Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
wojtek91

Kolejny krok - redukcja/zmiany w kolekcji

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek "idealna kolekcja na każdą okazję" dał mi trochę do myślenia, i oczywiście zacząłem kombinować co dalej 😉

 

Poniżej moja kolekcja (nie wszystkie zegarki, ale te najważniejsze) oraz 3 scenariusze, które obecnie rozważam. Chciałbym by mój zbór dalej był dosyć zróżnicowany, jednak próbuję zredukować ilość zegarków i iść jakościowo do góry. Idealnie chciałbym zostać z 3-4 zegarkami 😉

Dajcie znać co myślicie o podanych scenariuszach, może doradzicie mi też jakiś ciekawy zakup bądź utwierdzicie mnie we wstępnym wyborze. Co do nowych zakupów to zakładam tylko zegarki używane.

 

Kolekcja:

1) Chrono - Omega FOIS - przeszkadzają mi w niej tylko dwie rzeczy: szafirowe szkło oraz polerowane wskazówki - ideałem byłaby koperta straight lugs, białe wskazówki i heaslit).

spacer.png

 

2) EDC - Hamilton Khaki Mechanical - bardzo dobry zegarek na co dzień w przyjemnym rozmiarze.

spacer.png

 

3) Diver - Seiko SKX - typowy beater.

spacer.png

 

4) Dresswatch - Longines Conquest Heritage - bardzo go lubię jednak ze względu na to jaki jest elegancki rzadko go noszę.

spacer.png

 

5) Zegarki vintage:

Omega Constellation - zakupiony jako ślubny więc ma dożywocie - może też pełnić funkcję garniturowca.

spacer.png

 

Certina DS - zawsze chciałem mieć model z żółwiem na deklu 😉

spacer.png

 

A teraz 3 opcje jakie rozważam:

1. Sprzedaż Omegi FOIS oraz Hamiltona i zakup Tudora Black Bay 36 oraz Omegi Speedmaster Reduced na bransolecie. Docelowo również sprzedaż SKX i dokupienie do zestawu Oris Diver 65. (wiem, że przejście z Omegi FOIS na Reduced to krok do tyłu, ale reduced ma bransoletę, białe wskazówki oraz hesalit. Nie starczy mi funduszy na przejście z FOIS do PRO oraz zakuepienie BB36 - BB36 jest na tym etapie dla mnie dosyć ważny).

 

2. Zostawienie Omegi FOIS, dokupienie BB36 oraz sprzedaż Hamiltona, SKX oraz prawdopodobnie Longinesa Conquest (jako dress watch zostanie Constellation, która i tak ze mną zostaje).

 

3. Sprzedanie Omegi FOIS i zakup Omegi Aqua Terra z niebieską tarczą. Ten ruch da mi zegarek codzienny, dopasowany do wielu sytuacji (poprzez dokupienie gumy oraz paska). Jeśli AT sprawdzi się jako zegarek prawie do wszystkiego, to docelowo sprzedam również Hamiltona oraz SKX i ewentualnie dokupię Orisa 65. Minusem jest rezygnacja z Tudora BB36, ale skoro Omega miałaby być zegarkiem do wszystkiego, to może nawet i lepiej?

 

Dajcie znać co Wy byście zrobili w takiej sytuacji 😉 Oczywiście decyzję podejmę sam i nie chodzi o to by powiedzieć mi co mam robić. Jestem po prostu ciekaw Waszego zdania.

 

 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Hamiltona nie powinieneś ruszać. Taka moja uwaga. Prostota jest kluczem i nigdy się nie znudzi Tobie. Będziesz żałować.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem i bardzo go lubię, jednak zakładając zakup BB36 mam już zegarek maksymalnie prosty w odbiorze. 

Ale przyznaję, że Hamilton mnie ogromnie zaskoczył na plus 😉 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że oba reprezentacją zupełnie coś innego i w kolekcji się nie wykluczają.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jednak dążąc do redukcji i planując nie rozszerzanie budżetu coś niestety trzeba będzie poświęcić 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega AT to moim zdaniem świetny zegarek do wielu zastosowań. Bardzo dobrze wygląda na kajdanie, ale na gumie,  czy ładnym pasku też świetnie. To był mój zegarek marzeń, ale zanim się na niego zdecydowałem kupiłem PO big size. Teraz mając oba używane są zamiennie jako edc. Mam jeszcze Tissota " wafelka" do garnituru i kwarca Timexa do prac w ogrodzie,  ale w sumie mógłbym zostać tylko z dwoma Omegami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Vonziej napisał:

Myślę, że Hamiltona nie powinieneś ruszać. Taka moja uwaga. Prostota jest kluczem i nigdy się nie znudzi Tobie. Będziesz żałować.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Dobrze prawi 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Qsto napisał:

Omega AT to moim zdaniem świetny zegarek do wielu zastosowań. Bardzo dobrze wygląda na kajdanie, ale na gumie,  czy ładnym pasku też świetnie. To był mój zegarek marzeń, ale zanim się na niego zdecydowałem kupiłem PO big size. Teraz mając oba używane są zamiennie jako edc. Mam jeszcze Tissota " wafelka" do garnituru i kwarca Timexa do prac w ogrodzie,  ale w sumie mógłbym zostać tylko z dwoma Omegami.

 

Omega AT siedzi mi w głowie od bardzo dawna. Najpierw wersja z pionowymi "dechami" i ramką, a ostatnio nowa z poziomymi i bardziej symetryczną kopertą. 

Niektórzy mówią, że ma dość wysoki profil, ale ja po przymiarce starszej referencji wcale tego nie odczułem. Biorąc ją musiałbym zrezygnować z Tudora BB, ale może właśnie to plus - zostać tylko z 3-4 zegarkami. 

 

22 minuty temu, beriam napisał:

Dobrze prawi 👌

Tak jak wspomniałem dążę do redukcji i z tego względu Hamilton pewnie by się nie ostał.

Ale co do samego zegarka całkowicie się zgadzam - jest świetny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym szedł w kierunku czegoś z opcji nr 3.

Sprzedaż FOIS, Hamilton, Seiko - może i Conquest'a skoro i tak masz Konstelację. W sumie Heritage Conquest i Omega Constallation są dość podobne i trochę się powielają, a jak sam powiedziałeś rzadko masz okazję nosić tego typu zegarek.

Kupiłbym

1. Omega AT + Oris 65 # bardzo fajny zestaw

2. Tudor BB36 + Omega 300M # masz raczej mniejsze zegarki - to może poprzednią wersję, 2018 i wcześniejsze, były mniejsze niż obecna generacja

3. TH Carrera 39/41 + Omega 300M  # jak dla mnie najfajniejsza opcja - koperta Carrery to moim zdaniem najciekawszy projekt koperty wśród takich zegarków

 

Wśród nurków można też pomyśleć o Tudor BB58, choć nie wiem jak z jego dostępnością.

 

Ewentualnie, ale skoro i tak tylko używki wchodzą w grę, AT + 300M. Byłoby piknie Panie.

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna masz bardzo fajna i jak dla mnie dobrze ulozona kolekcje ale przymus pogoni za kroliczkiem widze nie ustepuje :D

 

Ja bym zostawil vitage obydwa - takich ladnych zegarkow w takim stanie (i z taka historia) sie nie pozbywa, to po pierwsze.

Po drugie SKXa bym zostawil bo to klasyk i jako beater sprawdza sie znakomicie - a jak cos sie stanie jest mnostwo czesci aftermarketowych.

Po trzecie cos mi mowi, ze nie do konca jestes zadowolony z FOIS i w tej sytuacji bym sie jej pozbyl, nie wiem czy reduced to jest to.

Jesli przerzucisz sie na BB 36 to zalatwi ci on wiekszosc okazji i nie wiem, czy w tej sytuacji Hami ma racje bytu - ty wiesz czy bedziesz czasem oszczedzal BB i wtedy Hami sie przyda.

(no ale z drugiej strony na takie okazje masz beatera w postaci SKXa wiec troche sie to wszystko zaczyna dublowac, wychodzi wiec ze Hami raczej out)

Longines'a zaleznie od tego jak czesto potrzebujesz garniturowca raczej tez bym nie ruszal, vintage sa fajne ale od czasu do czasu, na co dzien wole cos nowszego.

 

Czyli poki co mamy:

  • FOIS i Hami out, BB 36 in
  • SKX zostaje jako beater
  • Flagship zostaje
  • vintage zostaja

Nie masz w kolekcji nurka wiec moze warto byloby sie za czyms rozejrzec, Omega 300M dla mnie jest swietnym zegarkiem ale po prostu ogromnym i przez to zepsutym.

Mozesz pomyslec o wyrzuceniu Flagshipa i SKX-a i na to miejsce wpadnie Tudor BB 58 (ten nowy niebieski fajny jest skubaniutki) jesli cie ta stylistyka rusza, dorzucic mozesz jeszcze taniego G shocka do tyrania.

Ewentualnie Hydroconquest w ceramice 41... nie wiem jak bardzo chcesz miec nurka, w sumie BB 36 jest bardzo uniwersalny a dwa razy spory wydatek to moze nie jest najlepszy pomysl.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na Twoją kolekcje, zgadzam się zarówno z @fanfar19 jak i z @cordi7 .

Ja wywaliłbym zarówno FOIS, Hami jaki i Flagship (mając Constellation, który ma zostać bo jak dla mnie to dubel z Flagshipem).

Wtedy zostają oba Vintage + SKX, który jako beater jest dobrą opcją.

 

Natomiast jeśli do Vintage'ów brałbyś BB36 na bransie i byłby to EDC, który przez większość czasu byłby na nadgarstku to pogoniłbym też i SKX'a bo będzie leżał w pudełku.

Wtedy kupiłbym do BB36, jakiegoś fajnego niebieskiego diver'a. Takiej tarczy brakowałoby Ci w kolekcji a to jest świetna wakacyjna opcja do noszenia na luzie, zarówno na bransie (+ dokupiłbym gumę i/lub NATO).

Poszukałbym wtedy poprzednich referencji Omegi 300M 41mm, ewentualnie zastanowiłbym się nad Orisem Aquis'em II czy Longines HC 41mm.

 

Zostajesz z 4 zegarkami, które obskoczą wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo Wam dziękuję za wszystkie opinie! 😉

Sytuacja nieco mi się klaruje, a co za tym idzie prawdopodobnie:

- Podjąłem decyzję o sprzedaży FOIS - zegarek sam w sobie jest bardzo udany jednak szafir psuje mi odbiór całości. 

- Podjąłem decyzję o zakupie Tudora BB 36 - klasyczny zegarek w kompaktowym rozmiarze o dobrej wodoszczelności - taki zegarek prawie do wszystkiego. 

- Sprzedam SKX i kupię Orisa 65 z niebieską tarczą (lubię zegarki o klimacie vintage). 

- Hami póki co zostaje, mam nadzieję, że przejdzie próbę czasu jako prosty 3-hander (czyli w założeniu podobny do Tudora). 

 

- Omegę Reduced prawdopodobnie odpuszczę,

- Omegę AT również odpuszczę - budżet tego nie udźwignie. 

 

Tudor BB58 to świetna propozycja, jednak jeśli bym go rozważał to zamiast BB36, a nie oprócz. Poza tym trzeba na niego czekać, a i budżet nie jest z gumy. Chciałbym całość przeprowadzić tak by w większości sfinansować to sprzedanymi zegarkami 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będąc na Twoim miejscu sprzedałbym wszystko poza hamiltonem i ślubnym, i wtedy ruszyłbym na zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj wszystko oprócz omegi vintage i kup BB36 i za jakiś czas OP39.

🙂

 

Edytowane przez szuwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że BB36 wyrósł na forumowego "must-have" 😉

i konkluzja jest następująca

-zrób co tam chcesz ale musisz mieć BB36 ? 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, arckx napisał:

Widzę,że BB36 wyrósł na forumowego "must-have" 😉

i konkluzja jest następująca

-zrób co tam chcesz ale musisz mieć BB36 ? 😉

 

Nie - dla przykładu ja nie mam bb36

Co więcej, nie mam żadnego Tudora. Jeżeli miałbym jakiegoś brać, to poprzez fakt, że nie lubię "snow flakeów", bliżej mi do Rangera. Ale bb36 to fajny zegarek w rozsądnej cenie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy BB to must have (nie widzę ich tak dużo na forum), ale moim zdaniem jest bardzo uniwersalnym i prostym zegarkiem. miałem BB Blue i mi snowflake hands bardzo przypadły do gustu ;) Do OP nie dążę bo nie mam kompletnie ciśnienia na Rokexa, a wręcz w wielu przypadkach zastanawiałbym się czy go zakładać. Jak to mówią do R trzeba dorosnąć, a ja jestem jeszcze przed 30-tką i to chyba nie ten moment. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega vintage zostaje a do tego kupiłbym niebieską Omegę  AT i czarnego Tudora BB58 lub poprzednią SMPc jak nie przeszkadza Ci, że będą same Omegi w pudełku :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, rmickey napisał:

Omega vintage zostaje a do tego kupiłbym niebieską Omegę  AT i czarnego Tudora BB58 lub poprzednią SMPc jak nie przeszkadza Ci, że będą same Omegi w pudełku :)  

Jedyne co mi przeszkadza w tym zestawieniu to budżet, totalnie nierealny :D ale fakt byłby to zestaw batdzo dobry ;)

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wojtek91 napisał:

Jedyne co mi przeszkadza w tym zestawieniu to budżet, totalnie nierealny :D ale fakt byłby to zestaw batdzo dobry ;)

 

Sprzedaj pozostałe i kup AT a na BB58 i tak się musisz zapisać i poczekać. Więc za jakiś czas dokupisz Tudorka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy cel osiągnięty 😉

Wielu z Was pewnie powie, że spokojnie mogłem wybrać wersję 41mm i rzeczywiście tak jest. Nie do końca podobały mi się jednak jej proporcje, a ten maluch jest naprawdę wygodny i nierzucający się w oczy. Póki co jestem bardzo zadowolony.

Teraz czas na redukcję; coś przyszło zatem coś musi odejść 😉

Tak sobie myślę, że może w przyszłym roku na 30-te urodziny sprawię sobie AT bądź 300, i będzie to świetny zestaw.

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HaveFun

Nowy czy używka? Jeśli nowy to długo trzeba czekać?🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HaveFunW Galerii Mokotów jest jeden na stanie - wczoraj komuś wygasła rezerwacja 😉

Także możesz mieć od ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wojtek91 napisał:

Pierwszy cel osiągnięty 😉

Wielu z Was pewnie powie, że spokojnie mogłem wybrać wersję 41mm i rzeczywiście tak jest. Nie do końca podobały mi się jednak jej proporcje, a ten maluch jest naprawdę wygodny i nierzucający się w oczy. Póki co jestem bardzo zadowolony.

BB36 jest genialny, ale IMHO BB41 jest troszkę niesprawiedliwie krytykowany za proporcje, zwłaszcza po poniższaej recenzji.

https://ch24.pl/tudor-heritage-black-bay-41-kiedy-wiecej-nie-znaczy-lepiej-cena/

41-ka jest wg mnie bardziej dostojna a 36-ka sympatyczniejsza.

Gratuluję świetnego nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, wojtek91 napisał:

Pierwszy cel osiągnięty 😉

Wielu z Was pewnie powie, że spokojnie mogłem wybrać wersję 41mm i rzeczywiście tak jest. Nie do końca podobały mi się jednak jej proporcje, a ten maluch jest naprawdę wygodny i nierzucający się w oczy. Póki co jestem bardzo zadowolony.

Teraz czas na redukcję; coś przyszło zatem coś musi odejść 😉

Tak sobie myślę, że może w przyszłym roku na 30-te urodziny sprawię sobie AT bądź 300, i będzie to świetny zestaw.

 

Na bransolecie wygląda zdecydowanie lepiej, niż na jakimkolwiek pasku. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.