow, lacznie z cena - jedynie grubosc przekracza cel (12,5 Tisell i 13 Stenek).

 

Ponizej 12 mm z tego co kojarze bedzie np. NTH ale wtedy mowimy raczej o 3 kolach a nie 2:

 

https://www.seriouswatches.com/collections/nth/products/nth-vanguard-no-date

 

https://www.seriouswatches.com/collections/nth/products/nth-amphion-vintage-gilt-no-date

 

https://www.seriouswatches.com/collections/nth/products/nth-amphion-vintage-gilt-date

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BDB luma to pojęcie względne bo dla każdego oznacza co innego ;)
Generalnie wszystkie twoje wymagania spełni jakikolwiek używany diver od NTH, czy np. Helson Shark Diver 38mm.

spacer.png

 

spacer.png

spacer.png

 

 

Christopher ward c65 używany lub w promocji chodzi w okolicach 2k i też wpisuje się we wszystko czego potrzebujesz.

spacer.png

 

 

Cienkie divery to też wszystkie Glyciny Combat Sub ale nigdy nie miałem i nie wiem jak świecą.

spacer.png
 

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine Combat Sub.

Bardzo dobrze świecą te Sub-y co mają kropeczkowate indeksy i proste wskazówki.

Te z oznaczeniami arabskimi i tą prawie mercedesową godziną świecą zdecydowanie słabiej, choć ten Vintage z powyższego zdjęcia świeci ładnie, mam takiego na gumie.

Tak wynika z mojego doświadczenia, miałem kilka Sub-ów.

Piszę ze względu, że one są naprawdę niegrube jak na divery.

Ja mam Phoibos-a, który ma 13mm więc Twoich wymagań nie spełnia. Mnie ten milimetr więcej nie przeszkadza, bo do garnituru go nie ubiorę :)

Do wymagań dodałbym bezel ceramiczny i tu Phoibos górą, a oznaczenia na bezelu też świecą i fajnie to wygląda ;)

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiaj, ze strony CW. Ponad budżet i nie ma obrotowego bezela, ale może warto rozważyć.

 

obraz.thumb.png.b9d64f36687d46746256c287f29ce19d.png

 

obraz.thumb.png.dc6025648aee848002207497ea1e9d0a.png

 

I jeszcze coś takiego. Za 5 minut zaczyna się przedsprzedaż na ich stronie. Grubość 12mm.

 

obraz.thumb.png.25947c6038db366d385059230fca7495.pngobraz.png.922f300bb2f2329fe22029c83e809336.png

 

obraz.png.5f9a1c2639fe4e297d3e4e05fb401ac9.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venturo nie wyglada źle. Szkoda że Zelos swordfish 40 już wyprzedany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma się coś pojawić na seriouswatches.com ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma się coś pojawić na seriouswatches.com ...

Czy mówisz o zelosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kolega podał temat do rozmyślań.
Zelos 40 będzie w cenie Venturo.
Co brać? A Venturo jeszcze tylko pare godzin w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venturo skradł moje serce.

Mam dylemat Old Radium Czy C3 lume 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, bart_us napisał:

No i kolega podał temat do rozmyślań.
Zelos 40 będzie w cenie Venturo.
Co brać? A Venturo jeszcze tylko pare godzin w dobrej cenie.

 

Zelos będzie, albo go nie będzie. Albo będzie tak krótko i tak mało, że nawet nie zdążysz zamówić. Zelos jednak sporo tańszy, bo do i tak droższego Venturo najpewniej dojdą opłaty celne.

Venturo jest cieńszy i ma fajny mechanizm high-beat.

Ale nie kalkuluj. Po prostu poluj na to, co Ci się bardziej podoba.

 

26 minut temu, beriam napisał:

Venturo skradł moje serce.

Mam dylemat Old Radium Czy C3 lume 🤔

 

To projekt trochę vintage'owy więc może jednak old radium? Old radium jest dostępne tylko w wersji bez datownika - jeżeli to Ci robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

To projekt trochę vintage'owy więc może jednak old radium? Old radium jest dostępne tylko w wersji bez datownika - jeżeli to Ci robi różnicę.

No właśnie bez daty opcja do mnie przemawia.

Realne dodatkowe koszty to mniej więcej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Opłaty celne to jakieś 25% wartości razem z kosztami wysyłki.

 

7 godzin temu, bart_us napisał:

Jakieś 1650 pln po przeliczeniu z opłaty celno-skarbowe.

 

Mimo wszystko cena zachęca.

349$ z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beriam napisał:

Mimo wszystko cena zachęca.

349$ z wysyłką.

 

Zgadza się, to bardzo dobra specyfikacja w tych pieniądzach. Bardzo dobry mechanizm (sekunda będzie ładnie płynąć), ceramiczny bezel, kompaktowe wymiary, bransoleta wygląda na porządną, luma też ładnie wygląda w dwóch kolorach, szafirowe szkło z antyrefleksem. Trudno coś jeszcze wymyślać. Jeżeli design się podoba, to chyba warto spróbować. Dla mnie ten design jest OK. Raczej bez fajerwerków, dość zachowawczo i stonowanie, ale ja w sumie tak lubię. Nie jest jarmarcznie i efekciarsko. Proporcjami, kształtem i kolorystyką trochę przypomina mi Tudora BB. Do tego mam wrażenie, że w razie potrzeby, przy zaledwie 12mm grubości będzie dobrze wyglądał na skórzanym pasku.

@bart_us wygmerał w internecie naprawdę fajną ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Zgadza się, to bardzo dobra specyfikacja w tych pieniądzach. Bardzo dobry mechanizm (sekunda będzie ładnie płynąć), ceramiczny bezel, kompaktowe wymiary, bransoleta wygląda na porządną, luma też ładnie wygląda w dwóch kolorach, szafirowe szkło z antyrefleksem. Trudno coś jeszcze wymyślać. Jeżeli design się podoba, to chyba warto spróbować. Dla mnie ten design jest OK. Raczej bez fajerwerków, dość zachowawczo i stonowanie, ale ja w sumie tak lubię. Nie jest jarmarcznie i efekciarsko. Proporcjami, kształtem i kolorystyką trochę przypomina mi Tudora BB. Do tego mam wrażenie, że w razie potrzeby, przy zaledwie 12mm grubości będzie dobrze wyglądał na skórzanym pasku.

@bart_us wygmerał w internecie naprawdę fajną ofertę.

 

Jeszcze tylko zapytam się zachowawczo, można go nakręcać, mimo automatu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Można dokręcać ręcznie koronką.

W rotomacie można dokręcać tylko w jednym kierunku, bo w drugim będzie "bieg jałowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Zgadza się, to bardzo dobra specyfikacja w tych pieniądzach. Bardzo dobry mechanizm (sekunda będzie ładnie płynąć), ceramiczny bezel, kompaktowe wymiary, bransoleta wygląda na porządną, luma też ładnie wygląda w dwóch kolorach, szafirowe szkło z antyrefleksem. Trudno coś jeszcze wymyślać. Jeżeli design się podoba, to chyba warto spróbować. Dla mnie ten design jest OK. Raczej bez fajerwerków, dość zachowawczo i stonowanie, ale ja w sumie tak lubię. Nie jest jarmarcznie i efekciarsko. Proporcjami, kształtem i kolorystyką trochę przypomina mi Tudora BB. Do tego mam wrażenie, że w razie potrzeby, przy zaledwie 12mm grubości będzie dobrze wyglądał na skórzanym pasku.
[mention=65663]bart_us[/mention] wygmerał w internecie naprawdę fajną ofertę.

Bezel: 316L stainless steel, diameter 41mm, 120-click unidirectional, markers filled with Swiss Super-LumiNova

Bezel jest stalowy nie ceramiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Zgadza się, to bardzo dobra specyfikacja w tych pieniądzach. Bardzo dobry mechanizm (sekunda będzie ładnie płynąć), ceramiczny bezel, kompaktowe wymiary, bransoleta wygląda na porządną, luma też ładnie wygląda w dwóch kolorach, szafirowe szkło z antyrefleksem. Trudno coś jeszcze wymyślać. Jeżeli design się podoba, to chyba warto spróbować. Dla mnie ten design jest OK. Raczej bez fajerwerków, dość zachowawczo i stonowanie, ale ja w sumie tak lubię. Nie jest jarmarcznie i efekciarsko. Proporcjami, kształtem i kolorystyką trochę przypomina mi Tudora BB. Do tego mam wrażenie, że w razie potrzeby, przy zaledwie 12mm grubości będzie dobrze wyglądał na skórzanym pasku.

@bart_us wygmerał w internecie naprawdę fajną ofertę.

Z tego co widzę to nie wiadomo jaka jest wkładka bezela bo w opisie bezel jest "stainless steel". Obstawiam, że to stal z powłoką bo trochę za ładny ten insert jak na matową ceramikę ale mogę się mylić ;) j
W zasadzie identyczne parametry, za identyczną kasę oferował Richard Legrand Odyssea mark III, nawet design podobny tylko zamiast kanapki nakładane indeksy i bezel szafirowy.

Ten Venturo jadnak wydaje się ładniejszy.

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bart_us napisał:

Bezel jest stalowy nie ceramiczny.

 

Racja. Mój błąd. Za dużo zegarków, za duży mętlik w głowie. 😵

 

 

11 minut temu, Schioedtei napisał:

W zasadzie identyczne parametry, za identyczną kasę oferował Richard Legrand Odyssea mark III

 

Zgadza się. I wszystkie wersje kolorystyczne wyprzedane. Bo to atrakcyjna oferta.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widzę to nie wiadomo jaka jest wkładka bezela bo w opisie bezel jest "stainless steel". Obstawiam, że to stal z powłoką bo trochę za ładny ten insert jak na matową ceramikę ale mogę się mylić j
W zasadzie identyczne parametry, za identyczną kasę oferował Richard Legrand Odyssea mark III, nawet design podobny tylko zamiast kanapki nakładane indeksy i bezel szafirowy.
Ten Venturo jadnak wydaje się ładniejszy.

Gruppo Gamma mówi że insert tez jest ss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś do mnie kolejny diver, kupiony kilka dni temu na forum, Steinhart Ocean One Vintage Red w wersji Gnomon 39mm (wersja 42mm była za duża dla mnie, sprzedałem). 

Zegarek spełnia wymagania autora wątku z wyjątkiem grubości, ma 13mm plus jeszcze 1mm na wypukłe szkło ale uwaga - na ręce wygląda na znacznie cieńszy, gdyż boczki koperty mają grubość tylko 5mm, dekiel chowa się gdzieś w ręce :)a wypukłe szkło optycznie nie pogrubia. W sumie podobne wrażenie jak w Orient Bambino. 

Stenek bardzo ładny, L2L ca 47,5 mm, bardzo fajna rozmiarówka, nie za duży, nie za mały, mogę polecić, lub inny Ocean z linii 39mm. 

Aha, sekundnik trafia w indeksy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.