Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mih

Automat z tarczą 24H

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od dość długiego czasu "choruję" na zegarek z tarczą wyskalowaną w 24h. 
Bardzo mi się podoba glycine airman 24h, niestety poza budżetem. 

Generalnie od kilku lat noszę automaty i je lubię. 

Może jesteście w stanie podpowiedzieć czego szukać, jest to dość mało popularne grono. 



Fajnie wygląda też ALPHA, niestety z tego co wyczytałem nie jest chyba to zegarek warty zakupu. 

EDIT: Może jakieś chińskie "brandy" mają coś w ofercie? 

Edytowane przez Mih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio - Łucz

 

Dobrze - VC :)

będzie manometr na przełomie roku dostępny - wytrzymaj te kilka miesięcy bo warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć i coś więcej napisać o VC? Nie znam tego skrótu. 

 

Jakieś podlinkowanie do wspomnianego manometru? Coś można poczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vratislavia Conceptum. Koledze chyba jednak nie chodziło o jednowskazówkowca, a i tarcza też nie do końca wyskalowana na 24h


Jednowskazówkowiec Nowy projekt forumowy
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=19044&share_tid=177888&url=https%3A%2F%2Fzegarkiclub%2Epl%2Fforum%2F&share_type=t&link_source=app

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednowskazówkowiec podlinkowany nie otwiera mi się prawdiłowo. 

Budżet w opisie, 1000 PLN. Skromy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to był link z telefonu, z Tapa-Talk. Poniżej na komputer.
 
 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Bo to był link z telefonu, z Tapa-Talk. Poniżej na komputer.

 

 

Także dzięki.

Generalnie tak Szyszkops zauważył trochę odbiegamy od tematu, choć zegarki ciekawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to jednak głównie kwarce.

 

obraz.png.fb9ced99e9875ba19f3819a0664533b2.png

 

obraz.thumb.png.a343001eeec296dc73eb02ea5abcd665.png

 

obraz.thumb.png.6e487295ad5f66edc27e8de99094095f.png

 

Jeżeli chodzi o Airmana, to nie wiem, czy znasz sklep www.ashford.com ?

Tam są bardzo dobre oferty na Glycine. Do poniższej ceny jest teraz jeszcze 8% rabatu, więc cena wychodzi około 1300 PLN. Oczywiście przy sprowadzeniu do Polski dochodzi koszt wysyłki i opłaty celne i razem robi się jakieś 1800 PLN. Dużo więcej niż Twój budżet ale dużo mniej niż w polskiej dystrybucji. Jeżeli masz kogoś pomocnego w USA, to cena pewnie mogłaby być znacznie niższa, bo wysyłka w USA jest gratis. Sklep sprawdzony, sam kupiłem tam niedawno swojego Airmana.

 

obraz.png.7ecbaa711a891633218735f4e28bac6d.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lejdipik napisał:

 

Fajna Davosa, ale to nie jest czasem tak, że wskazówka godzinowa chodzi normalnie, i tylko wskazówka GMT pracuje w cyklu 24-godzinnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tofiks_th napisał:

Ktoś już proponował Vostocka, 

A to sorry ale wydawało mi się że łucza ale może coś umknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lejdipik napisał:

A to sorry ale wydawało mi się że łucza ale może coś umknęło.

Była mova o VE Voctock Europe, co nie jest tożsame z oryginalnym Voctockiem z Czystopola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, to o co mi chodzi wskazał Perpetuum Mobile. Inne propozycje to tak na prawdę układ klasyczny + 24h. 

 

Komandirskie jeszcze wyglądają całkiem, muszę je dokłądnie sprawdzić. 

Jeszcze wyszperałem poljot'a tylko styl zegarków jest inny. Bardziej garniturowy moim zdaniem laika. 

 

Poljot 24H

Edytowane przez Mih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę powiedzieć, żeby mi się ten Poljot made in Germany spodobał.

 

Jeżeli podoba Ci się Airman Purist, to jak najbardziej Cię rozumiem. Od tych pozostałych opcji mocno różni się designem, mechanizmem i historią. Jeżeli możesz jeszcze poczekać i trochę odłożyć, to osobiście rekomendowałbym tak właśnie zrobić i śledzić stronę Ashford. Tam asortyment Glycine jest w bardzo dobrych cenach i co chwilę jedne modele się pojawiają a inne znikają. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można swój ulubiony model Airmana wyrwać w okolicach 1800 PLN z opłatami.

Z własnego doświadczenia wiem, że przy takim zakupie na wiele lat, warto dołożyć trochę złotówek i mieć na ręce to co się naprawdę podoba. Jeżeli Airman jest ulubiony i wymarzony, to każdy substytut na ręce będzie jednak wcześniej czy później irytował. Gdyby cena Airmana była tak wysoka jak w polskiej dystrybucji, to faktycznie byłby poza zasięgiem i byłoby po sprawie, ale jakieś 800 PLN to chyba jeszcze kwota do dozbierania. Na tle kwarcy za 1000 - 1400 PLN, Airman ze szwajcarskim mechanizmem za 1800 PLN wygląda jak superoferta. Za rok lub dwa o dodatkowych kosztach już zapomnisz, a ten zegarek na ręku nadal będzie cieszył oko i przykuwał uwagę otoczenia.

Przy Airmanie trzeba tylko pamiętać, że nadgarstek użytkownika musi mieć tak przynajmniej 17,5 cm obwodu, bo skórzane paski w Airmanach są długie i na mniejszy obwód po prostu brakuje dziurek w pasku 😁.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mih napisał:

Dzięki za propozycje, to o co mi chodzi wskazał Perpetuum Mobile. Inne propozycje to tak na prawdę układ klasyczny + 24h. 

Komandirskie jeszcze wyglądają całkiem, muszę je dokłądnie sprawdzić. 
Jeszcze wyszperałem poljot'a tylko styl zegarków jest inny. Bardziej garniturowy moim zdaniem laika. 

Poljot 24H

Prawdziwe 24 - godzinowce (nie GMT czy inne dualtime) w naprawdę przystępnej cenie to Vostok, Komandirskie oraz Sturmanskie (dostępne w polskiej dystrybucji).

 

1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Jakoś nie mogę powiedzieć, żeby mi się ten Poljot made in Germany spodobał.

Poljot made in Germany to faktycznie brzmi dziwnie <_< ale trzeba przyznać, że tarcza rozwiązana ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Jeżeli podoba Ci się Airman Purist, to jak najbardziej Cię rozumiem. Od tych pozostałych opcji mocno różni się designem, mechanizmem i historią. Jeżeli możesz jeszcze poczekać i trochę odłożyć, to osobiście rekomendowałbym tak właśnie zrobić i śledzić stronę Ashford. Tam asortyment Glycine jest w bardzo dobrych cenach i co chwilę jedne modele się pojawiają a inne znikają. Przy odrobinie szczęścia i cierpliwości można swój ulubiony model Airmana wyrwać w okolicach 1800 PLN z opłatami.

Z własnego doświadczenia wiem, że przy takim zakupie na wiele lat, warto dołożyć trochę złotówek i mieć na ręce to co się naprawdę podoba. Jeżeli Airman jest ulubiony i wymarzony, to każdy substytut na ręce będzie jednak wcześniej czy później irytował. Gdyby cena Airmana była tak wysoka jak w polskiej dystrybucji, to faktycznie byłby poza zasięgiem i byłoby po sprawie, ale jakieś 800 PLN to chyba jeszcze kwota do dozbierania. Na tle kwarcy za 1000 - 1400 PLN, Airman ze szwajcarskim mechanizmem za 1800 PLN wygląda jak superoferta. Za rok lub dwa o dodatkowych kosztach już zapomnisz, a ten zegarek na ręku nadal będzie cieszył oko i przykuwał uwagę otoczenia.

Przy Airmanie trzeba tylko pamiętać, że nadgarstek użytkownika musi mieć tak przynajmniej 17,5 cm obwodu, bo skórzane paski w Airmanach są długie i na mniejszy obwód po prostu brakuje dziurek w pasku 😁.

 

Nic dodać, nic ująć. Dozbieraj i kup Airmana. 

 

ps. poczekaj trochę na Black Friday, kupisz wtedy jeszcze taniej :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot zamieściłem jako efekt poszukiwań w google, po prostu co wyskoczyło. 
Airman jednak podoba się najbardziej. Już nie mówię o samej tarczy, koperta też najbardziej mi podchodzi. 
W nadgarstku akurat siedzi 18cm+-. Muszę faktycznie przemyśleć zakup i dozbieranie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.