Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
stasiek_PL

zegarek męski automat do 3tys. zł - porada

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem laikiem w sprawie zegarków i proszę o radę przy zakupie zegarka 😀 Początkowe wymagania to: mechanizm - automat, elegancki (do garnituru, a konkretniej jako pamiątka ślubna) , pasek skórzany, kształt okrągły i cenowo do 3000zł. Początkowo wpadły mi w oko takie modele:

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Seiko-Presage-Automatic-Power-Reserve-SSA346J1/13419

czy też:

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Atlantic-51752.45.25G-WORLDMASTER-ART-DECO-AUTOMATIC-517524525G/9455

 

Chciałbym móc taki zegarek nosić do garnituru regularnie, bez obawy o zarysowanie (szkło szafirowe?) i problem z mechanizmem

Proszę o radę i z góry dzięki 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być złoty? Jak musi, to Seiko Pressage ze wskazówkowym datownikiem i ze wskaźnikiem rezerwy chodu jest świetnym wyborem.

 

Możesz zerknąć jeszcze na Tissot Le Locle. Bardzo konserwatywna elegancja. Jest spory wybór w kolorach i paskach/bransoletach. Kilka przykładów poniżej. Tym niemniej, jezeli kolor ma być złoty, to mnie osobiście jednak bardziej podoba mi się Seiko Pressage.

 

obraz.png.f8363f2c179d38e97b19fd735d460fea.pngobraz.png.5437f6b8b1303fd26c7db50c0acfceed.pngobraz.png.cfbc9a50ea412f7c9dcfc65562e76605.png

 

Jest też bez koloru złotego

spacer.png

obraz.png.281849ae7b0b6d236706aab7b16b0f68.png

 

Warto zwrócić też uwagę na przeszklony dekiel. Czasem myślę, że ten zegarek jest ładniejszy z tyłu niż z przodu 😁

 

obraz.png.5be6ba7659927fd9abd476648c465dc3.pngspacer.pngspacer.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszklony dekiel i to co dzieje się w środku ma swój niesamowity klimat i dosłownie czaruje 😀 zależy mi na złotym i brązowym pasku ze względu na przywiązanie do tej kolorystyki przy garniturach 😄 na co dzień noszę poljota, który ma wartość sentymentalną i jakoś kolorystycznie mi zawsze pasował.

obraz.png.3d1d7233632b969ec6fc94e31a5e1f24.pngobraz.png.1176f11acaa8bb20c6c8767efdcd7bec.png

Ten TISSOT mi się również bardzo podoba i przemawia mniejszymi rozmiarami - średnica koperty i grubość oraz lepszym szkłem. Pytanie, czy tak nieznaczne różnice w gabarytach i rodzaj szkła zauważę przy codziennym użytkowaniu? Inną sprawą jest też producent, ale nie wiem czy w tym zakresie cenowym i zapotrzebowaniem (nie jestem kolekcjonerem, nie traktuję zegarka jako szansy na zarobek) mam się tym przejmować i sugerować piramidami prestiżu itp.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "piramidzie prestiżu" Seiko i Tissot jakoś od siebie nie odstają. W tym wypadku raczej nie ma się czym sugerować. Oba zegarki są dość spore jak na garniturowce, ale średnica koperty to nie wszystko. Ważne jest jeszcze jakie uszy mają kształt, długość i jak są wyprofilowane. Najlepiej byłoby oba zegarki gdzieś przymierzyć i się przekonać, który lepiej leży na nadgarstku i który bardziej się podoba na żywo. Seiko ma fajne komplikacje (wskaźnik rezerwy chodu i wskazówkowy datownik nad godziną szóstą) a Tissot ma bardzo dobry mechanizm z 80-godzinną rezerwą chodu (to będzie jakieś dwa razy dłużej niż Seiko), pięknie przeszklony dekiel i w przeciwieństwie do Seiko ma szkło szafirowe. Reszta to sprawa gustu.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli delikatnie nagniesz budżet to kupisz używki Longines Flagship oraz Heritage Conquest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o używkach nie myślałem ze względu na to, że się po prostu nie znam i jest możliwość, że kupię podróbkę 😄 nie chce się zamykać tylko na zakup nowego zegarka, więc z chęcią rozejrzałbym się - pytanie gdzie i na co zwracać uwagę

 

 

Edytowane przez stasiek_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie używek - jeśli Ci się nie spieszy to regularnie zaglądaj na nasz bazarek - pewne i sprawdzone źródło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety zależy mi na czasie - zakup planuje w ciągu 4 tygodni 😀 a co sądzicie o markach jak zeppelin, szturmanskie itp.? zwróciłem także uwagę na zegarek Błonie, ale już wyprzedane wszystkie sztuki... co do kopert i pasowania do garnituru - możecie podrzucić typowe garniturowce w takim razie? Co do koloru może jednak warto też rozejrzeć się za innymi niż złoty🤔

obraz.png.07869a95797d8ffd138934dc5c161799.png

Edytowane przez stasiek_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To ma być Twoja pamiątka ślubna - odpuść sobie używane zegarki.

 

2. Odpuść sobie też Zeppeliny i Szturmanskie. Swoją drogą skąd nagle przeskoczyłeś mentalnie od Seiko i Atlantica do Szturmanskie? Nie wiem, które konkretnie modele masz na myśli - ale to w sumie nieważne. To nie jest dobry pomysł. Zeppelin jest całkiem OK, jeżeli chodzi o wzornictwo. Tylko jako marka jest daleko za Seiko czy Tissotem na "piramidzie prestiżu" o jakiej wspominałeś.

 

3. Jeżeli nie złoto, to coś jasnego. Czarna tarcza na ślub - to taki średnio pomysł 🤔 Dużo zależy jaki masz garnitur i jak się ubierasz. Jeżeli złote elementy do tego pasują, to OK. Po prostu zegarki ze złotymi akcentami to powiedzmy sobie - delikatny temat. Potrafią być piękne i eleganckie, ale potrafią też łatwo wpadać w kicz. Srebrna koperta i jasna (ewentualnie ciemna) tarcza to zawsze gwarancja elegancji pod mankietem. Złoty kolor - to takie stylistyczne ryzyko.

 

Co do typowych garniturowców, to Tissot Le Locle jest właśnie takim typowym, bardzo eleganckim zegarkiem garniturowym. Inne wzorcowe przykłady to Longines Conquest Heritage albo Longines Flagship. Tylko to są trochę droższe zegarki. Ale mogą Ci służyć jako wzór przy wybieraniu i przesiewaniu innych propozycji.

 

obraz.thumb.png.308ecb834f09c81491b876c0a926dfa2.pngobraz.png.9f8ece39e956071a42d00cef10c6277f.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to garniturowiec ale jesli to ma byc bardziej pamiątka do dalszego użytku, rzuć okiem na Tissota Luxury. Nie tak bardzo oklepany jak Le Locle ale i odrobinę mniej elegancki, zegar niesamowicie paskolubny, można w minutę całkowicie zmienić jego charakter.b8756006baccd2a8c508eda903c9d040.jpg&key=31b956e63c19ec74cc2aea5dce8cd47db83326445151f6a85d4bbde5a775f0a2f86ea9b1cb31a18ff8f5f7ae95b6d8e9.jpg&key=b9f44b90440254202a4569bece9bb873fb888942ed99714e8fc0c0dc6f4f0a34002a28cf2ce54dc25fa4402d0332ca79.jpg&key=2913182835c0de9bfc3772af2461d0fed464850926758a371cbcb733d9ce2975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, mmaniek napisał:

Nie jest to gaeniturowiec ale jesli to ma byc bardziej pamiątka do dalszego użytku, rzuć okiem na Tissota Luxury. Nie tak bardzo oklepany jak Le Locle ale i odrobinę mniej elegancki, zegar niesamowicie paskolubny, można w minutę całkowicie zmienić jego charakter.

 

Spokojnie może do garnituru być noszony. Elegancki i stonowany. W ogóle Tissot ma wiele zegarków pasujących garnituru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

1. To ma być Twoja pamiątka ślubna - odpuść sobie używane zegarki.

 

2. Odpuść sobie też Zeppeliny i Szturmanskie. Swoją drogą skąd nagle przeskoczyłeś mentalnie od Seiko i Atlantica do Szturmanskie? Nie wiem, które konkretnie modele masz na myśli - ale to w sumie nieważne. To nie jest dobry pomysł. Zeppelin jest całkiem OK, jeżeli chodzi o wzornictwo. Tylko jako marka jest daleko za Seiko czy Tissotem na "piramidzie prestiżu" o jakiej wspominałeś.

 

3. Jeżeli nie złoto, to coś jasnego. Czarna tarcza na ślub - to taki średnio pomysł 🤔 Dużo zależy jaki masz garnitur i jak się ubierasz. Jeżeli złote elementy do tego pasują, to OK. Po prostu zegarki ze złotymi akcentami to powiedzmy sobie - delikatny temat. Potrafią być piękne i eleganckie, ale potrafią też łatwo wpadać w kicz. Srebrna koperta i jasna (ewentualnie ciemna) tarcza to zawsze gwarancja elegancji pod mankietem. Złoty kolor - to takie stylistyczne ryzyko.

 

Co do typowych garniturowców, to Tissot Le Locle jest właśnie takim typowym, bardzo eleganckim zegarkiem garniturowym. Inne wzorcowe przykłady to Longines Conquest Heritage albo Longines Flagship. Tylko to są trochę droższe zegarki. Ale mogą Ci służyć jako wzór przy wybieraniu i przesiewaniu innych propozycji.


 

 

 1. - Tak samo do tego podchodzę 🙂

2. - Nie patrząc na ceny zwróciłem uwagę na ich wzornictwo klasyczne, ale słuchając się bardziej doświadczonych - odpuszczam

3. - Garnitur czarny, dodatki srebrne, dlatego podpasował mi kolorystycznie ten model. Biorę jeszcze pod uwagę możliwość noszenia zegarka przy innych okazjach, chciałbym uniknąć efektu błyszczącego wszędzie sikora 😀

 

Czyli rozsądnie na tym pułapie cenowym jest branie pod uwagi Tisotta, Seiko. Co do modelu będę szukał :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie jeszcze obejrzeć zegarki Roamer. To też szwajcarska marka i też mają sporo takich eleganckich modeli. Nie tak znana i popularna jak Tissot, ale robią solidne zegarki.

 

obraz.thumb.png.44af2d4ae18a7636601a6c59f8cf2c31.png

 

Sporo fajnych propozycji ma też Certina - taka trochę bliźniacza firma Tissota, z tej samej grupy kapitałowej.

 

obraz.thumb.png.6cd6e5fcccc3fa0d9c0d8e4dfc593173.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, stasiek_PL napisał:

3. - Garnitur czarny,

 

Czarny garnitur na własny ślub to pomyłka , nadaje się tylko na pogrzeb , jak masz czas to poszukaj czegoś w granacie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczyleś delikatnej używki więc zajrzyj na bazarek, lekko nadwyręż budzet, ostro negocjuj. https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?url=https://zegarkiclub.pl/forum/topic/185461-frederique-constant-fc700-inhouse/&share_tid=185461&share_fid=19044&share_type=t&link_source=app
To może być świetna pamiątką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opłaca się polować na takie egzemplarze w promocjach w salonach jubilerskich (sieciówkach), czy może odbiegają jakościowo itp.? Cenowo mieszczą się w 3tys :)

np. ZEGAREK FREDERIQUE CONSTANT CLASSICS      ZEGAREK Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80     ZEGAREK Tissot Carson Premium Powermatic 80     ZEGAREK Tissot Titanium Powermatic 80

obraz.png.30960b8e7b39c08e01000e43df8fbbcc.pngobraz.png.47b58c04ae71b0891f01e2dd84cb71e4.pngobraz.png.c42bb855827791d1d508428d8dea0895.pngobraz.png.7f7a6ef05ef6ecfceae586fedc614d96.png

Co do garnituru jeszcze zobaczymy....czeka mnie wyprawa, ale zacząłem od zegarka :D

 

Edytowane przez stasiek_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, stasiek_PL napisał:

A opłaca się polować na takie egzemplarze w promocjach w salonach jubilerskich (sieciówkach), czy może odbiegają jakościowo itp.?

 

Zdecydowanie opłaca się polować na promocje na te zegarki i porównywać ich ceny w różnych sklepach, bo różnice w cenach mogą być bardzo duże.

Jeżeli masz kogoś w USA, kto może Ci zegarek wysłać ze Stanów, to często można kupić jeszcze dużo taniej niż najniższa cena w Polsce i Europie.

 

Zobacz na przykład tutaj:

https://www.jomashop.com/watches-for-men.html?dir=asc&gender=Men's&manufacturer=Tissot&movement=Automatic&order=price&style=Casual+Watches%2CDress+Watches%2CLuxury+Watches

 

albo tutaj

https://www.creationwatches.com/products/index.php?main_page=product_listing&brand[]=240&gender[]=Men's&style[]=Dress&style[]=Fashion&style[]=Casual

 

 

4 minuty temu, stasiek_PL napisał:

Co do garnituru jeszcze zobaczymy....czeka mnie wyprawa, ale zacząłem od zegarka

 

My tu generalnie o zegarkach a nie o garniturach, ale skoro już temat wypłynął, a garnitur jeszcze nie kupiony - to też do ślubu bym się raczej skłaniał do odcieni granatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do Krakowa masz niedaleko.

https://www.chrono24.pl/frederiqueconstant/classics-index--id14905739.htm

Tissot w budżecie ma sporą ofertę.

https://www.chrono24.pl/search/index.htm?braceletColor=602&countryIds=DE&countryIds=SE&countryIds=DK&countryIds=GR&countryIds=IT&countryIds=FR&countryIds=PL&countryIds=ES&countryIds=NL&dosearch=true&functions=1022&gender=1401&glass=205&manufacturerIds=243&maxAgeInDays=0&movementTypes=1&onlyDealerAds=false&pageSize=60&priceFrom=0&priceTo=-1&redirectToSearchIndex=true&sortorder=0&styles=1829&usedOrNew=new

5 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Jeżeli masz kogoś w USA, kto może Ci zegarek wysłać ze Stanów, to często można kupić jeszcze dużo taniej niż najniższa cena w Polsce i Europie.

Święta racja, czasami z cłem , podatkami i wysyłką to 70-80% ceny w Polsce. Ale jeżeli masz 4 tygodnie to ostatni dzwonek bo czasami przesyłki jadą swoimi drogami😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam slabosc do srebrnego Intra Matica w stali w wariancie 38 mm - na skorzanym pasku podejdzie bardzo ladnie do garnituru slubnego.

Jesli kupisz na bransolecie to po wymianie paska na bransolete masz zegarek casualowo - elegancki do noszenia rowniez na co dzien.

Z racji szafiru powinien dobrze znosic trudy takiej eksploatacji, a jak potrzebujesz czegos eleganckiego to przerzucasz na pasek.

Le Locle, skadinand swietny, tak uniwersalny juz nie bedzie - to typowy elegant i raczej do noszenia tylko ze strojem formalnym.

 

opjeh32gpb401.jpg

 

IMG_2913.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest. Hamiltonek intra-matic to fajna opcja. Nienachalna elegancja. Kto się trochę zna i zobaczy na ręce, to na pewno doceni. 👍

Taki wilk w owczej skórze, bo w Polsce mało kto poza entuzjastami kojarzy markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybór najprawdopodobniej padnie na zegarek Frederique Constant Classics Index Automatic FC-303S5B6, który po promocjach mieści się w moim zakresie. Blat uniwersalny srebrny, tak jak i koperta :) będize pasowało i do czarnego i do brązowego paska, a i jest prostota :) jedyny minus to brak w deklu szkła i podglądu, ale i tak chyba warto :) jaka jest opinia o SW200 od ETA? Martwić się takimi szczegółami?

 

obraz.png.3367a5dbf9fe5794ae26acf666b78576.png

 

Edytowane przez stasiek_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, stasiek_PL napisał:

jaka jest opinia o SW200 od ETA? Martwić się takimi szczegółami?

 

Nie martwić się. To praktycznie to samo co ETA 2824. Niektórzy twierdzą, że Sellita SW200 jest nawet lepsza o ten jeden kamień dorzucony do mechanizmu.

Do garnituru bardzo dobry wybór. Klasyczny, elegancki zegarek na dobrym mechaniźmie od dobrej szwajcarskiej firmy znanej właśnie z garniturowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.