Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leopold

Pytanie o nakręcanie Miyoty 821A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem posiadaczem zegarka z mechanizmem Miyota 821A.

Na tej stronie: https://calibercorner.com/miyota-caliber-821a/ podane jest, że mechanizm ten należy nakręcać, kręcąc koronką w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Niestety w oryginalnej instrukcji obsługi nie było nic napisane o kierunku nakręcania. Przez niemal miesiąc (gdzieś tyle mam swój automat) dokręcałem w złą stronę - słyszałem przy tym charakterystyczne trzaski i czułem delikatny opór.

Teraz kiedy kręcę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara trzasków nie ma i przy kręceniu nie czuć praktycznie tarcia.

Czy istnieje szansa, że mogłem coś uszkodzić? Polubiłem swój zegarek i szkoda byłoby mi jego mechanizmu.

 

Pozdrawiam,

Leopold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, kręcąc koronką nic nie mogłeś uszkodzić. Nakręcaleś prawidłowo.

Poza tym nie musisz go nakręć cały czas, jeśli nosisz. Mechanizm automatyczny nakręca go w trakcie ruchu ręki. To o czym napisałeś (nakręcanie w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara)  dotyczy właśnie rotora mechanizmu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronką zawsze można kręcić w obie strony. Jak klucz do nakrętek z treszczotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antiquarius twierdzi, że autor wątku nakręcał w dobrą stronę, a nakręcał zgodnie z ruchem wskazówek zegara.
Dlaczego więc w linku podanym przez autora jest napisane, że nakręca się w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara?
Kiedy kręcę do góry/zgodnie z ruchem wskazówek zegara to słyszę charakterystyczny dźwięk. W stronę przeciwną nic nie słychać i zero oporu.
W takim razie nakręca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara czy w stronę przeciwną jak napisane jest we wskazanym linku?

PS nie wiem jak jest napisane w instrukcji papierowej, bo dostałem instrukcję do innego modelu ;(
PS2 wiem że jest to zegarek automatyczny i nie wymaga nakręcania ;)
 

Edytowane przez emil_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wskazanym linku podano informację o kierunku, w którym obroty rotora nakręcają mechanizm. To informacja potrzebna przy ustawianiu kierunku nakręcania w rotomacie.

PS. Złota łopata się należy. :)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.