Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

Idealna kolekcja na kazda okazje

Rekomendowane odpowiedzi

Super sprawa i bardzo się cieszę na ten temat.


Ja sam za bardzo się wkręciłem w Seiko i inne japońskie zegarki przez co kompletnie nie orientuje w innych markach (w sensei modeli) no może poza Certina do której zawsze miałem słabość.

Moja kolekcja skalda się można by rzec
1. Garniturowiec który nim się facto nie jest ale rozmiar i charakter indeksów i wskazówek plus onyks na koronce daje poczucie zegarka który do garnituru pasuje. Mianowicie Seiko SARX 045 mam go w wersji z bransoleta a i z paskami nie ma problemu.

2. Diver / EDC - u mnie zawsze było dużo Diverow i przez ostatnie lata przerobiłem ich sporo ale ostatnio noszę na zmianę tylko dwa Seiko SBDC055 oraz SPB081.
Charakter pracy w aptece nie wymaga ode mnie wodoszczelności 200m ale dobrze się je nosi i czuc je na ręce w dodatku kolorostycznie jest super.

3. Zegarek do zadań specjalnych. Zadań specjalnych nie wykonuje poza kręceniem maści i dzieleniem proszków pediatrycznych.
Ale np. sporty wodne, pływanie itd to wtedy zabieram kolejnego nurka w postaci Seiko SRP775 klasyczny wygląd i jakoś mniej go szkoda niż wspomnianych wyżej :-) zwłaszcza że posiada hardlex który łatwiej zarysować ale przy skokach do wody daje większe bezpieczeństwo dla samego zegarka.

4. Zegarek dokładka to u mnie Seiko SRPB05J - niby pilot niby milatry ale jakiś taki inny na pewno nadaje się do lasu na spacer i inne weekendowe rozrywki.


W najbliższym czasie będzie pewnie coś się nieznacznie zmieniać ale na pewno zgadzam się w jednym ze 4 zegarki to chyba idealna opcja. No 7 jeśli ktoś chce mieć po jednym na każdy dzień tygodnia ale tak jak[mention=107466]cordi7[/mention] pisał ciężko nimi i rotować na nadgarstku i potem z serwisowaniem może się ciasno zrobić jeśli wyskoczy nam kilak serwisów w jednym czasie...

b843de5de58b0f5cd983a8ee59ff96b7.jpg&key=35ffe234aeaf94908d1effc99b707411d7cd68aa1b4e6dd9a3d823743c3e2f935dc57af3e45d8f1f1acf86a4197bce41.jpg&key=19fb531c44a26c96e445da6d2d5b79c5a5b42db5923d64f0d1a78fd5072f58534ca163117244260013d38746d6c01c06.jpg&key=b7968ca939bef98c9008a4e74c0932aed984c30f750ec6d79b9525853a433ae4301c14ed68b91292ae3472b6d5952c55.jpg&key=067e3a069494292ca510422db294cccba27c3eab3f98318a7bc1d7a668d1b9fb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o mnie to kolekcja złożona z czterech zegarków w zupełności wystarczy. Złożę co do tego jednak jedno ale, nie każdy myśli tak jak ja. Na Youtube istnieje ciekawy kanał Teddyego Baldassare na którym właściciel analizuje idealną kolekcję za 1, 2 lub 3k dolarów z podziałem na 7 person. Wydaje mi się że wśród naszych domowych kolekcjonerów takich 7 person spokojnie można spotkać, te persony to:

 

1. "Check off boxes" - musi mieć zegarek na każdą okazję nawet jeśli taka okazja może się nigdy nie wydarzyć, więc zazwyczaj ma mnóstwo zegarków ktore dobiera kierując się gustem własnym a nie zadaniem zegarka.

 

2. "1 watch collection" - jeden zegarek na każdą okazję. To zrozumiałe choć trudne do zrealizowania

 

3.  " hipster" - zegarkowy  pasjonat który zawsze będzie wybierał niszowe rozwiązania (mikrobrandy, zegarki retro lub vintage coś co będzie pasowało do jego stroju, który wcale nie jest oficjalny)

 

4. "Diver fanatic" - rozumie się samo przez się, tylko divery, od mniej sportowych jak Oris 65 do Ploprofa. Raczej nie namówisz tego czlowieka na zakup Orienta Bambino.

 

5. "Perfect Duo" - dwa zegarki, jeden bardziej sportowy, drugi bardziej elegancki niczego więcej mu nie trzeba.

 

6. "Formal kolektor" - cały  dzień w garniaku, nawet po pracy zakłada koszulę zamiast t-shirt, wiadomo, tutaj kolekcja to będą bardzo eleganckie czasomierze.

 

7 "three watch collection" - to kategoria która wpisuje się w Twój schemat Cordi7. Diver/flieger, beater i dress watch.

 

Źródło: 

 

 

 

Polecam kanał, ciekawe spojrzenie na europejskie zegarki z Ameryki, zęby bolą kiedy wymawiają nazwy marek zegarków :D

 

co do mnie, ja mam wpisuje się w kategorię z three watch collection:

 

beater: Casio W-735H, robię w nim wszystko, spawam, pracuję pod ziemią, szlifuję, wbijam gwoździe to jest zegarek w którym jeśli padnie bateria to kupię nowy.

 

diver: Longines HC. De gustibus non Disputandum est. Mnie się podoba :)

 

dress watch: Tissot visodate,relacja cena jakość bardzo atrakcyjna i zwraca uwagę mocniej niż mój diver.

 

czwarty zegarek? Zdecydowanie chronograf, marzę o moonwatchu, moja żona trawi temat ;)

 

 

EDIT:

 

Ostatnio dla znajomego kupowałem Seiko SNK, bardzo fajny zegarek, gdyby miał większy rozmiar, miałbym go w swojej kolekcji :)

 

 

 

IMG_20200826_1600091.jpg

IMG_20200814_1911143.jpg

IMG_20200814_1909310.jpg

IMG_20200814_0626007.jpg

Edytowane przez sztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem chomikiem i mam dużo więcej niż 4 (i nadal chcę więcej) ale to trochę dlatego, że każdy kupiony zegarek ma u mnie dożywocie więc... :)

 

Moje propozycja - najpierw wersja cenowo rozsądnaOrient Ray 2, Seiko Prospex Alpinist 2020 albo Meccaniche Veneziane Redentore, Casio DW-5600, HKED 1963:

 

 

324A1A32-729F-42C7-BC30-0C7696F58EEC.thumb.jpeg.5fe2ede217b037f7a0dadd6365e94378.jpeg

 

924B449D-FF2B-4B02-A5CD-4AAC467D6308.thumb.jpeg.94f32f5aa1ef18cb8426e591647fd308.jpeg


C186596B-B039-497B-9CBA-3DE60CFC7E1D.png.72f975bbc4ecc1c91daed5815122214a.png


ACDA98E1-FA47-4058-B659-7D55AE4C2347.thumb.jpeg.31690ab78c0b5e6da2d1dc35e29e13ff.jpeg

 

95A04C7F-F13B-483B-BB06-07B6FFA07617.jpeg.1f1d3db9d304a9b03fad0f51ac0e357f.jpeg

 

0F89D414-660A-4ED2-AE51-864C2E4839F1.thumb.jpeg.e73e843aa8dfd0843ab7b85b268cccbc.jpeg
 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 Bardzo fajne opracowanie i bardzo dobre rozszerzenie tematu przez @sztof. Dzięki za wysiłek i włożoną pracę, bo czytało się z ciekawością.

 

😁W tym układzie widziałbym siebie chyba jako "Check off boxes", bo jeżeli chodzi o zegarki - to chciałbym mieć wszystkie. 😁 Po 5 na każdą okazję, żeby móc nosić codziennie coś innego. I diver i vintage i bauhaus i szwajcar i stary radziecki. Każdy, który mi się spodoba. Jak mam fazę, to jednego dnia Wostok Amfibia na skórzanym pasku pod mankiet do pracy, a kolejnego dnia Epos Originale i zaraz potem wiekowy Poljot automatic. Staram się tylko nie przekraczać kwoty 2.000 PLN za zegarek, bo jak się chce mieć dużo zegarków, to trudno mieć jednocześnie i dużo i drogich. Taki hamulec bezpieczeństwa. Raz zawiódł i pewnie jeszcze kiedyś zawiedzie, ale to już życie pokaże.


Gdybym miał zebrać idealną trójkę z mojego zegarkowego pudełka to:

1. EDC - C65 Trident Diver - dzisiaj na ręce. Niby z nazwy diver, ale z natury EDC.

d3531ad13fe2d44ff05887d5738e163a.jpg

2. Garniturowiec - Epos Originale. Przy nim odpuściłem zasadę, że garniturowiec to jasna tarcza. Ten granat mnie kupił całkowicie. Mam nadzieję, że kiedyś jego miejsce zajmie Longines Flagship. To przy nim mają mi puścić hamulce.

9a7158d481c49ac4944d0326565e8774.jpg

3. Beater - Casio DW5600 - mój egzemplarz ma już pewnie jakieś 30 lat i to jeden z pierwszych modeli G-Shock’a. Jak widać to faktycznie zegarki ni do zdarcia. Niedawno dostał nowy bezel i wygląda jak nowy

3e9b4714a0bc32a64975c3b808767ada.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja mid range: Longines Hydroconquest 41 w ceramice, Nomos Club Campus 38 Nacht albo Christopher Ward C65 Trident Vintage, Casio GW-M5610, Stowa Flieger 40 w manualu.

 

Longines_HydroConquest_Cermaic_gray_2_FI

 

JoDgOvWpWH2f3JvaoEUyA_7PCmkQGjDuQ726-sy4

 

C65-38ADA2-S00K0-B0_Picture_2.jpg?sw=200

 

180501015749102561.jpg

 

1563217668-18922-gross.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem typowym trzy w porywach do czterozegarowcem. 

1. Zegarek na każdą okazję, wół roboczy. Jak sie uszkodzi to po prostu wymienię na następny.

20200721_192744.thumb.jpg.9c1e41bc8ef2c2214b7ececef97e77f0.jpg

 

2. Zegarek bardziej elegancki co i do koszuli i od biedy do garniaka nie wstyd założyć. Podejście drugie, po roku przerwy. Świetny stosunek jakosci do ceny około 1500 zł.

ad73778f477292fef6278e00a3d0.thumb.jpeg.83674b40a2625950204b859dc11c6991.jpeg

 

3. Na wylocie, marzy mi się chrono w automacie...

 

IMG_2020-07-24-18-52-36-233.thumb.jpg.67a392e89f4b88a231792fba6304aa3f.jpg

 

 

4. Płynie do mnie, zakup trochę w ciemno glycine combat 6 36 mm zobaczymy czy się oswoję z rozmiarem. Natomiast wygląda niezle stosunek jakość/cena 1350 zł.

 

 

Zawsze się obracam max w czterech zegarkach i max 1500-2000 zl/sztuka. Z wydaniem większej kwoty mam wewnętrzna blokadę 😉

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy tematycznie i merytorycznie temat.

 

Sam jestem zasadniczo czterozegarkowcem:

Edc - Explorer1,

Garniturowiec - JLC MUT 38mm,

Diver - omega 300m kwarc (prezent),

Beater - Ball enterprise.

 

Jakieś satelity się czasami pojawiają, ale to raczej do "mania" niż noszenia - np vc pan-africa, która mi się podoba, ale nie znajduje miejsca na ręce, więc dostanie nowy pasek i będzie leżakować 🙂

 

Oczywiście rozważam zmiany w zestawie - chodzi mi po głowie inny garniturowiec i zamiana beatera na pam1392 (choć szkoda mi go będzie katować), ale to melodia przyszłości i raczej to będą zamiany niż kolejne zegarki. 

 

 

20200109_183128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2020 o 16:22, Perpetuum Mobile napisał:

3. Beater - Casio DW5600 - mój egzemplarz ma już pewnie jakieś 30 lat emoji2957.png i to jeden z pierwszych modeli G-Shock’a. Jak widać to faktycznie zegarki ni do zdarcia. Niedawno dostał nowy bezel i wygląda jak nowy emoji2956.png

 

 

Perpetuum Mobile, gratuluję wyboru, ten model jeśli mnie pamięć nie myli nosił Keanu w "Speed" :) Jeszcze Arnie w którymś filmie ale nie pamiętam ktrórym.

 

W dniu 26.08.2020 o 16:53, Łukasz_M napisał:

 

4. Płynie do mnie, zakup trochę w ciemno glycine combat 6 36 mm zobaczymy czy się oswoję z rozmiarem. Natomiast wygląda niezle stosunek jakość/cena 1350 zł.

 

 

Łukaszu,  moim zdaniem Twoje zegarki są na granicy rozmiaru, spełniają podstawowe kryterium, żeby uszy koperty nie wystawały poza nadgarstek ale ja spokojnie w Twoim przypadku szukałbym zegarków 39 mm i poniżej. Hype na wielkie sikory się skończył i nawet Urban Gentry zauważył że Ryan Gosling mimo że mógłby spokojnie nosić 42mm lansuje modę na zegarki vintage o rozmiarze 36-37mm. To w końcu dalej męski rozmiar.

 

 

W dniu 26.08.2020 o 18:03, szuwi napisał:

 

 

 

Och Szuwi... Cóż za piękna i przemyślana kolekcja... Zazdraszczam i gratuluję.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sztof napisał:

 

Och Szuwi... Cóż za piękna i przemyślana kolekcja... Zazdraszczam i gratuluję.

 

 

Heh - nie powiem na ilu modelach umoczyłem finansowo, żeby trochę "dojrzeć" zegarkowo, a i tak cały czas w głowie się kłebią plany i zmiany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szuwi napisał:

 

Heh - nie powiem na ilu modelach umoczyłem finansowo, żeby trochę "dojrzeć" zegarkowo, a i tak cały czas w głowie się kłebią plany i zmiany ;)

 

Gdybyś miał plany wymienić BALL-a, to daj znać na PM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sztof napisał:

 

Gdybyś miał plany wymienić BALL-a, to daj znać na PM ;)

ok 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sztof napisał:

Łukaszu,  moim zdaniem Twoje zegarki są na granicy rozmiaru, spełniają podstawowe kryterium, żeby uszy koperty nie wystawały poza nadgarstek ale ja spokojnie w Twoim przypadku szukałbym zegarków 39 mm i poniżej. Hype na wielkie sikory się skończył i nawet Urban Gentry zauważył że Ryan Gosling mimo że mógłby spokojnie nosić 42mm lansuje modę na zegarki vintage o rozmiarze 36-37mm. To w końcu dalej męski rozmiar.


Nie jest chyba aż tak źle - to wyjątkowo paskudne ujęcie, które trochę przekłamuje rozmiar.

Dzięki za link, Teddy’ego znam i oglądam i zdecydowanie jestem typem numer 1 - muszę mieć je wszystkie :)
 

@szuwi ja przy ostatnim podliczaniu zamknąłem się w bodajże 17 sztukach a plany na kolejne są :)

Tej Pan Africa trochę po cichu zazdroszczę bo to strasznie fajny zegarek jest, spoźniłem się na niego niestety.

No i zazdroszczę umiejętności ograniczenia się - twoich 4 muszkieterów robi wrażenie, fajny kręgosłup kolekcji.

 

Osobiście miałby m problem, gdybym musiał się zamknąć w 4 sztukach - myślę że w moim przypadku 6 a raczej bardziej realistycznie 8 sztuk to minimum. Wszystkie zegarki, które posiadam mogę jednak przyporządkować do jednej z 4 wymienionych kategorii, po prostu mam w każdej z nich szerszy wybór :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cordi7 napisał:

 

 

@szuwi ja przy ostatnim podliczaniu zamknąłem się w bodajże 17 sztukach a plany na kolejne są :)

Tej Pan Africa trochę po cichu zazdroszczę bo to strasznie fajny zegarek jest, spoźniłem się na niego niestety.

No i zazdroszczę umiejętności ograniczenia się - twoich 4 muszkieterów robi wrażenie, fajny kręgosłup kolekcji.

 

Osobiście miałby m problem, gdybym musiał się zamknąć w 4 sztukach - myślę że w moim przypadku 6 a raczej bardziej realistycznie 8 sztuk to minimum. Wszystkie zegarki, które posiadam mogę jednak przyporządkować do jednej z 4 wymienionych kategorii, po prostu mam w każdej z nich szerszy wybór :)

 

 

VC P-A ma super tarczę więc choć na mój nadgarstek jest trochę za duża, leży wygodnie w pudełku. Zresztą z wyłączeniem pama, nie kupię już zegarka większego niż 40mm. 

 

Ball kiedyś pójdzie do ludzi, a jlc zamienię na coś mniejszego, chyba 37mm - jeszcze się miotam z wyborem, ale na szczęście na zakup mam trochę czasu. Wtedy 300m wskoczy na miejsce beatera, więc ewentualny pam1392 będzie drugim edc, albo - jak kompletnie się spłuczę na garniturowca - stanę się trzyzegarkowcem 🙂 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam powiedzieć skoro jestem typem każdym po trochu? Choć chciałbym mieć je wszystkie to wolałbym mieć tylko divery ale piloty czy inne w stylu SARXa też do mnie mówią. A najgorsze jest to że chciałbym miec jeden zegarek który jest tymi wszystkimi. A najlepiej to nosić go stale i najlepiej żeby cały czas był nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem fanem większych zegarków ale z czasem polubiłem mniejsze jeszcze bardziej.

Mam dość płaski nadgarstek 18 - 18,5 cm i dla mnie elegant to 36-38, EDC 36-40  i tylko nurek / tool watch to 40-42.

Najmniejszy zegarek jaki mam to Vintage 34 mm i świetnie się z nim czuję, nie uważam aby był za mały.
Na całe szczęście moda idzie w stronę mniejszych zegarków i zwiększa się wybór dla takich jak ja :)

 

2 minuty temu, MieszkoMieszko napisał:

A co ja mam powiedzieć skoro jestem typem każdym po trochu? Choć chciałbym mieć je wszystkie to wolałbym mieć tylko divery ale piloty czy inne w stylu SARXa też do mnie mówią. A najgorsze jest to że chciałbym miec jeden zegarek który jest tymi wszystkimi. A najlepiej to nosić go stale i najlepiej żeby cały czas był nowy.


Kończysz jak ja negocjując z żoną kolejny zakup „bo takiego jeszcze nie masz” :P

 

Zresztą mówimy o 3-4 sztukach jako minimum i kręgosłupie kolekcji, która może liczyć więcej.

Zawsze trzeba jednak pamiętać aby trzymać się tego, co się lubi i czuje i budować w oparciu o jakiś plan / model.

Lubisz nurki? No i super, jeśli masz obstawione zegarki na inne okazje to czemu by nie kupić 8-mego divera do kolekcji?

 

Aha, ważna rzecz przy budowaniu kolekcji - warto dawać sobie czas na ochłonięcie i sprawdzenie czy to zauroczenie czy miłość.

Szybkie i intensywne zakupy pod wpływem impulsu kończą się zalegającymi w szufladzie czasomierzami i implozją portfela.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sztof napisał:

Łukaszu,  moim zdaniem Twoje zegarki są na granicy rozmiaru, spełniają podstawowe kryterium, żeby uszy koperty nie wystawały poza nadgarstek ale ja spokojnie w Twoim przypadku szukałbym zegarków 39 mm i poniżej. Hype na wielkie sikory się skończył i nawet Urban Gentry zauważył że Ryan Gosling mimo że mógłby spokojnie nosić 42mm lansuje modę na zegarki vintage o rozmiarze 36-37mm. To w końcu dalej męski rozmiar.

Ależ ja wcale nie mam parcia na duże zegarki 🙂40mm certiny i prawie 42mm mako są bardzo ok, zdjęcie prosto z góry bardzo przekłamuje. Co do 36mm glyciny mam obawę wywodząca się z moich doświadczeń z pierwszym automatem Seiko 5 które miało 37mm i nie wystającą poza obrys koronkę. Tutaj koronka jest dosyć pokaźną, ponadto zegarek nie ma praktycznie lunety i na wszystkich zdjęciach nadgarstkowych wydaje się większy niż w rzeczywistości. 43mm odrzuciłem na wstępie a 40 mm jest tylko z fazami księżyca, których nie chciałem. 

Edytowane przez Łukasz_M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 gdybym miał wybrać tylko 4 to byłby to Sarx a potem chyba divery :-) ale wiem że po czasie odezwie się głos że przecież są piloty i inne.. na pewno kręgosłup kolekcji to 4 zegarki w typach które tu już padły. Nie ulega wątpliwości że w ten sposób człowiek jest ubezpieczony na każdą okazję i sytuację. A potem jeśli kto cię mieć divery czy inne w typie to cała naprzód...

Myślę że najważniejsze to ustawić sobie granicę. Tak jak dla mnie wydanie na zegar powyżej 3 k na zegarek to już trochę płacenie za legendę historię marketing itd stawiane na równi z 300 zł za butle wina tak ważne jest w swoim przedziale cenowym znaleźć coś co idealnie wpasuje się w relatywność jakoś i do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sztof napisał:

Perpetuum Mobile, gratuluję wyboru, ten model jeśli mnie pamięć nie myli nosił Keanu w "Speed" :) Jeszcze Arnie w którymś filmie ale nie pamiętam ktrórym.

 

Dziękuję. Nawet nie wiedziałem. Sprawdziłem i faktycznie to był DW5600C - czyli dokładnie taki jak mój. No cóż. Niektórzy mają zegarki, które była na Księżycu, a ja mam taki co był w autobusie 😂

Sprawdziłem też z ciekawości Arnolda i niestety, ale on w "Running Man" nosił jeszcze wcześniejszą wersję G-Shock'a czyli DW5500C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Łukasz_M napisał:

Ależ ja wcale nie mam parcia na duże zegarki 🙂40mm certiny i prawie 42mm mako są bardzo ok, zdjęcie prosto z góry bardzo przekłamuje. Co do 36mm glyciny mam obawę wywodząca się z moich doświadczeń z pierwszym automatem Seiko 5 które miało 37mm i nie wystającą poza obrys koronkę. Tutaj koronka jest dosyć pokaźną, ponadto zegarek nie ma praktycznie lunety i na wszystkich zdjęciach nadgarstkowych wydaje się większy niż w rzeczywistości. 43mm odrzuciłem na wstępie a 40 mm jest tylko z fazami księżyca, których nie chciałem. 

 

Racja, teraz patrzę na swoją fote casio i wygląda na dużo większy niż w rzeczywistości. Z mojej perspektywy seiko 5 snk809 byłby idealnym pilotem z powodu rewelacyjnej tarczy, o koronce na 4 godzinie nie wspomnę, ale rozmiar 37 to dla mnie już za mało. Szkoda, chyba trzeba będzie popatrzeć w kierunku LACO.

822aylfb3sc31.jpg

Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Dziękuję. Nawet nie wiedziałem. Sprawdziłem i faktycznie to był DW5600C - czyli dokładnie taki jak mój. No cóż. Niektórzy mają zegarki, które była na Księżycu, a ja mam taki co był w autobusie 😂

Sprawdziłem też z ciekawości Arnolda i niestety, ale on w "Running Man" nosił jeszcze wcześniejszą wersję G-Shock'a czyli DW5500C

 

Może trzeba założyć temat o filmowych zegarkach? :) takie IMWDB ( Internet movie watch data base ) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, sztof napisał:

 

Może trzeba założyć temat o filmowych zegarkach? :) takie IMWDB ( Internet movie watch data base ) ;)

Juz taki temat istnieje.

 


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Pav napisał:

Juz taki temat istnieje.

 

Ja wiem czy to jest "taki" temat?  Bardziej ten wątek wygląda na pytania bez odpowiedzi, co ten ktoś ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat. Wiem, że występował pod różnymi postaciami, ale tam były to raczej założenia teoretyczne lub propozycje dla autora tematu, a tutaj coraz więcej osób wrzuca egzemplarze ze swoich zbiorów, które tworzą pewnego rodzaju "pełną kolekcję". 

Dorzucę zatem i ja kilka obecnie posiadanych zegarków (nie wszystkie), które mogłyby u mnie pozostać jak reprezentanci różnych typów 😉

 

1. Beater - niezatapialny SKX007 (obecnie na gumie):

spacer.png

 

2. Garniturowiec - Longines Conquest Heritage:

spacer.png

 

3. EDC - Hamilton Khaki - wersja 38mm w manualu:

spacer.png

 

4. Chrono - Omega FOIS:

spacer.png

 

5. Vintage:

Omega Constellation:

spacer.png

 

Certina DS:

spacer.png

 

W tym momencie mam tylko jeszcze jeden cel - zakup prawdziwego w moim mniemaniu EDC - Tudora Black Bay 36 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy i fajny temat!

W takim wypadku to i ja dorzucę moją propozycji kolekcji.

Ale za nim to nastąpi to uwaga do listy kolegi @cordi7 (a co tam - krytyka musi być ! :) )

Nie wydaje mi się, aby diver musiał być w tej samej kategorii co EDC. Wręcz inaczej - jestem z tych, dla których tak naprawdę nie istnieje zegarek typu EDC. Każdy ma inny styl ubioru, inną pracę i inne potrzeby. Jeżeli ktoś nosi cały dzień chrono bo potrzebuję odmierzać różnego rodzaju interwały czasowe, to właśnie dla niego taki zegarek będzie EDC.

 

Moja idealna kolekcja również składa się z 3-4 zegarków. Pogrupuje je w podobne co OP kategorie:

 

1. Zegarek elegancki / klasyczny 

Taki który można bez wstydu założyć do koszuli i marynarki, ale też taki który wygląda ok. do jeansów i samej koszul. Jeżeli ktoś często ubiera garnitur, zegarek będzie bardziej klasyczny, jeżeli częściej są to luźniejsze stroje, ale z koszulą w roli głównej, zegarek będzie mógł być bardziej casualowy. Pasek oczywiście skórzany.

 

2 I Nurek

Wodoodporność i mocniejsza budowa pozwolą bez problemu wybrać się na plażę czy basen. Sprawdzi się również na górską wycieczkę czy jazdę rowerem. Nurek może również kojarzyć się z latem, więc ciekawe kolory tarczy czy pasków są tutaj jak najbardziej na miejscu. Bransoleta, guma i nato pasują jak ulał.

 

2 II Sportowy

Taki który będzie pasował do krótkich spodenek i koszulki czy dresiaków i puchowej czerwonej kurtki.Chronograf jest tu jak najbardziej na miejscu. Moim zdaniem świetnie tu pasuje pasek gumowy lub nato.

 

3. Uzupełnienie

Tak jak autor wątku, wrzuciłbym tu wszystko, czego komuś, brakuje w pierwszych trzech kategoriach, pilot, vintage, fieldwatch czy jakiś g-shock. Do wyboru, to koloru.

 

Nurka i Sportowego wrzuciłem do jednego worka, gdyż mogą się uzupełniać. Wiekszość nowoczesnych diverów ma sportowy charakter, a nawet kompilacje chrono. Można więc zrezygnować z jednego z nich.

 

10 godzin temu, MieszkoMieszko napisał:

Myślę że najważniejsze to ustawić sobie granicę. Tak jak dla mnie wydanie na zegar powyżej 3 k na zegarek to już trochę płacenie za legendę historię marketing itd stawiane na równi z 300 zł za butle wina tak ważne jest w swoim przedziale cenowym znaleźć coś co idealnie wpasuje się w relatywność jakoś i do ceny

Tak jak napisałeś płaci się za wiele czynników. Chcesz przymierzyć zegarek u AD? Już płacisz za taką możliwość (czynsz lokalu, zaopatrzenie, personel). Chcesz kupić rozpoznawalną markę? Płacisz za marketing. Chcesz mieć możliwość gwarancji i serwisu w PL - płacisz. Można by jeszcze chwilę wymieniać.

Zegarki to rynek dóbr luksusowych - szukanie produktu z dobrym stosunkiem ceny do jakości jest jakąś drogą którą można wybrać, ale na dłuższą metę chyba będzie ciężko.

Druga sprawa, to zasobność portfela. Czym ma się więcej na koncie, tym łatwiej podjąć nierozsądną decyzję o zakupie drogie zegarka :) Podobna zasada co z wydawaniem pieniędzy na wakacje, samochody czy ubrania.

 

A na końcu też pokaże moją skromną kolekcję - chętnie bym zamienił Maurica na coś bez chrono. Ale to może w przyszłym roku... No i poluję na pudełko :D

 

DSC_5576.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, evilym napisał:

A na końcu też pokaże moją skromną kolekcję

 

@evilym wykazujesz się bardzo dużą skromnością, biorąc pod uwagę, że to wcale nie jest taka skromna kolekcja 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.