Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leopold

Kwarcowy garniturowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam kwarcowego garniturowca do 3.5k z brązowym paskiem o średnicy 38 - 40 mm.

W praktyce założę go pewno z 10 razy do roku, dlatego szkoda kupować automatycznego / mechanicznego.

Powiedzmy sobie szczerze - liczy się  tylko wygląd.

 

Nie znam się zupełnie na garniturowych tematach, co powiecie o poniższych modelach?

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-junkers-100-years-bauhaus-9-07-01-01

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-junkers-100-years-bauhaus-9-08-01-05

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-hindenburg-zeppelin-7046-4

 

Czy one w ogóle nadają się do garnituru?

Jeśli nie, proszę o jakieś kontrpropozycje.

 

Pozdrawiam,

Leopold.

Edytowane przez Leopold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, cordi7 said:

 

Dzięki, ładny.

Możesz mi powiedzieć coś więcej na temat tego mechanizmu? Z tego co przeczytałem tutaj: https://danhenrywatches.com/blogs/instructions/what-is-a-meca-quartz-movement to "część mechaniczna mechanizmu" odpowiada za funkcje chronografu, a ja tutaj widzę tylko 3 wskazówki. Może coś mylę, dlatego proszę o wyjaśnienie albo link lepiej opisujący zagadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lincoln Six Echo ma ten model, może wezwany do tablicy powie ci coś więcej.

 

Tez doczytałem się, że piszą o mecha-kwarcu, który jest typowy dla chronografow a to typowy 3-wskazowkowiec.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, cordi7 napisał:

@Lincoln Six Echo ma ten model, może wezwany do tablicy powie ci coś więcej.

 

Tez doczytałem się, że piszą o mecha-kwarcu, który jest typowy dla chronografow a to typowy 3-wskazowkowiec.

 

Szczerze mówiąc, kupiłem go w cenie przysłowiowej zgrzewki Coca-Coli, więc - poza tym, że ładnie wyglądał i sprawnie działał (i działa) - niewiele mnie interesowało, to, co jest w środku i nie penetrowałem tematu. Ale gdzieś kiedyś ktoś, pamiętam, podawał jeszcze jakieś 2-3 przykłady trójwskazówkowców z takim mechanizmem. Nie wykluczałbym też opcji, że "ot tak" pierdyknęli na stronie, żeby nie pisać, że to zwyczajna bateria  - taki "marketing". :D


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem wskazówka sekundowa nie chodzi w tym zegarku tak jak w zwykłym zegarku mechanicznym i nie ma jednego "tyknięcia" na sekundę jak w typowym kwarcu, ale kilka jak w zegarku mechanicznym. Bo na tym polega meca-quartz, że imituje zegarek mechaniczny w ruchu wskazówki sekundowej.

 

Dokładnie. Już znalazłem. Kwarc, a tyka jak mechanik. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mecha-kwarc w rozumieniu jaki znam to kwarcowe 3 wskazowki z płynnie działającym mechanicznym chrono.

Że są kwarce z płynącą sekundą wiedziałem, że to też mecha-kwarc to już coś nowego, nauczyłem się czegoś nowego.

 

A punkt najważniejszy to że Dufa to fajny zegarek :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, cordi7 napisał:

Mecha-kwarc w rozumieniu jaki znam to kwarcowe 3 wskazowki z płynnie działającym mechanicznym chrono.

Że są kwarce z płynącą sekundą wiedziałem, że to też mecha-kwarc to już coś nowego, nauczyłem się czegoś nowego.

 

A punkt najważniejszy to że Dufa to fajny zegarek :)

 

 

A jaki tani! :D  ;) 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz interesuję mnie jak zachowa się taki mechanizm w czasie dłuższego zastoju. Będzie mu przeszkadzać, kiedy go nie poużywam np. przez pół roku?

Z tego powodu prosiłem o propozycje czystych kwarców. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meca-quarz (mecha-kwarc) to dalej zegarek kwarcowy. Jak go odłożysz do szuflady, to będzie sobie pracował dotąd, aż mu się bateria wyczerpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna Eternity w kwarcu:

 

m3BFxQd.jpg

oiFZQtV.jpg

4eHBtze.jpg

 

Ten mój powyżej niebieski, ale są i inne kolory i na pasku jeżeli nie chcesz w ogóle bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Krygo za propozycję, jednak Dufa mi bardziej podchodzi. Jak nie dostanę przez dłuższy czas odpowiedzi w tym wątku, to pewno kupię Niemca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może FRÉDÉRIQUE CONSTANT Montre Slimline FC-235M4S5

410425637_montre-slimline-fc-235m47s5-frederique-constant(1).thumb.jpg.cce174e2e76605a9cc9a026baf68de59.jpg

 

 

 

montre-slimline-fc-235m4s5-frederique-constant.thumb.jpg.e996fe64cee6c18cab02dad000b1ef29.jpg

 

U nas w pl około 2500zł

Promocja z ocarat około 1350zł 

 

37mm, teraz. -57%

291,90 € na ocarat IMO bardzo dobra propozycja przy tej promocji.

 

https://ocarat.com/montre-slimline-fc-235m4s5-frederique-constant-64077.html

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eddi87 dzięki za wskazanie FC. Bardzo fajnie wygląda, jednak szukam czegoś z dużym sekundnikiem, żeby zegarek wyglądał bardziej klasycznie i formalnie. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja ode mnie: https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t0636103603800.html.

 

Myślicie, że nadaje się na formalne wyjścia do granatowego garnituru? Jeśli tak to biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bez daty.

3 godziny temu, Leopold napisał:

Propozycja ode mnie: https://www.tissotwatches.com/pl-pl/t0636103603800.html.

 

Myślicie, że nadaje się na formalne wyjścia do granatowego garnituru? Jeśli tak to biorę.

 

Bierz :) Poszukaj też gdzie indziej bo jest taniej ze dwie stówy. 

Edytowane przez eddi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Perpetuum Mobile said:

Bardziej klasycznie i formalnie, to właśnie bez sekundnika.

Dzięki za poradę. Czyli jednak muszę zmienić mój wybór. Nie znam się zbytnio na tym jak ma wyglądać zegarek formalny do garnituru. Swoją wiedzę opierałem na kilku artykułach przeczytanych w Internecie.

Z tego co czytałem to pod granatowy garniak z brązowym paskiem i butami tego samego koloru najlepiej powinien prezentować się model z brązowym paskiem i żółtym / złotym PVD z indeksami albo cyframi rzymskimi.

 

@eddi87 to jednak wstrzymuję się z kupnem tego modelu. 😜

 

1 hour ago, andrzejp1242 said:

Zdecydowanie mój faworyt. Wolałbym jednak coś z brązowym paskiem, żeby pasowało do butów i paska od spodni.

Wyraźne indeksy + każda zaznaczona minuta, to coś czego właśnie szukam! Już ten datownik może już niech zostanie, chyba że będzie to jakiś wielki nietakt.

Edytowane przez Leopold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Leopold napisał:

Dzięki za poradę. Czyli jednak muszę zmienić mój wybór. Nie znam się zbytnio na tym jak ma wyglądać zegarek formalny do garnituru. Swoją wiedzę opierałem na kilku artykułach przeczytanych w Internecie.

Z tego co czytałem to pod granatowy garniak z brązowym paskiem i butami tego samego koloru najlepiej powinien prezentować się model z brązowym paskiem i żółtym / złotym PVD z indeksami albo cyframi rzymskimi.

 

@eddi87 to jednak wstrzymuję się z kupnem tego modelu. 😜

 

Zdecydowanie mój faworyt. Wolałbym jednak coś z brązowym paskiem, żeby pasowało do butów i paska od spodni.

Wyraźne indeksy + każda zaznaczona minuta, to coś czego właśnie szukam! Już ten datownik może już niech zostanie, chyba że będzie to jakiś wielki nietakt.

Bier, pasek łatwiej kupić niż sikora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Leopold napisał:

Dzięki za poradę. Czyli jednak muszę zmienić mój wybór. Nie znam się zbytnio na tym jak ma wyglądać zegarek formalny do garnituru. Swoją wiedzę opierałem na kilku artykułach przeczytanych w Internecie.

Z tego co czytałem to pod granatowy garniak z brązowym paskiem i butami tego samego koloru najlepiej powinien prezentować się model z brązowym paskiem i żółtym / złotym PVD z indeksami albo cyframi rzymskimi.

 

Z sekundą czy bez sekundy, to nie jest aż takie super ważne. Te zegarki Frederique Constant i Maurice Lacroix są też świetne. Moim zdaniem nawet lepsze jako "klasyczny garniturowiec" niż ten Raymond Weil. FC nie ma datownika, indeksy są pisane rzymianką a do tego FC ma pięknie giloszowaną tarczę. I jeszcze genialny na garniturowca rozmiar 37mm. W tej cenie brałbym właśnie tego Frederique Constant. Nawet koronkę ma taką klasyczną, "oldschoolową". Ten FC z Ocarat w promocji to chyba najfajniejsza propozycja. Raymond Weil z Jomashop to jeszcze prawdopodobnie koszty opłat celnych (jakieś 25% ekstra) a z Ocarat towar będzie za kilka dni i bez dodatkowych opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.