Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysztof23

Seiko Sarb017

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zakupiłem Alpinista i się zastanawiam fake czy nie. Wiem że był wysyp na eBay jakiś dziwnych. Poza tym jest problem nie działa automatyczne nakręcanie więc da się nakręcić tylko koronką. Mam zamiar dziś zanieść do jakiegoś zegarmistrza by otworzył. Czy fotki mechanizmu pomogą w potwierdzeniu oryginalności, czy gdyby w środku był faktycznie 6r15 od Seiko to potwierdza to w 100% oryginalność.  Czy wystarcza fotki

IMG_20200831_120146841.jpg

IMG_20200831_115505736.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojadę z nim do serwisu Seiko zobaczymy co powiedzą 💪 z drugiej strony jaka byłaby opłacalność wstawiania oryginalnego mechanizmu wcale nie taniego do podróbki. Hmmmm

Edytowane przez Krzysztof23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem zajawkę na alpinista, sporo czytałem o nim na grupach wszelakich.

Jakiś czas tematu nie śledzę,ale wtedy nie było ewidentnych dowodów ,że te egzemplarze z pewnymi różnicami to podróbki,częściej padała opinia o zmianach producenta.

Czy czy coś się zmieniło,i dowody na podróbki są ?

Czy to jednak dalej gdybania ?

 

Edytowane przez Hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podróbka, bo:

1. Logo powinno mieć ostre krawędzie, a jest zaoblone

2. długość wskazówki minutowej wychodzi poza okrąg, a powinna do niego dochodzić

3. długość sekundnika wchodzi na indeksy sekundowe, a powinna do nich dochodzić

4. przeciwwaga sekundnika jest inna niż w oryginale

5. indeksy będące trójkątami powinny mieć nieco zaokrąglone rogi, a są ścięte na ostro

i pewnie jeszcze kilka innych różnic

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9147lhzbnk011.jpg

IMG_20200831_115505736.jpg

 

Dla mnie jeszcze koronki, choc podobne, nie sa identyczne i polozenie daty w oknie wydaje sie podejrzane.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

@Krzysztof23 a miałbyś czas żeby go nakręcić ręcznie i sprawdzić ile mechanizm ma rezerwy chodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze te chinczyki niedlugo beda kopiowac rolexy i omegi do identycznego stopnia jak oryginaly. Te koronki podejrzane takie oble, powinny byc takie bardziej, podobnie jak u Cordi7

 

P_20200831_155709_vHDR_Onalp.jpg

Edytowane przez strejle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dogadałem zwrot, a tak bym musiał 2dni odczekać by sprawdzić rezerwę. Trochę poszperałem na necie i faktycznie zdarzały się takie kwiatki  z takim mechanizmem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety podróbka, bo:
1. Logo powinno mieć ostre krawędzie, a jest zaoblone
2. długość wskazówki minutowej wychodzi poza okrąg, a powinna do niego dochodzić
3. długość sekundnika wchodzi na indeksy sekundowe, a powinna do nich dochodzić
4. przeciwwaga sekundnika jest inna niż w oryginale
5. indeksy będące trójkątami powinny mieć nieco zaokrąglone rogi, a są ścięte na ostro
i pewnie jeszcze kilka innych różnic
 
Sol, spojrzałbyś na mojego?758259fd392f0320a153779877dc7668.jpg&key=0d65fb0a542bf223c657f6079ec4eb6baf9510e6ba8d139fbacb37356d0e3af5

ce89746f7f501b7df8489fd00e67c748.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bym powiedzial ze po tej koronce oblej najlatwiej rozpoznac. Tu wyglada legit

2 godziny temu, Miszkolc napisał:

Sol, spojrzałbyś na mojego?

 

 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oddałem chociaż z sprzedawca ustaliłem że oddam i już spakowałem  :) chyba że ktoś uważa że org to mogę odsprzedać w dobrej cenie.

Wg tego co znajduje na necie i co sam widzę ewidentnie są różnice i nie chciałbym sprzedać kiedyś komuś i miałby mnie oskarżać o podróbki. 

Edytowane przez Krzysztof23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miszkolc napisał:

Sol, spojrzałbyś na mojego?

 

Oglądam na komórce teraz, ale wygląda na oryginalny :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Oglądam na komórce teraz, ale wygląda na oryginalny 
Kupowałem teoretycznie w dobrym sklepie, bo bałem się ebaya, (ale.serce.o kasę bolało). Ale różnie to bywa ze sklepami. Prowadzą je tylko ludzie.
Zaskoczyło mnie, że mechanizm w tym odsyłanym był 6R . Z drugiej strony jak się nie nakręcal wahnikiem.to już jest powód do odesłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzysztof23 napisał:

Nie oddałem chociaż z sprzedawca ustaliłem że oddam i już spakowałem  :) chyba że ktoś uważa że org to mogę odsprzedać w dobrej cenie.

Wg tego co znajduje na necie i co sam widzę ewidentnie są różnice i nie chciałbym sprzedać kiedyś komuś i miałby mnie oskarżać o podróbki. 

 

Jeśli miałbym choć cień podejrzenia że to podróbka i możliwość zwrotu to bym zwrócił - jak zostawisz to możesz po jakimś czasie zyskać 100% pewność że to oryginał, np odsyłając do serwisu - gorzej jak przekonasz się na 100% że to podróbka i stracisz możliwość zwrotu. Wtedy aby odzyskać kasę pozostanie Ci droga kręta i niepewna - bo tak działa u nas prawo, a jeśli zakup z za granicy to jeszcze więcej zakrętów i mniejsza pewność powodzenia 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup polska, alleg.. , od firmy więc mam 14 dni na zwrot. Zakup był impulsywny trochę pod wpływem środków wzmacniających pewność siebie :) cena okazyjna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.