Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leopold

Kwarcowy garniturowiec

Rekomendowane odpowiedzi

@Perpetuum Mobile FC to świetny zegarek, nadający się z pewnością jako model klasyczny. Nie wiem czy ta mała sekunda przypadkiem go nie przekreśla jako zegarka do bardzo formalnych spotkań - do takich właśnie celów potrzebuję przyszłego kwarca. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=112589]Perpetuum Mobile[/mention] FC to świetny zegarek, nadający się z pewnością jako model klasyczny. Nie wiem czy ta mała sekunda przypadkiem go nie przekreśla jako zegarka do bardzo formalnych spotkań - do takich właśnie celów potrzebuję przyszłego kwarca.

OK. Natomiast muszę przyznać, że nie znam takich formalnych spotkań, na których ten FC byłby niewystarczająco formalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Leopold napisał:

@Perpetuum Mobile FC to świetny zegarek, nadający się z pewnością jako model klasyczny. Nie wiem czy ta mała sekunda przypadkiem go nie przekreśla jako zegarka do bardzo formalnych spotkań - do takich właśnie celów potrzebuję przyszłego kwarca. 🙂

 
A od kiedy mała sekunda nie jest dozwoloną komplikacją w garniturowcu? 🤔

 

6F509432-DD75-4CEE-B24F-F0FEB599D445.thumb.jpeg.df5b35a6359945011c4a6e10cd54d8d2.jpeg

 

2B81D8AD-A082-4A30-B026-30EDF1C4A05B.thumb.jpeg.2206a6a7b31ef0bb69e8616b291ef65b.jpeg

 

91B9BB2B-9B11-4ECB-85A1-9631DD733AAB.jpeg.bd7799e1790e2a37e8addb2f7a013c2a.jpeg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę @cordi7 mnie ubiegł z tym pytaniem o małą sekundę.

ja bym poszedł dalej i zastanowił się czy nie wypracować własnego stylu i wybrać zegarek który będzie nas cieszył nawet w momencie zakładania garnituru.

nie jest moim celem pouczanie autora wątku (i innych) i sugerowanie odrzucenia wszelkich kanonów ubioru i doboru zegarka.

można poczytać co aktualnie jest modne, jak dobierać dodatki.

ja to traktuję jako ogólne wskazówki, drogowskazy ale już niekoniecznie jako sztywne zasady i wyrocznia.

co więcej widzę że w dzisiejszych czasach ludzi to zupełnie nie obchodzi.

mówię tu głównie o doborze zegarków do stroju.

pomijając źle dobrany rozmiar zegarka do nadgarstka: patrz busola 50 mm na nadgarstku 15,5 cm obwodu, to zupełnie mi nie przeszkadza na ręce Swatch rozmówcy założony do garnituru.

oczywiście to już nasze zboczenie że patrzymy na nadgarstki i wynika to z naszej pasji i ciekawości czy na naszej drodze stanie ktoś również związany z tą pasją lub chociaż z nią zaznajomiony.

bardziej interesuje mnie jak mi się z kimś rozmawia i czy ma coś istotnego do powiedzenia.

 

gdzieś na forum był temat gdzie wybór zegarka był dobierany pod kontrahentów, co więcej musiał być to co najmniej rolex :)

ale czy ja to krytykuję? wcale! może taka specyfikacja branży. ja czułbym się źle wśród ludzi którzy dokonywaliby oceny mojej osoby po zegarku, samochodzie, garniturze itd.

Pomijam aspekt że ktoś zupełnie zapomni o kulturze i odpowiednim ubiorze dobranym do sytuacji/okazji i partnerów do rozmów.

 

wracając do tytułowego kwarca zakładanego kilka razy do roku.

ja kupiłbym zegarek, jaki w mojej ocenie będzie mnie cieszył nawet jeżeli miałby to być automat i kosztować 3 razy tyle.

oczywistym jest że musiałby się mieścić pod mankiet koszuli.

są takie zegarki które spokojnie na stonowanym pasku z cordovana sprawdzą się jako garniturowce, a przez pozostałą cześć czasu po zmianie na perlon, nubuk itp są super jako casualowe zegarki.

zatem kupiłbym zegarek który używałbym cały czas.

mi zdarza się nosić Nomosa z małą sekundą do garnituru i po zmianie pasku nosić go jako sportowy model.

noszę zegarki na perlonie i nawet na bransolecie do garnituru.

nawet zakładałem divera w brązie do białek koszuli i marynarki bo wiedziałem że na danym spotkaniu dla drugiej strony nie będzie miało to znaczenia, a mnie cieszyło zerkanie na niego.

 

sorry za takie trochę bardziej luźne przemyślenia w tym temacie.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/6/2021 at 8:35 PM, cordi7 said:

 A od kiedy mała sekunda nie jest dozwoloną komplikacją w garniturowcu? 🤔

Tutaj moja pomyłka, biję się w pierś! Przeczytałem wiele artykułów na temat doboru zegarka do garnituru w zbyt krótkim czasie i chyba mi się coś pomyliło. 😄

Wracając do meritum - już dokładnie wiem czego chcę. Przeglądnąłem kilkanaście modeli i nadal nie mogę znaleźć jednego o poniższych wymaganiach:

 

- średnica 39 mm,

- pozłacana powłoka PVD,

- brak datownika i sekundnika, ewentualnie duża sekunda (jednak po przemyśleniu duża bardziej mi odpowiada, niż mała),

- cyfry rzymskie (I - XII) z wypunktowanymi minutami lub indeksy z wypunktowanymi minutami,

- brązowa skóra

- kwarc

 

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest takich zegarków na pęczki, niestety nie mogę znaleźć nic takiego, a szukam już bardzo długo. Trochę to dziwne, ale pewno nie znam wszystkich miejsc, do których warto zajrzeć. Zegarek miałem kupić już w tym tygodniu, a temat strasznie się ciągnie. Nie chciałbym kupować na siłę, chociaż przyznam, że przydałoby się już coś zamówić. 🙂

Edytowane przez Leopold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrzejp1242 dzięki, wszystko cacy, ale jeszcze mi brakuje wypunktowanych minut. 🙂

Poprawię lepiej wymagania wyżej, bo mój opis może być mylący.

Zamieniam w poście wyżej: "cyfry rzymskie (I - XII) lub indeksy z wypunktowanymi minutami" na "cyfry rzymskie (I - XII) z wypunktowanymi minutami lub indeksy z wypunktowanymi minutami" - teraz opis jest znacznie zrozumialszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.