Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Cadi

Zegarek w okolicy 60k, użytkowy+inwestycja

Recommended Posts

Witam serdecznie,

nadszedł czas aby poważnie zastanowić się nad kolejnym zakupem. Dysponuję budżetem w okolicach 60k pln.

Szukam zegarka który będę mógł nosić na codzień, a jednocześnie takiego który bardzo nie straci na wartości z upływem czasu.

Preferuje zegarki duże w okolicach 44mm, na bransolecie, z możliwością zmiany na gumę, obowiązkowo data, mile widziany chrono.

Ze względów bezpieczeństwa preferuje stal, obawiam się że ceramika może gdzieś nieumyślnie się uszkodzić.

Do tej pory po głowie krążą mi Rolex Yachtmaster II lub Hublot Big Bang Unico, Aero.

jakie są Wasze przemyślenia na ten temat? Jest szansa na znalezienie zegarka spełniającego powyższe kryteria? Może macie jakieś ciekawe modele? Swoje typy?

z gory dzięki za pomoc,

pozdrawiam!

Guest fidelio

Albo rybka, albo pipka, jak powiedział Hamlet 😁 A tak poważnie, to w kontekście inwestycji pewnie Król...

Hublot, duża strata już w dniu zakupu - zegarki trudno zbywalne.

Co do dużego Rolexa: Sky Dweller lub Sea Dweller, ewentualnie Deespsea.  Ale tu znowu ciężko liczyć na szybki zakup od AD ;)

Edited by mario1971

A może zamiast 1 kupić 2-3? Chyba łatwiej będzie sprzedaż zegarki za 20-30 tys. niż taki za 60. 

Jakiś taki zestaw Omega + "tani" Rolex.

Ewentualnie kawalerka :D (albo garaż w zależności od lokalizacji 😜 )

Właśnie Rolex wydaje mi się połączeniem tych dwóch opcji. Na zakup od AD nie liczę, gdzie bym nie pytał i w Polsce i w Europie to albo nie przyjmują zapisów albo czas oczekiwania do emerytury 😂

Zakup kilku nie wchodzi w grę, mam już kilka zegarków które kupowałem po 15-20k a teraz warte są 10-15.

Może mówiąc o inwestycji nie wyraziłem się precyzyjnie - chodzi mi o to aby zegarek nie tracił na wartości w tempie ekspresowym. Nie potrzebuje żeby zyskiwał. W tym celu inwestuje w coś innego.

a za 60k kawalerkę mógłbym pewnie kupić w jakimś Przemyślu, tylko co dalej z nią robić w takim mieście? 😉

Hublot i inwestycja to niepasujące do siebie słowa 😉

Ja bym poszedł w jakaś dobrą limitkę.

Na bazarku masz piękną Omegę Dark side of the moon. Można też poszukać wersji ze Snoopy. 

Rolex jak to Rolex. Jeśli tęsknisz za PRL i kolejkami to się zapisz na Daytonę. Za 2-3 lata będzie Twoja I sprzedaż z zyskiem. 

13 minut temu, Cadi napisał:

Właśnie Rolex wydaje mi się połączeniem tych dwóch opcji. Na zakup od AD nie liczę, gdzie bym nie pytał i w Polsce i w Europie to albo nie przyjmują zapisów albo czas oczekiwania do emerytury 😂

W takim razie kupuj Submarinera hulka, w przyszłym tygodniu powinieneś już być do przodu :)

W dniu 27.08.2020 o 12:03, Cadi napisał:

...

a za 60k kawalerkę mógłbym pewnie kupić w jakimś Przemyślu, tylko co dalej z nią robić w takim mieście? 😉

Używać w charakterze garsoniery do spotkań z pięknymi przemyślankami 🙂 Natomiast wracając do tematu wątku: Yachtmaster to piękność i swoją wartość też ma. I nie wygląda jak Submariner, co w dobie podróbek ma też pewne znaczenie.

Widzisz... Nikt Ci nie zagwarantuje tego na czym nie stracisz. 

Jesli mowimy o zakupie po cenie sklepowej, to najmniejsza mozliwosc straty bedzie na pewnych modelach Rolexa, PP, AP, Journe.

Jutro Rolex oglosi jakie modele nie beda juz kontynuowane, a jakie wersje kolorstycze i moze modele beda nowe. Na tej podstawie mozesz probowac od rana dodzwonic sie do jakiegos przedstawiciela 😆

Hublot sobie odpusc w kontekscie inwestycji.

Edited by SzefSzefow