Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Cadi

Zegarek w okolicy 60k, użytkowy+inwestycja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

nadszedł czas aby poważnie zastanowić się nad kolejnym zakupem. Dysponuję budżetem w okolicach 60k pln.

Szukam zegarka który będę mógł nosić na codzień, a jednocześnie takiego który bardzo nie straci na wartości z upływem czasu.

Preferuje zegarki duże w okolicach 44mm, na bransolecie, z możliwością zmiany na gumę, obowiązkowo data, mile widziany chrono.

Ze względów bezpieczeństwa preferuje stal, obawiam się że ceramika może gdzieś nieumyślnie się uszkodzić.

Do tej pory po głowie krążą mi Rolex Yachtmaster II lub Hublot Big Bang Unico, Aero.

 

jakie są Wasze przemyślenia na ten temat? Jest szansa na znalezienie zegarka spełniającego powyższe kryteria? Może macie jakieś ciekawe modele? Swoje typy?

z gory dzięki za pomoc,

pozdrawiam!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie wypali, albo użytkowy, albo inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Albo rybka, albo pipka, jak powiedział Hamlet 😁 A tak poważnie, to w kontekście inwestycji pewnie Król...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hublot, duża strata już w dniu zakupu - zegarki trudno zbywalne.

 

Co do dużego Rolexa: Sky Dweller lub Sea Dweller, ewentualnie Deespsea.  Ale tu znowu ciężko liczyć na szybki zakup od AD ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast 1 kupić 2-3? Chyba łatwiej będzie sprzedaż zegarki za 20-30 tys. niż taki za 60. 

Jakiś taki zestaw Omega + "tani" Rolex.

 

Ewentualnie kawalerka :D (albo garaż w zależności od lokalizacji 😜 )


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Rolex wydaje mi się połączeniem tych dwóch opcji. Na zakup od AD nie liczę, gdzie bym nie pytał i w Polsce i w Europie to albo nie przyjmują zapisów albo czas oczekiwania do emerytury 😂

 

Zakup kilku nie wchodzi w grę, mam już kilka zegarków które kupowałem po 15-20k a teraz warte są 10-15.

 

Może mówiąc o inwestycji nie wyraziłem się precyzyjnie - chodzi mi o to aby zegarek nie tracił na wartości w tempie ekspresowym. Nie potrzebuje żeby zyskiwał. W tym celu inwestuje w coś innego.

 

a za 60k kawalerkę mógłbym pewnie kupić w jakimś Przemyślu, tylko co dalej z nią robić w takim mieście? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hublot i inwestycja to niepasujące do siebie słowa 😉

Ja bym poszedł w jakaś dobrą limitkę.

Na bazarku masz piękną Omegę Dark side of the moon. Można też poszukać wersji ze Snoopy. 

Rolex jak to Rolex. Jeśli tęsknisz za PRL i kolejkami to się zapisz na Daytonę. Za 2-3 lata będzie Twoja I sprzedaż z zyskiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Cadi napisał:

Właśnie Rolex wydaje mi się połączeniem tych dwóch opcji. Na zakup od AD nie liczę, gdzie bym nie pytał i w Polsce i w Europie to albo nie przyjmują zapisów albo czas oczekiwania do emerytury 😂

 

W takim razie kupuj Submarinera hulka, w przyszłym tygodniu powinieneś już być do przodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2020 o 12:03, Cadi napisał:

...

a za 60k kawalerkę mógłbym pewnie kupić w jakimś Przemyślu, tylko co dalej z nią robić w takim mieście? 😉

 

Używać w charakterze garsoniery do spotkań z pięknymi przemyślankami 🙂 Natomiast wracając do tematu wątku: Yachtmaster to piękność i swoją wartość też ma. I nie wygląda jak Submariner, co w dobie podróbek ma też pewne znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... Nikt Ci nie zagwarantuje tego na czym nie stracisz. 

Jesli mowimy o zakupie po cenie sklepowej, to najmniejsza mozliwosc straty bedzie na pewnych modelach Rolexa, PP, AP, Journe.

Jutro Rolex oglosi jakie modele nie beda juz kontynuowane, a jakie wersje kolorstycze i moze modele beda nowe. Na tej podstawie mozesz probowac od rana dodzwonic sie do jakiegos przedstawiciela 😆

 

Hublot sobie odpusc w kontekscie inwestycji.

Edytowane przez SzefSzefow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.