Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wikwro

Porada/pomoc w kwestii zakupu zegarka codziennego

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy, ja swojego nie klepie to i nie jest oklepany :D

 

A na powaznie Certina celuje jak dla mnie w troche inny segment niz Tissot, Tissot to klasyczna do bolu forma i raczej elegancja, Certina stawia na bardziej casualowo - sportowy image, gdzie system DS pasuje idealnie.

 

Sa modele oklepane, sa modele mniej oklepane, wazne ze to pewny strzal - dobra jakosc w relatywnie rozsadnej cenie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, cordi7 napisał:

Zalezy, ja swojego nie klepie to i nie jest oklepany

 

👍😂

 

27 minut temu, cordi7 napisał:

A na powaznie Certina celuje jak dla mnie w troche inny segment niz Tissot,

 

Pełna zgoda. Chodzi mi o to, że Tissot i Certina to trochę jak bracia bliźniacy, bo po pierwsze z jednego rodzica a po drugie w podobnej niszy cenowej. Natomiast różni je dokładnie to co napisałeś. W ten sposób właściciel marki oferuje dla każdego coś miłego. Dla kogo Tissot jest zbyt oficjalny i zbyt tradycyjny - zapraszamy do Certiny. Jak ktoś potrzebuje czegoś bardziej klasycznego niż Certina - zapraszamy do Tissota. Na końcu i tak lądujesz u Swatcha a obie marki się nie kanibalizują ale raczej uzupełniają. To precyzyjne i bardzo sprytne pozycjonowanie każdej z marek na rynku. W ten sposób Swatch nie ma tego problemu co Seiko - które kojarzy się ze wszystkim i robi zegarki każdego typu w różnorodnej stylistyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie w Certinach podoba mi się to lekkie sportowe (?) zacięcie. Szczególnie w modelach DS. TIssoty nie są złe, ale tak jak wspomniał @cordi7 są bardziej klasyczne i wizualnie dla mnie trochę nudne - oczywiście mówię o modelach w moim zakresie budżetowym. 

 

A gdybym chciał "uderzyć" w mikrobrandy, to jest coś wartego do rozpatrzenia? Bo w tej materii jestem kompletnie ciemny.

 

3 godziny temu, Vonziej napisał:

A podoba się? :)

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

podoba, ale nie będę Koledze zabierał przyjemności z noszenia, a co za tym idzie Kolega będzie zmuszony do uzupełnienie kolekcji w razie sprzedaży i będzie ból głowy co by tu wybrać :)

Edytowane przez wikwro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem, czy moja DS4 jest bardziej sportowa czy elegancka ale wróciłem.do tego modelu po roku przerwy i o ile wcześniej nie byłem do niej przekonany o tyle teraz jestem zakochany. Tarcza robi robotę.

 

Co do porównania Certiny i Tissota. Mając DS4, PR100 w automacie i ponownie DS4 odnoszew rażenie, że Tissot to jednak klasa niżej w tym samym przedziale cenowym. 20200828_134557.thumb.jpg.78cef5c70b9db17f6b2d17c899c3ea4c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję  Glycine Combat 6 Classic Moonphase Automatic, bez problemu zmieścisz się w budżecie jeśli kupisz za wielką wodą, często pojawiają się też na bazarku w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej odmierza czas niż automat? ;)

 

I kwarce i automaty i ręczny naciąg są fajne i każdy z nich odmierza czas.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zdrwariat napisał:

 

Tutaj w 2000 zł z opłatami powinieneś się zmieścić 

https://www.jomashop.com/certina-watch-c029-807-16-051-00.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej ta Certina mi się podoba i tu chyba mają najtaniej, bo można ją zgarnąć za 600e z 10% rabatem:

 

https://www.hsjohnson.com/watches-c123/mens-watches-c116/certina-c029-807-11-031-02-ds-1-powermatic-80-wristwatch-p14515

 

Lepszej nie znalazłem, w miarę rozsądnej cenie, kupował ktoś już na tej stronie? Tylko biedny opis mają i jedno zdjęcie. Ale to jest ten model z dodatkowym brązowym skórzanym paskiem (mniemam), na którym wygląda bosko.

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna. Sprawdź jeszcze cenę w innych walutach np. w funtach bo to chyba angielski sklep. Czasem różnice w PLN potrafią być duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał:

Bardzo fajna. Sprawdź jeszcze cenę w innych walutach np. w funtach bo to chyba angielski sklep. Czasem różnice w PLN potrafią być duże.

 

Dzięki, czy ten mechanizm na 80h jest wytrzymały?

 

A tak w ogóle chciałbym przeprosić autora wątku, bo tak się trochę tu wkręciłem, no ale szukam podobnego zegarka, w podobnej cenie. Myślę, że może z linków, które wrzuciłem, coś znajdziesz dla siebie. Myślę, że Certinka to najlepszy wybór, Tissoty też ładne, ale tak za 10 lat :).

 

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zdrwariat napisał:

Dzięki, czy ten mechanizm na 80h jest wytrzymały?

 

Tak, Powermatic 80 to dobry i trwały mechanizm. To praktycznie ETA 2824-2 z obniżoną częstotliwością i między innymi dzięki temu ze znacznie wydłużoną rezerwą chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zdrwariat napisał:

 

Dzięki, czy ten mechanizm na 80h jest wytrzymały?

 

A tak w ogóle chciałbym przeprosić autora wątku, bo tak się trochę tu wkręciłem, no ale szukam podobnego zegarka, w podobnej cenie. Myślę, że może z linków, które wrzuciłem, coś znajdziesz dla siebie. Myślę, że Certinka to najlepszy wybór, Tissoty też ładne, ale tak za 10 lat :).

 

 Nie ma problemu, im więcej „głów” tym więcej pomysłów :) Tez się chyba skuszę na jakaś Certine. Teraz się tylko waham czy jest sens dołożyć pare złotych i wyłożyć na Certine w automacie czy jednak wybrać jakiegoś Japończyka w automacie czy jednak Certine w kwarcu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Tak, Powermatic 80 to dobry i trwały mechanizm. To praktycznie ETA 2824-2 z obniżoną częstotliwością i między innymi dzięki temu ze znacznie wydłużoną rezerwą chodu.

 

Dzięki.

 

34 minuty temu, wikwro napisał:

 Nie ma problemu, im więcej „głów” tym więcej pomysłów :) Tez się chyba skuszę na jakaś Certine. Teraz się tylko waham czy jest sens dołożyć pare złotych i wyłożyć na Certine w automacie czy jednak wybrać jakiegoś Japończyka w automacie czy jednak Certine w kwarcu. 

 

U mnie to się zaczęło tak, że pierwsze dwa zegarki kupiłem za 500-600zł, kolejny kupiłem za 1500zł, a później obiecałem sobie, że nie przekroczę budżetu 2000zł, bo w tym progu można znaleźć multum ładnych i dobrych zegarków, więc po co więcej wydawać? Teraz jak zobaczyłem tą Certinkę za 2500zł to się zastanawiam, czy nie dołożyć jeszcze co nie co, bo mi się tak podoba. Podobnie na początku myślałem, że 3-4 zegarki mi wystarczą na każdą okazję, jednak nie wiem, czy za rok, dwa, nie skończy się tym, że będę miał ich więcej. Z zegarkami trzeba ostrożnie :).

Edytowane przez zdrwariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.