Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Jaroslaw Jerry Esowy

Diver max 12 mm grubość i bdb luma - do 2 tyś

Rekomendowane odpowiedzi

Jak stary masz zegarek? Wydaje mi sie, ze kombinowali ostatnio z luma, wg strony:

 

https://www.steinhartwatches.de/en/diver-watch/gmt-ocean-1-blue-red-1051.html

 

DIAL & HAND

  • Dial black
  • Super Luminova BGW9
  • hour and minute with  Superluminova BGW9
  • central second hand
Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używaana Omega seamaster 300M, czyli popularnie Bond.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A probowales pisac do Stenka? Moze wymienia ci tarcze i wskazowki - bedzie nowa luma i po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zainspirowany tym wątkiem zrobiłem subiektywny test lumy, z kolekcji wybrałem 6 zegarków, każdy został naświetlony przez minutę około godziny 22, odczyt nastąpił o godzinie 3 w nocy. Biorę pod uwagę fakt, że mam swoje lata i wady wzroku ( m.in. astygmatyzm i spowolnioną już akomodację) , więc dla osoby młodszej z dobrymi oczami ocena byłaby na pewno bardziej pozytywna niż moja.

Wnioski są takie, że jasność lumy nie jest tak bardzo istotnym czynnikiem, jak by się mogło zdawać, lecz bardziej trwałość świecenia, proporcje jasności indeksów do wskazówek oraz wielkość tarczy / długość i grubość wskazówek.

Po kolei od najlepszego do najgorszego:

1. Citizen BM7108 - czytelność godziny jest wzorowa i natychmiastowa. Wskazówki świecą wyraźnie i ostro, indeksy świecą wyraźnie - ale słabiej od wskazówek - super rozwiązanie.

2. Citizen AT8130 - bardzo dobra czytelność - indeksy i wskazówki świecą tym samym natężeniem. Minimalnie delikatniej niż pkt. 1.

3. Certina DS Action z sygnaturki - luma na wskazówkach jest bardzo mocna i tarcza jest duża, więc odczyt wskazówek jest natychmiastowy, indeksy świecą słabo, na tyle, że są dostrzegalne. Oceniam czytelność nadal jako bardzo dobrą.

4. Seiko SNE537 - świeci jak latarka ( o 3 am) ale odczyt jest utrudniony, indeksy świecą tak samo mocno jak wskazówki, ale tarcza jest mała i wskazówki są zlane ze światłem z indeksów i trzeba chwilkę popatrzeć, żeby godzinę odczytać - tutaj myślę, że moja wolna akomodacja oczu ma wpływ - łapanie ostrości widzenia. Czytelność dobra.

5. Steinhart Vintage Red 39mm - świeci troszkę słabiej niż Seiko, ale nadal dobrze. Ten sam efekt co w Seiko - zlewanie się indeksów i wskazówek. Czytelność dobra.

6. Najgorzej wypadł Phoibos PY007B - trochę niespodzianka. Czytelność - słaba, choć świeci mocno (jak Seiko). Dlaczego? Świecą indeksy i cyfry na bezelu - dyskoteka po prostu... ale wskazówki świecą znacznie słabiej od indeksów, co widać już chwilę po naświetleniu. W rezultacie widzę mocno świecący obiekt ale dostrzec wskazówki to już dla mnie chwila, nie chwilka.

 

Taki off-topic :)  

 

Załączam zdjęcia - to najciemniejsze już niewiele ma wspólnego z rzeczywistym postrzeganiem i zostało zrobione po powtórnym naświetleniu bo w pierwszym podejściu nie wyszło. Można zauważyć, że w Phoibosie najsłabiej świeci to, co powinno świecić najmocniej, czyli wskazówki :)

 

 

 

 

l1.jpg

l2.jpg

l3.jpg

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz do opisu fotki to możemy otworzyć nowy przypięty wątek o testach lumy :)

 

Dzieki, że ci się chciało!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę ;) na razie to był taki OT / refleksja, że w czytelności czasu w nocy nie tylko chodzi o typ lumy czy jej jasność, ale bardziej o proporcje i sposób jej nałożenia, wielkość tarczy i kształt wskazówek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelna zgoda, wole lume, ktora nie jest super jasna ale swieci dlugo od takiej, ktora szybko sie naswietla, swieci jasno ale i niestety krotko.

I bardzo dobre oraz sluszne spostrzezenie, ze paradoksalnie dla czytelnosci czasem wiecej wcale nie znaczy lepiej - jak sie swieci za duzo i za mocno czytelnosc moze na tym cierpiec.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę zdjęcia niedługo, mam już dwa jeszcze trzecie dojdzie po jakimś czasie. Szału nie będzie, robię telefonem w spiżarce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, tryciaki to ostatnia deska ratunku dla lumofilów ;)

Osobiście darzę szacunkiem zdjęcie lumy w recenzji zegarków SARX/SDGM, coś pięknego :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko ogólnie słynie z dobrej lumy i mój SARB 035 to potwierdza :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do lumy, to Tissell Submersible ma absolutnie rewelacyjną C3. Trasera sprzedaję, bo przestał być mi potrzebny tryt, skoro bez specjalnego naświetlenia Tisell jest czytelny przez całą noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, tryciaki to ostatnia deska ratunku dla lumofilów
Osobiście darzę szacunkiem zdjęcie lumy w recenzji zegarków SARX/SDGM, coś pięknego
 
Zaiste to porównanie lumy mnie wgniotło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Janek72 napisał:

Oczywiście, tryciaki to ostatnia deska ratunku dla lumofilów ;)

Osobiście darzę szacunkiem zdjęcie lumy w recenzji zegarków SARX/SDGM, coś pięknego :)

 

 

A SDGMy mają w ogóle jakąś lumę? Mój SDGM007 nie ma żadnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo fajnie, jeśli jesteś w stanie pogodzić się z tym, że sekundnik nie trafia w indeksy (wszystkie które widziałem na filmikach nie trafiały) oraz słabą lumą to ok.

Edytowane przez TRobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahałem się między nią a DS-2, u mnie stanęło na DS-2.

Obydwa są świetne, Action jest ciut cięższy wizualnie i bardziej casualowy.

Bransoleta trochę bardziej rozchwiana niż bym chciał ale to fajny wybór, nieoczywisty.

Certina to w ogóle moje odkrycie 2020, rewelacyjna relacja ceny do tego, co dostajesz.

 

2E7B2C51-3CC9-4EB1-ADCB-953DFC211A78.thumb.jpeg.382a08c038a4a14829e8cde941052994.jpeg
 

FF3CAD94-28C8-4A09-8E35-28E08D3FF679.thumb.jpeg.446ca28a2cf898ab9cda60630f7be7e7.jpeg


PS. Moja DS-2 trafia w indeksy :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z dostępnością ale od DS Action wolałbym takiego luminoxa 1830 series z trytem.

1.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.