Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
stasiek_PL

zegarek męski automat do 3tys. zł - porada

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie że zdecydowałeś się na srebro , będzie bardziej uniwersalny niż złoty😀

8 godzin temu, cezary1976 napisał:

Brać i pokazać na forum

Obowiązkowo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie ponownie :) trochę to trwało, ale dzisiaj dotarł do mnie zegarek :) plany uległy zmianie - zamówiłem zegarek, który podawałem, ale niestety (lub stety) sklep miał problemy, zaproponowano inny i też były problemy :D po przebojach zaproponowałem inny model w cenie trochę większej niż założony budżet i udało się zakupić takie cudo :) 

FC310MS5b6 z wymienionym paskiem z czarnego oryginalnego na brązowy - garnitur granatowy, a dodatki brązowe :)

 

 

5.jpg

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko się prezentuje na tym brązowym pasku i choć open hart formalnie eliminuje go jako garniturowca to wygląda dostojnie i pamiątka ślubu będzie zacna. Niech się dobrze nosi.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.09.2020 o 21:42, mmaniek napisał:

(...) open hart formalnie eliminuje go jako garniturowca (...)
 

 

Czy ja wiem? Oczywiście krążą takie opinie, ale czy zegarki z komplikacjami nie mogą być garniturowcami? Odsłonięty tourbilllon oznacza, że zegarek można już założyć tylko do koszulki polo i szortów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Czy ja wiem? Oczywiście krążą takie opinie, ale czy zegarki z komplikacjami nie mogą być garniturowcami? Odsłonięty tourbilllon oznacza, że zegarek można już założyć tylko do koszulki polo i szortów? 
Absolutnie nie eliminuje, tak mnie uczono w szkole, ten zegarek na pewno bedzie wyglądał elegancko a czy będzie właściwy w danej sytuacji ? Tyle opini ilu będzie dyskutujących. Zasady się zmieniają lub są naginane i naaaaciągane trzeba się dostosować. Skoro można w telewizji nosić trampki i gołe kostki do garnituru a zamiast koszuli tshirt a polityk występujący w garniturze ma smartwatch i buty na traperze to co znaczy malutki otworek w tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien kanon i zegarek z dziurą do kanonu garniturowego raczej nie należy.

Tan kanon albo się zna i ignoruje z premedytacją na zasadzie "mam to gdzieś", albo się go nie zna i nie zachowuje z niewiedzy. Ale jest to kanon raczej wąsko znany i nie można powiedzieć, że ogólnospołeczny. 

Z tego względu dla 99% ludzi widok zegarka z dziurą pod mankietem będzie i tak neutralny, a tyko 1% będzie to jakoś oceniać. Ja osobiście nie jestem miłośnikiem "dziurbillionów" i pewnie nie przyszłoby mi do głowy, żeby go nosić jako garniturowiec. Natomiast jeżeli koledze taki wzór się spodobał, to niech go nosi z radością, bo w dziurze siedzi dobry mechanizm i zegarek jest OK.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał:

Tan kanon albo się zna i ignoruje z premedytacją na zasadzie "mam to gdzieś"

 

Jest nawet na to celowe olewanie konwenansów piękne, włoskie określenie: Spezzatura.

 

Ja tam uważam, że trzymanie się kurczowo kanonów to tak trochę jakby mieć kij w dolnej części pleców. Skoro powszechnie akceptowalne jest już dziś założenie Submarinera do smokingu, to tym bardziej powinno być akceptowalne założenie klasycznego zegarka z komplikacją (albo "dziurbillionem"). O wiele chętniej napiłbym się piwa z kimś kto celowo łamie formę, niż z osobą, która ma wszystko poukładane jak w podręczniku savoir vivru.

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black tie / white tie = idealnie brak zegarka a juz na pewno nie submariner :rolleyes: Zgadzam sie, ze nie ma co sie kurczowo trzymac konwenansow ale jak dla mnie w szortach na pogrzeb tez nie idziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Zaratsu napisał:

Jest nawet na to celowe olewanie kanonów piękne, włoskie określenie: Spezzatura.

 

A o tym słówku to nie słyszałem. ale Włosi to akurat spece w łamaniu kanonów. 😉

 

12 minut temu, Zaratsu napisał:

O wiele chętniej napiłbym się piwa z kimś kto celowo łamie formę, niż z osobą, która ma wszystko poukładane jak w podręczniku savoir vivru

 

Zdecydowanie tak. Już kiedyś ktoś mądry (Machiavelli) powiedział, że zasadniczo to wolałby pójść po śmierci do piekła, bo w w piekle towarzystwo byłoby dużo ciekawsze.

 

17 minut temu, Zaratsu napisał:

Skoro powszechnie akceptowalne jest już dziś założenie Submarinery do smokingu,

 

Submariner do smokingu. To też sporo mówi o człowieku. Ale z tym człowiekiem to bym raczej nie chciał iść na piwo. Zasady też trzeba umieć łamać. A akurat taka kombinacja to pachnie Dyzmą.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A akurat taka kombinacja to pachnie Dyzmą.
 


To już nawet nie Dyzma to Władeczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zaratsu napisał:

Włożę kij w mrowisko:

 

Nie. To nie jest żaden kij w mrowisko. Po prostu panowie i jedna pani wypełniają swoje obowiązki wynikające z kontraktów sponsorskich, bycia ambasadorami marki itp... Natomiast w pełni rozumiem strategię Rolexa, który w ten sposób stara się przekonać nabywców, że Rolex to zegarek na każdą okazję. Podejrzewam, że na prawdziwe eleganckie okazje większość z nich zakłada jednak coś lżejszego i bardziej odpowiedniego.

W podobny sposób zawodnicy Bayernu Monachium w tym tygodniu hurtowo zakochali się w samochodach elektrycznych Audi. Taki mają kontrakt sponsorski więc muszą. To wcale nie znaczy, że już pozbyli się swoich Lambo, Ferrari itp...

 

Natomiast już tak całkiem żartobliwie, to jeżeli Tiger Woods nosi Suba (ale to raczej jest kloc Deepsea) to podtrzymuję moje zdanie z poprzedniego posta. Wcale by mi nie zależało na wspólnym z nim piwie. Z tego co kojarzę, to kawał z niego "buraka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włożę kij w mrowisko:

rolex-black-tie-meets-black-dial.png&key=7e81ac8e4e284c9f3e26140c9163569607df5d032c8d191750f6576fae138b5f
Zdjecia idealnie ukazują jak bardzo prezentowane na nich zegarki nie pasują do stroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mmaniek napisał:

Zdjecia idealnie ukazują jak bardzo prezentowane na nich zegarki nie pasują do stroju.

 

W punkt. Lepiej chyba nie można podsumować tych zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Woodsie również słyszałem, ale z Sir Jackiem wypiłbym nawet ciepłe piwo ;)
A co do stwierdzenia, że nie pasują do stroju - myślę, że James Bond skutecznie złamał dogmat dress codu i noszenie divera (stonowanego) do stroju już nieco bardziej "uchodzi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond to jednak postać fikcyjna i całkowicie wykreowana przez marketing placement, nie wydaje się być, w moim odczuciu, wzorem. Czasy się zmieniają, zachowania i moda także, pytanie na ile się z tym zgadzamy i ile pozwolimy sobie narzucić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bond to diver do garnituru, zaczęliśmy od white tie / black tie a to jednak jakby nie to samo.

O ile zdarzyło mi się w życiu garnitur nosić to jeszcze żadnego white tie / black tie nie obskoczyłem.

 

:)

 

48 minut temu, Zaratsu napisał:

O Woodsie również słyszałem, ale z Sir Jackiem wypiłbym nawet ciepłe piwo ;)
A co do stwierdzenia, że nie pasują do stroju - myślę, że James Bond skutecznie złamał dogmat dress codu i noszenie divera (stonowanego) do stroju już nieco bardziej "uchodzi".


Co do Sir Jackiego mamy podobne zdanie 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.