Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
barcafan888

Zegarek EDC do 12 k.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Jestem na etapie wyboru nowego zegarka - generalnie w najblizszym czasie planuje wycieczkę objazdowa po sklepach aby na własne oczy poszukać czegoś ciekawego. Stwierdziłem że warto poszukać inspiracji na forum - bo może coś pominąłem, lub niepotrzebnie skreslilem. 

 

Szukam zegarka:

- na bransolecie choć gumą też nie pogardze

-wielkosc 42-43 mm

- najlepiej w typie divera, lub zbliżony - natomiast zalezy mi na tym by był dosyć uniwersalny,

- bez chrono,

- ciekawa tarcza (ładne polerowania, szlify słoneczne itd mile widziane) 

- zegar musi być nowy - do 12 k. (Koszty w firmie)

 

Na ten moment chciałem obejrzeć:

Breitlinga Superocean I i II

Tudora BB - ale nie wiem czy wyrobie się z ceną,

TH Aquaracer (Way201B.Ba0927)

Grand seiko SBGN013

 

Macie jakieś inne propozycje? Lub coś z powyższych typów polecacie? 

Edytowane przez barcafan888

Obecnie posiadane: Maurice Lacroix Masterpiece Flyback Chronograph, Gerlach Karaś,  GS DW5600, Seiko Presage SARY057, Balticus "Wiślak"

Historyczne: Longines Hydroconquest, Orient Bambino v2, Tag Heuer Formula 1, Jorg Gray 3500 Chrono, Seiko SSb073p1, Orient Mako III, Citizen ny4050-03l, Dan Henry 1970

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w stopce, że to już kiedyś było, ale przy takim zapytaniu nie może się obyć bez propozycji Longines HydroConquest. W nowej odsłonie 43mm i z ceramiczną wkładką bezela.

 

obraz.thumb.png.41a55092f6efa86cd4903b26d5851b69.png

 

W sprawie dość drogich zegarków zawsze można też liczyć na Christopher'a Ward'a. Wrzucam model 600, bo model 1000 to chyba jakieś 16mm grubości - na EDC niezbyt odpowiednie.

 

obraz.thumb.png.b32fb4a01d08cf5dd2ef6563ec46c20a.png

 

Wszystkie te propozycje kosztują dużo mniej niż 12 kPLN, ale rozumiem, że nie chodzi o to by koniecznie wydać 12 kPLN tylko, o to, żeby kupić coś fajnego - czym taniej tym lepiej. W sumie na poziomie cenowym około 12 kPLN nie ma chyba zbyt wielu opcji. Sporo jest możliwości właśnie w okolicach 5 kPLN a potem to już TAG, Breitling oraz droższe propozycje jak Tuodor.

 

W przypadku konieczności wydania całej kwoty jest też zawsze taka opcja:

 

obraz.thumb.png.9c0076afed06f87a224ed3c57e7cdee5.png

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Planujesz rozliczyć koszt zakupu zegarka jako KUP?
Nie pomyślałem, że koszty zegarka można wrzucić w KUP. Trzeba spełniać jakieś warunki (jakiś konkretny rodzaj działalności), czy też każdy przedsiębiorca może to zrobić bez obawy, że US się przyczepi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, cwpisz napisał:
W dniu 24.08.2020 o 18:53, szuwi napisał:
Planujesz rozliczyć koszt zakupu zegarka jako KUP?

Nie pomyślałem, że koszty zegarka można wrzucić w KUP. Trzeba spełniać jakieś warunki (jakiś konkretny rodzaj działalności), czy też każdy przedsiębiorca może to zrobić bez obawy, że US się przyczepi?

 

Bez bardzo dobrego uzasadnienia bym nie próbował. Zegarek może na przykład służyć jako rekwizyt do kręcenia zleconej reklamy. Ale wielu takich sensownych uzasadnień nie widzę.

Chyba, że faktura nie będzie od znanego jubilera i na fakturze ktoś napisze: "Urządzenie pomiarowe, Ref.105.012 wraz z kosztami certyfikacji COSC"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciężko wrzucić w koszty, a kolega napisał w pierwszym poście (już edytowanym), że chce na firmę kupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.