Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Darek p

GUANQIN gm 16009

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry przeglądając Ali wpadł mi w oko GUANQIN gm16009 . Elegancki zegarek z okienkiem na balans. Czy ktoś ma taki zegarek w kolekcji? Czy ktoś ma doświadczenie z tą marka? Wiem, że to nie wyżyny zegarmistrzowstwa, ale ma swój urok i chciałbym zasięgnąć informacji forumowiczów czy poza urokiem zegarki tej firmy mają szansę trochę posłużyć? Jakieś opinie co do werka? Jakości wykonania? Z góry dziękuję. 

https://pl.aliexpress.com/item/4000210340242.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.777e60b5IQlct0&algo_pvid=3fc748a1-df66-428e-8243-b95f7879db67&algo_expid=3fc748a1-df66-428e-8243-b95f7879db67-0&btsid=0b8b035c15995686459163618e5826&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Za kupnem jest ciekawość, wygląd i cena, ale powstrzymuje mnie napis quartz na deklu. To albo totalna nieznajomość języka, albo zwiastun  fuszerki…

W sumie firma Guanqin ma sporo różnych modeli w ofercie i tych za kilka stówek i po kilka tysięcy złotych  z turbinką… Totalna zagwozdka – może ktoś jednak miał do czynienia z modelem lub chociaż marką?

Poniżej link jaki znalazłem do recenzji tego czasomierza.  
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku bieżącego roku kupiłem z ciekawości dla ojca i dla siebie dwa egzemplarze najtańszego automatu tej firmy, z małą tarczą 24-godzinną, tarczą dzień-noc oraz otworem ukazującym pracę mechanizmu. Z tego co pamiętam kosztował 19,99 dolarów za egzemplarz na pasku lub 26,99 dolarów - na bransolecie. Obecnie jego cena jest podobna. Nie znam nawet numeru lub nazwy modelu, ale łatwo znajdziesz lub nawet już kojarzysz. Do tej pory oba chodzą poprawnie i nie widać na nich niepożądanych śladów użytkowania, choć oczywiście były noszone na przemian z wieloma innymi zegarkami, a także ogólnie rzadziej, z powodu pandemii. W mojej opinii, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich cenę, nie można opisanym egzemplarzom nic zarzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Myślę, że mówisz o  zegarkach oznaczonych jako GJ16131. To fajnie, że Wam służą i dobry znak co do producenta.
Model 16009 w sumie mnie korci, ale napis na zegarku automatycznym "quartz" mnie zaniepokoił. 
W sumie poczekam na jakaś promocję i chyba zaryzykuję. Ciekawość wygra ;-). Teraz jest za ok 250 zł, ale był niedawno za 188 zł to poczekam (mam na liście obserwowanych). Zegarek wydaje się być fajny, a o firmie jakoś mało informacji u nas. Twoje wrażenia mi pomogły, może ktoś jeszcze się podzieli swoim doświadczeniem, potem ja dorzucę coś o swoim i miejmy nadziej wątek przyda się jeszcze komuś z podobnymi rozterkami.

Wydatek nie fortuna, ale pieniążki trzeba szanować i dlatego pytam kolegów zegarkowych sympatyków o opinie.  
Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GJ16034 był swego czasu w swojej cenie nie do pobicia (dobra jakość wykonania, mechanizm Seiko). Tych z nadmiarem wskazówek/dziurbilionem nie miałem w ręku, więc ciężko powiedzieć, jak to będzie działać.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, też coś słyszałem na forum o tym modelu, choć nie miałem go nigdy w reku. Szukając informacji o marce właśnie o 16034 najczęściej pisano. Seiko w środku na pewno podbijało jakość.
W 16009 raczej nie ma japońskiej technologii..ale przyznaję, że info o mechanizmie nie znalazłem, a do tego by rozpoznać mechanizm po budowie daleko mi jeszcze (choć mam nadzieję, że się douczę z czasem :) ).


Co do wskazówek w 16009 też mam wątpliwość odnośnie datownika i dni tygodnia. W takiej formie to chyba bardziej ozdobnik, choć wg filmiku oba rozwiązania działają. Zamiast tego wolałbym jednak płynącą sekundę i tarczę bez dodatkowych wskazań dni tygodnia (przecież jest ładnie zdobiona i nic jej nie brakuje). W sumie wzór jest (w mojej opinii) ciekawy i zastanawia mnie czy to ich pomysł, czy jednak jakiś "homar"? 
 
Co do dziurbliona..to cóż prawdziwy tourbillon to już wydatek, a takie okienko na balans jest po prostu przyjemne dla oka. Zegarek bez wskazówki sekundowej i bez open-harta byłby chyba zbyt statyczny...

Swoją drogą na ali każde okienko na choćby kawałek mechanizmu nazywają tourbillon.. łot taki merketing. 

Edytowane przez Darek p
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos dziurawcow czy turbilionow to ostatnio na Ali natrafiłem na niebrzydki model od Pagani Design, będący homarem rolka z dziura w tarczy w okolicy 300 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Darek p napisał:

Myślę, że mówisz o  zegarkach oznaczonych jako GJ16131.

Tak, to ten.

 

Co do sensu zakupu zegarka tej firmy, stosunek ceny do jakości jest w mojej opinii co najmniej przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy. Ja z wspomnianym 16009 sie nie wykokosilem jeszcze. Mimo dobrych doświadczeń kolegow z marką razi mnie napis quartz na automatycznym zegarku za bardzo. Może z czasem... Ale na razie nabywam mniej kontrowersyjne modele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to kwarc? Mój jest Automatic. Guanquin wypuścił sporo kwarców.

 

Mam kilka. Kilka nawet nie używane jeszcze 😁. Może sprzedam ze dwa, zobaczy się. W każdym razie, ze wszystkich moich, ryżowych automatów te najlepsze są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Definitywnie automat co widać na filmie z początku wątku. Jakby był kwarc z widokiem na balans to z wielkiej  ciekawości bym kupił taki projekt.

 

Kupiłem podobny parnis. Nie przekreślam guanqin, bo ma dobre opinie, ale na razie pobralem kilka poganinow na nh35 i na steeldive czatuje. 

 

edit/ grafika z ofert ali

ClipBoard.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Darek p napisał:

Definitywnie automat co widać na filmie z początku wątku. Jakby był kwarc z widokiem na balans to z wielkiej  ciekawości bym kupił taki projekt.

 

Kupiłem podobny parnis. Nie przekreślam guanqin, bo ma dobre opinie, ale na razie pobralem kilka poganinow na nh35 i na steeldive czatuje. 

A sorry...nie doczytałem do końca. Tam faktycznie jest automat i nawet pisze automatic na tarczy. Ja bym brał. Jest super. Mi niestety już się wyczerpał limit na chińskie zegarki. Ostatnio 10 wziąłem 😁. Muszę chyba coś odsprzedać, by móc zamawiać dalej. Strasznie wciąga ta zabawa 🙈🙉🙊😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Guanqina wcześniej miałem innego. Jakość wykonania naprawdę dobra. Precyzja mechanizmu super, miałem ok minuty różnicy na kilka tygodni. Stylistyka to kwestia gustu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zacząłem temat dopisze jak się u mnie zakończył.

Mimo, ciekawego dla mnie wyglądu i przychylnych marce opinii Kolegów nie zdecydowałem się.

Brakowało mi wskazówki sekundowej (w końcu to automat i niech sobie płynie...) i podświadomie męczył mnie napis QUARTZ na zegarku z mechanizmem automatycznym.

Mimo opinii o dobrej jakości produktów tej marki takiej niedoróbki nie mogłem przeskoczyć.

 

Szukałem jednak alternatywy, bo wzór mi się podobał i padło na innego czasomierza z Ali.

Jeśli jednak ktoś kto czyta ten post ma model 16009 niech też proszę wrzuci fotki, forum ma pomagać w wyborach 🙂 a im więcej opinii tym lepiej. 

 

Mój typ jest podobny układem tarczy, choć wybrałem wersję czarną..... choć biała też jak najbardziej jest dostępna.

Podobnie jak Gunaqin ma na godzinie szóstej dziurbiliona z oknem na balans.

Na dziesiątej wskaźnik dni miesiąca, a na drugiej przydatny wskaźnik rezerwy (tutaj 16009 ma dni tygodnia).

Druga różnica to brak lumy na wskazówkach, choć tej cenie nie spodziewałbym się oświecenia...

 

 

 

Wybór należy do każdego z Was. Ja tylko podrzucam alternatywę.

Mechanizm: Seagull 2505 
Szerokość koperty:  43 mm
Szkiełko:   mineralne Hardlex
Wodoszczelność : 30 m (3 bar) 

 

pa01.jpg

 

pa02.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.