Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Michał20

...Weve Ceptor & Tough Solar...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał20

Elo

Tak sie wałsnie zastanawiam nad zakupem Casio i tak sie zastanawiam jak te funkcje sprawdzaja sie w praktyce. I jak znawcy G-Shock ów sie na nie zapatruja? Czy tylko to zbędny bajer który raz działa raz nie (mowa o Wave). Moze ktos mnie przekona i napisze to i owo o tych bajerach :) Jak to znimi jest

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Elo

Tak sie wałsnie zastanawiam nad zakupem Casio i tak sie zastanawiam jak te funkcje sprawdzaja sie w praktyce. I jak znawcy G-Shock ów sie na nie zapatruja? Czy tylko to zbędny bajer który raz działa raz nie (mowa o Wave). Moze ktos mnie przekona i napisze to i owo o tych bajerach :) Jak to znimi jest

Pozdro

 

Waveceptor jest fajnym bajerem....bo fajnie jest mieć świadomość, że TWÓJ zegarek jest SUPER Dokładny.....

Z drugiej strony, taki idealny czas ...... co to daje?

Mam też zegarki mechaniczne, które robią np 1 minutę na dobę - i to też mi nie przeszkadza....

Waveceptora używam jako wzorca.

Mieszkam w Poznaniu - tu sygnał dociera codziennie wiec kalibracja ostatnia jest o 4.00w nocy.

Co do Tough Solar - to już bardziej zbędny bajer....bo co z tego, że sam się ładuje, że nie potrzebuje baterii tradycyjnej? skoro, po ok. 3-4 latach średnio zmienia sie zegarek? Nie będziesz i tak w nim chodził do emerytury :wink:

Pozdr

G

PS

Jak masz kasę to kupuj

Jak zastanawiasz się nad nowymi technologiami ze względu na wysoką cenę to odpuść - zwykły kwarc robi minutę na rok- relatywnie wysoka dokładność za rozsądne pieniądze.

Ale mechaniki.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wave Ceptor to bardzo fajna rzecz. Wlasnie ta swiadomosc ze ze wszystkich czasow jakie widzisz dookola, z zegarkow jakie masz Ty i znajomi, z tego co widac w komorkach, samochodach, telewizji itd. to wlasnie ten ktory masz ma dokladny czas i jak sie nie zgadza to napewny Ty masz prawidlowy czas.

A co do tough solar to roznie. Ja uwazam ze to fajne, bo niektore zegarki posiada sie dluzej. Klopot ze jak je trzymasz to na ogol w szufladzie albo miejscu bez swiatla, a jak nosisz to pod rekawem. Na lato super, ale zima bywa ze brakuje im energii w najmniej przyjemnym momencie a na "wlaczenie sie" potrzebuja troche czasu pod swiatlem. Natomiast TS ma jeden ogromny plus moim zdaniem. Bardzo czesto masz tam w pelni automatyczne podswietlenie, czyli wlacza sie podczas ruchu reki w strone twarzy, ale tylko jak jest ciemno wystarczajaco (TS wie ile jest naslonecznienia). Mozna to oczywiscie wylaczyc. Natomiast auto podswietlenie jak nie masz TS po paru godzinach samo sie wylacza. Tu mozesz ustawic na stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie jest na pewno-jakby kosmici przejeli kontrolę nad zegarem atomowym to na nic by byly te zegarki bo by wam np dali do przodu i kazdy by latał w szoku żeby zdążyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie jest na pewno-jakby kosmici przejeli kontrolę nad zegarem atomowym to na nic by byly te zegarki bo by wam np dali do przodu i kazdy by latał w szoku żeby zdążyć ;)

 

 

Coś mi się wydaje że Ty jesteś jednym z tych "kosmitów" stąpających po ziemi. :twisted: :wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość castagnet

Ja mam Wave Ceptor i jestem bardzo zadowolony.

Najlepiej spisuje sie np. jeżdżąc komunikacją miejską, bo oni jeżdżą niemalże punktualnie i nie martwisz się czy zdążysz czy nie.

Poza tym fajne uczucie, gdy stoisz koło kogoś (np. na przystanku czy w sklepie) i ktoś mówi która jest godzina, ty patrzysz na swój zegarek i myślisz... hehe, zegarek Ci spieszy. :lol: Albo zawsze gdy w radiu ida fakty to zawsze masz pełną godzinę.

Nie wspomnę że koledzy ustawiają sobie ode mnie zegarki.

Zegarek praktycznie bezobsługowy. Raz go ustawisz i nic przy nim nie robisz.

Ja mieszkam 40 km od Krakowa na Południowy-Wschód i z sygnałem nie mam problemu. Zegarek leży na półce a nie przy oknie jak zaleca producent. Zawsze się dostraja, co dobę o 2.00.

Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mojo

Ja kupiłem wave ceptora z prostej przyczyny, dość miałem ciągle ustawiania czasu oraz zmiany zima/lato, szczególnie jak człowiek zapracowany, to zegarek ma śmigać - jedni inwestują w markę inni w technologię, ja wybrałem technologię i jestem zadowolony.

 

Solar także jest super, na 10-15 lat akumulator powinien wystarczyć, czyli oszczędność 5 do 10 wymian baterii w zależności jaki zegarek (wiadomo jak często świecisz to bateria schodzi)

 

Polecam te maszyny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

frog 81 możesz mieć rację co do mnie ale na razie mnie nie namierzyły wasze służby ochrony państwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty wiesz ile mi czasu zajeło "namierzenie" Ciebie :mrgreen::twisted::wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SOLAR także jest super, na 10-15 lat akumulator powinien wystarczyć, czyli oszczędność 5 do 10 wymian baterii ...

 

fiu, fiu - to normalnie 25-50 zł oszczędności:)

Ale za 3-4 lata i tak będziesz zmieniał zegarek, bo będzie już sfatygowany.

A i Ty będziesz dojrzalszy...również w kwestii designu i jakości Swojego Czasomierza.

Myślę, iż zakładanie używania tego zegarka przez 10 a tymbardziej 15 lat .....jest naiwnością :D

Ale i do tego KAŻDY ma prawo.

 

PS

Za lat kilka wspomnisz moje słowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak będziesz zmieniał zegarek

 

No "niby" tak ale "Panele" jak dla mnie fajnie wyglądają :D

 

abbd05c4294b6740.jpg

 

:wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Wave Ceptorem przemawia argument "ekologiczności" - nie utylizuje się kilku baterii w okresie użytkowania zegarka.

No i zawsze można sobie pomyśleć, że przez przypadek trafimy na bezludną tropikalną wyspę (klimaty a la "Lost") i spędzimy tam parę lat - wówczas też się przyda :D


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za Wave Ceptorem przemawia argument "ekologiczności" - nie utylizuje się kilku baterii w okresie użytkowania zegarka.

No i zawsze można sobie pomyśleć, że przez przypadek trafimy na bezludną tropikalną wyspę (klimaty a la "Lost") i spędzimy tam parę lat - wówczas też się przyda :D

 

sie koledze z solarem pomyliło, bo ceptor to łapacz fal jest :)

 

takczysiak to wszystko to bajery tylko - z punktu widzenia czysto użytkowego rządzi zwykły mechanizm kwarcowy z bateryjką - im prościej tym lepiej. A wszystko co ponadto to fanaberia dla wielbicieli nowinek technicznych*, maniaków superdokładności*, albo po prostu ludzi otumanionych marketingowym bełkotem*.

 

Zresztą ta sama zasada dotyczy mechaników i wszelkich mechanicznych komplikacji - użytkowy walor żaden, ale nośność kolekcjonersko* - snobistyczno* - prestiżowo* - bełkotliwomarketingowa* - doskonała :D

 

* niepotrzebne skreślić


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za Wave Ceptorem przemawia argument "ekologiczności" - nie utylizuje się kilku baterii w okresie użytkowania zegarka.

 

..to argument chyba za ....panelami?

 

No i zawsze można sobie pomyśleć, że przez przypadek trafimy na bezludną tropikalną wyspę (klimaty a la "Lost") i spędzimy tam parę lat - wówczas też się przyda :D

 

Prawdopodobieństwo tego jest równie duże co wygrana w Totka....a wtedy ... kupię Sobie i Tobie Mayu lub Portugalczyka :D

A co!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, myslę Tough Solar, pisze Wave Ceptor :)

 

takczysiak to wszystko to bajery tylko - z punktu widzenia czysto użytkowego rządzi zwykły mechanizm kwarcowy z bateryjką - im prościej tym lepiej.

 

Eee, bez przesady. Czy solary się bardziej psują od bateryjkowców? Raczej wątpie. Zegarek to nie samochód, gdzie faktycznie jest trade-off między niezawodnościa, a wszędobylską elektroniką-automatyką. Do mnie argument "im prościej tym lepiej" nie przemawia, G-Shock to gadżet z założenia.

 

Zresztą mówienie o użytkowych walorach zegarka na tym forum to się niemal o bluźnierstwo ociera :D :D


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sie psują to nie wiem, ale kosztują więcej... chyba?

 

Co do bluźnierstwa to zgoda pełna, heheh, no ale ten wątek się wziął z tego bluźnierstwa właśnie :D Sie kolega pytał o stronę praktyczną.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gooral

Myślę' date=' iż zakładanie używania tego zegarka przez 10 a tymbardziej 15 lat .....jest naiwnością :D

Ale i do tego KAŻDY ma prawo.

 

PS

Za lat kilka wspomnisz moje słowa :D[/quote']

 

hmm mam na rece sharpa (znajdziesz recenzje i fotki w tym dziale) majacego okolo 10-12lat

i powaznie zastanawiam sie czy jest sens go wymieniac.

mozesz mi wyjasnic co jest powodem dla ktorego trzeba zmieniac zegarki co 3-4 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Solar także jest super, na 10-15 lat akumulator powinien wystarczyć, czyli oszczędność 5 do 10 wymian baterii w zależności jaki zegarek (wiadomo jak często świecisz to bateria schodzi)

 

ile kosztuje wymiana akumulatorka w solarze? 5-10 baterii przez 10-15 lat czyli bateria na mniej niz 2 lata? W jakim zegarku tak jest? Predzej bym powiedział ze na jednej baterii pociagnie 3-5 lat cztli za 10-15 lat zuzyjemy 3-5 baterii. A jeszcze coraz wiecej Casio posiada technologie ograniczonego zuzycia baterii "10 Year Bathery". Koszt dobrej baterii z wymiana to mniej jak 10 zl, a akumulatroa solar z wymianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i powaznie zastanawiam sie czy jest sens go wymieniac.

 

:shock:

O rany więc z Tobą jest naprawdę "Niedobrze"

 

:wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Solar także jest super, na 10-15 lat akumulator powinien wystarczyć, czyli oszczędność 5 do 10 wymian baterii w zależności jaki zegarek (wiadomo jak często świecisz to bateria schodzi)

 

ile kosztuje wymiana akumulatorka w solarze? 5-10 baterii przez 10-15 lat czyli bateria na mniej niz 2 lata? W jakim zegarku tak jest? Predzej bym powiedział ze na jednej baterii pociagnie 3-5 lat cztli za 10-15 lat zuzyjemy 3-5 baterii. A jeszcze coraz wiecej Casio posiada technologie ograniczonego zuzycia baterii "10 Year Bathery". Koszt dobrej baterii z wymiana to mniej jak 10 zl, a akumulatroa solar z wymianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Solar także jest super, na 10-15 lat akumulator powinien wystarczyć, czyli oszczędność 5 do 10 wymian baterii w zależności jaki zegarek (wiadomo jak często świecisz to bateria schodzi)

 

ile kosztuje wymiana akumulatorka w solarze? 5-10 baterii przez 10-15 lat czyli bateria na mniej niz 2 lata? W jakim zegarku tak jest? Predzej bym powiedział ze na jednej baterii pociagnie 3-5 lat cztli za 10-15 lat zuzyjemy 3-5 baterii. A jeszcze coraz wiecej Casio posiada technologie ograniczonego zuzycia baterii "10 Year Bathery". Koszt dobrej baterii z wymiana to mniej jak 10 zl, a akumulatroa solar z wymianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Solar także jest super, na 10-15 lat akumulator powinien wystarczyć, czyli oszczędność 5 do 10 wymian baterii w zależności jaki zegarek (wiadomo jak często świecisz to bateria schodzi)

 

ile kosztuje wymiana akumulatorka w solarze? 5-10 baterii przez 10-15 lat czyli bateria na mniej niz 2 lata? W jakim zegarku tak jest? Predzej bym powiedział ze na jednej baterii pociagnie 3-5 lat cztli za 10-15 lat zuzyjemy 3-5 baterii. A jeszcze coraz wiecej Casio posiada technologie ograniczonego zuzycia baterii "10 Year Bathery". Koszt dobrej baterii z wymiana to mniej jak 10 zl, a akumulatroa solar z wymianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Solar także jest super, na 10-15 lat akumulator powinien wystarczyć, czyli oszczędność 5 do 10 wymian baterii w zależności jaki zegarek (wiadomo jak często świecisz to bateria schodzi)

 

ile kosztuje wymiana akumulatorka w solarze? 5-10 baterii przez 10-15 lat czyli bateria na mniej niz 2 lata? W jakim zegarku tak jest? Predzej bym powiedział ze na jednej baterii pociagnie 3-5 lat cztli za 10-15 lat zuzyjemy 3-5 baterii. A jeszcze coraz wiecej Casio posiada technologie ograniczonego zuzycia baterii "10 Year Bathery". Koszt dobrej baterii z wymiana to mniej jak 10 zl, a akumulatroa solar z wymianą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gooral
:shock:

O rany więc z Tobą jest naprawdę "Niedobrze"

 

:wink:

 

:) wiesz podchodze do sprawy praktycznie

zegarek ma wskazywac - czas moj dalej wskazuje :D

to jak z butami kupujesz nowe co x/miesiecy czy jak sie stare zuzyja?

jak bede chcial cos co ladnie i drogo wyglada kupie sobie sygnet czy inne hgw :D

 

a wracajac do moich zakupow wlasnie sie dowiedzialem, ze brat mojego kolegi z pracy pracuje gdzies w przedstawicielstwie casio i ma czasami jakies zegarki tanio do sprzedania.

Kolega nosi protreka na tytanowej bransolecie ktorego kupil x lat temu za 1/3 ceny sklepowej i to z pelnymi prawami zakupu od przedstawiciela :)

moze znajda jakiesgos zawieruszonego stargate ;)

kurcze przygladalem sie teraz na protreki (nie mam nigdzie ich namacalnie zbadac) i one cieniutkie sa - moje minimum wymiarow to okolice 50x50x17mm a taki prw1300 ma 11,x mm?!?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mojo

To pewnie masz najtańszy model czasomierza jaki udało Ci się kupić :D

 

Ale poważnie, jeśli ktoś pyta o wave ceptora czy solara, to chyba pyta o to jak się to sprawdza, inna sprawa czy komuś to się przydaje czy nie.

 

Mój znajomy ma do dziś zegarek, który musi regularnie nakręcać aby działał, to jest jego sprawa. Taki lubi i już. Ja miałem zegarek analogowo cyfrowy i za każdym razem gdy zmieniała się strefa czasowa musiałem go aktualizować i to jeszcze nie miał synchronizacji analoga z cyfrą. Owszem są zwolennicy kwarcu i baterii, tylko jeśli nie mają ani wave ani solara to po co się wypowiadają, skoro nie mają tych funkcji w swoich maszynach?

 

Szukałem zegarek niezawodnego i bez obsługowego. Miał mieć ciekawy design i rozwiązany problem z czasem. Wavecepter to właśnie dostarcza. Nie wydaje mi się aby cena tych zegarków była większa tylko dlatego że mają te bajery, inne zegarki nie mają i są jeszcze droższe, więc odnoszenie się do tematu przez pryzmat ceny jest lekko nie trafny.

 

Można się sprzeczać co do baterii i solara, ale po pierwsze 10 year w Casio nie każdy zegarek posiada (większość to 2latki), jeśli ktoś ma np.: zegarek z dużą ilością wyświetlanych danych + podświetlenie z którego często korzysta to bateria zejdzie w rok. (wiem z autopsji) Kolejna sprawa to sam fakt wymiany (trzeba poświęcić czas i iść do zegarmistrza, chyba że lubi się samemu), rozkręcania, spadku szczelności itp. Jeśli ktoś chce mieć niezawodność i nie chce być zaskoczony że nagle wskazówki wskazują nie to co trzeba to czemu nie? Fakt czy warto, powinien ocenić sam kupujący. Moim zdaniem te gadżety są przydatne.

 

Te mechanizmy to raczej dodatki indywidualne nie zmieniające znacząco wartości. Wystarczy przeglądnąć ofertę G-Shocków po ile są z wave i bez - tylko należy pamiętać także o innych funkcjach oraz wyglądzie, który często sam w sobie podnosi znacząco cenę bo moim zdaniem to design wyznacza klasę odbiorców zegarka, potem lecą możliwości. Celowo pominąłem markę gdyż dla mnie ma ona drugoplanowe znaczenie. Nie jestem snobem, jestem praktykiem i właśnie uważam że wave i solar są bardzo praktyczne dla mnie, kupiłem i mam spokój.

 

Mam aktualnie dwa zegarki jeden solar + wave, oraz sam wave (design zdecydował), ale jeszcze szykuję się na G-shoka i także będzie wave + solar :D

 

Tyle, oglądałem tissoty, seiko, citizeny i niestety, design zawsze był pierwszy, potem reszta.... ale fakt dobrego designu i niedoróbka w funkcjach także w moim wypadku dyskwalifikuje zegarek.

 

Podobna sytuacja ma się w każdej innej branży, zawsze znajdzie się ktoś uważający że coś jest na wyrost, nie potrzebne, i tak samo w przypadku ich braku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.