Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Krzysztof23

Seiko Sarb017

Recommended Posts

Panowie zakupiłem Alpinista i się zastanawiam fake czy nie. Wiem że był wysyp na eBay jakiś dziwnych. Poza tym jest problem nie działa automatyczne nakręcanie więc da się nakręcić tylko koronką. Mam zamiar dziś zanieść do jakiegoś zegarmistrza by otworzył. Czy fotki mechanizmu pomogą w potwierdzeniu oryginalności, czy gdyby w środku był faktycznie 6r15 od Seiko to potwierdza to w 100% oryginalność.  Czy wystarcza fotki

IMG_20200831_120146841.jpg

IMG_20200831_115505736.jpg

Moim zdaniem fejk, co najlepiej widać po koronkach. Ponadto okienko daty jakieś takie niewyraźne, rozjazd w napisach (R powinno być centralnie nad indeksem 28 minuty), wahnik bez zdobień. Jakbyś jeszcze wrzucił zdjęcie mechanizmu z widocznym balansem, to można byłoby więcej powiedzieć.

Nie twierdzę na 100%, że to fejk, bo powyższe detale mogły ulec zmianie w toku produkcji, ale trzeba się temu poważnie przyglądnąć.

Gdzie kupowałeś?

Mechanizm wygląda ok, ale to jeszcze nie świadczy o oryginalności zegarka.

Pojadę z nim do serwisu Seiko zobaczymy co powiedzą 💪 z drugiej strony jaka byłaby opłacalność wstawiania oryginalnego mechanizmu wcale nie taniego do podróbki. Hmmmm

Edited by Krzysztof23

Kiedyś miałem zajawkę na alpinista, sporo czytałem o nim na grupach wszelakich.

Jakiś czas tematu nie śledzę,ale wtedy nie było ewidentnych dowodów ,że te egzemplarze z pewnymi różnicami to podróbki,częściej padała opinia o zmianach producenta.

Czy czy coś się zmieniło,i dowody na podróbki są ?

Czy to jednak dalej gdybania ?

Edited by Hydro

Niestety podróbka, bo:

1. Logo powinno mieć ostre krawędzie, a jest zaoblone

2. długość wskazówki minutowej wychodzi poza okrąg, a powinna do niego dochodzić

3. długość sekundnika wchodzi na indeksy sekundowe, a powinna do nich dochodzić

4. przeciwwaga sekundnika jest inna niż w oryginale

5. indeksy będące trójkątami powinny mieć nieco zaokrąglone rogi, a są ścięte na ostro

i pewnie jeszcze kilka innych różnic

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

9147lhzbnk011.jpg

IMG_20200831_115505736.jpg

Dla mnie jeszcze koronki, choc podobne, nie sa identyczne i polozenie daty w oknie wydaje sie podejrzane.

Edited by cordi7

Pudełka i zawieszki to najmniejszy problem, bo sprzedawcy dostają gołe zegarki, a dopiero potem przepakowują.

Zastanawia mnie też font użyty w napisie JAPAN i numerze mechanizmu. Detale wskazują na to, że kto inny robił te zegarki lub przy użyciu innych matryc. To mogą być zmiany produkcyjne, ale bardziej obstawiam na fejka.

Guest vitriol

@Krzysztof23 a miałbyś czas żeby go nakręcić ręcznie i sprawdzić ile mechanizm ma rezerwy chodu?

Kurcze te chinczyki niedlugo beda kopiowac rolexy i omegi do identycznego stopnia jak oryginaly. Te koronki podejrzane takie oble, powinny byc takie bardziej, podobnie jak u Cordi7

P_20200831_155709_vHDR_Onalp.jpg

Edited by strejle

Już dogadałem zwrot, a tak bym musiał 2dni odczekać by sprawdzić rezerwę. Trochę poszperałem na necie i faktycznie zdarzały się takie kwiatki  z takim mechanizmem. 

22 minuty temu, strejle napisał:

Kurcze te chinczyki niedlugo beda kopiowac rolexy i omegi do identycznego stopnia jak oryginaly. Te koronki podejrzane takie oble, powinny byc takie bardziej, podobnie jak u Cordi7

Tu od razu widać, że jest ok.

Niestety podróbka, bo:
1. Logo powinno mieć ostre krawędzie, a jest zaoblone
2. długość wskazówki minutowej wychodzi poza okrąg, a powinna do niego dochodzić
3. długość sekundnika wchodzi na indeksy sekundowe, a powinna do nich dochodzić
4. przeciwwaga sekundnika jest inna niż w oryginale
5. indeksy będące trójkątami powinny mieć nieco zaokrąglone rogi, a są ścięte na ostro
i pewnie jeszcze kilka innych różnic

Sol, spojrzałbyś na mojego?758259fd392f0320a153779877dc7668.jpg&key=0d65fb0a542bf223c657f6079ec4eb6baf9510e6ba8d139fbacb37356d0e3af5

ce89746f7f501b7df8489fd00e67c748.jpg

W sumie bym powiedzial ze po tej koronce oblej najlatwiej rozpoznac. Tu wyglada legit

2 godziny temu, Miszkolc napisał:

Sol, spojrzałbyś na mojego?

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Nie oddałem chociaż z sprzedawca ustaliłem że oddam i już spakowałem  :) chyba że ktoś uważa że org to mogę odsprzedać w dobrej cenie.

Wg tego co znajduje na necie i co sam widzę ewidentnie są różnice i nie chciałbym sprzedać kiedyś komuś i miałby mnie oskarżać o podróbki. 

Edited by Krzysztof23